Tarz Kadın

Atık Malzemelerden Tasarımlar

30.01.2023
860
Atık Malzemelerden Tasarımlar

Atık malzemelerden tasarımlar denilince pek çok kişinin aklına atık malzemelerle çalışmalar gelmektedir. Aslında atık malzemelerle tasarım yaparken çocuklarınızın sınıf projelerini de yardımcı olursunuz. Atıklardan en iyi el işi fikirleri ve atık malzemelerden geri dönüşüm fikirleri ile sizlerleyiz.

Evinizi dekore etmek için veya çocuğunuzun okul projelerine katkıda bulunmak için birçok materyal kullanabilirsiniz. Örneğin sebzeler, mutfak atıkları, organik atıklar, ambalajlar, çiçekler, ampuller, sprey kutuları eski ilaçlar kullanabilirsiniz. Ayrıca plastikler, cam ve kağıt materyaller yapacağınız atık malzemelerle yapılan çalışmalar için yardımcı olacaktır.

Atık Malzemelerden Tasarımlar

Evsel atıkları azaltırken çocuğunuza veya kendinize hobi bulabilirsiniz. Günümüzde para kazandıran atık malzemelerden tasarımlar ve çocuğunuzla vakit geçireceğiniz tasarımlar da vardır.

Atik-malzemelerle-tasarimlar

Atık malzemelerle tasarımlar

Örneğin tekini kaybettiğiniz çorapları kardan adama dönüştürebilirsiniz.

Bunun için çorap, yapıştırıcı, düğme, kurdele, bez, raptiye, lastik bantlar ve dolgu malzemesi kullanabilirsiniz.

Atık Malzemelerden Geri Dönüşüm

Atık malzemelerden geri dönüşüm fikirleri için dondurma çubuklarından ayraç yapabilirsiniz. Ayrıca dondurma çubuğun ve mandaldan savaş uçağı fikri de çocuklarınız için atık projesi  arasındadır.

Eskisi cd’lerden veya eski şişelerden bardak altlığı veya vazo yapabilirsiniz. Kartondan kuş evi, cd’den balık, teneke kutudan fener de seçenekler arasındadır.

Çorap kuklaları, dondurma çubuğu çerçevelikler, şişeden kumbara veya fanus yapabilirsiniz. Eski tişört veya pantolonlarınızdan çanta gibi sayısız seçenekler sizleri beklemektedir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Atık Malzemelerden Neler Yapabiliriz?

Ev Dekorasyonu İçin Atık Malzemelerle Yapılan Çalışmalar

Atıkları kullanarak kullanışlı dekoratif eşyalar yapabilirsiniz örneğin Hindistan cevizi kabuklarından saksı, gazetelerden sepet veya sele yapabilirsiniz. Çatlak kahve fincanı veya çay fincanlarını kokulu mumluklara dönüştürebilirsiniz. Eski kot pantolonlardan dolap düzenleyici organizerler yapabilirsiniz.

Atik-malzeme-calismalari

Atık malzeme çalışmaları

Plastik şişelerden bahçe cam kavanozlardan teraryum yapabilirsiniz. Atık malzemelerden kalemlik yapımı ise konserve tenekelerinden veya kağıt havlu rulolarından yapılmaktadır.

Atık malzemelerle evinizde kullanacağınız eşyalar yapabilirsiniz. Hatta hediyelik eşya bile yapabilirsiniz. Atık malzemelerden tasarımların yapılışları hem kolay hem de özgün tasarımlar içermektedir. Kendi yaptığınız veya etrafınızda gördüğünüz atık malzemelerden geri dönüşüm fikirlerini bizlerle paylaşırsanız mutlu oluruz. Görsel kaynağı: Pinterest

Aşağıdaki resim galerisinde atık malzemelerle tasarım görselleri paylaşılmıştır. Görselleri inceleyerek siz de atık malzemelerle yeni geri dönüşümler yapabilirsiniz.

Resim Galerisi: Atık Malzemelerden Geri Dönüşüm

Bir önceki makalemiz olan Lif Örnekleri 2024 Modelleri | Çeyizlik Ve Günlük Kullanım 60+Model başlıklı yazımızda lif modelleri, lif örnekleri ve Lif örnekleri ve yapılışları hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu