Tarz Kadın

Kıvırcık Saç Modelleri Ve Şekilleri

02.08.2021
2.348
Kıvırcık Saç Modelleri Ve Şekilleri

Kıvırcık Saç modelleri Ve şekilleri, başlıklı yazımızda kıvırcık saç toplama modelleri arasında olan kıvırcık saç  topuz modelleri, kıvırcık saç örgü modelleri gibi kıvırcık saç toplama şekilleri hakkında bilgiler vereceğiz. Nedendir bilinmez lakin tüm düz saçlılar kıvırcık, tüm kıvırcık saçlılar da düz saçlı olmayı arzular:) Herkes sahip olduğu saç tipinden şikayet eder ve kendisinde olmayan saç tipine hep özenir. Fakat düz saçlı insanların bu arzusunu anlamak mümkün. Zira kıvırcık saç bakım ve şekillendirme açısından daha zor ve uğraştırıcı olsa da gerçekten bir ayrıcalık.

Öyle lüle lüle, kıvır kıvır saçların albenisi de cazibesi de kolay kolay bulunmaz. Kıvırcık saça şekil verme biraz daha kolay ve şık durur. Bu senenin kıvırcık saç modelleri ve şekilleri hakkında merak edilenler…

Kıvırcık Saç Modelleri Ve Şekilleri (Bu Senenin)

Kıvırcıklar için saç modelleri; Kıvırcık saç şekil verme işleminde çok çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Kıvırcık örgü saç modelleri, kıvırcık dağınık topuz modelleri, kıvırcık at kuyruğu saç modelleri, kaküllü kıvırcık saç modelleri sıklıkla kullanılan kıvırcık saç şekilleri arasında yer almaktadır.

Kıvırcık topuz saç modelleri

Bu modeller dışında kıvırcık saça balyaj, kıvırcık saç ombre modelleri de beğenilerek kullanılmaktadır. Kıvırcık saç kesimleri arasında en popüler olan ise bob kesim kıvırcık saç, kıvırcık küt saç modelleri ve kıvırcık asimetrik saç olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kıvırcık saçı toplama modelleri arasında ise kıvırcık saça örgü modelleri ve kıvırcık saçlar için topuz modelleri, kıvırcık saçla yapılabilecek modeller olarak öne çıkmaktadır.

Kıvırcık Saç Örgü Modelleri

Kıvırcık örgü saç modelleri ile asi kıvırcık saçlara şekil verme ve dizginleme yapabilirsiniz. Özellikle kabarık kıvırcık saç şekillendirme için saç örgü modelleri sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.

Kıvırcık örgü saç modelleri-kıvırcık saçlar için kolay saç modelleri

Kıvırcık saç yan örgüler, şelale örgü saç modeli, balık sırtı örgü, örgü tac modeli, fransız örgü saç modeli, kılçık örgü kıvırcık saçlara uygulanan örgü modelleri arasında yer almaktadır.

Kıvırcık saçlara örgü yapmadan önce saç bakım yapı ile bakım yapmanız etkili sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Kıvırcık Dağınık Topuz Modelleri

Kıvırcık saça modeller; Kıvırcık saça şekil verme denilince ilk akla gelen saç modeli dağınık topuz modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Öyle ki kıvırcık saç toplama işleminde hangi topuzu yaparsanız yapın şık duracaktır.

Kıvırcık dağınık topuz modelleri

Kıvırcık saça topuz olarak yandan topuz, alttan topuz, dağınık topuz, kuş yuvası topuz, yarım topuz gibi tüm seçenekler rahatlıkla kullanılabilir. Saç modelleri kıvırcık olunca saç toplama modelleri arasında yer alan topuz modeli, kıvırcık saça şekil vermek denilince ilk akla gelen modeller arasında yer almaktadır.

Kıvırcık Saç At Kuyruğu

Kıvırcık saçlarda kullanacağınız modeller arasından en gözde olanı at kuyruğu modelidir. Özellikle yaz sıcaklarıyla baş etmek için at kuyruğu saç modeli kullanabilirsiniz.

Kıvırcık saça şekil vermek kısa kıvırcık saç için de uzun kıvırcık saç içinde zorluğun içinde kolaylık barındırmaktadır.

Örneğin, Özellikle kıvırcık uzun saç modelleri için günlük kıvırcık saç modeli olarak da tercih edilen atkuyruğu saç modeli sade abiye modelleri ile de kıvırcık saç abiye modeli olarak rahatlıkla kullanılmaktadır.

 

At kuyruğu kıvırcık saç-kıvırcık saçlar için saç modelleri

Kıvırcık Saçın Bakımı

Güzel bir kıvırcık saç modelini taşımanın ilk adımı elbette saçların bakımında yatıyor.  Kıvırcık saçların en büyük sorunu saçın aşırı kabarması olsa gerek. Zira saçınız seyrek ve az olsa bile eğer kıvırcık ise çılgınca kabarıp elektriklenmektedir.

Aşırı gür ve kabarık kıvırcık saç modelleri yapımı biraz daha zahmetli olsa da doğru saç bakım ve saç şekillendiriciler ile büyüleyici formda saç modelleri ortaya çıkmaktadır.

Bu sorunun temelinde saçın yapısı kadar nem eksikliği de bulunuyor. Piyasada saçlarda elektriklenmeyi önleyen ve kıvırcık saçları yatıştırma amacını taşıyan birçok ürün var.

Bunun dışında saçın nem ihtiyacının da gerek kullanılan saç ürünleri ile gerekse düzenli olarak yapılacak maskelerle giderilmesi de önemli. Düzenli bir bakımla aşırı kabarma problemini çözmek mümkün.

Saç yapınıza uygun ürünleri kullanmaya dikkat etmeli ve saçınızın temel sorununu tespit ederek ona yönelik çözüm yöntemleri aramalısınız.

Kıvırcık Saç Şekilleri ve kıvırcık saç bakımı

Kıvırcık Saç Şekilleri ve kıvırcık saç bakımı-kıvırcık saçlar için günlük saç modelleri

Kıvırcık Saça Şekil Verme-Kıvırcık Saç Şekillendirme

Doğru ürün ve yöntemlerle kıvırcık saçın şekillendirilmesi aslında çok zor sayılmaz. Saç köpüğü, saç kremi jöle veya saç şekillendirici kremler yardımıyla saçınıza şekil verebilirsiniz.  Tabi nasıl bir model tercih ettiğinize göre de nasıl şekil vereceğiniz değişebilecektir.

Kıvırcık saç modeli kadın stilleri arasında kıvırcık saç kesim modelleri de farklı stilleri ile en güzel kıvırcık saç modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Kıvırcık saç katlı kesimler, kıvırcık saç v kesim, iki yandan öne doğru uzayan kesimler, kıvırcık asimetrik saç kesimi, kıvırcık kısa kaküllü saç modeli, kıvırcık saç bob kesim ya da kulak hizasında perçemli saç modelleri bulunmaktadır.

Ayrıca saçın sağ ya da sol yanının tamamen kazındığı ve yalnızca bir yanda omuz hizasında uzun saçların tasarlandığı daha sıra dışı punk saç modelleri de mevcut. Bu senenin saç tasarım modasında kıvırcık saç uzun modeller demode gibi görünse de bizce asla modası geçmeyen saç modeli kadın stilidir.

Kabarık kıvırcık saç modelleri-salık kıvırcık saç modelleri

Omuz hizasını geçmeyen kıvırcık orta boy saç modelleri ve kıvırcık kısa saç modelleri kadın kullanıcılar arasında daha çok tercih ediliyor. Çünkü kısa saçların bakımı da şekillendirmesi de daha kolay. Ayrıca uzun kıvırcık saçlara nazaran kısa kıvırcık saçlar daha modern bir görüntü sergilemektedir.

Aşağıdaki kivircik sac modeli resim galerisinde bu senenin kıvırcık saç modeli görsellerini paylaştık. En güzel kıvırcık saç modelleri hakkında daha fazla detay için görsellere göz atabilirsiniz.

Resim Galerisi: Kıvırcık Saç Şekilleri

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Topuz Modelleri 2023 (Denemeye Değer) başlıklı yazımızda Düz topuz modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. aslı dedi ki:

  ben saçımı nasıl yaptırabilirim ki acaba yandan örgülü ve kıvırcıklı istiyorum ben o benim çok hoşuma gitti bile benim ablamın düğünü var diyorum ki kendi kendime ben saçımı nasıl yaptırsam acaba diyorum ben ya da komple kıvırcık mı yaptırsam ben örgü örmesem ben ben cede kıvırcıklı daha iyi bence

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Aslı,
   Kıvırcık saçlar çok özel saçlardır. Çok basit saç toplama modelleri ile bile muhteşem görünebilirsin. Yüz şekline göre saç modeli belirleyerek ablanın düğününün güzelliği olabilirsin. Sevgiler:)

Tarz Kadın Blogu