Tarz Kadın

Sarı Saç Rengi Kataloğu 2020

26.03.2020
305
Sarı Saç Rengi Kataloğu 2020

Sarı Saç Rengi Kataloğu; Birçok kişide farklı bir algı vardır sarı saç sadece beyaz tenli, açık tenli, sarı tenli ve renkli gözlü kişilere yakışır diye. Oysa ki böyle bir kural yoktur ve asla olamaz. Her cilt tonuna uygun, her cilt tonunu ortaya çıkararak daha güzel görünmesini sağlayan ve her cilt tonuna yakışan sarı saç renkleri kesinlikle vardır.

Her Sezen sezon farklı saç renkleri moda olmaktadır. Sarı saç modası hiçbir zaman demode olmamıştır. Sarı saç nasıl elde edilir? Sarı saç renk tonları nelerdir? Sarı saç kimlere yakışır? Evde sarı saç boyası olur mu? Sarı saç renk tonları nelerdir? Gibi soruların cevaplarını göreceğiz. Yazımızın sonunda sarı sac hakkında geniş bir bilgiye sahip olacaksınız.

Sarı Saç Rengi Kataloğu

2020 sezonunda sarı sac diğer sezonlardan daha çok kullanılacak gibi duruyor. Yeni moda saç renkleri arasında sarı saç ilk sıralarda yer almaktadır.

Sari sac tonlari

Sarı Saç Tonları-

2020 sezonunun sarı saç renklerinin detaylı bir şekilde sizlere anlatacağız

Sarı saç yaptırmaya karar verdiniz ama hangi tonu seçeceğinizi bilemiyorsunuz bunun için önce size yakışan saç tonu bulmanız gerekmektedir. İlk olarak trendleri incelemeniz, ardından tarzınıza yakın ünlülerin saçlarını gözden geçirmeniz, size daha çok yakışacak saç rengini bulmanıza yardımcı olacaktır.

Örneğin; esmer tenli iseniz platin sarı saçlar sizin için uygun olmayacağı gibi beyaz tenli ya da çok açık tenli iseniz açık sarı saç renkleri sizi daha soluk gösterecektir. Bu nedenle yaptırmayı düşündüğünüz saç rengine karar vermeden önce dikkate alacağınız konu göz renginiz ve ten renginiz olmalıdır.

Sarı Saç Nasıl Elde Edilir?

Birçok kişi evde sarı saç yapmak istemektedir. Oysaki sarı saç tutturmak özellikle koyu saçlarda biraz daha zordur ve profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekmektedir.

Saçlarda sarı rengi elde etmek kimyasal işlemler sonucu olmaktadır hızlı şekilde saç renginin açılması mümkündür ancak kontrolsüz bir şekilde saça uygulanan sıcak saçın yanması neden olmaktadır.

sarı saç nasıl elde edilir

Yüksek sıcaklıkla hızlı şekilde saç renginin açılması olağan bir durumdur. Ancak saçlara aşırı ve kontrolsüz derecedeki yüksek sıcak uygulama saçların yanması neden olacaktır. Saçların yıpranmadan sarı hale getirilmesi, sarı saç rengi elde etme işleminde dikkat edilmesi gereken belirli aşamalar gerektirmektedir. Doğal saç rengine uygun saç rengi açma işlemleri, yani sarı saç renginin meydana gelmesinde, kahverengi, siyah gibi farklı saç renklerinde farklı sonuçlar göstermektedir.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Yuvarlak Yüze Kısa Saç Modelleri Kadın

Sarı Saç Boyası Bekleme Süresi

Sarı saç renk skalasının çok fazla renk tonu olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Kumral saç renkleri olanlar, açık kumral olanlar, saç rengi sarı olanlar, saç açıcı kullanarak 10-15 dakika içinde platine dönebilir. Saç rengi doğal sarı olan açık tenli kişilerde sarı saç açıcı kullanılmadan saçlar kapatılmadan kontrollü olarak bekletildikten sonra istenilen saç rengine kolaylıkla ulaşılmaktadır

Saç rengi kumral saç olanlar sarı saç rengine ulaşmak için ortalama bekleme süreleri 20 dakika ile 30 dakika arasında değişmektedir.

Sarı saç boyası bekleme süresi

Çok koyu saç rengi sahipleri ise biraz daha zorlanacaktır. Çünkü saçın sarıya dönüşmesi için nötrleşmeyi ve kızıllaşması önlemek gerekmektedir. Bunun içinde mavi renk saç boyası gerekmektedir. Açıcı ile birlikte kullanılan mavi renk ile süre biraz daha uzadığı için 40 dakika ile 1 saat arasında sürmektedir.

Saç rengi açma işleminde kaliteli sonuçlar almak için kaliteli malzemeler kullanmak gerekmektedir. Bu malzemeleri doğru bir şekilde uygulamak etkili sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Aksi takdirde sarı saç renkleri konusunda başarı yakalayamayacağınıza garanti verebiliriz. Bu nedenle çok koyu saçlara sahipseniz evde sarı saç yapımı zorluğundan dolayı profesyonel destek almanızı öneriyoruz.

Sarı saç rengi kataloğu konumuz bünyesinde sarı saç renklerini birlikte görelim.

Platin Saç

Sarı saç renk denince ilk akla gelen renklerden biri olarak karşımıza platin sarı saç rengi çıkmaktadır.

Platin saç

En havalı saç renkleri arasında yer alan platin sarı, koyu saç renkleri için biraz zor bir işlem gerektirse de, açık saç renkleri için kolaylıkla elde edilen bir renk olarak öne çıkmaktadır. Platin sarı saç için tüm detayları için Evde Platin Sarı Saç Rengi Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızda bulabilirsiniz

Küllü Sarı Saç-Sarı Saç Rengi Kataloğuombre

Küllü sarı; saç rengi açık küllü sarı, koyu küllü sarı, küllü Platin sarı saç rengi, parlak küllü sarı saç rengi, küllü bebek sarısı saç rengi olarak çeşitlendirilmektedir.

Açık küllü sarı; esmer, kavruk ve buğday tenlilere çok fazla yaklaşmaktadır. Ancak esmerler için biz  kül sarısı veya küllü platin sarı tonlarında ombre öneriyoruz. Ombre yaptırmayı düşünerek hem sarışın olacak, hem de dip boyası ile vakit kaybetmemiş olacaksınız.

Küllü Sarı Saç

Koyu küllü sarı; saç renkleri üzerine soğuk ışıltılar, yansımalar çok açık tenli, beyaz tenli, sarı benizli kişilere bambaşka bir dokunuş katmaktadır.

Yoğun küllü sarı saç; dalgalı saçlar ile birleştiği zaman çok daha cool, çok daha havalı durmaktır. Küllü koyu sarı saçı kullanmaya başladığınız zaman başka bir saç rengi ile uğraşmayı ve başka saç rengine geçmeyi asla düşünmeyeceksiniz.

Küllü Platin; Sarı açık kumral saç rengi için tercih edebilirsiniz. Küllü platin ombre saç modelini de küllü platin saç saç ile deneyebilirsiniz.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   En Çok Beğenilen Abiye Topuz Modelleri

Parlak küllü sarı; parlak küllü sarı ise uzun saçlarda kullanıldığı zaman daha iddialı görünümlere neden olmaktadır. Eğer uzun saçlara sahipseniz koyu küllü sarı saç boyası ile mutlaka saçlarını buluşturmalısınız. Parlak küllü sarı saç ile saçlarınızdaki büyüye inanamayacaksınız.

Küllü bebek sarısı; beyaz tenlilerde sarı benizlilerde ve çok açık tenlilerde ten rengine aydınlık kattığı için yakışmaktadır. Eğer doğal sarı saç rengini baştan aşağı değiştirmek istemiyorsanız, bunu yaparken de doğal saç rengi ile oynama yapmak istemiyorsanız, ombre küllü sarı renkleri, koyu kumral tonları ile buluşturarak doğal sarı saç elde edebilirsiniz.

Doğal Sarı Saç

Doğal sarı saç, doğal sarışın kadınların doğal saç rengini anımsatan, birebir doğal sarı saça uyumlu olan, doğal yansımalara doğal izlere sahip sarı saç rengine verilen isim olarak karşımıza çıkmaktadır.

Doğal Sarı Saç,

Doğal sarı saç nasıl olur diye soranlara diplerde koyu, uç kısımlara doğru açılan saç şeklidir diye cevap veriyoruz.

Kirli Sarı saç

Kirli sarı saç rengi, sarı saçların üzerine soğuk küllü yansımalar şeklinde tarif edilmektedir. Yani kirli sarı saç için küllü sarı saç dersek abartmış olmayız.

Kirli sarı saç rengi

Özellikle 2020 de kadın saç renkleri arasında kirli sarı saçlar en moda saç renkleri olarak karşımıza sıkça çıkacaktır.

Bakır Sarısı Saç Rengi

Bakır sarısı saç, koyu sarı saç renkleri olarak bu senenin moda saç renkleri arasında yer almaktadır. Esmer tenli olup da bakır sarı saçı kullananlar dore saç ışıltıları yaptırabilirler.

Bakır Sarısı saç rengi

Böylece daha canlı, daha gösterişli saçlara sahip olacaklardır.

Buzul Sarısı saç-Sarı Saç Rengi Kataloğu

Buz sarısı saç veya ülkemizde bilinen diğer adı süper platin saç rengine denir. Uzun saçlardan kısa saçlara, dalgalı saçlardan, kıvırcık saçlara kadar farklı saç tiplerine ve modelinde kullanılan süper platin saç (buzul sarısı saç)özellikle 2020 de daha da öne çıkmaktadır.

Buzul Sarısı saç

Buzul sarısı saçların en güzel yanı, koyu sarı saç denizde, havuzda, kumda, güneşte renk değiştirir ve bozulur, fakat buz sarısı saçlar haftalar geçtikçe daha da farklı bir görünüm kazanarak doğal sarı saç halini alır

Aşağıda bu senenin sarı tonları saç renkleri hakkında derlediğimiz görselleri inceleyerek daha fazla seçeneği incelemiş olacaksınız.

Resim Galerisi: Bu Senenin En Son Saç Renkleri

 

Bir önceki makalemiz olan Kahve Köpüğü Saç Rengi-Nasıl Elde Edilir-Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda kahve köpüğü, Kahve Köpüğü Saç Rengi? Nasıl Elde Edilir? Kimlere Yakışır? ve Saç Rengi hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

ankara evden eve nakliyat
Tarz Kadın Blogu