Tarz Kadın

Yeni Saç Modelleri Kadın (51+Görsel)

27.04.2021
3.785
Yeni Saç Modelleri Kadın (51+Görsel)

Yeni saç modelleri kadın tasarımlarını gördünüz mü? Henüz inceleme fırsatınız olmadıysa şimdi incelemenizi öneririm. Çünkü en trend saç modelleri konusunda yaptığımız araştırmamızı sizlere sunuyoruz. Bu sezon kadın saç kesim modelleri ve saç stilleri inanılmaz güzel ve etkileyici yeni saç modelleri içermektedir. Saç stilleri ve isimleri konusunda detayları merak edenler, buyurun içeriğimizin devamına:)

Yeni Saç Modelleri Kadın

Son moda saç kesimleri ve yeni sezon saç modelleri bayan tasarımları şimdiden kendisinden söz ettirmeye ve kullanılmaya başlandı. Yeni çıkan saç modelleri yanı sıra geçtiğimiz sezonda beğenilerek kullanılan bob saç modeli gibi saçlar da bir önceki seneden günümüze minik değişikliklerle trend saçlar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Geçmişte bayan saç modeli denilince klasik saç kesimleri akla gelirdi. Yeni sezonun saç kesim şekilleri modelleri hakkında detayları merak edenler,  yüz şekline göre saç kesim modelleri ile birlikte tüm detayları Kısa Saç Kesim Modelleri başlıklı yazımıza göz atarak detayları bulabilirsiniz.

Saç model kesimleri

Saç model kesimleri

Örgü Saç Modelleri

Örgülü saç modelleri modası geçmeyen saç modelleri arasında yer almaktadır. Geçmişten günümüze gelen saç örgüleri her sezon minik değişikliklerle modern saç modelleri haline gelebiliyor. Kısa saç örgü modelleri, uzun saç örgü modelleri, kıvırcık saç örgü modelleri, dalgalı saç örgü modelleri, düz saç örgü modelleri yeni sezonda da rahatlığı ve şıklığından dolayı tarz saçlar olarak sıklıkla tercih edilecek gibi duruyor

Örgülü saç modelleri

Saç örgü trendi bu yılın saç modelleri olarak da yeni sezonda tam gaz devam etmektedir. Örgü Saç Modelleri Yeni Başlıklı yazımızda özel gün ve gece için abiye örgü saç modelinden tutunda günlük elbiseler için örgü saç modeline kadar birçok detayı bulabilirsiniz.

Dalgalı Saç Modelleri-Yeni Saç Modelleri Kadın

Dalgalı saç modelleri ve kıvırcık saç modelleri sac modasi olarak bu sezonda da trend saçlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Kıvırcık ve dalgalı saçlar efile makası ile şekillendirildiği zaman mükemmel hatlara ve kesimlere kavuşmaktadır.

Doğal dalgalı saç modelleri

Doğal dalgalı saç modelleri

Hacimli saçlar bu sezonda da moda saçlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Kıvırcık saçlarda hacim yaptırılmadan önce yüz şekline yakışan saç olup olmayacağı iyice değerlendirildikten sonra uygulanmalıdır. Zira bazı yüz şekline hacimli kıvırcık saç çok da hoş olmayacaktır. Ancak dalgalı saçlara burgu veya bukle tekniği ile hacim kazandırarak hayranlık uyandıracak saçlara kavuşabilirsiniz.

Islak Görünümlü Saç Modelleri

Maskülen ve doğal bir görünüm sunan ıslak görünümlü saç modelleri bu sezonda moda saç şekilleri arasında yer almaktadır.

ıslak saç modeli

Islak saç modeli yapımı: ıslak saç modeli için saçların ön kısmı ıslatılarak saç spreyi ile şekillendirilmekte ve bu sabit haliyle rahatlığın ve şıklığın tadı çıkarılmaktadır. Uzun süre kalıcılığını koruyan bu saç modeli sizde şıklığı yakalayabilirsiniz.

Graduasyon Saç Modeli

Dilediğiniz bir saç boyu aralığı çerçevesinde saçın arka kısmında açı kullanılarak yuvarlak şekil verilmesi ile hazırlanan tarz ve farklı saç kesimleri olan graduasyon saç modelini siz de denemelisiniz

Graduasyon Saç-Saç kesimi bayan stilleri arasında olan bu saç modeli bob saç kesiminin en güzel versiyonu olabilecek düzeyde bayan saç kesimidir.

Özellikle uzun ve sivri yüz şekli sizin yüz şekliniz ise mutlaka denemelisiniz.

Camdan Saç Modeli

Bob ve küt saç şeklinin bir diğer adı da camdan saç modelidir aslında. Camdan saç modeli yapımı ise şöyle: saçlar küt ve bob kesim ile hazırlandıktan sonra saçlara cam gibi parlaklık verilmekte ve bunun için bakımına özen gösterilmektedir.

Camdan saç modeli- saç model kesimleri arasında en tarz saç modeli olabilecek saç kesimleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu da her daim ışıltılı saçlar demektir.

Pixie Saç Modeli

Son dönmelerde çok kısa saç modelleri modern saç kesimleri olarak öne çıkmaktadır. Bu senenin kısa kesim saç modelleri bayan stilleri arasında yer alan pixie saç hem sade kullanım, hem de hareketli saçlar için tercih edilen doğal görünümü modern saçlar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Pixie saç, en rahat kullanıma sahip trend saç modelleri ve sac kesmleri arasında yer almaktadır.

Kısa saç modası çerçevesinde sıklıkla tercih edilen pixie saç modelinin sizinle olmasına var mısınız?

Undercut Saç Modeli

Saç modelleri kesim şekilleri ile kişiye farklı bir yüz ifadesi sunmanın yanında güzelliklerine de bambaşka bir boyut kazandırmaktadır. Yeni sac kesimleri arasında yer alan, üstlerin uzun, altların ise kısacık bırakıldığı saç modeli olan undercut saç bayan, alt ve üst kısımları bağlantılı ve geçişli kesimi ile bağlantısız kesimi şeklinde ikiye ayrılmaktadır.

Farklı saç stilleri kadın tasarımları arasında yer alan Undercut Saç Modeli

Bağlantısız undercut saç kesimi keskin hatlara sahip olurken, bağlantılı kesimi doğal ve yumuşak bir görünüm sunar. bu yılın saç modelleri, kısa saç modelleri bayan tasarımları arasında olan undercut saç yeni sezonda sizin favori saç şekliniz olabilir.

Katlı Saç Kesimi – Yeni Saç Modelleri Kadın

İstenilen uzunluktaki tüm saçlara uygulanan tarz sac kesim modelleri arasında yer alan katlı saç kesimi farklı saç hatlarının hatları ile katlar üzerine düşme şeklidir. İstenilen açıda kat atılabilir. Atılan katların açıları ve uzunlukları farklı yerlerde konumlandırılabilir.

Katlı saç modelleri

Uzun saçlarınızdan vazgeçemiyorsanız kat attırarak farklı ve şık görünüme kavuşabilirsiniz. Saça kat atma işleminin uzman kuaförler tarafından mükemmel versiyonlarda ortaya çıkabileceği bilinmelidir.

Bob Saç Modelleri

“bu bob saç ne saçmış, modası hiç geçmiyor” dediğinizi duyar gibiyim. Aynen öyle, bob saç, geçiğimiz sezonun trend saçları arasında yer aldığı gibi bu senenin de en tarz kısa kadın saç modelleri arasında üst sıralarda kendisine yer edinmiş görünüyor. Yeni sezon saç modeli olarak daha çok küt bob saç modelini görecek gibiyiz.

Bob saç modelleri

Bob saç hakkındaki tüm detayları  Bob Saç Modelleri başlıklı yazımızda bulabilirsiniz. Konu hakkında merak ettiğiniz soruları yorum bölümünde bizlere iletirseniz anında size dönüş yaparak bilgi verebiliriz.

Fresh Cut Saç Modeli

Kadın saç stilleri; Orta boy saçlara doğal ve yumuşak katlar verilmesi ve saçlardaki hacmin ve hareketliliğin artırılması işlemidir.

Fresh Cut Saç Modeli

Sac stilleri bayan tasarımları arasında yer alan fresh cut saç kesimi, orta boy saçlarda doğal dalga verilirse, katlar arasındaki düşüşler ve kesim yoğunluğuna dikkat edilirse mükemmel görünüm sizinle demektir.

Küt Saç Modeli

Saç kesimleri ve isimleri arasında kendisinden en çok söz ettiren saç modeli küt saç diyebiliriz. Her sezon farklı kesimleri ile bayan saç kesim modelleri arasında yer almaktadır. Küt saç modeli de böylece modası geçmeyen saç modelleri arasında bulunmaktadır.

Saç kesim isimleri arasında yer alan ve en çok bilinen Küt saç modeli

Saç kesim isimleri arasında yer alan ve en çok bilinen Küt saç modeli

Özellikle siyah saç, çikolata saç ve kahve saç kesimi modelleri için favori saç kesimleri arasında yer almaktadır.

Topuz Modelleri

Bayan tarz saç isimleri arasında yer alan dağınık topuz, ensede topuz modeli ile bu senede şık ve havalı görünmeye ne dersiniz.

Özellikle alttan topuz modelleri ve dağınık topuz modellerini bayan saç modelleri olarak çok ama çok göreceğiz.

Abiye saç modeli, gelin saç modeli, kına saç modeli gibi özel günlerde de rahatlıkla kullanabileceğiniz Topuz saç modeli ile fark edilebilirsiniz.

Topuz saç modeli

Topuz saç modeli

Bu senenin saç kesim modelleri hakkında bilgiler vererek detaylı inceleme linkleri paylaştık. Şimdi de sizler için derlediğimiz kısa saç kesim modelleri ve isimleri tasarımları görsellerini galerimizde paylaşıyoruz. Görselleri inceleyerek hem saç kesimleri ve isimleri hakkında bilgi sahibi olacak, hem de yeni saç kesim modelleri kadın tasarımlarını inceleyebileceksiniz.

Resim Galerisi: Bu Yılın Saç Modelleri

Bir önceki makalemiz olan Okul İçin Saç Modelleri-En Güzel ve En Kolay Modeller 2024 başlıklı yazımızda En Güzel Ve Kolay Okul Saç Modelleri Yapımı ve okul saç modelleri kızlar için hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu