Tarz Kadın

Kısa Saç Kesimleri Bayan

11.05.2021
6.014
Kısa Saç Kesimleri Bayan

Kısa saç kesimleri bayan başlıklı yazımızda bu senenin saç kesim modelleri hakkında bilgiler vereceğiz. Kadın saç kesim modelleri yapılmadan önce yüz şekline göre kısa saç modelleri belirlenmeli ve bu yönde saç kesimi yapılmalıdır. Saç kesim modelleri kadın stilleri arasından seçim yapmadan önce kisa sac hangi yuze gider sorusunun cevabını bulmalı ardından en yeni saç kesim modelleri arasından seçimler yapılmalıdır.

Son birkaç sezonda olduğu gibi bu sezonunda da kısa saç kesimleri çok moda. Bayan kısa saç gerek kullanım kolaylığı, gerekse modern ve şık duruşu nedeni ile önü alınamaz bir yükselişi var. Bu nedenle siz değerli takipçilerimize 2020 saç kesim modellerinden günümüze kadar gelen kısa saç modası bilgileri sonrası, kısa saç kesim modelleri bilgileri vereceğiz. İşte kisa sac kesimleri hakkındaki detaylar…

Kısa Saç Kesimleri Bayan

2021-2022 saç kesim modelleri bayan tasarımları geçtiğimiz yılın modellerinin revize olmasıyla ortaya çıkan yeni modellerden oluşmaktadır. Kısa saçları beğeniyor, daha şık, güzel, rahat ve özgür olduklarını düşünüyorsanız hiç vakit kaybetmeden sizde yüz şekline uygun saç kesim modeli ile mutlaka buluşmalısınız.

Yüz şekline uygun diyoruz çünkü kıvırcık saç kesim modelleri, düz saç kesim modelleri ve dalgalı saç kesim modelleri birbirinden farklılık göstermektedir. Yüz hatları ile birebir uyumlu saç saç modelleri kesim yapabilirsiniz.

Uzun saç modelleri ile kısa saç modellerinin yüz hatlarına verdiği imaj çok farklıdır. Bu nedenle şiddetle kısa saçları düşünmenizi ve son model saç kesimleri denemenizi öneriyoruz.

2021-2022 kısa saç kesimi modelleri

Kısa Saç Kimlere Yakışır Bayan

2021-2022 Kısa saç kesimleri modelleri kime yakışır? Kısa modern saç kesimleri yuvarlak yüzlü bayanlarda mükemmel durmaktadır. Ancak bu da sadece yuvarlak yüz tipine sahip bayanların kısa saç kullanacağı anlamına gelmiyor.

Oval yüze kısa saç modelleri, uzun yüze yakışan saç modelleri ile uzun çeneli kadınlar için saç modelleri illaki farklı olacaktır. Bu nedenle yüz şeklinize gidecek kisa saç modelini kuaförünüzle görüşerek kararlaştırın deriz.

Aynı saçlardan sıkıldıysanız size farklı ve şık saç kesimleri vermeye devam ediyoruz. Yukarıdaki saçların hiç birini beğenmediyseniz aşağıdaki modellerden kendinize ve yüz şekline göre şık saç kesimleri bulacağınıza eminiz.

Pixie Saç Kesimi-Kısa Saç Kesimleri Bayan

2021-2022 kısa saç modelleri; Son 3 sezonun trend saç kesim modelleri arasında yer alan pixie saç kesimi, kısa saç kesimi düşünenlerin ilk düşündüğü saç modelleri arasında yer almaktadır. Pixie saç kesimi genç gösteren saç kesimleri ve kolay şekillendirilen saç modelleri arasında yer almaktadır.

Pixie saç; Genç gösteren saç kesimleri

Bu senenin saç modası arasında yer alan pixie kısa katlı saç kesimi tarzının daha baskın olduğunu görüyoruz. Geçtiğimiz yıllarda çok kısa olan pixie saç bu sezon biraz daha uzun saç stili olarak karşımıza çıkmaktadır.

Pixie saç modeli şekillendirme için sadece saçların tepe kısmına şekil vermeniz yeterlidir. Yıka ve çık saçlar arasında yer alan pikie saç ile havalı ve modern bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Orta Boy Saç Kesimleri: Long Bob Saç Kesimi

Long bob saç kesimi ile hem hacimsiz saçlarınıza hacim verebilir, hem de geniş alnınızı kapatabilirsiniz. Hacimsiz saçlara hacim katmak için saçlara uzunlu kısalı kat attırarak daha dolgun ve hacimli bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Long bob saç kesimi-kısa kesim modelleri

Long bob saç kesimi ile geniş alnınızı kakül ile kapatabilirsiniz. Ancak “ben daha düz saç kesimi istiyorum diyorsanız long bob saç kesimi arasından ünlülerin saç modelleri kesimleri yaptırabilirsiniz.

Yeni Trend Kısa Saç Modelleri: Tiger Eye saç

Saç kesimleri ile farklılık yaratmak, dikkat çekmek ve bunları yaparken de doğal görünmek istiyorsanız yeni çıkan balyaj trendi olan tiger eye saç modelini denemelisiniz.

Tigers eye saç-orta boy saç kesim modelleri

Tiger eye saç kime yakışır diyorsanız koyu tondaki saçlara doğal görünüm sunmakta ve bambaşka bir güzellik vaad etmektedir.

Punk Saç Modelleri -Kısa Saç Kesimleri Bayan

Kısa punk saç modelleri bayan; Modern kısa saç modelleri arasında yer alan punk saç modelleri ile çok daha alımlı ve cool görüneceksiniz. Sınır tanımayan, asi, kuralsız ve farklı bir duruş için punk saçı mutlaka denemelisiniz.

Punk saç kesimi-kısa kesim saç

Punk Saç Modelleri Başlıklı yazımızda punk saç kesimleri, punk saç modelleri ve punk saç ile yapılan saç modelleri hakkında bilgi verilmektedir. Dilerseniz inceleyerek punk saç hakkındaki sorularına cevap bulabilirsiniz.

Küt Saç Kesim Modelleri-Kısa Saç Kesimleri Bayan

Kısa Katlı Küt Saç Modelleri; Katlı kısa küt saç kesimi kullanıcısına sağladığı modern ve şık görünümün en hoş yansımalarını sunmaktadır. Kısa kesim saç modelleri, kısa katlı düz saç kesimi, dalgalı kısa katlı saç, düz kısa katlı saç, kıvırcık kısa katlı saç şeklinde çeşitlendirilebilir.

Kısa katlı küt saç-2021 saç kesim modelleri-katlı saç kesimi kime yakışır

Katlı kısa saç kesimi her yaştan bayana yakışmaktadır. Enerjik, pozitif, dinamik ve genç görünmek için katlı kısa saç kesimi deneyebilirsiniz.

Katlı Saç Kesimi Hangi Yüze Yakışır

Katlı Kısa Saç Kimlere Yakışır? Çok çeşitliliği olan katlı kısa saç modelinin kullanımı en rahat saç modelleri arasında olduğunu ve hemen hemen her yüz şekline yakıştığını da belirtelim. Katlı saç modelleri kime yakışır? Dikdörtgen yüz şekline sahip olanlar biraz daha şanslı, çünkü katlı kısa saç kesimi ile daha çekici görünecekler.

Sac kesım modellerı arasında yer alan dalgalı katlı saç, yüz şeklinin sivriliğini orantılayarak oval yüze, uzun yüze ve sivri yüze çok yakışmaktadır.

sac kesım modellerı-kısa kesim saç modelleri

sac kesım modellerı-kısa kesim saç modelleri

Kısa Saç Kesin Modelleri-Kısa Bob Saç

Kısa saç kesin modelleri; Kısa bob saç kesimi ile saçlar çok daha hacimli ve dolgun görünecektir. Kısa bob saç modelleri arasında yer alan katlı bob saç kesimi, ince telli saçlar için saç kesim modelleri  ve seyrek saçlar için saç kesim modelleri olarak da sıklıkla tercih edilmektedir.

Kısa bob saç seçenekleri de çok fazladır. Yüz şekline göre kısa bob saç kesimi yaptırarak yeni bir imaja kavuşabilirsiniz.

Bob saç modelin seçenekli arasında küt bob saç kesimi asimetrik bob saç kesimi, ters bob saç kesimi, lob saç kesimi, geleneksel a-line bob saç kesimi, dalgalı bob saç kesimi, pixie bob saç kesimi, asi bob saç kesimi gibi kısa saç kesimi çeşitleri bulunmaktadır.

Bob saç kesimi-kısa saç kimlere yakışır kadın

Kıvırcık ve dalgalı saçlar için kısa bob saç omuz hizasında veya daha kısa kesilebilir.

Bob Saç Kime Yakışır?

Bob saç her yüz şekline yakışır diyebiliriz. Seçeneğinin çok çeşitli olması her yüz şekline uyum sağlamasını kolaylaştırıyor.

Hangi Yüz Şekline Hangi Bob Saç Yakışır?

Yuvarlak yüz şekline katlı bob çok hol olmaktadır. Yüz şekline göre katlar çıkılarak yüz hatlarınız daha şekilli görünebilir.

yüz şekline göre bayan kısa saç modelleri

yüz şekline göre bayan kısa saç modelleri

Kalp Yüz Şekli- Bob Saç Modelleri

Küt bob saç modelleri tam da size göre diyebiliriz. Saçlarınızı maşa ile şekillendirirseniz daha çekici bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Oval Yüz Şekline Hangi Bob Kesim Saç Modelleri

Oval yüz şekli en kullanışlı yüz şeklidir. Her türlü saç kesim modelini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bob saç kesimi içinden dilediğinizi seçerek daha çekici ve modern görünmeye ne dersiniz?

Dikdörtgen Yüz Şekline Hangi Kısa Bob Saç Modeli

Köşeli yüz şekli, uzun yüz şekli olan bayanlar için çene altında biten kısa bob saç kesimini öneriyoruz. Bu şekilde yüzünüzün keskin kıvrımlarını keserek orantılı hale getirebilirsiniz.

kısa bob saç kesimi kimlere yakışır

kısa bob saç kesimi kimlere yakışır

Kare Yüz Şekli İçin Saç Modelleri

Kısa Saç Kesimleri Bayan Kare yüze sahip olanlar, omuz hizasındaki kısa bob saç kesimini denemelidir. Bu şekilde yüz hatlarınız daha estetik ve daha şekilli görünecektir.

Asker Saç Modelleri-Kısa Saç Kesimleri Bayan

Trend saç kesim modelleri arasında yer alan bir diğer kisa sac modeli de asker saç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Tarz görünmek ve etrafınızdakilerden farklı görünerek fark yaratmak için kısa asker saç modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Asker saç kesimi bayan-Kısa Saç Kesimleri Bayan

Asker Saç Kimlere Yakışır?

Her yüz şekline rahatlıkla kullanılabilir diyeceğimiz asker saç kesimi yuvarlak yüzlerde daha dikkat çekici görünmektedir.

Kısa Asimetrik Saç Modelleri-Kısa Saç Kesimleri Bayan

Yeni moda kısa saç kesimleri arasında yer alan asimetrik katlı kısa saç ile daha canlı ve enerjik görünebilirsiniz. Doğal görünümlü, kolay kullanıma sahip saçlar istiyorsanız asimetrik kesim kısa saçları düşünün deriz.

Asimetrik kısa saç kesimi-yeni kısa saç modelleri

Asimetrik Katlı Kısa Saç Kimlere Yakışır?

Kısa asimetrik saç kesimleri; Kare yüz şekli olanlar yüzlerindeki keskinlikten çoğu kez şikayet eder. Katli asimetrik saç kesimi ile yüzlerini daha oval ve daha yuvarlak bir görünüme kavuşturabilirler.

Küt Saç Kesimi Modelleri-Kısa Saç Kesimleri Bayan

Kendisini çok özleten küt saç, bu senenin saç modası olarak tekrar trend saç modelleri arasında girmeye aday diyebiliriz.  Çene hizasında katsız ve düz olarak kesilen ve yüzü çevreleyen görünüm sergileyen küt saç hayranları bu senenin saç modası olan düz küt saç kesimi yaparak kendilerini ödüllendirebilirler.

küt saç kesimi-küt saç modelleri kime yakışır

Küt Saç Kimlere Yakışır?

Küt saç modelleri hangi yüz tipine yakışır? Oval yüz şekline, yuvarlak yüz şekline, yuvarlak tombul yüz şekline sahip bayanlara yakışmaktadır. Kareye yakın yüz şekli olanlar da küt saç kullanabilir. Uzun yüz şekline sahip olanlar dalgalı küt saç kesimi kaptırarak saçlarını maşa ile doğal dalgalı hale getirebilirler.

El becerisine güvenenler özellikle dalgalı saç ve kıvırcık saç gibi hatayı kaldırabilen saçlara sahip olanlar evde kısa saç kesimi yaparak rahatlıkla kullanabilirler.

Bu yazıyı okuyanlar buna da baktı. Marjinal saç kesimleri

Resim Galerisi: Saç Kesim Modelleri Bayan

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Topuz Modelleri 2023 (Denemeye Değer) başlıklı yazımızda Düz topuz modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu