Tarz Kadın

Koltuk Takımı Ve Renkleri Nasıl Seçilmeli 2022-2023

27.06.2022
2.921
Koltuk Takımı Ve Renkleri Nasıl Seçilmeli 2022-2023

Koltuk Takımı Ve Renkleri Nasıl Seçilmeli; koltuk takımı artık büyük bütçelerle alınan mobilyaların başında gelmektedir. Aslında en çok tercih edilen koltuk renkleri modası geçmeyen koltuk renkleridir. Çünkü en çok tutulan koltuk rengi ile yapılan koltuk takımı oda dekorasyonları her zaman güzel dekorasyonlar sunmaktadır. İçinize sinen bir dekorasyon için detayları birlikte görmeye ne dersiniz?

Koltuk takımı, dekorasyonun konforu, şıklığı ve işlevselliği açısından son derece önemlidir. Aslında koltuk kumaş renkleri ve koltuk kumaşı seçimi sezon renkleri yanında alan bütünlüğüne göre uyumlu olmalıdır. Yani perde renklerinden duvar boyası renklerine kadar renk uyumu sağlanmalıdır. 

En Çok Beğenilen Koltuk Rengi

Koltuk Takımı Ve Renkleri 2022-2023

İyi koltuk takımı nasıl olmalı, iyi koltuk takımı nasıl seçilmeli gibi sorularla sıkça karşılaşıyoruz. Aslında modası geçmeyen en çok tutulan koltuk rengi renkleri oldukça fazladır. Bu da kullanıcılara renk seçeneği sunmaktadır.

En  iyi koltuk takımı nasıl olmalı?

Koltuk renkleri nasıl olmalı?

Moda koltuk renkleri neler?

Yeni Sezon Koltuk Renkleri Nasıl Olmalı?

Koltuk Takımı Ve Renkleri Nasıl Seçilmeli; Koltuk takımı renkleri nasıl olmalı diyerek başlayalım söze. Aslında koltuk takımı alışverişi yapılırken dekorasyon tarzı ve en çok tutulan koltuk rengi araştırması sonrasında tercihler yapılmalıdır.

Kahverengi koltuk, beyaz koltuk, mavi koltuk, siyah koltuk ve yeşil koltuk modası geçmeyen koltuk renkleridir. Ayrıca pudra koltuk, antrasit koltuk , bordo koltuk ve deve tüyü koltuk kombinleri modası kolay kolay geçmeyen koltuk renkleridir. Tay tüyü kumaş-renk kombinleri ise salon ve oturma odası renkleri  olarak öne çıkmaktadır.

En çok tutulan koltuk rengi ve dekorasyon tarzı ile uzun yıllar kullanacağınız dekorasyonlara imza atabilirsiniz.

Koltuk Kumaşı-Koltuk Kumaş Modelleri

Dekorasyonda koltuk kumaşı kalitesi en önemli kriterdir. Yani koltuk kumaşı renkleri kadar kotluk kumaşı dokuu ve özellikleri de önemlidir. Aslında kısa sürede bozulacak, temizleme ve koltuk silme sırasında hemen rengi solacak kumaşlar alınmamalıdır.

Keten koltuk kumaşı, kadife koltuk kumaşı, desenli koltuk kumaşları en çok beğenilenler arasındadır. Ayrıca leke tutmayan döşemelik kumaş, tay tüyü koltuk kumaşı, nubuk koltuk kumaşı gibi farklı özellikte seçenekler de vardır. Siz de bu koltuk kumaşları arasından tarzınıza uygun olanları seçerken önemli detayları atlamamalısınız. Özellikle su geçirmeyen koltuk kumaşı, leke tutmayan koltuk kumaşı, antibakteriyel koltuk kumaşı gibi özellikleri sorgulamalısınız. 

Süet Koltuk Nasıl Temizlenir-Süet Koltuk Silme başlıklı içeriğimiz de hiçbir yerde duymadığınız püf noktaları verilmiştir.

Aslında bazı kumaşlar silmeden bile renk bozulması yaparak komple koltuk değişimine götürmektedir. Bu da sık sık büyük bütçelerin çöpe gitmesi demektir.  bu nedenle alışveriş öncesi mutlaka kumaş incelemesi yapılmalıdır. En çok tercih edilen koltuk renkleri seçilirken de kumaş dokusu incelmesi yapılmalıdır.  böylece kaliteli koltuk kumaşları ile koltuklarınızı uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Koltuk takımı kumaş seçimi için kaliteli firmalardan alışveriş yapılmalıdır.

Sert Koltuk Mu Yumuşak Koltuk Mu Alınmalı?

Koltuk takımı alırken birçok kişi “koltuk takımı sert olmalıdır” der ve sert sünger tercih eder. Doğruluk payı da vardır aslında.

Koltuk kumaşı-koltuk takımı renkleri nasıl olmalı

Koltuk takımı 22 dansiteden başla 45 dansiteye kadar çıkar.

Ek olarak koltuk takımında ideal hava geçirgenliği, orta sertlikte olan süngerlerde bulunmaktadır.

Yani oturulduğunda tamamen gömülmeyeceğiniz ancak taş gibi de olmayan orta yumuşaklıktaki süngerler seçilmelidir.

En ideali esnek lastik kolona sahip seyyar minderi olan süngerlerdir. Aslında seyyar minderli koltuk takımları uzun yıllar deforme olmadan kullanılır. Özellikle zemini esnek olmayan koltuk takımları tahta, mdf veya suntadan oluşur. Bu da süngeri sıkıştırarak kolay bozulmasına neden olur.

Bu nedenle orta sertlikteki süngerler en doğru seçimdir. Aslında en ideal sünger kalınlığı 32 dansite olan süngerdir.

Sert Koltuk Mu yumuşak koltuk mu alınmalı?

Oda Büyüklüğüne Göre Koltuk Seçimi

Koltuk rengi seçimi; Odanın boyutlarına göre seçeceğiniz koltuk takımının kaç parça olacağına ve rengine karar vermelisiniz.

Büyük alan dekorasyonlarında dilediğiniz renkte ve modelde koltuk seçebilirsiniz.

Küçük oturma odası veya dar salon dekorasyonları için koltuk takımı seçecekseniz L koltuk takımlarını puf veya berjerlerle birlikte dizayn edebilirsiniz.

En Çok Beğenilen Koltuk Rengi

Koltuk renkleri nasıl olmalı? En çok beğenilen koltuk renkleri genel de modası geçmeyen koltuk renkleridir. Çünkü bu şekilde uzun yıllar boyunca gönül rahatlığı ile kullanılır. Aslında modası hiç geçmeyen koltuk renkleri çok seçeneklidir. Turkuaz en çok tutulan koltuk rengi arasında yer almaktadır. Krem, beyaz, gri tonları, kahve tonları bunlardan bazılarıdır.

Koltuk takımı trendleri çok hızlı gelişiyor. Ancak en çok kullanılan koltuk takımı renkleri her sezon farklılık gösteriyor. Yani koltuk renkleri takip edilirken modelleri ve fonksiyonları da göz önünde bulundurulmalıdır. Özellikle son dönemlerde en çok kullanılan koltuk takımı modelleri ise chester koltuk takımlarıdır.

Koltuk takımı seçimi-yeşil koltuk nasıl kombinlenir?

Aslında son iki sezondur koltuk takımı renkleri olarak en dikkat çekici renkler canlı ve parlak renklerdir.

Özellikle turkuaz, gri ve antrasit renkler, hardal sarısı, gül kurusu, camel renklerde dikkat çeken koltuk renkleridir. Aslında çok tutulan koltuk rengi her sezon değişiklik gösteriyor gibi görünse gerçekler öyle değildir. Yani klasikleşen koltuk renkleri modern, country, klasik ve avangart koltuk takımlarında hayat bulmaktadır.

Koltuk rengi seçimi

Yeni Sezon Koltuk Takım Renkleri (2023)

Ek olarak moda koltuk renkleri 2022-2023

  • Pudra koltuk takımı
  • Camel renklerde koltuk takımı
  • Vizon rengi koltuk takımı
  • Neon renklerde koltuk takımı
  • Mint yeşili koltuk takımı
  • Kobalt mavisi koltuk takımı
  • Kırmızı koltuk takımları
  • Antrasit renk koltuk kombinleri
  • Ve tabi ki asla modası geçmeyen beyaz koltuk takımı renkleri öne çıkmaktadır.

Koltuk takımı renkleri seçilirken koltuk takımı duvar boyası uyumu unutulmamalıdır. Ayrıca koltuk takımı perde uyumu, koltuk takımı halı uyumu ve koltuk takımı aksesuar uyumu da dikkate alınmalıdır.

Aslında konu hakkında daha fazla detay için sizler için derlediğimiz koltuk takımı nasıl seçilmeli resim galerisini inceleyebilirsiniz. Böylece yeni sezon koltuk renklerinden haberdar olursunuz.

Resim Galerisi: Yeni Sezon Moda Koltuk Takımları

 

 

Bir önceki makalemiz olan Yeni Sezon Nevresim Takımı Modelleri 2023 başlıklı yazımızda Yeni Sezon Nevresim Takımı Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Tarz Kadın Blogu