Patlıcan Moru Saç Renkleri

05.12.2020
2.802
Patlıcan Moru Saç Renkleri

Patlıcan Moru Saç Renkleri son dönemlerde hemen hemen her yaşta bayanda gördüğümüz saç renkleri arasında yer almaktadır. Trend saç renkleri genç denilince akla gelen patlıcan moru saç renkleri hakkında merak edilen soruların cevaplarını sizler için yayınladık.

İşte patlıcan moru saç boyası denilince akla gelen sorular ve cevapları…

Patlıcan moru saç

Patlıcan moru saç-patlıcan moru saç kimlere yakışır

Patlıcan Moru Saç Renkleri

  • Patlıcan moru saç rengi nasıl elde edilir?
  • Patlıcan moru saç rengi esmerlere yakışır mı?
  • Patlıcan moru ombre
  • Patlıcan moru saç rengi hangi tene yakışır?
  • Patlıcan moru saç rengi akar mı?
  • Siyah saça patlıcan moru nasıl olur
  • Patlıcan moru saç modelleri
Patlıcan moru saç rengi

Patlıcan moru saç rengi

Patlıcan Moru Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Sıradan saç renkleri dışında olan patlıcan moru saç aslında koyu kahve saçın üzerine mor yansımalar bulunduran bir renk.

Özellikle esmer tenlilere ve siyah saç gibi koyu saç rengine sahip olup da farklı saç rengi arayanların mutlaka denemesi gereken bir renk diyoruz.

Saç renkleri patlıcan moru saç renklerini piyasada koleston ve palette markaları altında direkt olarak bulabilirsiniz. Ancak farklı saç boyalarını karıştırarak da patlıcan moru saç rengi ne ulaşmanız mümkün.

Patlıcan moru rengi nasıl elde edilir? %60 açık viyole ile 6.20 orkide moru saç boyası, %  40 nevacolur 4.20saç boyalarını karıştırarak patlıcan moru elde edebilirsiniz. Ancak patlıcan moru dönüşü olmayan bir saç rengi olduğu için uzman kuaförler tarafından yapılmasını tavsiye ediyoruz.

Patlıcan moru saç rengi incelemesi; patlıcan moru saç

Patlıcan moru saç rengi incelemesi; patlıcan moru saç

Patlıcan Moru Ombre-Patlıcan Moru Saç Renkleri

Patlıcan moru ombre kahverengi saç, siyah saç ve koyu kumral saç rengine sahip olanların sıklıkla kullandığı bir renk olarak karşımıza çıkmaktadır.

Siyah saçın üstüne patlıcan moru kullanılacağı zaman belli olmayacağı düşüncesi ile tehdit edilir. Oysaki siyah saça patlıcan moru ombre oldukça şık durmaktadır. Patlıcan moru ombreyi kahverengi saçlarda da mükemmel bir şekilde gözlemleyebilirsiniz. Koyu patlıcan moru saç boyası ile siyah saça patlıcan moru ombre yapabilirsiniz.

Patlıcan Moru Saç Rengi Hangi Tene Yakışır

Birçok kişi patlıcan moru saç rengi esmerlere yakışır mı cevabını merak etmektedir. Oysa ki  oysaki esmere yakışan saç renkleri arasında patlıcan moru ilk sıralarda yer almaktadır. Buğday tenli ve esmer iseniz koyu kahve saç rengi üstüne kızıl yansımalar ile patlıcan moru kullanabilirsiniz. Bu konuda size önerimiz excellence ıntense yoğun mor kızıl 4.26 olacaktır.

patlıcan moru saç rengi incelemesi-patlıcan moru kime yakışır

patlıcan moru saç rengi incelemesi-patlıcan moru kime yakışır

Esmerler dışında koyu kahve saç rengine sahip olanlar patlıcan moru yansımalar ile mükemmel görünebilirler.

Siyah Saça Patlıcan Moru Nasıl Olur?

Özellikle esmer tene sahip olan kullanıcılar tarafından sıklıkla soruların başında siyah saça patlıcan moru nasıl olur sorusu gelmektedir.

Özellikle esmer tene sahip olan kullanıcılar tarafından sıklıkla soruların başında siyah saça patlıcan moru nasıl olur sorusu gelmektedir.

Patlıcan moru saç rengi tonları koyu saç renklerinde fazla görünür olmamaktadır. Koyu renk saçlara sahipseniz saçlarınızı birkaç kez açtıktan sonra patlıcan moru uygulamalısınız.

siyah saça patlıcan moru nasıl olur-mor saç uçları

siyah saça patlıcan moru nasıl olur-mor saç uçları

Siyah saçta patlıcan moru saç boyası görünür olsun diyorsanız loreal paris excellence intense  kullanabilirsiniz.

Patlıcan Moru Saç Modelleri-Patlıcan Moru Saç Renkleri

Kısa saç patlıcan moru ile büyüleyici durmaktadır. Uzun dalgalı saç modelleri, kıvırcık saç modelleri de patlican moru sac rengi ile mükemmel durmaktadır.

Kına İle Patlıcan Moru Nasıl Elde Edilir?

Kına ile patlıcan moru saç elde etmek için kınanın içerisine ceviz yaprağı patlıcan kabuğu biberiye karanfil adaçayı karışımını kaynattığınız su koyarak kınayı bu su ile ıslatmalısınız. Saçlarınız koyu renk ise bu karışımla patlıcan moru rengini alacaktır. Bu karışımdaki adaçayı ve karanfil patlıcan moru saç rengi akar mı sorusunun cevabıdır. Çünkü bunlar kınanın artmasını sağlayacaktır.

patlıcan moru saç rengi incelemesi-patlıcan moru saç boyası

patlıcan moru saç rengi incelemesi-patlıcan moru saç boyası

Patlıcan Moru Saç Rengi Akar Mı?

Aşırı sıcak su ile sık sık yıkarsanız patlıcan mor saç rengi akacaktır. Eğer saçlarınızı patlıcan moru saç rengi ile buluşturduysanız atmaması için bir kez birkaç kez boyama işlemini tekrarlamalı ve saçlarınızı ılık su ile en fazla haftada iki defa yıkamalısınız.

Patlıcan moru saç rengi hakkında daha fazla detay ihtiyacınız var ise aşağıdaki resim galerisini inceleyebilirsiniz.

Resim Galeri: Tatlı Patlıcan Moru Saç Renkler

 

Bir önceki makalemiz olan Doğal Saç Modelleri 2024 | Nasıl Yapılır? Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda doğal saç ve Doğal Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu