Kısa Saç Kesim Modelleri İçin 40 Fikir 2024

22.12.2023
7.530
Kısa Saç Kesim Modelleri İçin 40 Fikir 2024

Bu senen kısa saç kesim modelleri bayan stilleri arasında farklı kısa saç kesim modelleri yanında yeni model kısa saç kesimleri de yer almaktadır. Kadın saç kesim modelleri yapılmadan önce yüz şekline göre kısa saç modeli belirlenmeli ve bu yönde saç kesimi yapılmalıdır. Saç kesim modelleri kadın stilleri arasından seçim yapmadan önce kisa sac hangi yuze gider sorusunun cevabını bulmalısınız. Sonrasında ise en yeni saç kesim modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Son birkaç sezonda olduğu gibi bu sezonda da kısa saç kesimleri çok moda. Bayan kısa saçı, gerek kullanım kolaylığı, gerekse modern ve şık duruşu nedeni ile önü alınamaz bir yükselişte. Bu nedenle siz değerli takipçilerimize geçmişten günümüze kadar gelen kısa saç modası bilgileri ve kısa saç kesim modelleri bilgileri vereceğiz. İşte kisa sac kesimleri hakkındaki detaylar…

Kısa Saç Kesim Modelleri Bayan

2024 saç kesim modelleri bayan tasarımları farklı kıs asaç kesim modelleri de içermektedir. Örneğin wolf cut saç (kurt kesimi) bu senenin trendleri arasındadır.

Tüm saç kesimlerinde olduğu gibi kısa kesimlerde de yüz şekline uygun kesim diyoruz. Çünkü kıvırcık saç kesim modelleri, düz saç kesim modelleri ve dalgalı saç kesim modelleri birbirinden farklıdır. Yani yüz şekline göre farklıdır. Yüz hatları ile birebir uyumlu saç modelleri ile kesim yapabilirsiniz. Böylece çok daha genç ve enerjik görünürsünüz.

Bu içeriğimiz de ilginizi çekebilir: En Trend Kısa Saç Modelleri  Bu Sene İçin 110+Fikir

Aslında uzun saç modelleri ile kısa saç modellerinin yüz hatlarına verdiği imaj çok farklıdır. Bu nedenle şiddetle kısa saçları düşünmenizi ve son model saç kesimlerini denemenizi öneriyoruz.

2024 Kısa saç kesimi modelleri

2024 Kısa saç kesimi modelleri

Kısa Saç Kimlere Yakışır Bayan

Kısa saç kesimleri kime yakışır? Aslında kısa modern saç kesimleri yuvarlak yüzlü bayanlarda mükemmel durmaktadır. Ancak bu da sadece yuvarlak yüz tipine sahip bayanların kısa saç kullanacağı anlamına gelmiyor.

Oval yüze kısa saç kesimi modelleri, uzun yüze yakışan kisa saç kesimi farklıdır. Ek olarak uzun çeneli kadınlar için kısa kesilmiş saç modellerinin de farklı olduğunu bilmelisiniz. Bu nedenle yüz şeklinize gidecek kisa saç modelini kuaförünüzle görüşerek kararlaştırın deriz.

Aynı saçlardan sıkıldıysanız size farklı ve şık saç kesimleri vermeye devam ediyoruz. Yukarıdaki saçların hiç birini beğenmediniz mi? O halde aşağıdaki modellerden kendinize ve yüz şekline göre şık saç kesimleri bulabilirsiniz.

Pixie Saç Kesimi

2024-2025 kısa saç modelleri; Son dönemlerin trend saç kesim modelleri arasında yer alan pixie saç kesimi, kısa saç kesimi düşünenlerin ilk düşündüğü modellerdendir. Çünkü pixie saç kesimi, genç gösteren saç kesimleri ve kolay şekillendirilen saç modelleri arasında yer almaktadır.

Pixie saç; Genç gösteren saç kesimleri

Bu senenin saç modası arasında yer alan pixie kısa katlı saç kesimi tarzının daha baskın olduğunu görüyoruz. Geçtiğimiz yıl ise çok kısa olan pixie saç, bu sezon yerini biraz daha uzun saç stiline bırakmış.

Pixie saç modeli şekillendirme için sadece saçların tepe kısmına şekil vermeniz yeterlidir. Yıka ve çık saçlar arasında yer alan pikie saç ile daha havalı ve modern bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Orta Boy Saç Kesimleri: Long Bob Saç Kesimi

Long bob saç kesimi ile hem hacimsiz saçlarınıza hacim verebilir, hem de geniş alnınızı kapatabilirsiniz. Hacimsiz saçlara hacim katmak için saçlara uzunlu kısalı kat attırarak daha dolgun ve hacimli bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Long bob saç kesimi-kısa kesim modelleri

Long bob saç kesimi ile geniş alnınızı kakül ile kapatabilirsiniz. Ancak “ben daha düz saç kesimi istiyorum diyorsanız long bob saç kesimi düşünebilirsiniz.

Yeni Model Kısa Saç Kesimleri ve Tiger Eye saç rengi

Saç kesimleri ile farklılık yaratmak, dikkat çekmek ve bunları yaparken de doğal görünmek mi istiyorsunuz? O halde yeni çıkan balyaj trendi olan tiger eye saç rengini denemelisiniz.

Tigers eye saç (kaplan gözü saç rengi)-orta boy saç kesim modelleri

Tiger eye saç kime yakışır diyorsanız koyu tondaki saçlara doğal görünüm sunduğunu bilmelisiniz.

Kısa Punk Saç Modelleri

Kısa punk saç modelleri bayan; Modern kısa saç modelleri arasında yer alan punk saç modelleri ile çok daha alımlı ve cool görüneceksiniz. Sınır tanımayan, asi, kuralsız ve farklı bir duruş için punk saçı mutlaka denemelisiniz.

Punk saç kesimi-kısa kesim saç

Punk saç kesimleri hakkında daha detaylı bilgi için linke tıklayın lütfen:) Punk Saç Modelleri

Katlı Saç Kesimi Hangi Yüze Yakışır?

Katlı Kısa Saç Kimlere Yakışır? Çok çeşitliliği olan katlı kısa saç modelinin kullanımı en rahat saç modelleri arasında olduğunu ve hemen hemen her yüz şekline yakıştığını da belirtelim.

Katlı saç kesimleri kime yakışır?  Dikdörtgen yüz şekline sahip olanlar biraz daha şanslısır. Çünkü katlı kısa saç kesimi ile daha çekici görünecekler.

Kısa katlı küt saç-2024 saç kesim modelleri-katlı saç kesimi kime yakışır

Kısa katlı küt saç- 2024 saç kesim modelleri-katlı saç kesimi kime yakışır

Sac kesım modellerı arasında yer alan dalgalı katlı saç, yüz şeklinin sivriliğini orantılamaktadır. Bu nedenle oval yüze, uzun yüze ve sivri yüze çok yakışmaktadır.

Kısa Saç Kesin Modelleri-Kısa Bob Saç

Kısa saç kesin modelleri; Kısa bob saç kesimi ile saçlar çok daha hacimli ve dolgun görünecektir. Özellikle katlı bob saç kesimi, ince telli saçlar için saç kesim modelleridir. Ayrıca seyrek saçlar için de saç kesim modelleri olarak da sıklıkla tercih edilmektedir.

Kısa bob saç seçenekleri de çok fazladır. Yüz şekline göre kısa bob saç kesimi yaptırarak yeni bir imaja kavuşabilirsiniz.

sac kesım modellerı-kısa kesim saç modelleri

sac kesım modellerı-kısa kesim saç modelleri

Bob saç modelin seçenekleri arasında küt bob saç kesimi, asimetrik bob saç kesimi, ters bob saç kesimi ilk sıradadır. Ardından lob saç kesimi, geleneksel a-line bob saç kesimi, dalgalı bob saç kesimi gelmektedir. Devamında ise pixie bob saç kesimi gibi kısa saç kesimi çeşitleri bulunmaktadır.

Kıvırcık ve dalgalı saçlar için kısa bob saç omuz hizasında veya daha kısa kesilebilir.

Bob Saç Kesimleri Kime Yakışır?

Bob saç her yüz şekline yakışır diyebiliriz. Seçeneğinin çok çeşitli olması her yüz şekline uyum sağlamasını kolaylaştırıyor.

Bob Saç Modelleri Ve Kesimleri

Bob saç kesimi-kısa saç kimlere yakışır kadın

Hangi Yüz Şekline Hangi Bob Saç Yakışır?

Yuvarlak yüz şekline katlı bob çok hol olmaktadır. Yüz şekline göre katlar çıkılarak yüz hatlarınız daha şekilli görünebilir.

Kalp Yüz Şekli İçin Bob Saç Kesimleri

Küt bob saç modelleri tam da size göre diyebiliriz. Saçlarınızı maşa ile şekillendirebilirsiniz. Böylece daha çekici bir görünüme kavuşabilirsiniz.

yüz şekline göre bayan kısa saç modelleri

yüz şekline göre bayan kısa saç modelleri

Oval Yüz Şekline Hangi Bob Kesim Saç Kesimi

Oval yüz şekli en kullanışlı yüz şeklidir. Her türlü saç kesim modelini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bob saç kesimi içinden dilediğinizi seçerek daha çekici ve modern görünmeye ne dersiniz?

Dikdörtgen Yüz Şekline Hangi Kısa Bob Kesimi

Köşeli yüz şekli, uzun yüz şekli olan bayanlar için çene altında biten kısa bob saç kesimini öneriyoruz. Bu şekilde yüzünüzün keskin kıvrımlarını keserek orantılı hale getirebilirsiniz.

kısa bob saç kesimi kimlere yakışır

kısa bob saç kesimi kimlere yakışır

Kare Yüz Şekli İçin Saç Modelleri

Kare yüze sahip olanlar, omuz hizasındaki kısa bob saç kesimini denemelidir. Bu şekilde yüz hatlarınız daha estetik ve daha şekilli görünecektir.

Kısa Asker Saç Modelleri Kadın

Trend saç kesim modelleri arasında yer alan bir diğer kisa sac modeli de asker saç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Tarz görünmek ve etrafınızdakilerden farklı görünerek fark sunmak isteyenler kullanmaktadır. 3 numara olarak da bilinen kadın asker traşını siz de deneyebilirsiniz.

Asker saç kesimi bayan-Kısa Saç Kesimleri

Asker Saç Kimlere Yakışır?

Her yüz şekline rahatlıkla kullanılabilir diyeceğimiz asker saç kesimi yuvarlak yüzlerde daha dikkat çekici görünmektedir.

Kısa Asimetrik Saç Modelleri-Kısa Saç Kesimleri

Yeni moda kısa saç kesimleri arasında yer alan asimetrik katlı kısa saç ile daha canlı ve enerjik görünebilirsiniz. Doğal görünümlü, kolay kullanıma sahip saçlar istiyorsanız asimetrik kesim kısa saçları düşünün deriz.

Asimetrik kısa saç kesimi-yeni kısa saç modelleri

Asimetrik Katlı Kısa Saç Kimlere Yakışır?

Kısa asimetrik saç kesimleri; Kare yüz şekli olanlar yüzlerindeki keskinlikten çoğu kez şikayet eder. Katli asimetrik saç kesimi ile yüzlerini daha oval ve daha yuvarlak bir görünüme kavuşturabilirler.

Küt Saç Kesimi Modelleri-Kısa Saç Kesimleri

Kendisini çok özleten küt saç, bu senenin saç modası olarak tekrar trend saç modelleri arasındadır. Özellikle çene hizasında katsız ve düz olarak kesilen ve yüzü çevreleyen modeller. Küt saç hayranları bu senenin saç modası olan düz küt saç kesimi yaparak kendilerini ödüllendirebilirler.

küt saç kesimi- sarı küt saç modelleri kime yakışır

Kısa ve Uzun Küt Saç Kimlere Yakışır?

Küt saç modelleri hangi yüz tipine yakışır? Oval yüz şekline, yuvarlak yüz şekline, yuvarlak tombul yüz şekline sahip bayanlara yakışmaktadır. Kareye yakın yüz şekli olanlar da küt saç kullanabilir. Uzun yüz şekline sahip olanlar dalgalı küt saç kesimi kaptırarak saçlarını maşa ile doğal dalgalı hale getirebilirler.

Kısa Küt Saç Modelleri 2024 | Dalgalı, Düz Ve Kıvırcık Saç

El becerisine güvenenler evde kısa saç kesimi yaparak rahatlıkla kullanabilirler. Özellikle dalgalı saç ve kıvırcık saç gibi hatayı kaldırabilen saçlara sahip olanlar mutlaka denemelidir:)

Resim Galerisi: Saç Kesim Modelleri Bayan

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu