Tarz Kadın

Ahşap Bebek Beşikleri 2021-2022

28.12.2020
214
Ahşap Bebek Beşikleri 2021-2022

Ahşap Bebek Beşikleri 2021-2022; Günümüzde hemen tüm anne adayları bebekleri için bebek beşik arayışlarına girerler. Özellikle karşılarına büyüyen karyola, park yatak veya ahşap bebek beşiği gibi modeller çıkar. Bebeği yanında hiç yatırmadan sadece odasında uyutacak anne ve babalar büyüyen karyolayı tercih ederken, özellikle ilk aylarında bebeği yatak odasında yatırmak isteyen anneler ise park yatak, sallanan beşik ahşap, ahşap park beşik veya ahşap beşik arayışına girerler.

Peki ahşap bebek beşik modelleri neler, ahşap bebek beşikleri kullanışlı mı?

Ahşap Bebek Beşikleri 2021-2022

Ahşap bebek beşikleri kullanışlı mı? Yoksa park yatak mı?

Ahşap beşik ile park yatak arasında kesinlikle tercihiniz şu olmalıdır diyemeyiz. Çünkü ikisininde tarzı ve işlevi biraz daha birbirinden farklıdır. Bebeğinin dikkatini çeken oyuncaklar daha çok park yatak türlerinde kullanılmaktadır.

tahta beşikler

tahta beşikler

Ahşap bebek beşikleri park yataklara göre daha şık ve dekoratiftir. Piyasada her tarza uygun çeşidi bulunur. Özellikle bebek mevlüdü yapacaklar için sıklıkla tercih edilir. Spor ve anavgart modelleri mümkün olmakla birlikte kimisi sallanır beşik yapıya sahiptir.

Hafif olmaları nedeni ile gün içinde evin içinde rahatlıkla gezdirilebilmesi mümkündür. Annenin doğumdan sonraki ilk günlerinde en büyük destekçisidir.

Bebek beşik tahta

Bebek beşik tahta

En Güzel Bebek Beşikleri Ahşap

Aynı zamanda beşik ahşap olması çocuğun daha sağlıklı bir yatakta uyumasını sağlar ki bu bir çok anne ve baba için önemli kriterdir. Ancak şu unutulmamalıdır ki beşik üzerinde kullanılan boya maddesinin çocuk sağlığına zarar verip vermeyeceğinin araştırılmasıdır.

Doğal olarak işlenmiş ahşap kullanılan kaliteli malzemelerden üretilenleri en doğrusu olacaktır. Ucuz ürünlerden bu yüzden kaçınılmasını tavsiye ederim.

Bebek Bohçasında neler olur? bebek bohçası nasıl hazırlanır başlılı yazımızda anne bebek bohçasından anneanne, babaanne bebek bohçasına kadar tüm detayları bulabilirsiniz.

Ahşap bebek beşikleri kullanışlı mı sorusuna cevap niteliğinde olabilecek bir önemli detay, Bebeğin bir kaç aylık süreçte ayaklanmaya başlayıp hareket etmesi nedeni ile beşikten sarkma ve düşme sorunlarına sebebiyet vermesinde dikkatli olunması önemli bir etken olarak söyleyebilirim.

En güzel ahşap beşikler

En güzel ahşap beşikler

Sallanan ahşap bebek beşiklerini uzun uzun kullanamazsınız. Taş çatlasa 12 ay bebek beşiği, sonra çocuk kolunu bacağını beşikten aşağı uzatacak, daha da önemlisi aldığı kilo ve büyüyen boyu nedeniyle beşiğe sığmayacaktır. Bu nedenle kullanım ömrü yeni bile kalmış olsa kısa kalmış olacaktır.

Ahşap beşik modelleri günümüzde farklı ve şık tasarımları ile anne adaylarının gözdesidir diyebiliriz. Aşağıdaki bu senenin ahşap bebek beşik modelleri arasından seçip derlediğimiz görselleri inceleyebilirsiniz.

Bu makalede ahşap beşik kullanışlı mı ve ahşap sallanan beşik kullanışlı mı sorusunu cevaplamaya çalıştık. Yapısı itibariyle bu beşikler tam olarak kullanışlıdır veya kullanışlı değildir diyemeyiz ancak pozitif ve negatif yönlerini sıralarayak anne adaylarının fikir sahibi olabilecekleri konuya değinmek istedik.

Resim Galerisi: Ahşap Beşik Bebek Beşikleri

 

 

 

Bir önceki makalemiz olan Yeni Sezon Koltuk Modelleri 2021 başlıklı yazımızda Koltuk, Oturma grubu ve Yeni sezon koltuk modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu