Kalemle Kıvırcık Saç Yapımı Nasıl Olur?

04.05.2022
1.323
Kalemle Kıvırcık Saç Yapımı Nasıl Olur?

Kalemle kıvırcık saç yapımı başlıklı yazımızda kalemle saç nasıl kıvrılır sorusunun cevabını göreceğiz. Kalemle saç modelleri arasında kalemle saç kıvırcıklaştırma en çok kullanılan yöntemler arasındadır.  Kalemle saç sarma bilgileri verdikten sonra kısaca kalemle kısa saç toplama modelleri ve kalemle uzun saç toplama modelleri hakkında bilgiler vereceğiz. Kalemle saç kıvırma saçlarına yüksek derecede ısı uygulamak istemeyen kadınların ve kızların tercih ettiği seçenekler arasındadır.

Kalemle Kıvırcık Saç Yapımı Nasıl Olur?

Kalemle kıvırcık saç nasıl yapılır? Kalem maşa saç modelleri yapımı ile kuaföre gitmeden evde saçlarınızı kıvırcık yapabiliriz. Kalemle yapılan saç modelleri arasında yer alan kalemle saç kıvırma  modellerini özel günlerde kullanabileceğiniz gibi ofis saç modelleri, elbise saç modelleri ve düğün saç modelleri olarak kullanabilirsiniz.

Kalemle saç kıvırcıklaştırma

Kalemle saç kıvırcıklaştırma

Kalemle kolay kıvırcık saç nasıl yapılır? Kalemle saç kıvırcık yapma işlemi için saç düzleştirici kullanabileceğiniz gibi saç düzleştirici kullanmadan da kalemle saçlarınızı kıvırcık yapabilirsiniz.

Kurşun kalemle saç kıvırma için tahta kurşun kalem olması gerekmektedir. Dış yüzeyi plastik olan kalemlere düzleştirici ile ısı uygulanmayacağını hatırlatmak isteriz.

Saçlarım maşasız kıvırcık olur mu diye soranlara bunun en pratik ve en kolay cevabını vereceğiz.

Bunun için 1 kurşun kalem ve saç düzleştirici yeterli olacaktır.

  Kıvırcık Saç Modelleri Ve Şekilleri

Kurşun Kalemle Kıvırcık Saç Yapımı

  • Yıkanmış temiz nemli saçlarınızı güzelce tarayın.
  • Dış yüzeyinde boya olmayan doğal tahta kurşun kalemi saçlarınızı sıkıca sarın.
  • Son olarak saç düzleştirici ile kalem üzerine sarılı saçlarınıza birkaç saniye ısı uygulayın. Daha sonra kalemden açtığınız saçlar tıpkı maşa yapılmış gibi kıvır kıvır olacaktır.
  • Saçlarına zor şekil alıyorsa ısı uygulama işlemini saç tipinize göre daha uzun veya daha kısa tutabileceğinizi unutmayın.

    Kurşun kalemle kıvırcık saç

    Kurşun kalemle kıvırcık saç

Kalemle kıvırcık saç yapmak hem maliyetsiz, maliyetsiz daha pratik ve kolay olacaktır. Kalemle kıvırcık saç yapımını kısa saç kıvırcık yapma veya uzun saç kıvırcık yapma şeklinde tüm saç boyutlarında kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki videodan evde kurşun kalemle saç kıvırma nasıl yapılır sorusunun cevabı niteliğindeki videoyu paylaşıyoruz.

“kalemle saçlarımı kıvırcık yapabilir miyim veya kalemle saç kıvırcık yapma nasıl olur” sorularının cevabını arıyorsanız yazımızı okuduktan sonra video ile izleyebilirsiniz.

Resim Galerisi:

Bir önceki makalemiz olan Saçı Yumuşatmak İçin Ne Yapılır? başlıklı yazımızda Saç nasıl yumuşatılır, saç yumuşatma ve Saç yumuşatmak için ne yapılır hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu