Aslan Yelesi Saç Kesimi Bayan | Videolu

15.11.2023
2.169
Aslan Yelesi Saç Kesimi Bayan | Videolu

Aslan yelesi saç kesimi 2024 bayan stilleri ile havalı ve dikkat çekici saç tasarımlarını sahip olabilirsiniz. Modern aslan yelesi saç kesimi çerçevesinde kısa aslan yelesi saç modelleri öne çıkmaktadır. Ancak uzun aslan yelesi saç ve orta boy aslan yelesi saç modelleri de yer almaktadır.

Aslan yelesi saç kesimi kimlere yakışır? Aslan yelesi saç modeli nasıl kesilir gibi soruların cevaplarını daha yazımızın detaylarında bulabilirsiniz.

Aslında aslan yelesi saç modelleri birçok yüz tipi için kurtarıcı saç modelidir. Alnı açık kişilere yakışan saç modelleri arasında başı çekmektedir. Ayrıca ince telli seyrek saçlara yakışan bayan saç modelleri denilince de akla aslan başı saç modeli olarak da bilinen aslan yelesi saç kesimleri gelmektedir.

Aslan Yelesi Saç Modeli Bayan

Seyrek ve ince telli saçlara sahipseniz size tavsiye edeceğimiz ilk model aslan yelesi saç kesimidir. Uzun aslan yelesi saç dalgalı ve kalın telli saçlarda çok daha dikkat çekici ve havalı durmaktadır. Kıvırcık  ve dalgalı saçlarda da güzel durmaktadır.

Uzun aslan yelesi saç modeli

Uzun aslan yelesi saç modeli

Kepçe kulaklar için saç modelleri arasında da aslan yelesi saç modeli kadın stillerini görmekteyiz. Çünkü aslan yelesi saç kesim modelinde saçlar yanakları hafif kapatacak şekilde kullanılmaktadır.

Aslan yelesi saç modelleri resimleri güncellemesi yapıldığında bu senenin saç modası olarak kısa aslan yelesi saç modellerinin öne çıktığını görmekteyiz.

Aslan yelesi kısa saç modeli kısa katlı küt saç kesim modeline benzemektedir. Ancak aslan yelesi kısa saç kesiminde saç uçlarına ara makas kullanılarak çok daha model ve etkili bir görünüm katılmaktadır.

Kısa saç kesimlerinin konforundan yararlanırken modern bir görünüm kazanmak isteyenler bu senenin aslan yelesi saç modeli modeli modası ile tanışabilirler.

Okurlarımız buna da baktı ⇒    Kısa Katlı Saç Modelleri 

Aslan Yelesi Saç Nasıl Şekillendirilir?

  • Dilerseniz saç katlarını belirgin olarak maşa ile şekillendirebilirsiniz.
  • Ayrıca saçlara saç kremi veya jöle uygulayın.
  • Saçları tutam tutam avuçlarınızın içinde toplayarak 1-2 saniye sıkın ve bırakın.
  • Bu işlemi her kata ayrı ayrı uygulayın.
  • Böylece havalı ve şık saçlara sahip olabilirsiniz.

Aslan yelesi saç modeli kıvırcık saçlarda kusursuzu sunmaktadır. Ancak düz saçlarda ve dalgalı saçlarda da etkili sonuçlar vermektedir.

Uzun Aslan Yelesi Saç Modeli

Omuz hizasında saç kesimi veya uzun saç kesimi olarak aslan yelesi saç modelini kullanabilirsiniz. Kalın telli saçlara sahipseniz uzun aslan yelesi saç kesim modelini kullanabilirsiniz.

uzun aslan yelesi saç modeli

uzun aslan yelesi saç

Uzun aslan yelesi saç modelleri fön çekilerek kullanıldığı zaman çok daha kusursuz bir görünüme kavuşmaktadır.

Evde aslan yelesi saç kesimi yapılır mı? Aslan yelesi saç kesimi nasıl yapılır diyenlere minik ipuçları nelermiş bakalım.

Aslan Yelesi Saç Kesimi

Aslında aslan yelesi saç kesimine başlanmadan yapılmadan önce saçların boyu belirlenmelidir. Ardından katlı saç kesimleri ile aslan yelesi saç modeli yapılmalıdır.

Aslan yelesi saç yapımında saça atılan katlar saçın her tarafına eşit olarak yapılmaktadır.

Kısa aslan yelesi saç kesimlerinde ise saça atılan katlar daha sık veya seyrek yapılmaktadır. Dilerseniz ön kısımları perçem gibi daha uzun bırakarak da güzel aslan yelesi saç modeli yapabilirsiniz.

Aslan yelesi saç kesimi kimlere yakışır

Aslan yelesi saç kimlere yakışır

Aslında kahküllü saç kesim modelleri denilince de birçok kişinin aklına aslan yelesi saç gelmektedir. Özellikle yüz kusurları örtmek isteyenler aslan yelesi saç kesimini kullanabilirler. Böylece daha estetik ve güzel bir görünüme kavuşabilirler.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Yüz Şekline Göre Saç Kesimleri

Aşağıdaki resim galerisinde  bu senenin saçı ve modası aslan yelesi saç modeli görsellerini daha fazla detay ve ayrıntı için inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Aslan Yelesi Saç

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu