Kahverengi Koltuklara Uyumlu Renkler

25.03.2022
2.668
Kahverengi Koltuklara Uyumlu Renkler

Kahverengi koltuklara uyumlu renkler ile yapılan kahverengi ev dekorasyonu yaparak dikkat çekici dekorasyonlarına imza atabilirsiniz. Kahverengi, koltuk takımı dekorasyonunda sıklıkla kullanılan renklerin başında gelmektedir. Özellikle ahşap detaylı mobilyalarda kahverengi en aranılan renk olarak karşımıza çıkmaktadır.

Modern tarzı ve şık görünümü ile salon ve oturma odalarını süsleyen kahverengi koltukları dekore ederken nelere dikkat edilmelidir? Kahverengi koltuk takımları ile daha estetik dekorasyonlar için kahverengi koltuğa uyumlu renkleri bilmek gerekir.

Kahverengine uyumlu renkler ile kahverengi koltuğa uygun halı, kahverengi koltuğa ne renk perde, kahverengi koltuğa kırlent ve kahverengi koltuğa ne renk fon perde sorularının cevabını daha doğru verirsiniz.

Kahverengi Koltuklara Uyumlu Renkler

Kahverengi, özellikle dekorasyonda çok sık kullanılan renkler arasında yer almaktadır. Kahverengi gerek modern dekorasyonlarda, gerekse klasik dekorasyonlarda kullanılmaktadır

Kahverengi koltuğa hangi renk kırlent olur

Yani kahverengi ile kullanacağınız renkler ile lüks ve gösterişli dekorasyonlar yapabileceğiniz gibi samimi, doğal ve geleneksel dekorasyonlarda yapabilirsiniz.

Kahverengi koltuk takımları ile uyumlu perde, halı, zemin ve aksesuar rengi uyumu öne çıkmaktadır. Dekorasyonda halı, perde uyumu önemine binaen kahverengi koltuğa uyumlu renkleri görelim

Kahverengi Koltuğa Uyan Renkler Nelerdir?

Garanti Şıklık İçin Kullanılacak Renkler; Kahverengi ile çabasız ve göz alıcı dekorasyon için tercih edeceğiniz renkler arasında ilk sırada bej rengi vardır. Bej rengi ile kahverengiyi halı koltuk, kahverengi koltuk perde uyumunda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bej rengi dışında krem rengi, beyaz, sarı, yeşil, fuşya, kırmızı, lacivert, toz pembe, mavi, taba rengi, kiremit rengi, turkuaz rengi, somon rengi ve dore renkleri kahverengi koltukla rahatlıkla kullanılabilir.

acı kahve koltuk dekorasyon

Kahverengi koltuğu kullanacağınız alanda duvar rengine, ortamın ışık alma düzeyine, metrekaresine ve zemin rengine göre seçimler yapılmalıdır.

Büyük metrekareli bol güneş alan, büyük pencerelere sahip olan bir salonda kahverengi koltuk kullanacaksanız krem, beyaz ve bej dışındaki renkleri de rahatlıkla dekorasyona dahil edebilirsiniz.

Küçük metrekareli alanlarda kahverengi koltuk ile krem, bej, ekru ve pudra gibi açık renkleri kullanmanız gerekmektedir. Aksi takdirde sıkıcı ve kasvetli bir dekorasyon yapmış olursunuz.

Kahverengi Koltuğa Yakışan Renkler

Kahverengi koltuk dekorasyonlarında ortama enerji ve renk katmak için turkuaz, mavi, yeşil, sarı ve gri gibi renkleri kullanmak gerekir. Bu renkleri özellikle kırlent ve yastıklarda kullanmak etkili olacaktır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Koltuk Takımı Ve Renkleri Nasıl Seçilmeli?

Kahverengi koltuğa yakışan renkler arasında mavi ilk sıralardadır. Açık mavi, kırmızı, bebe mavisi kullanarak aydınlık ve capcanlı dekorasyonlar yapabilirsiniz.

Kahverengi Koltuğa Kırlent

Kahve mavi uyumu, kahve turkuaz uyumu, kahve sarı uyumu, kahve kırmızı, yeşil ve pudra uyumundan yararlanarak kahverengi koltuğa kırlent belirleyebilirsiniz.

kahverengi koltuğa uygun halı

kahverengi koltuğa uygun halı

 

Koyu kahve koltuk üzerine açık kahve, kırmızı veya açık kahve taba rengi ya da açık kahve hardal sarısı kırlent kullanabilirsiniz.

Krem kahve koltuk takımı için mavi, turkuaz, kırmızı veya yeşil tonlarda kırlent kullanabileceğiniz gibi gri, kemik rengi ve beyaz kırlent de kullanabilirsiniz.

Kırlent renkleri ile perde ve halı uyumu yakalandığı zaman çok daha şık dekorasyonlara imza atabilirsinz.

Aşağıda bu senenin kahverengi koltuk dekorasyonu ile ilgili derlediğimiz kahverengi koltuğa uyan renkler görsellerini inceleyerek daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Kahverengi Koltuk Dekorasyonu

Bir önceki makalemiz olan Yeni Sezon Nevresim Takımı Modelleri: Tek Ve Çift Kişilik Modeller başlıklı yazımızda Yeni Sezon Nevresim Takımı Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu