Tarz Kadın

Aslan Yelesi Saç Modeli Bayan

20.11.2021
33
Aslan Yelesi Saç Modeli Bayan

Aslan yelesi saç modeli bayan stilleri ile havalı ve dikkat çekici saç tasarımlarını sahip olabilirsiniz. Aslan yelesi saç modeli çerçevesinde kısa aslan yelesi saç modelleri, uzun aslan yelesi saç modeli ve orta boy aslan yelesi saç modelleri yer almaktadır.

Aslan yelesi saç kesimi kimlere yakışır? Aslan yelesi saç modeli nasıl kesilir gibi soruların cevaplarını daha yazımızın detaylarında bulabilirsiniz.

Aslan yelesi saç kesimi modelleri birçok yüz tipi için kurtarıcı saç modeli diyebiliriz. Alnı açık kişilere yakışan saç modelleri, ince telli seyrek saçlara yakışan bayan saç modelleri denilince ilk akla gelen saç modelleri arasında aslan başı saç modeli  olarak da bilinen aslan yelesi saç kesimleri de yer almaktadır.

Aslan Yelesi Saç Modeli Bayan

Seyrek ve ince telli saçlara sahipseniz size tavsiye edeceğimiz ilk saç modeli aslan yelesi saç kesimidir. Uzun aslan yelesi saç modeli dalgalı ve kalın telli saçlarda çok daha dikkat çekici ve havalı durmaktadır.

Uzun aslan yelesi saç modeli

Uzun aslan yelesi saç modeli

Kepçe kulaklar için saç modelleri arasında aslan yelesi saç modeli kadın stillerini görmekteyiz.

Aslan yelesi saç modelleri resimleri güncellemesi yapıldığında bu senenin saç modası olarak kısa aslan yelesi saç modellerinin öne çıktığını görmekteyiz.

Aslan yelesi kısa saç modeli kısa katlı küt saç kesim modeline benzemektedir. Ancak aslan yelesi kısa saç kesiminde saç uçlarına ara makas kullanılarak çok daha model ve etkili bir görünüm katılmaktadır.

Kısa saç kesimlerinin konforundan yararlanırken modern bir görünüm kazanmak isteyenler bu senenin aslan yelesi saç kesim modeli modası ile tanışabilirler.

⇒⇒  Kısa Katlı Saç Modelleri 

Aslan yelesi saç modeli kıvırcık saçlarda kullanılabildiği gibi düz saçlarda ve dalgalı saçlarda da etkili sonuçlar vermektedir.

Uzun Aslan Yelesi Saç Modeli

Omuz hizasında saç kesimi veya uzun saç kesimi olarak aslan yelesi saç modelini kullanabilirsiniz. Kalın telli saçlara sahipseniz uzun aslan yelesi saç kesim modelini kullanabilirsiniz.

uzun aslan yelesi saç modeli

uzun aslan yelesi saç modeli

Uzun aslan yelesi saç modelleri fön çekilerek kullanıldığı zaman çok daha kusursuz bir görünüme kavuşmaktadır.

Evde aslan yelesi saç kesimi yapılır mı? Aslan yelesi saç kesimi nasıl yapılır diyenlere minik ipuçları nelermiş bakalım.

Aslan Yelesi Saç Modeli Nasıl Kesilir?

Aslan yelesi saç kesimi yapılmadan önce saçların boyu belirlenmeli ve katlı saç kesimi ile aslan yelesi saç modeli yapılmalıdır.

Aslan yelesi saç modeli yapımında saça atılan katlar saçın her tarafına eşit olarak yapılmaktadır. Kısa aslan yelesi saç kesimlerinde ise saça atılan katlar arka kısımda daha yoğun ve kısa ön kısımlarda ise daha az değer daha uzun bırakılarak yapılmaktadır.

Aslan yelesi saç kesimi kimlere yakışır

Aslan yelesi saç kesimi kimlere yakışır

Kahküllü saç kesim modelleri denilince de aslan yelesi saç modeli gelebilir aklınıza. Yüz kısmındaki kusurları örtmek isteyen kişiler güllü aslan yelesi saç modelini kullanarak daha tarzda etkileyici bir görünüme kavuşabilir.

Yüz Şekline Göre Saç Kesimleri

Aşağıdaki resim galerisinde  bu senenin saç modası aslan yelesi saç modeli görsellerini daha fazla detay ve ayrıntı için inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Aslan Yelesi Saç Modeli

 

Bir önceki makalemiz olan Evde Platin Sarı Saç Rengi Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızda Evde Platin Sarı Saç Rengi Nasıl Yapılır hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu