40 Uçurma Çantası Evde Nasıl Yapılır?

06.11.2023
458
40 Uçurma Çantası Evde Nasıl Yapılır?

40 uçurma çantası evde nasıl yapılır başlıklı o zaman da pratik ve kolay 40 uçurma çantası tarifi vereceğiz. Ayrıca 40 uçurma sepetine neler konur sözünün cevaplarını birlikte göreceğiz. Birçok kişi evde 40 uçurma çantası nasıl yapılmalıdır araması yapmaktadır. İşte detaylar…

40 Uçurma Çantası Evde Nasıl Yapılır?

Öncelikle küçük bir sepet tedarik etmelisiniz. Bu sepetin boyutu 25’e 25 veya 25’e 15’e şeklinde hazırlamak yeterlidir. Aşırı büyük bir sepete gerek yoktur. Öncelikle kız çocuk için pembe erkek çocuk için mavi süslemeler kullanabilirsiniz. Ancak mor, yeşil, sarı veya kırmızı renklerde de süslemeler yapabilirsiniz.

Eğer evde sepetiniz yoksa kala batırdığını ince makrome ipi ve balon ile minik sepet yapabilirsiniz.

Bunun için orta kalınlıkta makrome ipini tutkala batırın.

40 uçurma sepetine neler konur

40 uçurma sepetine neler konur

Daha sonra dilediğiniz ebatta şişirdiğiniz balonun etrafına yatay ve dikey çizgiler şeklinde sarın. Kuruduktan sonra balını patlatarak çıkarın. Kuruyan tutkallı ipi çiçek sepeti şeklinde kesin.

Hazırladığınız sepeti kurdele veya tüllerle süsleyebilirsiniz.

Okurlarımız kırk uçurma konusunda detaylı bilgi için bu içeriğe de baktı ⇒ 40 Sepetine Neler Konur?

Daha pratik olsun istiyorsanız hazır minik sepetlerden alarak süsleyebilirsiniz. Eve kırk uçurma sepeti süslemesi için nazar boncuğu, minik keçe veya karton figürler ile süsleyebilirsiniz.

40 Uçurma Sepetine Neler Konur?

Evde kirk uçurma çantası nasıl yapılır sorusunun cevabından sonra 40 uçurma sepeti içine ne konur konusuna geçiyoruz.

Minik torbalara, kavanozlara, keselere poşetlerde ya da tül içine un, şeker, bozuk para, tuz ve pamuk koyabilirsiniz. Bunları beyaz veya renkli tüllerle kaplayarak süslediğiniz 40 uçurma sepetine yerleştirin. Ek olarak bebeğe aldığınız hediyeleri de yerleştirin.

Aşağıdaki resimleri bu senenin 40 uçurma sepeti görselleri paylaşılmıştır. Görselleri inceleyerek daha fazla fikre sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: 40 Uçurma Çantası Evde Nasıl Yapılmalıdır?

 

Bir önceki makalemiz olan Kağıttan Tuzluk Yapımı | Origami başlıklı yazımızda Kağıttan Tuzluk Yapımı, kağıttan yapılan şeyler ve origami hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu