Evde Oyun Halısı Nasıl Yapılır Kaç Aya Kadar Kullanılır?

28.11.2021
2.979
Evde Oyun Halısı Nasıl Yapılır Kaç Aya Kadar Kullanılır?

Evde Oyun Halısı Nasıl Yapılır Kaç Aya Kadar Kullanılır? Oyun halısı yapım aşamaları nedir? Oyun halısı kaç aylık bebekler için, oyun halısı, bebek oyun minderi fiyatları nedir? bebeğim için en uygun oyun halısı hangisidir? Bebek oyun halısı kaç aylıkken kullanılır? Oyun halıları ve fiyatları seçenekleri gibi birçok soruya birlikte cevap bulacağız.

Ev yapımı oyun halısı ile hem bütçenizi koruyacak, hem de bebeğinizin zevkine, sizin hayal gücünüze göre oyun halısı yapacaksınız. Yazımızın sonunda sanıldığının aksine oyun halisi yapimi sandığınız kadar zor olmadığını göreceksiniz.

Evde Oyun Halısı Nasıl Yapılır? Kaç Aya Kadar Kullanılır?

Bebek oyun halısı nasıl yapılır? Bebek ve çocuk beyin gelişimi yönünde önemli katkıları olan ve uzmanlarında tavsiye ettiği oyun halıları her annenin almayı düşündüğü çocuk eşyaları arasında yer almaktadır. Ancak en ucuz oyun halısı bile birçok kişinin bütçesini aşmaktadır.

En uygun oyun halısı-oyun halısı yapımı

İkinci el oyun halısı almayı da birçok anne istemez. Kaldı ki evde kendiniz ikinci el oyun halısından bile daha uygun fiyata oyun halısı yapacak ve bebeğinizin beyin gelişimine katkısını izleyerek mutlu olacaksınız.

Bebek Oyun Halısı Yapımı

Oyun halisi Malzemeleri

 • Elyaf
 • Köpük boru
 • Asmak için oyuncaklar (sesli veya sessiz pelüş oyuncak olabilir)
 • Minderi için yumuşak bebe kumaşı

Bebek Oyun Halısı Yapılışı

Bebek Yer Minderi Yapımı; Oyun halısı nasıl yapılır diye birçok anne merak eder. Oysaki çok basit ve eğlenceli bir uğraştır oyun halısı yapılışı.

Minder boyutunu kendiniz belirleyin. Minderi istediğiniz boyutta ve şekilde keserek kenarlarından dikiniz. Bebek oyun halısı modelleri genelde kare, yuvarlak, dikdörtgen ve oval olarak yapılmaktadır.

Kenarlarını diktiğiniz kumaşın içine dört parmak olacak şekilde elyaf doldurduktan sonra ağzını da dikin. Elyaf toplanmasın diye oyun halisi iç kısmını dilerseniz istediğiniz şekilde, dilerseniz kare, yuvarlak veya üçgen şekillerde dikin.

Bu yazımıza da bakabilirsiniz ⇒Baba Anne Bebek Kombinleri

Bebek oyun minderi tek renk yaparak üzerine farklı hayvan figürleri dikebilir, ponpon yaparak süsleyebilir, dilerseniz de şekiller, harfler veya sayılarla süsleyebilirsiniz.

Oyun halısı minderi yapımı bittikten sonra bezle kapladığınız boru köpükleri üstten çapraz olacak şekilde uçlarından minderin köşelerine dikin.

Boruların üzerine dilediğiniz oyuncakları ip le uzattıktan sonra borulara bağlayınız.

İşte bebeğinizin işitsel, görsel ve dokunsal organlarının gelişmesine sebep olacak yer minderiniz hazır

Bebek oyun halısı-oyun halısı kaç aya kadar kullanılır

2022-2023 Çocuk Oyun Halısı Modelleri Nelerdir?

 • Oyun halısı müzikli
 • Oyun halısı müziksiz.
 • Alfabe sayılı
 • Hayvan figürlü
 • Pelüş oyuncaklı
 • Yağmur ormanı oyun halısı
 • Karakterli oyun halısı
 • Arabalı oyun halısı
 • Bebekli oyun halısı
 • Puzzle oyun halısı
 • Oyun halısı piyanolu vs… gibi pek çok seçeneği bulunmaktadır. Çocuğunuzun ilgi alanına göre bu kısmı temin ederek oyun halısına dahil edebilirsiniz.

Oyun Halısının Faydaları Nelerdir?

Işı, ses ve ayna gibi uyarıcı uygulamalar ile bebeğin odaklanması sağlanır.

Oyun halısı özellikleri arasında olan müzik veya titreşim huzursuz bebeklerin sakinleşmesini sağlar.

Masal anlatan oyun halıları bebeğin dinleme gelişimine katkıda bulunur.

3 aylık bebeklerin vücut hareketlerini destekleyerek erkenden uzanma tutma çekme gibi becerileri kazanmasını sağlar.

Oyun halısı modelleri-bebek oyun halısı kendin yap

El, kol, göz ve vücut gelişimini destekler. Sebep sonuç ilişkisini kavramasını sağlar.

Oyun Halısı Kaç Aylık Bebekler İçin

2 aylık bebekler oyun halısı üzerine yatırılabilir. Bebek gelişimi ve yetenekleri çerçevesinde yüz üstü yatırılır, 6. Aydan sonra destekli olarak oturtulabilir.

Bebek oyun halısı tavsiyesi çok doğru değildir. Çünkü bebeklerini en iyi anneler tanır. Bu bağlamda evde oyun halısı yapımından sonra onu çocuğunuza göre siz süsleyeceksiniz.

Oyun Halısı Kaç Aya Kadar Kullanılır?

Bebek oyun halisi kaç aylıkken kullanılır? Bebek oyun minderi yapımı sırasında oyun halısı kaç aya kadar kullanılır sorusu da akla gelir. Bazı bebekler birkaç ay oynadıktan sonra sıkılır. Bazı bebekler ise 1,5-2 yaşına kadar oynayabilir. Bu süreç tamamen sizin bebeğinize bağlıdır.

oyun minderi dikimi

Benim evde yapacak vaktim yok diyenler için fiyat listesi verelim istedik.

Oyun Halısı Fiyat Seçenekleri

 • Fisher price piyanolu oyun halısı 300-700 TL arası
 • Bondigo serüven ormanı oyun halısı 150-300 TL arası
 • Kraft oyun halısı 250-490 TL arası
 • Bright starts oyun halısı 130-400 arası
 • tiny love oyun halısı 650-2400 arası
 • Oyun halısı chicco 250-500 arası bulabilirsiniz. Bu bebekler için oyun halısı fiyatları yazımızın yayınlandığı tarihe aittir. Fiyatlar sürekli güncellendiği için markaların online mağazalardan net fiyat alabilirsiniz. Bebiş oyun minderi fiyatı piyasa ortalamasının 150-500 arası olduğu ortaya çıkmaktadır. Oyun halısı için bu kadar para vermek istemeyen anneler 1-2 saatte evde oyun halısı yapımı ile bebeklerini mutlu etmektedir.

Oyun halısı yorum incelemesi yaptığımızda kullanıcıların genelde evde oyun halısı yaptıkları ve rahat bir şekilde kullandıkları ortaya çıkıyor.

Bu yazımıza da bakabilirsiniz ⇒Aile Kombinleri Doğum Günü Stilleri

Oyun Minderi Dikimi Sırasında Dikkat Edilecekler

Oyun minderi dikilişi sırasında kaliteli malzeme kullanılmalıdır. çocuğun gözünü kamaştıracak aşırı renkli ve parlak ürünlerden yapılmamalıdır.

oyun halısı dikimi

çocuğun ayına uygun yapılmalı, süre sonunda kaldırılmalıdır. Bebeğin birçok parçasını ağzın alacağı için antibakteriyel olmalı ve mikrop barındırmamalıdır.

Kaliteli kumaş , elyaf ve oyuncak kullanılmalıdır. Oyun minderi dikimi sırasında Kullanılan malzemeler asla kanserojen olmamalıdır.

Evde Oyun Halısı Nasıl Yapılır Kaç Aya Kadar Kullanılır? Soruları ve merak edilen diğer sorulara cevap bulduk. Aşağıdaki resim galerimizi inceleyerek evde oyun halısı yapım aşamalarını öğrenebilirsiniz.

Resim Galerisi: Evde Oyun Halısı Yapımı (adım adım)

Bir önceki makalemiz olan Yeni Sezon Nevresim Takımı Modelleri: Tek Ve Çift Kişilik Modeller başlıklı yazımızda Yeni Sezon Nevresim Takımı Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu