Kısa Katlı Saç Modelleri 2024 | Kolay ve Hızlı Şekillendirme Tüyoları

12.01.2023
6.178
Kısa Katlı Saç Modelleri 2024 | Kolay ve Hızlı Şekillendirme Tüyoları

Kısa katlı saç modelleri 2024 bu sezon kısa katlı küt saç modelleri, kıvırcık kısa katlı saç modelleri, önden katlı saç kesimleri şeklindedir. Ayrıca arkası katlı küt saç modelleri, katlı, bob  kesim,  modelleri, önleri katlı kesim öne çıkmaktadır. Ek olarak ise kat kat saç kesimi modelleri, asimetrik lob kesim özellikle kısa saçlard beğenilmektedir. Kısa saç modeli bünyesinde en çok kullanılan saç kesim modeli katlı saç modelidir.

Özellikle düz kısa saç kesimleri, dalgalı kısa saç kesimleri için saçlara kat attırılmaktadır. Aslında dalgalı kısa katlı saç modelleri ve kısa katlı düz saç modelleri sıklıkla kullanılmaktadır.

Kısa katlı saç kesim modeli geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu sezonda da kullanılacak gibi duruyor. Şimdi de kısa kat kat saç modelleri hakkında merak edilenleri birlikte görelim.

Kısa Katlı Saç Modelleri 2024 Stilleri Nelerdir?

Bu senenin katlı saç kesimleri çok fazla seçenek sunmaktadır. Kısa katlı saçlar birçok kişide mükemmel durur. İşte katlı saç denilince ilk akla gelen trend saçları…

Pixie katlı saç

Pixie Saç –Katlı Saç Kesimi Kısa

Kat kat kısa saç kesimi denilince ilk akla gelenler arasında pixie saç gelmektedir. Kısa pixie saç modeli için erkek tipi kesim yapılmakta saç aralarına belirli aralıklarla kat atılmaktadır.

Atılan katlar ile saçlarınız erkesi saç modelinin dışına çıkarak kadınsı ve modern bir görünüm sunacaktır. Böylece kısa katlı saç kesim modelleri en modern ve şık haliyle sizinle olacaktır.

Pixie saç kesimini hafif katlı saç kesimi şeklinde veya kat kat saç kesimi şeklinde yaptırabilirsiniz.

Katlı Kısa Pixie Saç Kime Yakışır?

Kat kat saç kesimi kimlere yakışır? Katlı pixie saç kimlere yakışır sorusu öne çıkmaktadır. Çok kısa veya kısa katlı pixie saçlar, küçük yüzlü kadınlara çok yakışmaktadır. Özellikle küçük yüzlü minyon kadınların yüzünü daha estetik ve güzel göstermektedir. Çünkü katlı pixie saç ile küçük yüz hatları daha da öne çıkacaktır.

kat kat kesim

kat kat kesim

Kısa Katlı Bob Kesim | Kaküllü Kesim

Aslında kısa katlı kesim modellerinden bir diğeri de kısa katlı bob kesim kadın stilleridir. Kısa Katlı Saç kesimi modelleri, hem rahat, hem de modern görünüm sunmaktadır. Katlı bob saç modelinde kakülü alnını kapatacak, geride kalan kısımlarda ise kak kat saç kesimi yapılacaktır.

Kısa katlı bob saç kesiminde katlar yüz hattınıza göre belirlenmeli ve bu doğrultuda kesim yapılmalıdır. Katlı bob saçlarda önleri katlı kesim yaptırabileceğiniz gibi arkası katlı bob kesim de yaptırabilirsiniz

kısa katlı kesim

sarı kısa katlı kesim

Kısa Katlı Küt Saç Modelleri-Katlı Küt Kesim

Kısa katlı küt saç modeli,modern kadının en çok kullandığı saç modeli arasında yer almaktadır. Kolay kullanımı modern katları ile birleşince ortaya mükemmel bir görünüm çıkmaktadır. Küt ve katlı saç kesimi denilince akla dalgalı küt katlı saç kesimi ve düz saç kat küt saç modelleri gelmektedir.

Özellikle özel gece, özel gün ve özel davetlerde katlı kısa küt kesim saç modelleri öne çıkmaktadır. İş ortamının yoğunluğu ve sürekli iş seyahati yapan bayanlar kullanım kolaylığı ve şıklığı nedeni ile küt katlı saç modeli tercih etmektedir

düz katlı küt saç modeli-katlı küt saçkesimi

Kıvırcık saç katlı küt saç modeli, dalgalı kısa saç katlı küt saç modeli de seçenekler arasındadır. Ayrıca düz saç kısa katlı saç modeli arasından seçimler yapabilirsiniz.

Orta uzunlukta kıvırcık saçlarda katlar çok belli olmaz. Ancak kısa kıvırcık saç kesimlerinde katlı kısa saç modelleri saçlara modern bir duruş kazandıracaktır.

Kısa Küt Saç Kime Yakışır?

Katli kut sac kesimi modelleri arasında yer alan küt katlı saç modelleri bir çok yüz şekline uyum sağlamaktadır. Kullanıcısına modern bir duruş ile birlikte cana yakın, sevimli, sıcak kanlı ve enerjik bir imaj sunacaktır.

Her yaşta, enerjik ve dinamik görünmek hatta yaşınızı kamufle etmek için kısa katlı küt saç modeli kullanmalısınız.

Küt saç modeli hemen hemen her yüz şekline yakışır. Nedeni ise her yüz şekline göre bir tane katlı küt saç modeli bulunmasıdır. Yüz şeklinizi kuaförünüzde belirledikten sonra yüzünüze uygun kısa katlı küt saç modeli kesimi yaparak daha güzel görünebilirsiniz.

Katlı küt saçlar-kısa kat kat saç kesimi

Küt saç kesiminin tüm seçenekleri oval yüze, yuvarlak yüze çok  yakışmaktadır. Uzun yüze önü katlı küt saç, dikdörtgen yüze arkası katlı küt saç daha çok yakışmaktadır.

Kısa Katlı Perçemli Saç Modelleri

Kakül kullanmak istemeyenler için perçemli saç modelleri de kat sac modelleri şeklinde formlara sahiptir. Özellikle bob kesim katlı kısa saç kesim modelleri uzun perçemlerle de oldukça şık durmaktadır.

Küt saç modelleri de çene hizasında veya omuz hizasında perçemli seçenekleri kullanılmaktadır.

Asimetrik Kısa Katlı Saç

Asimetrik kısa katlı saç modeli denilince akla yüzün bir bölümünü ve gözün birini kapatan saçlar gelmektedir. Ayrıca çenenin alt kısmına kadar uzanan katlar öne çıkmaktadır. Tüm bunlarla birlikte saçın geri kalan diğer yarısında ise saçların yandan kat verilen kesimi gelmektedir.

Asimetrik saç kesim modelleri arasında asimetrik lob kesim ilk sırada yer almaktadır. Asimetrik lob kesim veya katlı küt asimetrik kesim modellerini yüz şeklinize uygunluğu çerçevesinde kullanabilirsiniz.

katlı kısa saç kesimi 2024 hangi yüz tipine yakışmaktadır

katlı kısa saç kesimi 2024 hangi yüz tipine yakışmaktadır

Katlı Lob Kesim

Kadın katlı saç modelleri arasında lob kesim de bulunmaktadır. Gönül çelen ve akılda kalan görünümü, lob kesime hafif kat verildiği zaman daha havalı görünüm katmaktadır.

Lob saç modelinde önler kısa arkalar ise katlı bir şekilde lob saç kesimi yapılmaktadır. Kısa kat kat saç kesim modelleri arasında yer alan lob kesimde katlar hafif yapılmaktadır. Ayrıca klasik lob kesime göre daha kısa tutulmaktadır.

Kısa katlı saç

Katlı lob saç modelini daha da göz alıcı ve akılda kalıcı yapmak için ombre renkleri ile buluşturabilirsiniz.

Kıvırcık Kısa Katlı Saç Modelleri

Kıvırcık saçlar zor şekil verilen ve zor şekil alan saçlardır. Ancak katlı kesim saç modelşeri le daha havalı ve tarz görünürler. Çünkü kabarık olan kıvırcık saçlar uygun katlı saç modelleri ile daha kolay şekil alan saçlar haline gelmektedir.

Kıvırcık katlı saç modelleri arasında pixie kesim, kat kat saç kesimi vardır. Ayrıca yanları kısa üstü uzun kısa saç kesimi de modern ve havalı durmaktadır.

Katlı Saç Kesimi Kime Yakışır?

Kısa katlı saç kesimi modelleri küçük yüzlü kadınlarda daha tarz ve dikkat çekici durmaktadır. Kat kat kesim, oval yüz tipine ve uzun yüz tipine de çok yakışmaktadır. Kat kat saç kesimi kısa yapılacaksa yuvarlak yüze yakışan saç modelleri arasına da girmektedir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ En Trend Kısa Saç Modelleri Kadın 2024 (100+fikir)

İnce uzun yüze sahip bayanlar katlı kısa saç kesimi yerine orta uzunlukta lob kesimi yaptırmalıdır. Ayırca kat katlı kısa saç modelleri arsında yer alan katlı lob kesim şeklinde de kullanabilirler.

Saç Boyunu Kısaltmadan Katlı Kesim

Saç boyunu hiç kısaltmadan katlı bob kesim ve katlı lob kesim yaptırabilirsiniz. Bu tekniği saç boyundan memnun olan ve daha fazla kısaltmak istemeyen kullanıcılar yapmaktadır. Saçlarınız daha uzunsa sadece aralarına kat attırabilirsiniz. Kısa aslan yelesi saç kesimi yaptırabilirsiniz. Alında aslan yelesi saç kesiminde saç boyu kısaltılmadan aralara dengeli katlar attırabilirsiniz. Böylece istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz.

Aşağıda katlı saç kesim modelleri hakkında derlediğimiz görselleri paylaşıyoruz. Daha fazla detay için katlı kesim modelleri görselleri inceleyerek düşüncelerinizi yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Resim Galerisi: Bu Senenin Katlı Saç Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Kahve Köpüğü Saç Rengi-Nasıl Elde Edilir-Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda Kahve Köpüğü Saç Rengi-Nasıl Elde Edilir-Kimlere Yakışır hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu