Tarz Kadın

En Güzel Kadın Saç Kesim Modelleri

12.10.2020
11
En Güzel Kadın Saç Kesim Modelleri

En Güzel Kadın Saç Kesim Modelleri; Yüzünüze uygun olan bir saç kesimi yaptırmanız daha güzel bir görüntüde olmanızı sağlayacaktır. Saçınızı kestirirken öncelikle kendi tarzınızı belirleyin. Daha sonra da nasıl bir yüzünüz olduğunu anlayarak buna göre bir kesimi tercih edin.

Doğru saç kesim tercihleri yapmanız için öncelikle yüz modelinizi saptamanız gerekmektedir. İşte, Bu senenin en güzel saç kesim modelleri;

En Güzel Kadın Saç Kesim Modelleri

Saç kesim modelleri bayan için son derece önemlidir. Bayan saç kesimi seçerken hem yüz şekline göre saç kesimi, hem tarza göre saç kesimi hem de sezonun trend saç kesimini bulmak zorundadır. trend saç kesimi bayan modelleri arasından birkaçını sizin için derledik.

Kısa Saç Kesim Modelleri

Kısa saç kesim modelleri yuvarlak yüzlü bayanlara yakışabilecek saç kesim modellerinden değildir. Uzun yüze yakışan saç modelleri arasında kısa saç kesimleri gelmektedir. Kısa saç kesimi isimleri ise bob saç, pixie saç, kadın amerikan saç, kadın subay traşı saç gelmektedir.

En Güzel Saç Kesim Modelleri

Kısa saç kesiminin uygulanması için yalnızca yüzünüzün uzun olması da yetmemektedir. Kısa saç kesim modelinin uygulanması için ince telli ve gür olmayan saçlara sahip olmakta önemlidir.İnce telli saç kesim modelleri arasında kısa katlı saçlar, kısa küt saç, Kahküllü bob saç kesimi, kısa bob saç gibi öne çıkan saç modelleri bulunmaktadır. 

Gür ve kalın telli saçlarda kısa saç kesim modeli beklenen sonuca ulaşamayacaktır. Gür saçlar kısa saçları kullanırken sürekli saç şekillendirici kullanmalıdır.

Katlı Saç Kesim Modeli

Katlı saç kesim modeli ise hem Türkiye hem de dünyada en çok tercih edilen kadın saç kesim modelidir. Katlı saç kesimi kimlere yakışır diyorsanız; Katlı saç modeli bayan kesimleri hem yuvarlak yüzlülere hem de uzun yüzlülere gayet yakışmaktadır. Katlı saç kesim modeliyle saçlarınız daha gür ve hacimli görünecektir.

kadın saç kesim modelleri katlı saç kesimi

Saçlarınızın gür ve hacimli görünmesi sebebiyle daha havalı bir görünümü de elde etmiş olacaksınız. Katlı saç kesimi hem kısa saçlar üzerine hem de uzun saçlar üzerine uygulanabilmektedir. İşte ince telli saç kesim modelleri uygulayabileceğiniz bir saç modeli daha:)

Asimetrik Saç Kesim Modeli

Asimetrik saç kesimi için belli bir model söz konusu değildir. Asimetrik saç kesimi birçok farklı model ve tarzda yapılabilir. Marjinal bir tarz olan asimetrik saç kesimi kime yakışır diyorsanız; uzun yüzlülere yakışır ya da yuvarlak yüzlülere yakışır gibi bir kaide söyleyemeyiz.

Bayan saç kesim modelleri ve renkleri

Çünkü, asimetrik saç kesimi uzun yüzlü bayanlara da yuvarlak yüzlü bayanlara da gayet güzel yakışabilir. Asimetrik saç kesiminde dikkat edilmesi gereken ise her hangi bir kuaföre değil, profesyonel ellere saçlarınız bırakmanızdır. Çünkü asimetrik kesim saç kesmek herkesin yapabileceği bir kesim tarzı değildir.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   En Çok Beğenilen Abiye Topuz Modelleri

Kahküllü Saç Kesimi En Güzelinden

Kahküllü saç kesimi 2021 trend saç kesim modelleri arasında yerini almaktadır. Kahkül saç kesimi uzun saçlarda da, kısa saçlarda da uygulanabilecek olan bir bayan saç kesim modelidir.

oval yüz şekline göre saç modelleri bayan

Kahküllü saç kesimi kimlere yakışır; Kahküllü saç modelini özellikle yuvarlak yüzlü, küçük alınlı, küçük yüzlü ya da küçük çeneli bayanlar tercih etmemelidir. Çünkü kahkül yüzü küçültmektedir. Kahkülün bu etkisinden uzak kalmak için kahküllü saçları uzun yüzlü bayanlar uygulayarak yüzlerini de daha güzel bir görüntüye kavuşturabilirler.

U Saç Kesimi Ve V Saç Kesim Modeli

U saç kesim modeli ise uzun saçlarda çok şık ve güzel görünen kesim modelidir. U kesim saçta saç önlerden daha kısa bir görüntüdeyken, arkalardan daha uzun bir görüntüde sahip olmaktadır. U saç kesim modeli saçlar açıkken olduğu kadar bağlıyken de güzel bir görünümde olmaktadır.

saç modelleri kesim bayan

V saç kesimi de u saç kesimleri hemen hemen aynıdır. v saç modellerinde saç ucu az daha sivridir. Bu nedenle yaprak saç kesimi de denmektedir.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Uzun Saç Kesimleri Erkek

Aşağıda bu senenin saç kesim modelleri hakkındaki görselleri daha fazla detay için sizlere sunuyoruz.

Resim Galerisi: Kasın Saç Kesimleri

Bir önceki makalemiz olan Koyu Saç Renkleri Kapsamlı İncelemesi başlıklı yazımızda Koyu Saç Renkleri, Saç ve saç renkleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

ankara evden eve nakliyat
Tarz Kadın Blogu