Tarz Kadın

Kısa Saç Topuz Modelleri Ve Yapılışları

18.07.2021
2.140
Kısa Saç Topuz Modelleri Ve Yapılışları

Kısa saç topuz modelleri ve yapılışları başlıklı yazımızda kısa saç dağınık topuz modelleri ve yapılışı, kısa saç ense topuz modelleri, kısa saç örgü topuz modelleri, kısa saç abiye topuz modelleri ve kısa saç dağınık topuz modelleri hakkında bilgiler vereceğiz. Kısa saç topuz modelleri yapımı birçok kişi için imkansız olduğu düşünülmektedir. Oysaki kısa saç yarım topuz veya kısa saç tam topuz şeklinde kısa saç için topuz modelleri mevcuttur. Minik saç yapımı hileleri ile kısa saçlarınızı da çok şık topuz modelleri yapabilirsiniz.

Kısa Saç Topuz Modelleri Ve Yapılışları

Pixie sac tarzı çok kısa saçlara sahip değilseniz çene hizasında saçlar da dahil orta boy ve ense boy saçlarınıza topuz modelleri ile şekil verebilirsiniz. Günlük kombinler için kısa saç toplama modelleri arasında yer alan kısa saç için topuz modelleri hakkında merak ettiğiniz detayları birlikte inceleyelim.

Kısa saç topuz yapımı

Kısa saç topuz yapımı

Kısa Saç Nasıl Topuz Yapılır (İkili Topuz)

Kısa saç modelleri topuz: Çene hizasında kısa saçlar için topuz modelleri arıyorsanız ikili topuz size göre diyebiliriz. Hem şık hem şirin saç modeli olarak karşımıza çıkan ikili topuz için saçlarını ortadan ikiye ayırdıktan sonra her iki sac tutamını burarak ensede topuz görünümü verebilirsiniz.

Ya da kolay ensede topuz modeli arasında yer alan model olan saçları lastik toka ile bağladıktan sonra açıkta kalan saçları topladığınız kısımdan minik bir açıklık yaparak oraya doldurmanız şeklinde olan topuz modelini uygulayabilirsiniz.

Kısa saç için topuz

Kısa saç için topuz

Kısa saçları topuz yaparken en büyük yardımcı tel tokalardır. Katlı kısa saç modellerine topuz yaparken dağınıklığa neden olan saçları tel toka ve sabitleyicili sabitleyerek daha düzgün bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Kısa Saç Ense Topuz Modelleri

Bu senenin Kısa saç modelleri topuz şeklinde tasarlanacak ise ilk akla gelen topuz modelleri arasında ense topuzu yer almaktadır.

Kısa topuz saç modelleri arasında yer alan ense topuzu yapımı için saçlarınızı ensede topladıktan sonra dilerseniz saçları bükerek, dilerseniz saçları topladığınız kısımda kendi içinde sararak ense topuzu yapabilirsiniz.

Kısa saç ense topuz modelleri

Kısa saç ense topuz modelleri

Eğer kısa saç dağınık ense topuzu yapmak istiyorsanız saçlarınızın belirli kısımlarından saç çıkarmanızı öneriyoruz.

Kısa Saç Dağınık Topuz Modelleri Ve Yapılışı

Kısa saç topuz modelleri bayan stilleri arasında dağınık topuz özellikle günlük hayatın doğal saç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Bob kesim tarzı saçlara sahipseniz sıcak yaz günlerinin veya yoğun iş temposunun içerisinde rahatlamak için dağınık topuz yapabilirsiniz.

Kısa saç dağınık topuz

Kısa saç dağınık topuz

Dağınık topuzda saçları ördükten sonra ense topuz modeli verebileceğiniz gibi örmeden lastik toka ile tutturarak da dağınık topuz kısa saç modeli yapabilirsiniz.

Kısa Saç Örgü Topuz Modelleri

Kısa saç örgü topuz modelini yarım topuz veya ense topuz şeklinde yapabilirsiniz. Kısa saç yarım topuz yapımı için saçların tepe kısmının lastik toka ile tutturduktan sonra geride kalan kısımları örerek topuz görünümü verebilirsiniz.

Kısa saç örgü topuz modelleri

Kısa saç örgü topuz modelleri

Kısa saçlara örgülü topuz modelinin bir diğeri de yanlardan veya tepe kısmından ince örgüler yaparak arkada lastik toka ile tutturduktan sonra topuz görünümü vermek şeklindedir.

Kısa Saç Abiye Topuz Modeli

Özel davetlere giderken evde saçlarınızı kısa saç abiye topuz yapabilirsiniz. Saçlarınızı kulak hizasından minik tutamlar halinde alarak burgu yapmalı ve tam ortada tel toka ile sabitlemelisiniz. Bu şekilde tüm saçlarınızı burarak ense hizasında topladıktan sonra kısa saç abiye topuz modeliniz hazır demektir.

Kısa saç abiye topuz modelleri

Kısa saç abiye topuz modelleri

Aşağıdaki resimleri kısa saç topuzu nasıl yapılır sorusunun cevabı niteliğinde 2021-2022 kısa saç topuz yapımı görselleri paylaşılmıştır. Daha fazla detay ve ayrıntı için kısa saç nasıl topuz yapılır resim galerisini inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi Kısa Saç Topuz Nasıl Yapılır?

 

Bir önceki makalemiz olan Evde Ombre Nasıl Yapılır ki başlıklı yazımızda Evde ombre nasıl yapılır, evde ombre yapımı ve ombre hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu