En Kullanışlı Kısa Saç Modelleri | Pratik Ve Şık Modeller

27.10.2023
819
En Kullanışlı Kısa Saç Modelleri | Pratik Ve Şık Modeller

En kullanışlı kısa saç modelleri ile çok kısa sürede kadın kısa saç modelleri  şekillendirebilirsiniz. Kısa kullanışlı saç modelleri pek çok seçeneğe sahiptir. Fönsüz kullanılan kısa saç modelleri ise en çok merak edilenler arasındadır. Kullanışlı kıvırcık saçlar, düz saçlar ve dalgalı saçlar için modeller bulunmaktadır. Ancak bazı kullanışlı saç kesim modelleri tüm saç tiplerinde farklı görünüm sunmaktadır. Bu nedenle bugün sizlere en kullanışlı saç kesimi konusunda bilgiler vereceğiz. İçeriğin sonundaki görselleri inceleyerek kısa saçlı kadınlar için saç modelleri kullanışlı stillerini bulabilirsiniz.

Kullanışlı Kısa Saç Modelleri

Bu senenin kadının sac modelleri arasında kolay şekillendirilen, zahmetsiz saçlar öne çıkmaktadır. Yoğun iş temposu kadınları çok fazla yorduğu için birçok kadın kendilerine ayırdıkları vakti saçları için harcamak istemiyor.

En-kullanisli-sac-kesim-modelleri

En kullanışlı saç kesim modeli

Bu nedenle kadın kısa saç modelleri çerçevesinde rahat kullanışlı kısa saç modeli araştırmaktadır. Kullanışlı modern kısa saç modelleri ile saçlarınızı kestirdiğinize asla üzülmeyeceksiniz.

Yanları Tıraşlı Kadın Kısa Saç Modelleri

Saçlarım için ayıracak hiç vaktim yok diyorsanız yanları tıraşlı kısa kullanışlı saç kesimi kullanabilirsiniz. Dağınık formda kullanabileceğiniz tıraşlı saçları ten renginize uyumlu istediğiniz saç boyası rengi ile eşleştirebilirsiniz. Saçların ön kısmı pixie saçlardan bir tık daha uzun bırakarak çok daha tarz bir görünüme ulaşabilirsiniz.

Kisa-sac

Kısa saç

Choppy Saç Kesimi | Dalgalı Saç Kesimi

Dalgalı kısa öğrenci saç kesimi olarak da bilinen choppy saç kesimi son derece kullanışlı saç kesimidir. Minik tel toka veya saç lastikleri ile kolayca şekillendirebileceğiniz choppy saç kesimini mutlaka düşünmelisiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Okul İçin Saç Modelleri Kolay Stilleri 2024

Choppy saç, özellikle sporcu kadınlar ve öğrenciler için en kullanışlı saç kesimleri arasında yer almaktadır. Üstelik yuvarlak yüze, oval yüze ve uzun yüze kusursuz bir görünüm sunmaktadır. Özellikle uzun yüze ve dikdörtgen yüze sahip olan kadınlar choopy saç kesimi ile yüz hatlarını daha belirgin hale getirebilirler.

Sac-modelleri-kullanisli

Sac modelleri kullanışlı

Kullanışlı Kıvırcık Kısa Saç Kesimleri

Kıvırcık saçlılar, bob saç kesimi, yanları kısa saç kesimi, perçemli kısa saç kesimleri kullanabilirler. Aslında kısa küt saç kesimi  veya kısa asimetrik küt saç kesimi de kusursuz görünüm sunacaktır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ En Trend Kısa Saç Modelleri Kadın 2024 (100+fikir)

Kullanışlı kıvırcık kısa saç kesimleri arasında kısa amerikan tıraşı saç kesimi veya kadın subay traşı saç kesimi de vardır.

Fonsuz-kullanilabilen-kisa-sac-modelleri

Fönsüz kullanılabilen kısa saç modeli

Trend, Kullanışlı Dalgalı Kısa Saç Kesimleri

Kullanışlı dalgalı saç için kısa saç modelleri çene hizasında saçlar, kulak hizasında saçlar ve omuz hizasında saçlardır. En kısa saç modeli arayışında iseniz çene hizasında saç kesimi düşünebilirsiniz. Ayrıca kısa katlı pixie saçlar ile de tarz saçlar sizinle demektir.

Kısa bob kesim saçları, saç aksesuarsız kullanabileceğiniz gibi minik saç aksesuarları ile kullanarak da güzel görünebilirsiniz. Dalgalı saçlar, tüm saç kesimlerinde ve tüm saç modellerinde kusursuz durmaktadır. Bu nedenle yüz şekline uygun kısa saç modelleri ile hem rahat hem de daha estetik görünebilirsiniz.

Kullanisli-dalgali-sac-icin-kisa-sac-modelleri

Kullanışlı dalgalı saç için kısa saç stilleri

Dalgalı kısa saç kesimleri kullanırken ten renginize uygun saç rengi de kullanabilirsiniz. Doğal görünümlü saçlar için ten renginizin 2 ton koyusu veya açığı saç boyası kullanabilirsiniz.

Kullanışlı Düz Kısa Saç Modelleri

Sac modelleri çerçevesinde düz saçlarda en çok kullanılan model küt saç kesimi olarak karşımıza çıkmaktadır. Oval küt saç, yuvarlak küt saç, asimetrik küt saç ve klasik git saç gibi pek çok seçeneğe sahiptir. Ayrıca perçemli veya perçemsiz seçeneklere de sahiptir. Bu nedenle düz saçlara sahipseniz hemen hemen tüm yüz şeklinde uyum sağlayabilen küt saçları deneyebilirsiniz.

Yıka çık saçları olarak bilinen küt saç modelinin düz saçlarda tüm ihtişamını gözler önüne serdiğini unutmayın.

kisa-sacli-kadinlar-icin-sac-modelleri

kısa saçlı kadınlar için saç modelleri

Kullanışlı Örgülü Kısa Saç

Kısa saç şekillendirme uzun saçlara göre hem kolay hem zordur. Dalgalı, kıvırcık ve düz saçlarda dilediğiniz saç aksesuarını kullanarak saçları şekillendirebilirsiniz. Ayrıca minik bölgesel örgüler ile saçlarınıza çok farklı bir hava katabilirsiniz. Bölgesel örgülü saçları okul saçlarından ofis saçlarına kadar kullanabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kısa Saç Örgü Modelleri Ve Yapılışları

Fönsüz Kullanılan Kısa Saç Modelleri

Fönsüz saç modelleri arasında dalgalı kısa saçlar öne çıkmaktadır. Özellikle dalgalı pixie saç kesimi, dalgalı katlı saç kesimi en çok tercih edilen fözsüz saç modelidir. Bu nedenle bu saç modelleri en kullanışlı saç kesimi arasında yer almaktadır. Aslında düz saç pixie kesim, katlı kesim ve yanları kazıtılmış kısa saç modelleri de fönsüz kullanışlı düz saç modelleri arasındadır.

Aşağıdaki resim galerisinde son zamanların trendi kullanışlı kısa saç modellerinin görselleri paylaşılmıştır. Görselleri inceleyerek tarzınıza uygun saç şeklini keşfedebilirsiniz.

Resim Galerisi: En Kullanışlı Saç Kesimleri

 

Bir önceki makalemiz olan 7 Numara Saç | 7 Numara Saç Boyası başlıklı yazımızda 7 numara saç ve 7 numara saç boyası hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu