Kısa Saç Örgü Modelleri Ve Yapılışları

20.04.2024
2.545
Kısa Saç Örgü Modelleri Ve Yapılışları

Kısa saç örgü modelleri ve yapılışları başlıklı yazımızda kısa saç balık sırtı nasıl örülmektedir? Kısa saç örgü topuz modelleri gibi kısa saç kolay örgü modelleri hakkında bilgiler vereceğiz. Aslında kısa saçlar, rahat olmasına rahattır. Ancak her zaman her türlü saç modelinin uyum sağlamadığı saçlardır.

Örük modelleri ise kadınların kısa saçlarda da uzun saçlarda da vazgeçemediği saç şekillendirme biçimi olarak karşımıza çıkmaktadır. Kısa saç şekillendirme için en çok kullanılan kısa saç örme modellerini birlikte görelim. Üstelik kıvırcık, dalgalı ve düz saç stillerinde.

Kısa Saç Örgü Modelleri Ve Yapılışları

Sac orgu modelleri ve yapilisi günümüzde çok farklı ve çok çeşitli model seçeneği sunmaktadır. Rahatlığı ve kolay kullanımı için sıklıkla tercih edilen ve bu senenin saç modası arasında yer alan kısa saça şekil verme konusunda bahsedeceğimiz saç stillerini uygulayarak çok daha tarz ve dikkat çekici görünmek sizin elinizde.

kolay saç örgü modelleri ve yapılışı

kolay saç örgü modelleri ve yapılışı

Örgü Saç Modelleri Kısa Saç-Şelale Örgü

Kısa örgü saç modelleri arası özel günlerde de kullanabileceğimiz zarif bir saç örgü modeli olan şelale örgü, özellikle dalgalı saçlarda mükemmel durmaktadır. Sizde şelale örgü arasından süzülen bukleler ile daha dikkat çekici ve güzel görünmek için bu kadın saç stilini deneyebilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı > Yeni Trend Kısa Saç Modelleri Kadın| 150 Görsel

Kısa Saç Örgü Topuz Modelleri

Kısa saç için örgü modellerini her zaman salık olarak kullanmayabilirsiniz. Topuz modelleri kısa saçlarda örgü ile şekillendirildiği zaman ofis stili saç, düğün saçı ve okul saçı olarak kullanılmaktadır.

Kısa Saç Örme Modelleri- Kısa Saç Balık Sırtı Nasıl Yapılmaktadır?

Kısa saç örgü modelleri arasından en çok kullanılan ikili saç örme modelleri ile tekli balık sırtı saç örgü modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Klasik saç örgü şekli kısa saçlarda çok da mümkün değildir.

Kısa saç modelleri örgü ile kullanılacaksa balıksırtı örgü mutlaka bilinmesi gereken saç örgü modelleri arasında yer almaktadır. Balık sırtı saç örgüsü nasıl yapılmaktadır sorusunun cevabını bildiğiniz takdirde kısa saç örgü modelleri kolay bir şekilde uygulanacaktır.

kısa saç nasıl örümü nasıl yapılmalıdır

kısa saç nasıl örümü nasıl yapılmalıdır

Örgü kısa saç modelleri, balıksırtı, küt saçlarda, bob saç kesiminde ve orta boy saçlar uygulanmaktadır. Boksör örgü (ikili saç örgü modelleri) kısa saçlarda çok kullanılan kısa saça örgü modelinden birisidir.

Kısa Saç Örgü Modeli- Tepeden Başlayan Saç Örgü Modeli

Örgü modelleri kısa saç için farklı seçeneklere sahiptir. Örneğin, saçın tepe kısmının balık sırtı tarzında düz bir stille bir karış örün. Ardından lastik toka ile tutturun. Ardından geri kalan kısımları salık saç şeklinde olarak kullanabilirsiniz. Böylece kısa saç modelleri bayan örgü stilinde yüzünüze gelerek rahatsız eden kısa saçlardan kurtulabilirsiniz.

Kısa Saç Örgü Modelleri Yapılışı

Kısa saç nasıl örülür? Tüm saçı bu şekilde minik tutamlar halinde ayırarak örebilirsiniz. Aslında saçların farklı bölgelerinde birkaç örgü ile saçları çok daha modelli ve bakımlı gösterebilirsiniz.

Kısa saç örgü modelleri nasıl yapılır

Kısa saç örgü modelleri nasıl yapılır

Kısa Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır?

Aslında kısa saça örgü saç modelleri denemeden önce yüz şeklinize göre seçimler yapmalısınız. Örneğin,  uzun yüz tipine örgü modeli olarak alın kısmınızı açıkta bırakacak saç örgü modelleri yapmamalısınız.

Uzun yüz tipine saç örgü modeli olarak şelale örgü doğru bir seçim olacaktır. Kısa saç örgü modelleri, yüz tipinize göre kullanacağınız kombine göre olmalıdır.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin saç modası arasında yer alan kısa saç modelleri  paylaşılmıştır. Daha fazla ayrıntı ve detay için inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Kısa Saçlar İçin Örgü Modelleri

Bir önceki makalemiz olan Saçı Yumuşatmak İçin Ne Yapılır? başlıklı yazımızda Saç nasıl yumuşatılır, saç yumuşatma ve Saç yumuşatmak için ne yapılır hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu