Kıvırcık Saç Modelleri ve Şekilleri

15.08.2023
3.309
Kıvırcık Saç Modelleri ve Şekilleri

Kıvırcık Saç modelleri kadın başlıklı yazımızda kıvırcık saç toplama modelleri arasında olan kıvırcık saç  topuz modelleri vereceğiz. Ayrıca yandan kıvırcık saç modelleri ve kıvırcık saç örgü modelleri gibi kıvırcık saç toplama stilleri paylaşacağız. Ek olarak kıvırcık saç yarım toplama ve kısa kıvırcık saçlar için günlük modeller vereceğiz.

Nedendir bilinmez, lakin tüm düz saçlılar kıvırcık, tüm kıvırcık saçlılar da düz saçlı olmayı arzular:) Yani herkes sahip olduğu saç tipinden şikayet eder ve kendisinde olmayan saç tipine hep özenir. Ancak, düz saçlı kadınların bu arzusunu anlıyoruz. Çünkü kıvırcık saç basit birkaç işlemle bile kusursuz görünüm sunmaktadır.

İşte bu senenin kıvırcık saç modelleri kadın stilleri hakkında merak edilenler…

Kıvırcık Saç Modelleri (Bu Senenin)

Lüle lüle, kıvır kıvır saçların güzelliğini ve cazibesini bilmeyen yoktur. Kıvırcık için saç modelleri için çok çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Kıvırcık saç modelleri arasında kıvırcık örgü saç modelleri ilk sıradadır. Çünkü, kıvırcık saçları daha konforlu kullanmak isteyenler, özellikle sıcak günlerde kıvırcık saç örgü kullanmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kıvırcık Kısa Saç Modelleri Kadın

Ardından kıvırcık dağınık topuz modelleri, kıvırcık at kuyruğu saç modelleri gelmektedir. Kaküllü kıvırcık saç modelleri de çehresine minik buklelerin düşmesini sevenlerin tercihidir.

Kıvırcık topuz saç modelleri

Bu modeller dışında kıvırcık saça balyaj, kıvırcık saç ombre modelleri de beğenilerek kullanılmaktadır. Kıvırcık saç kesimleri arasında en popüler olan ise bob kesim kıvırcık saçtır. Özellikle kısa saç sevenler bob kesim denemektedir.

Kıvırcık küt saç modelleri ve kıvırcık asimetrik saç kesimleri de özellikle genç kız saç modelleri olarak öne çıkmaktadır. Kaküllü ve kakülsüz tasarımlarını da deneyebilirsiniz. Çünkü doğru yüz şekliye kusursuz duracaktır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kıvırcık Saçlar İçin Topuz Modelleri

Kıvırcık saçı toplama modelleri arasında ise kıvırcık saça örgü modelleri ve kıvırcık saçlar için topuz modelleri vardır. Özellikle yaz okul saçları, düğün saçları ve günlük kıvırcık saç olarak kullanılmaktadır.

Kıvırcık Saç Örgü Modelleri

Kıvırcık örgü saç modelleri ile asi kıvırcık saçlara şekil verirken kusursuz görünümü seçebilirsiniz. Özellikle kabarık kıvırcık saç şekillendirme için saç örgü modellerini kesinlikle denemelisiniz.

Kıvırcık örgü saç modelleri-en güzel kıvırcık saçlar için kolay saç modelleri

Kıvırcık saçlar için yan örgüler, şelale örgü saç modeli, balık sırtı örgü, örgü tac model kullanabilirsiniz. Ayrıca Fransız örgü saç modeli, kılçık örgü saç da kıvırcık saçlara uygulanan örgü modelleri arasındadır.

Kıvırcık Dağınık Topuz Modelleri

Kıvırcık saça modeller arasında kıvırcık topuz modelleri de vardır. Aslında kıvırcık saça şekil verme denilince ilk akla gelen saç modeli dağınık topuzdur. Çünkü kusursuz görünüm garantilidir. Aslında kıvırcık saç toplama işleminde hangi topuzu yaparsanız yapın şık duracaktır.

Kıvırcık dağınık topuz modelleri

Kıvırcık saça topuz olarak yandan topuz, alttan topuz, dağınık topuz, kuş yuvası topuz, yarım topuz yapabilirsiniz. Saç modelleri kıvırcık olunca saç toplama modelleri arasında yer alan topuz modeli, kıvırcık saça şekil vermek denilince ilk akla gelendir.

Kıvırcık Saç At Kuyruğu

Kıvırcık saçlarda kullanacağınız modeller arasından en gözde olanı at kuyruğu modelidir. Özellikle yaz sıcaklarıyla baş etmek için at kuyruğu saç modeli kullanabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Ombreli Kıvırcık Saç Modelleri Ve Renkleri

Kıvırcık saça şekil vermek zor değildir demiştik. Çünkü kısa kıvırcık saç için de uzun kıvırcık saç içinde zorluğun içinde kolaylık vardır.

Örneğin, Özellikle kıvırcık uzun saç modelleri için günlük kıvırcık saç modeli olarak at kuyruğu kullanabilirsiniz. Aslında atkuyruğu saç modeli abiye modelleri ile de kıvırcık saç abiye modeli olarak rahatlıkla kullanılmaktadır.

At kuyruğu kıvırcık saç-kıvırcık saçlar için saç modelleri

Kıvırcık Saçın Bakımı

Güzel bir kıvırcık saç modelini taşımanın ilk adımı elbette saçların bakımında yatıyor. Çünkü kıvırcık saçların en büyük sorunu saçın aşırı kabarmasıdır. Ayrıca kıvırcık saçlar seyrek ve az olsa bile çılgınca kabarıp elektriklenmektedir. İşte bu nedenle saç bakımı mutlaka yapılmalıdır. Böylece söz dinleyen kusursuz kıvırcık saçlara sahip olabilirsiniz.

Aşırı gür ve kabarık kıvırcık saç modelleri yapımı biraz daha zahmetlidir. Ancak doğru saç bakım ve saç şekillendiriciler ile büyüleyici formda saç modelleri ortaya çıkmaktadır.

Aslında kıvırcık saçta kabarıklığın temelinde saçın yapısında kadar nem eksikliği de bulunmaktadır. Piyasada saçlarda elektriklenmeyi önleyen ve kıvırcık saçları yatıştırıcı birçok ürün vardır. Ancak bunun dışında aromatik yağlarla yapılan doğal saç spreyi kullanabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Evde Saç Spreyi Yapımı İle Saçlarınızı Güzelleştirin

Bunun dışında saçın nem ihtiyacının giderilmesi de önemli. Kısacası düzenli bir bakımla aşırı kabarma problemini çözmek mümkündür.

Kıvırcık Saç Şekilleri ve kıvırcık saç bakımı

En güzel kıvırcık saçlar için günlük saç modelleri

Kıvırcık Saça Şekil Verme-Kıvırcık Saç Şekillendirme

Doğru ürün ve yöntemlerle kıvırcık saçın şekillendirilmesi aslında zor değildir. Saç köpüğü, saç kremi jöle veya saç şekillendirici kremler yardımıyla saçınıza şekil verebilirsiniz.

Kıvırcık saç modeli kadın stilleri arasında kısa kıvırcık saç kesim modelleri de farklı stilleri ile öne çıkmaktadır. Aslında kıvırcık saç katlı kesimler, kıvırcık saç v kesim, iki yandan öne doğru uzayan kesimler vardır. Ek olarak asimetrik saç kesimi, kıvırcık kısa kaküllü saç modeli, kulak hizasında perçemli saç modelleri bulunmaktadır.

Kabarık kıvırcık saç modelleri-salık kıvırcık saç modelleri

Omuz hizasını geçmeyen kıvırcık orta boy saç modelleri ve kıvırcık kısa saç modelleri doğru aksesuarlarla kusursuzu sunmaktadır. Çünkü kısa saçların bakımı da şekillendirmesi de daha kolay. Ayrıca uzun kıvırcık saçlara nazaran kısa kıvırcık saçlar daha modern bir görüntü sergilemektedir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kıvırcık Saç Düğün Modelleri Kadın

Aşağıdaki kivircik sac modeli resim galerisinde bu senenin kıvırcık saça yapılan modeller görsellerini inceleyebilirsiniz. Böylece en güzel kıvırcık saç modelleri hakkında daha fazla ayrıntıyı fark edebilirsiniz.

Resim Galerisi: Kıvırcık Saç Şekilleri

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. aslı dedi ki:

  ben saçımı nasıl yaptırabilirim ki acaba yandan örgülü ve kıvırcıklı istiyorum ben o benim çok hoşuma gitti bile benim ablamın düğünü var diyorum ki kendi kendime ben saçımı nasıl yaptırsam acaba diyorum ben ya da komple kıvırcık mı yaptırsam ben örgü örmesem ben ben cede kıvırcıklı daha iyi bence

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Aslı,
   Kıvırcık saçlar çok özel saçlardır. Çok basit saç toplama modelleri ile bile muhteşem görünebilirsin. Yüz şekline göre saç modeli belirleyerek ablanın düğününün güzelliği olabilirsin. Sevgiler:)

Tarz Kadın Blogu