Bebek Bohçası Nasıl Hazırlanır? Tüm Detaylar

0
799

Bebek bohçası nasıl hazırlanır? Bebek bekleyen anneler, hem kendileri için hem de bebek için alışveriş yaparak, tüm eksikleri tamamlamaya çalışır. Özellikle bebek bohçası nasıl hazırlanır? Çoğu anne adayı bu konuda pek fikir sahibi değildir. Geleneklere göre, bebek bohçası hazırlayanlar da bulunuyor. Bebeğin cinsiyetine göre farklı ren ve modellerde bohça hazırlanıyor. Bebek bohçası hazırlığı ve içerisine girecek eşyalar, yöreden yöreye değişiklik gösterdiği gibi, bohçanın veriliş süreci de yöreden yöreye değişiklik gösteriyor.

Bebek bohçası hazırlama teknikleri

Doğumdan önce bohçayı teslim etmek veya bebeğin 40’ı çıktıktan sonra bohçayı teslim etmek gibi, farklı uygulamalar bulunuyor. Bebeğin cinsiyetine göre, kız bebek bohçası nasıl hazırlanır? Erkek bebek bohçası nasıl hazırlanır? Önemli bir konudur. Bebek bohçası modelleri, bebeğin cinsiyetine göre değişiklik gösteriyor.

Bebek Sepeti İçine Ne Konur?

Bebek bohçası nasıl hazırlanır? Bilgisine sahip olan kişiler, bebek sepeti hazırlamada da zorlanmadan, hazırlık yapabilirler. Bebek sepeti hazırlayanlar, bebeğin cinsiyetine göre, akıllarına gelebilecek her türlü hediyeyi, sepet içerisine koyabilirler. Genel olarak bebeğin temel ihtiyacı olan ürünler konuluyor. Bebek sepeti içine ne konur? Bebek emzirme yatağı, bebek yastığı, bebek nevresim takımı, zıbın, iç çamaşırı, biberon, emzik, patik, havlu, bebek losyonu, bebek yatağı süsleri, pudra, bebek bezi ve bebeğin cinsiyetine göre bebek veya araba süsleri konulabiliyor.

Bebek bohçası nasıl hazırlanır? Neler konuluyorsa, bebek sepeti içerisine de istediğiniz ürünü koyabiliyorsunuz. Dış süslemesi de bebeğin cinsiyetine göre renkli ürünlerle süsleniyor. Kendi bohçanızı kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Veya hazır satılan bebek sepetlerini satın alabilirsiniz.

Erkek Bebek Bohçası

Erkek bebek bohçası nasıl hazırlanır? Erkek bebek bohçası, tıpkı nişan ve damat bohçası gibi de hazırlanabiliyor. Bohça geleneğinde sandık tipi bohçalar sıklıkla kullanılıyor. Erkek bebek sandıkları, çok farklı şekillerde hazırlanarak, bohça içerisine, bebeğin giyebileceği kıyafetler konuyor. İsteğe göre küçük hediyeler koyanlarda bulunuyor.

Bohça içerisine konulacak eşyalar, bebeğin ihtiyacı olan kullanacağı ürünlerden oluşur. İç düzenlemesi biten bohçanın, dış tasarımına da önem verilerek, farklı tasarımlar uygulanır. Erkek bebek bohçası nasıl hazırlanır? Erkek bebeğe uygun olan mavi renkte bir süet, sandık dışına kaplanabilir. Taşlarla süslenerek, gayet şık erkek bebek bohçaları hazırlanabilir.

Kız Bebek Bohçası

Kız bebek bohçası nasıl hazırlanır? Kız bebek bohçası hazırlarken, piyasada kullanılabilecek çok farklı malzemeler bulunuyor. Bu malzemeleri kullanarak, çok farklı kız bebek bohçaları hazırlayabilirsiniz. Kız bebek ve erkek bebek bohçası hazırlarken, sepet en çok kullanılan ürünler arasında yer alıyor. Sepet, kız bebeğe uygun renkte tül, kurdele ve boncuklarla süslenerek, çok şirin bir bohça ortaya çıkıyor.

Küçük bebek süsleri ekleyerek de kız bebek bohçasını saha şık hale getirebiliyorsunuz. Kız bebek bohçası içerisine, yelek, patik, kıyafet ve zıbın gibi istediğiniz kıyafetleri koyabilirsiniz. Genellikle kız bebek bohçası için, bebek arabası modelindeki sepetler, daha çok rağbet görüyor.

Yeni Trend Bebek Bezi Pastası

Günümüzde eskiye dair ne kadar gelenek varsa, yenilenerek karşımıza çıkıyor. Bebek bohçası da bunlardan biridir. Daha gösterişli ve daha farklı bebek bohçası nasıl hazırlanabilir konusunda, farklı tasarımlar ortaya çıkıyor. Bebek bezi pastası, bu farklı trend ürünler arasında yer alıyor. Bebek bezi pastası, bebek bezlerinin rulo haline getirilerek, katlı pasta şeklinde sıralanarak, çeşitli ürünlerle süslenmesiyle oluşuyor. Genellikle organizasyoncular kullanıyor.

Bebek bezi pastası, bebek bohçası yanına konularak, çok modern görüntüler ortaya çıkarıyor. Bebek bohçası nasıl hazırlanır? Bebek bezi pastası nasıl yapılır konusunda endişelenmeye gerek kalmadan, organizasyon işi yapan çoğu firma, bu konuda size yardımcı olabilir. İstediğiniz modellerde bohça ve bebek bezi pastası hazırlatabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan İlk 1 Sene Bebek İzlemleri başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ediyoruz.

CEVAP VER