Tarz Kadın

Kıvırcık Saç Modelleri Ve Şekilleri

31.05.2020
642
Kıvırcık Saç Modelleri Ve Şekilleri

Kıvırcık Saç modelleri Ve şekilleri, Nedendir bilinmez lakin tüm düz saçlılar kıvırcık, tüm kıvırcık saçlılar da düz saçlı olmayı arzular:) Herkes sahip olduğu saç tipinden şikayet eder ve kendisinde olmayan saç tipine hep özenir. Fakat düz saçlı insanların bu arzusunu anlamak mümkün. Zira kıvırcık saç bakım ve şekillendirme açısından daha zor ve uğraştırıcı olsa da gerçekten bir ayrıcalık.

Öyle lüle lüle, kıvır kıvır saçların albenisi de cazibesi de kolay kolay bulunmaz. Kıvırcık saça şekil verme biraz daha kolay ve şık durur. 2020 kıvırcık saç modelleri ve şekilleri hakkında merak edilenler…

Kıvırcık Saç Modelleri Ve Şekilleri 2020

Kıvırcık saç şekil verme işleminde çok çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Kıvırcık örgü saç modelleri, kıvırcık dağınık topuz modelleri, kıvırcık at kuyruğu saç modelleri, kaküllü kıvırcık saç modelleri sıklıkla kullanılan kıvırcık saç şekilleri arasında yer almaktadır.

Kıvırcık topuz saç modelleri

Bu modeller dışında kıvırcık saça balyaj, kıvırcık saç ombre modelleri de beğenilerek kullanılmaktadır. kıvırcık saç kesimleri arasında en popüler olan ise bob kesim kıvırcık olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kıvırcık Saç Örgü Modelleri

Kıvırcık örgü saç modelleri ile asi kıvırcık saçlara şekil verme ve dizginleme yapabilirsiniz. Özellikle kabarık kıvırcık saç şekillendirme için saç örgü modelleri sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.

Kıvırcık örgü saç modelleri

Yan örgüler, şelale örgü saç modeli, balık sırtı örgü, örgü tac modeli, fransız örgü saç modeli, kılçık örgü kıvırcık saçlara uygulanan örgü modelleri arasında yer almaktadır.

Kıvırcık saçlara örgü yapmadan önce saç bakım yapı ile bakım yapmanız etkili sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Kıvırcık Dağınık Topuz Modelleri

Kıvırcık saça şekil verme denilince ilk akla gelen saç modeli dağınık topuz modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Öyle ki kıvırcık saç toplama işleminde hangi topuzu yaparsanız yapın şık duracaktır.

Kıvırcık dağınık topuz modelleri

Kıvırcık saça topuz olarak yandan topuz, alttan topuz, dağınık topuz, kuş yuvası topuz, yarım topuz gibi tüm seçenekler kullanılabilir.

Kıvırcık Saç At Kuyruğu

Kıvırcık saçlarda kullanacağınız modeller arasından en gözde olanı at kuyruğu modelidir. Özellikle yaz sıcaklarıyla baş etmek için at kuyruğu saç modeli kullanabilirsiniz.

At kuyruğu kıvırcık saç

Kıvırcık Saçın Bakımı

Güzel bir kıvırcık saç modelini taşımanın ilk adımı elbette saçların bakımında yatıyor.  Kıvırcık saçların en büyük sorunu saçın aşırı kabarması olsa gerek. Zira saçınız seyrek ve az olsa bile eğer kıvırcık ise çılgınca kabarıp elektriklenmektedir.

Bu sorunun temelinde saçın yapısı kadar nem eksikliği de bulunuyor. Piyasada saçlarda elektriklenmeyi önleyen ve kıvırcık saçları yatıştırma amacını taşıyan birçok ürün var.

Bunun dışında saçın nem ihtiyacının da gerek kullanılan saç ürünleri ile gerekse düzenli olarak yapılacak maskelerle giderilmesi de önemli. Düzenli bir bakımla aşırı kabarma problemini çözmek mümkün.

Saç yapınıza uygun ürünleri kullanmaya dikkat etmeli ve saçınızın temel sorununu tespit ederek ona yönelik çözüm yöntemleri aramalısınız.

Kıvırcık Saç Şekilleri ve kıvırcık saç bakımı

Kıvırcık Saça Şekil Verme-Kıvırcık Saç Şekillendirme

Doğru ürün ve yöntemlerle kıvırcık saçın şekillendirilmesi aslında çok zor sayılmaz. Saç köpüğü, saç kremi jöle veya saç şekillendirici kremler yardımıyla saçınıza şekil verebilirsiniz.  Tabi nasıl bir model tercih ettiğinize göre de nasıl şekil vereceğiniz değişebilecektir.

Kıvırcık saç modelleri arasında genelde kıvırcık saç katlı kesimler, kıvırcık saç v kesim, iki yandan öne doğru uzayan kesimler, kısa kaküller, kıvırcık saç bob ya da kulak hizasında perçemli modeller var.

Ayrıca saçın sağ ya da sol yanının tamamen kazındığı ve yalnızca bir yanda omuz hizasında uzun saçların tasarlandığı daha sıra dışı punk saç modelleri de mevcut. Saç tasarım modasında kıvırcık saçlar için uzun modeller artık demode.

Kabarık kıvırcık saç modelleri

Omuz hizasını geçmeyen kıvırcık orta boy saç modelleri ve kıvırcık kısa saç kadın kullanıcılar arasında daha çok tercih ediliyor. Çünkü kısa saçların bakımı da şekillendirmesi de daha kolay. Ayrıca uzun kıvırcık saçlara nazaran kısa kıvırcık saçlar daha modern bir görüntü veriyor.

Aşağıdaki 2020 kıvırcık saç modeli görsellerini inceleyerek daha fazla detaya ulaşabilirsiniz.

Resim Galerisi: Kıvırcık Saç Şekilleri

 

Bir önceki makalemiz olan Kahve Köpüğü Saç Rengi Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda Kahve Köpüğü Saç Rengi Kimlere Yakışır hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu