Kısa Saç Topuz Modelleri Ve Yapılışları

22.12.2023
2.666
Kısa Saç Topuz Modelleri Ve Yapılışları

Kısa saç topuz modelleri ve yapılışları başlıklı yazımızda kısa saç dağınık topuz modelleri ve yapılışı bilgileri vereceğiz. Ayrıca kısa saç ense topuz modelleri, kısa saç örgü topuz modelleri, kısa saç abiye topuz modelleri paylaşacağız. Ek olarak kısa saç yarım topuz modelleri, kısa saç maşalı topuz modelleri ve kısa saç düz topuz modelleri paylaşacağız.

Kısa saç modelleri topuz yapımı, birçok kişi tarafından imkansız diye düşünülmektedir. Oysaki kısa saç yarım topuz veya kısa saç tam topuz şeklinde kısa saç için topuz modelleri mevcuttur. Minik saç yapımı hileleri ile kısa saçlarınızı da çok şık topuz modelleri yapabilirsiniz.

Kısa Saç Topuz Modelleri | Bu Senenin Modelleri

Kısa saç topuz modelleri tüm ortamlarda ve kombinlerde kullanılacak saç modelleridir. Pixie sac tarzı çok kısa saçlara sahip değilseniz, çene hizasında saçlar da dahil orta boy ve  omuz hizası saçlar yeterlidir. Bu saçların tümüne kisa sac topuz modelleri yapabilirsiniz. 

Günlük kombinler için kısa saç toplama modelleri vardır. Bu modeller arasında ise kısa saç için topuz öne çıkmaktadır. Gelin şimdi tüm merak edilen soruların cevaplarını birlikte görelim.

Bu senenin kısa saç topuz yapımı

Bu senenin kısa saç topuz yapımı

En Trend Kısa Saç Modelleri 2024-2025 | 110+Fikir

Kısa saçla topuz; ense topuzu yapımı;

Saçlarınızı ensede toplayın. Ardından dilerseniz saçları bükerek, dilerseniz saçları topladığınız kısımda kendi içinde sararak ense topuzu yapabilirsiniz.

Kısa saç ense topuz modelleri

Kısa saç ense topuz modelleri

Eğer kısa saç dağınık ense topuzu yapmak istiyorsanız saçlarınızın belirli kısımlarından saç çıkarmanızı öneriyoruz.

Kısa Saç Dağınık Topuz Modelleri Ve Yapılışı

Aslında kısa saç kolay topuz modelleri arasında dağınık topuz ilk sıradadır. Üstelik hemen hemen herkese yakışır. Kısa saçla dağınık topuz özellikle günlük hayatın doğal saç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Bob kesim tarzı saçlara sahipseniz sıcak yaz günlerinin veya yoğun iş temposunun içerisinde rahatlamak için dağınık topuz yapabilirsiniz.

Kısa saç dağınık topuz

Kısa saç dağınık topuz

Dağınık topuzda saçları ördükten sonra ense topuz modeli verebilirsiniz. Ayrıca saçları örmeden lastik toka ile tutturarak da dağınık topuz kısa saç modeli yapabilirsiniz.

Kısa Saç Örgü Topuz Modelleri

Aslında kısa saç örgü topuz modelini yarım topuz veya ense topuz şeklinde yapabilirsiniz.

Kısa saç yarım topuz yapımı: Saçların tepe kısmının lastik toka ile tutturun. Ardından geride kalan kısımları örerek topuz görünümü verin. Hepsi bu kadar:)

Kısa saç örgü topuz modelleri

Kısa saç örgü topuz modelleri

Kısa saçlara örgülü topuz modelinde farklı bir alternatif:

Saça yanlardan veya tepe kısmından ince örgüler yapın.

Ardından tüm saçları ve örgüleri arkada lastik toka ile toplayın. Son olarak ise bu saçlara topuz görünümü verin. Bu saçları kısa saç düğün topuz modelleri olarak, ofis saçı olarak kullanabilirsiniz.

Yüz şekline uygun kısa saç modelleri hakkında detaylı yazımıza bakabilirsiniz. Böylece kısa saçlarla daha modern, genç ve güzel görünebilirsiniz. Bu Senenin Trendi Kısa Saç Modelleri: Yüz  Şekline Göre Uyum İle 

Kısa Saç Abiye Topuz Modeli

Özel davetlere giderken evde saçlarınızı kısa saç abiye topuz yapabilirsiniz. Saçlarınızı kulak hizasından minik tutamlar halinde alarak burgu yapmalı ve tam ortada tel toka ile sabitlemelisiniz. Bu şekilde tüm saçlarınızı ense hizasında topladıktan sonra kısa saç abiye topuz modeliniz hazır demektir.

Kısa saç abiye topuz modelleri

Kısa saç abiye topuz modeller

Kısa Saç Yarım Topuz Modeli

Saçlarınız bir tutam olacak kadar kısa bile olsa yarım topuz yapabilirsiniz. Yani bu senenin modası kısa saçları her türlü kıyafet ile uyum sağlayacak topuz modeli alternatifi var.

Saçları tepe noktasında bağlayarak bella topuzu benzeri yarım topuz yapabilirsiniz.

Kısa Saç Maşalı Topuz Modelleri

Özellikle abiye ve düğün kombinlerinde kısa saçlara maşa yaparak dilediğiniz topuz modelini yapabilirsiniz. Size önerimiz, yüz tipi doğrultusunda seçimler yapmanızdır. İnce maşa veya kalın maşa yaparak zarif maşalı topuz yapabilirsiniz.

Küt saçlarınız varsa yukarıdaki tüm seçenekleri yapabilirsiniz.

Aşağıdaki resimleri kısa saç topuzu nasıl yapılır sorusunun cevabı niteliğinde bu senenin kısa saç topuz yapımı görselleri paylaşılmıştır. Daha fazla detay ve ayrıntı için kısa saç nasıl topuz yapılır resim galerisini inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi Kısa Saç Topuz Nasıl Yapılır?

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu