Kartondan Ev Yapımı-Resimli ve Videolu Anlatım

12.01.2023
4.100
Kartondan Ev Yapımı-Resimli ve Videolu Anlatım

 Kartondan Ev Yapımı için kartondan ev nasıl yapılır? kolay ev nasıl yapılır sorularının cevapları için doğru yerdesiniz. Karton maket ev yapımı, çocukların ve hatta yetişkinlerin sevdiği hobiler arasında yer almaktadır.

Kartondan ev modelleri arasında kartondan kedi evi gibi sevimli dostlarımıza da modeller vardır. Ancak biz bugün size karton maket ev yapımı bilgileri vereceğiz. Ardından karton ev videosu paylaşacağız.

Kartondan Ev Yapımı-Resimli ve Videolu Anlatım

Kartondan ev yapımı kolay eğlenceli ve kolay tasarımlar yanında zor tasarımlar da içermektedir.  evler çok çeşitlik arz eder. Maket ev modelleri ve yapılışları çok çeşitli olduğu için ilk etapta basit karton ev yapımı ile yapabilirsiniz. Eliniz alışınca en güze maket ev modelleri yapabilirsiniz.

kolay-ev-yapimi

kolay ev yapımı

Karton ev maketi yapabilmek için, kırtasiyelerde satılan ince kartonları kullanabilirsiniz. Ayrıca boş koli tarzındaki kartonları veya mukavva da tercih edebilirsiniz. Böylece daha sağlam bir maket yapmış olursunuz.

Yapacağınız maket evin maket bıçağı yardımıyla önce kapı ve pencerelerini kesmelisiniz.

Daha sonra çatıyı yaparak yapıştırabilirsiniz.

Teferruatlı ve lüks kartondan ev yapmak mi yapmak istiyorsunuz? O halde çatı, duvar, balkon, bahçe gibi tüm detayları en ince ayrıntısına kadar yapmalısınız

Mesela, sade bir maket ev istemiyor musunuz? O halde çatıya bir pencere yaparak maket evinize kolayca çatı katı eklemiş olursunuz.

Ayrıca küçük kartonlar kullanarak karton ev balkon yapımı da yapmış olursunuz.

Maket eviniz için kullanacağınız her türlü aksesuarı kartondan yapabilirsiniz. Böylece maket ev yapımına farklı bir boyutta kazandırabilirsiniz.

Örneğin; kartondan yaptığınız eve kartondan ağaç ya da kartondan çitler yapabilirsiniz.

Kolay Ev Yapımı

Kolay ev yapımı videosunu izleyerek aynısını yapabilirsiniz. Aslında bu videodan yola çıkarak kendi tasarımınızı da oluşturabilirsiniz.

Kartondan Maket Ev Yapımı

  • Kartondan yapacağınız maket evin tek katlı olması şart değildir.
  • Büyük bir karton ev de yapabilirsiniz.
  • Alt kata büyük bir kapı yanına pencereler yapabilirsiniz.
  • Üstüne bir karton daha kullanarak 4 tarafı pencerelerden oluşan bir kat daha ev yapabilirsiniz.
  • Çatısını da yapıştırdıktan sonra dilerseniz bu evi evcil hayvanlarınıza bir ev olarak da kullanabilirsiniz. Böylece çok farklı bir kulübe tarzında bir maket elde etmiş olabilirsiniz.

Kartondan Ev Nasıl Yapılır?

Karton ev modelleri arasından kolay yapım videosunu izleyerek siz de kolaylıkla karton ev yapabilirsiniz.

Kartondan ev yapımı malzemeleri birçok yerde satılmaktadır. Karton ev yapımı malzemelerini online mağazalardan da alabilirsiniz.

Kız çocuğunuz varsa ona evcilik oyunu oynayabileceği basit kartondan ev yapımını birlikte yapabilirsiniz. Özellikle karton ev yapımı uygulaması ile eğlenceli anlar geçirebilirsiniz.

Resim Galerisi: Kartondan Ev Nasıl Yapılır?

Bir önceki makalemiz olan Kağıttan Tuzluk Yapımı | Origami başlıklı yazımızda Kağıttan Tuzluk Yapımı, kağıttan yapılan şeyler ve origami hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu