Tarz Kadın

Sarı Saç Renkleri Kataloğu 2022-2023

18.02.2022
3.756
Sarı Saç Renkleri Kataloğu 2022-2023

Sarı Saç Renkleri Kataloğu incelemesi ile sarı saç boyası tonları hakkında bilgiler veriyoruz. Sıcak sarı saç renginden, soğuk sarı saç renklerine kadar çok fazla seçeneği bir arada sunan ve saç renkleri kartelası içinde öneli bir yeri bulunan sarı saçı sizler de kullanabilirsiniz.

Birçok kişide farklı bir algı vardır sarı saç sadece beyaz tenli, açık tenli, sarı tenli ve renkli gözlü kişilere yakışır diye. Oysa ki böyle bir kural yoktur ve asla olamaz.

Her cilt tonuna uygun, her cilt tonunu ortaya çıkararan daha güzel görünmesini sağlayan ve her cilt tonuna yakışan sarı saç renkleri kesinlikle vardır.

Açık tenli yeşil gözlüye sarı saç nasıl yakışıyorsa esmere sarı saç da o denli yakışacak düzeyde ayarlanabilir. Sarı saç boyası renkleri doğru tonlarda kullanıldığı zaman hemen hemen her ten rengine yakışacak bir tonu mutlaka vardır.

Sarı Saç Renkleri Kataloğu

Her Sezen sezon farklı saç renkleri moda olmaktadır. Sarı saç modası hiçbir zaman demode olmamıştır. Sarı saç nasıl elde edilir? Sarı saç renk tonları nelerdir? Sarı saç kimlere yakışır? Evde sarı saç nasıl boyanır ?  Sarı saç renk tonları nelerdir?

Sarı saç tonları ve numaraları nelerdir? Sarı saç bakımı nasıl olur, Kirli sarı saç boyası numarası nedir? Gibi soruların cevaplarını göreceğiz. Yazımızın sonunda sarı sac hakkında geniş bir bilgiye sahip olacaksınız.

Bu senenin saç modası renkleri kataloğu arasında da sarı saç renk yer almaktadır.

Yeni moda saç renkleri arasında sarı saç ilk sıralarda yer almasının nedeni, sarı saç rengi tonları ve bu tonların hemen hemen her ten rengine uyarlanabilecek düzeyde olmasıdır.

Sari sac tonlari-Sarı Saç Renkleri Kataloğu

Sarı Saç Tonları-Sarı Saç Renk Kataloğu

Bu senenin sarı saç renklerini ve merak edilen soruların cevaplarını detaylı bir şekilde görelim.

Sarı saç yaptırmaya karar verdiniz ama hangi tonu seçeceğinizi bilemiyorsunuz bunun için önce size yakışan saç tonu bulmanız gerekmektedir.

İlk olarak cilt alt tonunu öğrenmeniz, ardından trendleri incelemeniz, daha sonra da tarzınıza yakın ünlülerin saçlarını gözden geçirmeniz, size daha çok yakışacak saç rengini bulmanıza yardımcı olacaktır.

Örneğin; esmer tenli iseniz platin sarı saçlar sizin için uygun olmayacağı gibi beyaz tenli ya da çok açık tenli iseniz açık sarı saç renkleri sizi daha soluk gösterecektir. Bu nedenle yaptırmayı düşündüğünüz saç rengine karar vermeden önce toplumda oluşan en güzel sarı saç renkleri yerine dikkate alacağınız konu göz renginiz ve ten renginiz olmalıdır.

Cilt alt tonuna uygun sarı saç renk tonunu bulduğunuz zaman güneş gibi ışıldayacağınıza emin olabilirsiniz.

Sarı Saç Nasıl Elde Edilir?

Birçok kişi evde sarı saç yapmak istemektedir. Oysaki sarı saç tutturmak özellikle koyu saçlarda biraz daha zordur ve profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekmektedir.

Saçlarda sarı rengi elde etmek kimyasal işlemler sonucu olmaktadır hızlı şekilde saç renginin açılması mümkündür, ancak kontrolsüz bir şekilde saça uygulanan sıcak ve kimyasal açıcılar saçın yanması neden olmaktadır.

sarı saç nasıl elde edilir-Sarı Saç Renkleri Kataloğu

Yüksek sıcaklıkla hızlı şekilde saç renginin açılması olağan bir durumdur. Ancak saçlara aşırı ve kontrolsüz derecedeki yüksek sıcak uygulama saçların yanması neden olacaktır.

Saçların yıpranmadan sarı hale getirilmesi, sarı saç rengi elde etme işleminde dikkat edilmesi gereken belirli aşamalar gerektirmektedir.

Doğal saç rengine uygun saç rengi açma işlemleri, yani sarı saç renginin meydana gelmesinde, kahverengi, siyah gibi farklı saç renklerinde farklı sonuçlar göstermektedir.

Sarı Saç Boyası Bekleme Süresi

Sarı saç renk skalasının çok fazla renk tonu olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Kumral saç renkleri olanlar, açık kumral olanlar, saç rengi sarı olanlar, saç açıcı kullanarak 10-15 dakika içinde platine dönebilir.

Saç rengi doğal sarı olan açık tenli kişilerde sarı saç açıcı kullanılmadan saçlar kapatılmadan kontrollü olarak bekletildikten sonra istenilen saç rengine kolaylıkla ulaşılmaktadır.

Doğal sarı saç boyası uygulaması sonrası da istenilen renk kolaylıkla tutturulmaktadır.

Saç rengi kumral saç olanlar sarı saç rengine ulaşmak için ortalama bekleme süreleri 20 dakika ile 30 dakika arasında değişmektedir.

Sarı saç boyası bekleme süresi-Sarı Saç Renkleri Kataloğu

Çok koyu saç rengi sahipleri ise biraz daha zorlanacaktır. Çünkü saçın sarıya dönüşmesi için nötrleşmeyi ve kızıllaşması önlemek gerekmektedir. Bunun içinde mavi renk saç boyası gerekmektedir. Açıcı ile birlikte kullanılan mavi renk ile süre biraz daha uzadığı için 40 dakika ile 1 saat arasında sürmektedir.

Saç rengi açma işleminde kaliteli sonuçlar almak için kaliteli malzemeler kullanmak gerekmektedir. Bu malzemeleri doğru bir şekilde uygulamak etkili sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Aksi takdirde sarı saç renkleri konusunda başarı yakalayamayacağınıza garanti verebiliriz. Bu nedenle çok koyu saçlara sahipseniz ve daha önce evde sarı saç boyama işlemi yapmadıysanız, evde sarı saç yapımı zorluğundan dolayı profesyonel destek almanızı öneriyoruz.

Sarı saç rengi kataloğu konumuz bünyesinde sarı saç renklerini birlikte görelim.

Platin Saç-Sarı Saç

Sarı saç renk denince ilk akla gelen renklerden biri olarak karşımıza platin sarı saç rengi çıkmaktadır.

Platin saç

En havalı saç renkleri arasında yer alan platin sarı, koyu saç renkleri için biraz zor bir işlem gerektirse de, açık saç renkleri için kolaylıkla elde edilen bir renk olarak öne çıkmaktadır. Platin sarı saç için tüm detayları için Evde Platin Sarı Saç Rengi Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızda bulabilirsiniz

Küllü Sarı Saç-Sarı Saç Rengi Kataloğu-Ombre

Küllü sarı; saç rengi açık küllü sarı, koyu küllü sarı, küllü Platin sarı saç rengi, parlak küllü sarı saç rengi, küllü bebek sarısı saç rengi olarak çeşitlendirilmektedir.

Açık küllü sarı; esmer, kavruk ve buğday tenlilere çok fazla yaklaşmaktadır. Ancak esmerler için biz  kül sarısı veya küllü platin sarı tonlarında ombre öneriyoruz. Ombre yaptırmayı düşünerek hem sarışın olacak, hem de dip boyası ile vakit kaybetmemiş olacaksınız.

Küllü Sarı Saç

Koyu küllü sarı; saç renkleri üzerine soğuk ışıltılar, yansımalar çok açık tenli, beyaz tenli, sarı benizli kişilere bambaşka bir dokunuş katmaktadır.

Yoğun küllü sarı saç; dalgalı saçlar ile birleştiği zaman çok daha cool, çok daha havalı durmaktır. Küllü koyu sarı saçı kullanmaya başladığınız zaman başka bir saç rengi ile uğraşmayı ve başka saç rengine geçmeyi asla düşünmeyeceksiniz.

Küllü Platin; Sarı açık kumral saç rengi için tercih edebilirsiniz. Küllü platin ombre saç modelini de küllü platin saç saç ile deneyebilirsiniz.

Parlak küllü sarı; parlak küllü sarı ise uzun saçlarda kullanıldığı zaman daha iddialı görünümlere neden olmaktadır. Eğer uzun saçlara sahipseniz koyu küllü sarı saç boyası ile mutlaka saçlarını buluşturmalısınız. Parlak küllü sarı saç ile saçlarınızdaki büyüye inanamayacaksınız.

Küllü bebek sarısı; beyaz tenlilerde sarı benizlilerde ve çok açık tenlilerde ten rengine aydınlık kattığı için yakışmaktadır. Eğer doğal sarı saç rengini baştan aşağı değiştirmek istemiyorsanız, bunu yaparken de doğal saç rengi ile oynama yapmak istemiyorsanız, ombre küllü sarı renkleri, koyu kumral tonları ile buluşturarak doğal sarı saç elde edebilirsiniz.

Doğal Sarı Saç

Doğal saç renkleri kataloğu içinde doğal sarı saçları da görüyoruz. Doğal sarı saç, doğal sarışın kadınların doğal saç rengini anımsatan, birebir doğal sarı saça uyumlu olan, doğal yansımalara doğal izlere sahip sarı saç rengine verilen isim olarak karşımıza çıkmaktadır.

Doğal Sarı Saç-sarı kısa saç modelleri

Doğal sarı saç nasıl olur diye soranlara diplerde koyu, uç kısımlara doğru açılan saç şeklidir diye cevap veriyoruz. Doğal sarı saç rengi cilt alt tonu ile uyumlu ise hiç düşünmeden deneyebilirsiniz.

Kirli Sarı saç-Sarı Saç Renkleri Kataloğu

Kirli sarı saç rengi, sarı saçların üzerine soğuk küllü yansımalar şeklinde tarif edilmektedir. Yani kirli sarı saç için küllü sarı saç dersek abartmış olmayız. Küllü sarı saç renkleri koyu tutulursa kirli sarı daha naturel duracaktır.

Kirli sarı saç rengi-kirli sarı saç boyası numarası, esmerlere ve buğday tenlilere yakışan sarı saç renkleri arasında yer almaktadır.

Sürekli koyu saç rengi kullanan ve sarı saç renkleri ile ten renkleri barışık olmayanlar koyu kirli sarı saç boyası numarasını doğru uygulaması ile kirli sarı saçlara sahip olabilirler.

Bu senenin kadın saç renkleri arasında kirli sarı saçlar en moda saç renkleri olarak karşımıza sıkça çıkacaktır.

Bakır Sarısı Saç Rengi

Bakır sarısı saç, koyu sarı saç renkleri olarak bu senenin moda saç renkleri arasında yer almaktadır. Esmere yakın buğday tenli olup da bakır sarı saçı kullananlar dore saç ışıltıları yaptırabilirler.

Bakır Sarısı saç rengi ile sapsarı saç istemeyenler bakır sarı saçın arasına renk atma yapmalıdır.

Özellikle solgun görünmekten şikayetçi olanlar bakır sarı saç rengi ile daha canlı, daha gösterişli saçlara sahip olacaklardır.

Buzul Sarısı saç-Sarı Saç Rengi Kataloğu

Buz sarısı saç veya ülkemizde bilinen diğer adı süper platin saç rengine denir. Uzun saçlardan kısa saçlara, dalgalı saçlardan, kıvırcık saçlara kadar farklı saç tiplerine ve modelinde kullanılan süper platin saç (buzul sarısı saç) 2022-2023 popüler saç renkleri arasında yer alacak gibi durmaktadır.

Buzul Sarısı saç

Buzul sarısı saçların en güzel yanı, koyu sarı saç denizde, havuzda, kumda, güneşte renk değiştirir ve bozulur, fakat buz sarısı saçlar haftalar geçtikçe daha da farklı bir görünüm kazanarak doğal sarı saç halini alır.

Sarı Saç Tonları Ve Numaraları

 • Palette 9-5 satın sarı saç boyası, voila krem saç boyası10.03Altın sarı saç rengi, natural colors 9d altın sarı saç boyası numaralarıdır.
 • Bronde saç rengi boyası: Loreal Paris excellence saç boyası bronde kullanabilirsiniz.
 • Küllü sarı saç boyası numaraları ise Palette  deluxe 9-1 küllü sarı saç boyası, Loreal excellence 9-1 küllü sarı olarak karşımıza çıkmaktadır.
 • Platin sarı saç boyası numaraları olarak ise Palette 10-2 platin sarısı saç boyası , Koleston perfect ekstra 12.0 platin sarısı saç boyası numaraları incelemesi yapabilirsiniz.
 • Özellikle semere yakışan karamel sarı saç olarak ise Organik 6to orta karamel sarısı saç boyası, Avon 7.73 karamel sarısı saç boyası kullanabilirsiniz.
 • Bal sarısı saç boyası numarası; Exicolor 9.37 açık bal sarısı saç boyası,  Wella Perfect saç boyası 8.3 bal sarısı renk tonlarını inceleyin deriz.
 • Açık sarı saç boyası numarası;  Loreal Excellence 10.0 çık sarı, Garnier doğal renkler serisi 110 eksra açık saç boyasına göz atabilirsiniz.
 • Gümüş sarı saç boyası numarası olarak ise saç boyası kullananlar Garnier çarpıcı renkler serisi 11.1 ekstra açık gümüş sarısı saç boyası önermektedir.
 • Doğal sarı saç boyası numarası; Garnier açık doğal sarı 110 saç boyası
 • Kum sarısı saç boyaları: Bioblas 8.1 kum sarısı saç boyası, Garnier 7.34 kum sarısına bir bakın deriz.
 • Bebek sarısı saç boyası numarası: Palette serisinde deluxe 10.1 bebek sarısı saç boyası numaraları diyoruz.
 • Buz sarısı saç boyası numaraları: Palette doğal renkler serisinden 12-1  küllü buz sarısı saç boyası veya Loreal Paris Excellence Intense 121 buzul sarı saç boyası diyoruz.

Sarı Saç Bakımı-Sarı Saç Renkleri Kataloğu

Boyalı saçlar her zaman özenli bakım istemektedir. Sarı saç bakımı ise daha da bir özen gerektirir.Koyu saç rengi üzerine sarı saç uygulandı ise dip boyası takip edilmeli ve düzenli olarak sarı saç boyası kullanılmalıdır.

Boyalı saç şampuanı, saç maskesi, saç kremi gibi saç bakım setleri ile sarı saç bakımı düzenli olarak yapılmalıdır.

Sarı Renk Saç Modelleri

Küllü sarı sacdan inci sarısı saç rengine kadar tüm sarı saçlar kalın su dalgası veya doğal dalgalı saç şeklinde kusursuz görünüm sunmaktadır.

sarı renk saç modelleri

sarı renk saç modelleri

Sarı renk saç ile kullanılan saç renkleri bu kadarla sınırlı değil elbette.Düz küt saç kesim, dalgalı küt saç kesim, at kuyruğu, maşalı saç modelleri, yarım topuz saç modeli, maşalı topuz, dağınık topuz saç modeli de sarı saçlarda daha bir alımlı ve güze durmaktadır.

Sarı renk saçlarla da olsa saç modeli yapmadan önce yüz şekline uygun saç modeli denemelisiniz. Siz de çok iyi biliyorsunuz uzun yüz için saç modelleri farklı yuvarlak yüz için saç modelleri farklıdır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Yüz Şekline Göre Saç Kesimleri

Aşağıda bu senenin sarı tonları saç renkleri hakkında derlediğimiz görselleri inceleyerek daha fazla seçeneği incelemiş olacaksınız.

Resim Galerisi: Bu Senenin En Son Saç Renkleri

 

Bir önceki makalemiz olan Nikah Saç Modelleri Doğal Ve Zarif (yeni çıkan) başlıklı yazımızda Nikah Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu