Tarz Kadın

Yıla Damgasını Vuran 2021-2022 Saç Stilleri

12.05.2021
2.079
Yıla Damgasını Vuran 2021-2022 Saç Stilleri

2021-2022 saç stilleri başlıklı yazımızda en yeni saç renkleri saç kesimleri hakkında bilgiler vereceğiz. Saç stilleri her sene yeniden şekillenmektedir. Karantina günlerinde kuaförlerden uzakta da olsak bayan saç kesim modelleri,  yeni trend saç renkleri ve yeni sezon saç modelleri  bilgileri araştırıyoruz.

Yeni sac kesimleri incelemesi yaptığımızda bu sezon kuaförlerin en çok kullanacağım moda olan saç renkleri, sac kesmleri ile birlikte yeni stil saç modelleri bilgilerini sizler için derledik.

2021-2022 Saç Stilleri

Geçtiğimiz yıllarda uzun saç modelleri bayan tasarımları arasında veya kısa saç modelleri bayan stilleri arasında doğal dalgaların trend saçlar olduğunu görmüştük. Ancak yeni saç modelleri kesim arasında dağınık saçlarında moda olduğunu görüyoruz. Bu sezon birçok kişide elektriklenen kabarık saçlar görecek gibiyiz.

Bu Senenin Saç Modelleri

Bu Senenin Saç Modelleri

Bu senenin modelleri arasında mullet saç, perde kahkül, klasik bob kesim, rapunzel saçları, zahmetsiz doğal dalgalar, pixie ve retro dalgaların olduğu saçlar göreceğiz.

Yeni trend saç renkleri olarak belirlenen saç boyası renkleri olarak ise pembe saç gibi değişik saç renkleri yanında sütlü çikolata tonları, bitter çikolata tonları gibi renkleri de göreceğiz.

Pixie

Son beş altı sezonda pixie saçların kesim trendi herkes tarafından bilinmektedir. Her sezon yeni saç stili ile karşımıza çıkan pikniğe saçlar bu sezonda katlı kesimlerle dikkat çekmektedir.

pixie

pixie

Bir bir önceki senin aksine bu sezonun pixie saç modası olarak ense kısmının ve kaküllerin daha uzun olduğunu görüyoruz.

Mullet Saç

Mullet saç nedir diyerek saç resimleri hakkında bilgiler vermeye başlıyoruz. Geçtiğimiz yılın son aylarında moda olan bu senenin ilk aylarında da dikkat çekici tasarımlarıyla öne çıkan 2021-2022 sezonunun en çok beğenilen saç stilleri arasında yer alacak mullet,  pixie kesimi andırmaktadır.

Mullet saç

Mullet saç

Ancak mullet saçlarda saçların arka kısmı daha uzun bırakılmaktadır.

Perde Kahküller

2021-2022 Saç Stilleri; Geçtiğimiz sezondan bu sezona taşınan bir diğer saç stili ise erde kahküller olarak karşımıza çıkmaktadır.

PErde kahkül

PErde kahkül

70’li yılların tarzından isimlendirerek günümüz modern saç modelleri revize edilen perde kahküller ağzının ortasına açıkta bırakacak şekilde şekillendirmektedir.

Retro dalga

Sonbahar defilelerin den yaz sezonuna doğru akıp gelen saç stilleri arasında hollywood ilhamlı dalgaları görüyoruz. Yüz tipi ile uyumlu çevreleyen retro dalgalar ile çok daha tarz sac stileri sizleri bekliyor demektir.

Retro dalga

Retro dalga

Uzun Saç Modelleri Kadın- Rapunzel

Saç kesimi modelleri arasında bu sezon da farklı saç kesimleri bulunmaktadır. Ancak asla modası geçmeyen saç modelleri arasında uzun saç modelleri kadın stilleri de bulunmaktadır.

Rapunzel saç

Rapunzel saç

Saç trendi olarak karşımıza çıkan rapunzel saç birçok kişi tarafından kullanılacak gibi görünüyor. Trend saç modelleri arasında yer alan bakımı oldukça zor  upuzun rapunzel saçı ile büyüleyici görünebilirsiniz.

Bob Kesim

Saç kesimi modelleri arasında bob kesim saçların bu sezonda kullanılacağını görüyoruz. İkonik saç stilleri denilince ilk akla gelen saç modellerinden olan bob kesim özellikle düz saçlarda mükemmel durmaktadır.

Düz bob kesim

Düz bob kesim

Modern saç renkleri ile buluşturduğunuz dümdüz bob kesimler bu sene kullanacağınız saç stili olabilir.  Özellikle çene hizasında bırakılan ve hemen hemen tüm saç tipleri uyumlu olan bob kesim, modern kadın görüntüsü olmanızı sağlayacaktır.

Pembe Saç Olmaz Demeyin

Bu senenin saç renkleri arasında kısa saç renkleri ve uzun saç renkleri olarak kullanılacak pembe saç rengini görmekteyiz.

Pembe saç

Pembe saç

Geçtiğimiz sezon bazı ünlüler tarafından akım hale getirilmiş pembe saçlar, bu sezon daha çok kullanılacak gibi duruyor.

Yeni Saç Stili Yüksek At Kuyruğu

Kısa boylular için saç modelleri arasında yer alan yüksek at kuyruğu saç modelini bu sezon hemen hemen herkes de göreceğiz.

Yüksek at kuyruğu

Yüksek at kuyruğu

Uzun saçlar için saç toplama modelleri arasında yer alan yüksek at kuyruğu saç modeli, omuz hizasında saçlar için de geçerli olacaktır.

Doğal Dalgalı Saç

Bu sezonun saç stilleri arasında rahatlıktan ödün vermeyenlerin yeni saç trendi olacak doğal dalgalar öne çıkmaktadır. Kabarık saçların bile hiç düzeltilmeden kullanılabileceği doğal dalgalı saçlar ile taranmamış saç imajı ile tarz görünebilirsiniz.

Doğal dalga

Doğal dalga

Aşağıdaki resim galerisinde yeni moda saç modelleri arasından derlediğimiz yeni sezonu saç modelleri görsellerini paylaşıyoruz. Daha fazla ayrıntı için inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Trend Saç Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Saç Bakım Yağı Nasıl Kullanılır-Saç Bakım Yağları başlıklı yazımızda en iyi saç bakım yağı ve Saç Bakım Yağı Nasıl Kullanılır hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu