Tarz Kadın

Koltuk Takımı Ve Renkleri Nasıl Seçilmeli?

12.10.2019
450
Koltuk Takımı Ve Renkleri Nasıl Seçilmeli?

Koltuk Takımı Ve Renkleri Nasıl Seçilmeli; koltuk takımı artık büyük bütçelerle alınan mobilyaların başında gelmektedir. Bu nedenle koltuk takımı almadan önce bilmeniz gereken detaylar oldukça önemlidir. İçinize sinen bir dekorasyon için detayları birlikte görmeye ne dersiniz?

Koltuk takımı, dekorasyonun konforu, şıklığı ve işlevselliği açısından son derece önemlidir. Yaşam alanlarınızda rahat etmek ve iyi ki bu koltuk takımını almışım demek istiyorsanız yazımızı sonuna kadar okuyun lütfen

En Çok Beğenilen Koltuk Rengi

Koltuk Takımı Ve Renkleri Nasıl Seçilmeli?

İyi koltuk takımı nasıl olmalı, iyi koltuk takımı nasıl seçilmeli gibi sorularla sıkça karşılaşıyoruz.

Sahi, iyi koltuk takımı nasıl olmalı?

Koltuk Kumaşı

Koltuk kumaşı kalitesi en önemli kriterdir. Birkaç yılda bozulacak, koltuk temizleme ve koltuk silme sırasında hemen rengi solacak kumaşları asla tercih etmeyin.

Süet Koltuk Nasıl Temizlenir-Süet Koltuk Silme başlıklı içeriğimiz de hiçbir yerde duymadığınız püf noktaları verilmiştir. tam size göre:)

Bu tür kumaşlar silmeden bile renk bozulması yaparak ayırdığınız bütçenin çöpe gitmesi demektir. Kaliteli koltuk kumaşları ile koltuklarınızı uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Koltuk takımı kumaş seçimi için kaliteli firmalardan alışveriş yapılmalıdır.

Sert Koltuk Mu Yumuşak Koltuk Mu Alınmalı?

Koltuk takımı alırken birçok kişi “koltuk takımı sert olmalıdır” der ve sert sünger tercih eder. Doğruluk payı da vardır aslında. Ancak işin farklı boyutları vardır.

Koltuk kumaşı

Koltuk takımı 22 dansiteden başla 45 dansiteye kadar çıkar. Koltuk takımında ideal hava geçirgenliği orta sertlikte olan süngerlerde bulunmaktadır. Oturulduğunda tamamen gömülmeyeceğiniz ancak taş gibi de olmayan orta yumuşaklıktaki süngerler seçilmelidir.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Duvar Dekorasyon Ürünleri

En ideali esnek lastik kolona sahip seyyar minderi olan süngerlerdir. Seyyar minderli koltuk takımları üzerine oturulduğunda kendisini yan taraflara doğru attığı için uzun yıllar deforme olmadan kullanılır. Zemini esnek olmayan koltuk takımları tahta, mdf veya suntadan oluşur. Bu da süngeri sıkıştırarak kolay bozulmasına neden olur.

Bu nedenle orta sertlikteki süngerler en doğru seçimdir. En ideal sünger kalınlığı ise 32 dansite olan süngerdir.

Sert Koltuk Mu yumuşak koltuk mu alınmalı

Oda Büyüklüğüne Göre Koltuk Seçimi

Odanın boyutlarına göre seçeceğiniz koltuk takımının kaç parça olacağına karar vermelisiniz. İki berjer, iki tane de biri ikili, biri üçlü veya ikisi de üçlü koltuk takımı ile yaşam alanınızda boş alan kaldı ise koltuk takıma 2,3 veya 4 kişilik kanepeler dahil edilebilir.

Küçük oturma odası veya dar salon dekorasyonları için koltuk takımı seçecekseniz L koltuk takımlarını puf veya berjerlerle birlikte dizayn edebilirsiniz.

En Çok Beğenilen Koltuk Rengi

En çok beğenilen koltuk renkleri genel de modası geçmeyen koltuk renkleridirJ çünkü böylece uzun yıllar boyunca gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Modası hiç geçmeyen koltuk renkleri oldukça çok seçenek sunmaktadır. Krem, beyaz, gri tonları, kahve tonları bunlardan bazılarıdır.

Koltuk takımı trendleri çok hızlı gelişiyor. Ancak en çok kullanılan koltuk takımı renkleri tercih edildiğinde ortaya sadece model detayı kalmaktadır. Son dönemlerde en çok kullanılan koltuk takımı modelleri ise chester koltuk takımları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Koltuk takımı seçimi

Son iki sezondur koltuk takımı renkleri olarak en dikkat çekici renkler canlı ve parlak renklerin öne çıktığını görmekteyiz.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Yeni Sezon Nevresim Takımı Modelleri İncelemesi

Turkuaz, gri ve antrasit renkler, su yeşili, hardal sarısı, gül kurusu, camel renklerde dikkat çeken renkler arasında yer almaktadır. Çok tutulan koltuk rengi her sezon değişiklik gösteriyor gibi görünse de klasikleşen koltuk renkleri modern, country, klasik ve avangart koltuk takımlarında hayat bulmaktadır.

Yeni Sezon Koltuk Takım Renkleri (2019-2020)

Bu sezon pudra koltuk takımı

  • Camel renklerde koltuk takımı
  • Vizon rengi koltuk takımı
  • Neon renklerde koltuk takımı
  • Mint yeşili koltuk takımı
  • Kobalt mavisi koltuk takımı
  • Kırmızı koltuk takımları
  • Ve tabi ki asla modası geçmeyen beyaz koltuk takımı renkleri öne çıkmaktadır.

Koltuk atkımı renkleri seçilirken koltuk takımı duvar boyası uyumu, koltuk takımı perde uyumu, koltuk takımı halı uyumu ve koltuk takımı aksesuar uyumu dikkate alınmalıdır.

Ürün Garanti Süresi

Koltuk takımı alırken garantisinin neleri kapsadığını mutlaka inceleyin. Son zamanlarda garanti kapsamının bazen daraltıldığını görmekteyiz. Zira bazı firmalar iskeleyi garanti içine alırken bazı firmalar sadece kumaşı garanti kapsamına almaktadır. Dev mobilya markaları ise tam garanti vermektedir.

Konu hakkında daha fazla detay için sizler için derlediğimiz koltuk takımı nasıl seçilmeli resim galerisini inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Yeni Sezon Moda Koltuk Takımları

 

 

Bir önceki makalemiz olan Brillant Perde Modelleri başlıklı yazımızda Brillant perde modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

ankara evden eve nakliyat
Tarz Kadın Blogu