Kısa Saç Örgü Modelleri Ve Yapılışları

02.07.2021
2.331
Kısa Saç Örgü Modelleri Ve Yapılışları

Kısa saç örgü modelleri ve yapılışları başlıklı yazımızda kısa saç balık sırtı nasıl örülür? Kısa saç örgü topuz modelleri gibi kısa saç kolay örgü modelleri hakkında bilgiler vereceğiz. Kısa saçlar, rahat olmasına rahattır ancak, her zaman her türlü saç modelinin uyum sağlamadığı saçlardır.

Örük modelleri ise kadınların kısa saçlarda da uzun saçlarda da vazgeçemediği saç şekillendirme biçimi olarak karşımıza çıkmaktadır. Kısa saç şekillendirme için en çok kullanılan kısa saç örme modelleri nelermiş gelin birlikte görelim.

Kısa Saç Örgü Modelleri Ve Yapılışları

Sac orgu modelleri ve yapilisi günümüzde çok farklı ve çok çeşitli model seçeneği sunmaktadır. Rahatlığı ve kolay kullanımı için sıklıkla tercih edilen ve bu senenin saç modası arasında yer alan kısa saça şekil verme konusunda bahsedeceğimiz saç stillerini uygulayarak çok daha tarz ve dikkat çekici görünmek sizin elinizde.

kolay saç örgü modelleri ve yapılışı

kolay saç örgü modelleri ve yapılışı

Örgü Saç Modelleri Kısa Saç-Şelale Örgü

Kısa örgü saç modelleri arası özel günlerde de kullanabileceğimiz zarif bir saç örgü modeli olan şelale örgü, özellikle dalgalı saçlarda mükemmel durmaktadır. Sizde şelale örgü arasından süzülen bukleler ile daha dikkat çekici ve güzel görünmek için bu kadın saç stilini deneyebilirsiniz.

Kısa Saç Örgü Topuz Modelleri

Kısa saç için örgü modelleri her zaman salık olarak kullanılmayabilir. Topuz modelleri kısa saçlarda örgü ile şekillendirildiği zaman ofis stili saç, düğün saçı ve okul saçı olarak rahatlıkla kullanılabilir.

Kısa Saç Örme Modelleri- Kısa Saç Balık Sırtı Nasıl Örülür?

Kısa saç örgü modelleri arasından en çok kullanılan ikili saç örme modelleri ile tekli balık sırtı saç örgü modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Klasik saç örgü şekli kısa saçlarda çok da mümkün değildir.

Kısa saç modelleri örgü ile kullanılacaksa balıksırtı örgü mutlaka bilinmesi gereken saç örgü modelleri arasında yer almaktadır. Balık sırtı saç örgüsü nasıl yapılır sorusunun cevabını bildiğiniz takdirde kısa saç örgü modelleri kolay bir şekilde uygulanacaktır.

kısa saç nasıl örülür

kısa saç nasıl örülür

Örgü kısa saç modelleri balıksırtı stili küt saçlarda, bob saç kesiminde ve orta boy saçlar da rahatlıkla uygulanmaktadır. Boksör örgü adı da verilen ikili saç örgü modelleri, kısa saçlarda en sık kullanılan kısa saça örgü modeli olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kısa Saç Örgü Modeli- Tepeden Başlayan Saç Örgü Modeli

Örgü modelleri kısa saç için farklı seçeneklere sahiptir. Örneğin, saçın tepe kısmının balık sırtı tarzında düz bir stille bir karış örerek lastik toka ile tutturduktan sonra geri kalan kısımları salık olarak kullanabilirsiniz. Bu şekilde tasarlanan kısa saç modelleri bayan örgü stili ile yüzünüze gelerek sizi rahatsız eden kısa saçlardan kurtulmuş olursunuz.

Kısa Saç Örgü Modelleri Yapılışı

Kısa saç nasıl örülür sorusunun cevabında minik tutamlar halinde saç örme işlemi de bulunmaktadır. Tüm saçı bu şekilde minik tutamlar halinde ayırarak örebileceğiniz gibi, saçınızın istediği kısımda birkaç örgü ile saçları çok daha modeli bakımlı gösterebilirsiniz.

Kısa saç örgü modelleri nasıl yapılır

Kısa saç örgü modelleri nasıl yapılır

Kısa Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır?

Kısa saça örgü saç modelleri denemeden önce yüz şeklinize göre seçimler yapmalısınız. Örneğin; uzun yüz tipine örgü modeli olarak alın kısmınızı açıkta bırakacak saç örgü modellerinden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

Uzun yüz tipine saç örgü modeli olarak şelale örgü doğru bir seçim olacaktır. Kısa saç örgü modelleri ve yapılışı için seçimler yapılırken yüz tipinize göre kullanacağınız kombine göre seçimler yapmayı unutmayın.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin saç modası arasında yer alan kısa saç modelleri için belirlenmiş saç örgü modelleri ve yapılışları hakkında sezonun trendlerinden seçilen görselleri sunuyoruz. Daha fazla ayrıntı ve detay için inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Kısa Saçlar İçin Örgü Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Doğal Saç Modelleri 2024 | Nasıl Yapılır? Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda doğal saç ve Doğal Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu