Tarz Kadın

Kız Bebek Saç Modelleri 2023-2024

26.01.2023
109
Kız Bebek Saç Modelleri 2023-2024

Kız bebek saç modelleri 2023, saç örgü modellerine, dalgalı saçlara, uzun saç modelleri ve kısa saç modelleri gibi çeşitliliğe  sahiptir. Bebek saç kesimi ve bebek saçı modelleri annelerin özenerek yaptığı saç modelleri arasındadır. Çünkü bebek saçlarını toplamak, saç kesimini yapmak, farklı saç modelleri uygulamak kolay değildir. Kız çocuk saç kesim modelleri arasında yer alan kız bebek saç modelleri hakkında merak edilen detayları birlikte görelim.

Kız Bebek Saç Modelleri 2023 Nelerdir?

En güzel kız bebek saçı modelleri 2023 stilleri nelerdir? Bebek saçları yumuşak olduğu için kolay şekil alan ve kolay bozulan saçlardır. Bir yaş kız bebek saç modelleri içinde  iki üç yaş bebek saç modelleri içinde bu böyledir.

Bebek-sac-kesimi

Bebek saç kesimi

Eğer kız bebeğinizin saçları uzunsa tepeden bağlama yapabilirsiniz. Ancak bebeklerin saçları genelde kısa saç modelleri şekildedir. Çünkü uzun saçlı doğan bebeğin bile birkaç ay içerisinde saçları dökülür. Sonrasında ise yeni saçlar gelir.

Kız için bebek saç modelleri arasında her iki yandan bağlanmış modeller öne çıkmaktadır. Ayrıca minik tokalarla tutam tutam saçları tutturarak en güzel kız bebek saç modelleri yapabilirsiniz.

Çok kısa bebek saçları için ise bandana kullanarak en güzel ve en şirin bebek saç modelleri kız tülleri yapabilirsiniz.

Kız Bebek Saç Kesim Modelleri

Eğer bebeğinizin saçları çok seyrek ve ince telli ise sık saç kesimi yapabilirsiniz. Böylece bebeğinizin saçlarının daha sık çıkmasını sağlayabilirsiniz. Duş sonrası sık sık bebek yağı veya zeytinyağı ile bebeğinizin saçlarını yağlayarak da daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

Bebek-sac-modelleri-kiz

Bebek saç modelleri kiz

Kız bebek saç kesimleri ilk aylarda sadece uçlardan alınarak şekil verilir. Zamanla kısa saç kesimleri arasından bob saç kesimi veya omuz hizasında saç kesimi yapabilirsiniz.

Kız Bebek Kıvırcık Saç Modelleri

Kıvırcık saçlar bebeklerde çok fazla işlem gerektirmez. Saçlarını taratmayan bir bebeğiniz var ise kısa kıvırcık saç modelleri kullanabilirsiniz.

Gür saçlı kız için bebek saç modelleri arasında ise yana taranan saçlar, tepeden bağlanan saçlar yer almaktadır. Ayrıca ikili at kuyruğu veya niloya saçları da yapabilirsiniz.

kiz-bebek-kivircik-sac-modelleri

kız bebek kıvırcık saç modelleri

Kız bebekler de en çok palmiye saç modeli kullanılmaktadır. Çünkü bebek saçlarında yanlarda ve arkada dökülme görülür. Böylece saçların tepe kısmı uzun kalır. Minik tokalarla palmiye saç modeli yaparak şirin kız çocuk saç modeli yapabilirsiniz. Görsel kaynağı: Pinterest

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Bu Senenin Kız Çocuk Saç Modelleri

Kıyafetle uyumlu saç bandı veya bandanalı bebek saç modelleri mi arıyorsunuz. O halde aşağıdaki resim galerisini inceleyerek kız çocukların saçlarını farklı stillerde yapabilirsiniz.

Resim Galerisi: Kız Bebekler İçin Saç Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Perçemli Saç Modelleri Bayan 2023-2024 başlıklı yazımızda Perçemli saç modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu