Tarz Kadın

Evde Platin Sarı Saç Rengi Nasıl Yapılır?

07.03.2020
1.030
Evde Platin Sarı Saç Rengi Nasıl Yapılır?

Evde platin sarı saç rengi nasıl yapılır başlıklı yazımızda geçmişten günümüze kadınların en gözde, en havalı ve en çok dikkat çekici saçlara evde nasıl kavuşacağını anlatacağız. Platin saç rengi bu kadar çok beğenilmesine beğeniliyor ancak platin sarı saç rengini elde etmek özellikle koyu renk saç rengi olan bayanların tutması için zorlanacağı bir saç rengi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Evde saç boyama işlemi kolay bir işlemdir. Ancak platin sarı saç boyası riskli bir durum teşkil eder. Şimdi sizlere evde saç boyanır mı?

Evde platin sarı saç rengi nasıl yapılır? Sorusunun cevabını vereceğiz. Platin saç boyarken nelere dikkat etmek gerekir? Hangi saçlara platin renk olur? Koyu renk saçlara platin sarı nasıl yapılır? Platin saç rengi evde yapılır mı? Gibi başlıkları ele alacağız.

Evde Platin Sarı Saç Rengi Nasıl Yapılır?

Kadınların en çok sevdiği saç rengi, hatta erkeklerin en çok sevdiği saç rengi arasında ilk sıralarda olan sarı saç vazgeçilmez saç renkleri arasında yer almaktadır. 2020 saç renkleri arasında da ilk sıralarda yer alan platin sarı saç güzelliği kadar uygulama zorluğu ile de kendisinden söz ettirmektedir.

evde platin sarısı saç rengi nasıl yapılır

Şunu baştan belirtelim ki birçok usta kuaför bile bazen platin sarı saç yaparken birtakım hatalar yapmaktadır. Platin saç boyama sırasında yapılan hatalar ise saçların yanması ile koparak dökülmesi olarak kaşımıza çıkmaktadır. Bu da saçın yapısının ve dayanıklılığının yanında boyanın saçta kalma süresi ile ilgilidir.

Evde platin saç yapımı zor olsa da imkansız değildir. Evde platin sarı saç elde etmek dikkatlice ve doğru oranlarla yapıldığı zaman imkansız değildir. Peki evde platin sarısı saç boyama işlemi nasıl yapılacak? İşte tüm detayları ile evde platin saç yapımı…

Platin Sarı Saç Boyarken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Platin sarı saç boyama işleminden önce saçları mutlaka açmanız gerekmektedir. Saç açma işlemi uygulaması daha önce yapmadıysanız uzman desteği almanız gerekebilir. Kuaförünüzden platin sarı saç yapımı evde olur mu, evde platin sarı saç boyama detayları, saç açma işlemi evde olur mu? Diye minik bir brifing almanız iyi olur.

Saç açma işlemi

Saç açma işlemi olmadan platin rengi saç elde etmek imkansızdır. Saç açıcı nasıl uygulanır diyenlere: saç açıcı kesinlikle ve kesinlikle saçın uç kısımlarından dip kısımlarına doğru yapılmalıdır.

Saçta açma işlemi riskleri de vardır elbette. Saçta açma işlemi sırasında ortaya olumsuz bir etkinin çıkmaması için saç açısı sürme işlemi tüm saça hızlı bir şekilde yapılmalıdır. Aksi halde saç açıcı farklı sürelerde saçlarda kalacağı için renk farklılığı ortaya çıkabilir. Bunu önlemek için lütfen hızlı olun.

Saç Açma Hangi Saça Uygulanır?

Saç açma tüm saçlara uygulanır ancak saç açma doğal saç rengi olana daha kolay uygulanır. Platin sarısı saç boyama işleminden önce mutlaka saç açıcı ile saçları açın. Çünkü saçlarda renk açıcı kullanılmazsa platin sarı saç elde etmek nerede ise imkansızdır.

Platin sarı saç rengini tam anlamıyla alabilmek için kolestonun renk acısını kullanarak 4-5 tona kadar açma şansını yakalayabilirsiniz.

Daha önce evde saç açma işlemi yaptıysanız saçınızın ne kadar sürede açıldığını bilirsiniz. Ancak ilk defa saç açma yapacaksanız 18-20 dakika yeterli olacaktır. 20 dakikadan fazla bekletmemenizi öneririz.

Ama “benim saçım çok zor açılır” diyorsanız saç açıcı bekleme süresi maksimum 45 dakikadır.

kısa platin sarı saç

Saçlar platin uygulaması sonrasında turuncu, yeşil ya da bu renklerin karışımı gibi farklı renkler ile karşılaşabilirsiniz. Bu gibi durumlarda kesinlikle saç toneri kullanmalısınız.

Peki, Saç Toneri Nedir-Evde Saç Toneri Yapılır Mı?

Saç açma işleminde saçlarda meydana gelen yeşil veya turuncu leke oluşumunda saçları yakmadan sarı renge kavuşturmak için kullanılan saç bakım ürünüdür. Kuaförler saçlardaki renk farklılığını ortadan kaldırmak için saç toneri kullanmaktadır.

Ama siz evde platin saç boyaması yapıyorsunuz, o halde evde saç toneri de yapabilirsiniz..

Evde Platin Sarı Saç Rengi Nasıl Yapılır

evde saç toneri yapımı-mavi şampuan

Evde Saç Toneri Malzemeleri

  • 2 yemek kaşığı elma sirkesi bir bardak su ile karıştırılır
  • Saç uzunluğunuza göre 4 damla mavi gıda boyası
  • 2 damla olacak şekilde kırmızı gıda boyası
  • Yine 2 yemek kaşığı saç kremi

Evde Saç Toneri Uygulaması

⇒ Saçlarınızı sirkeli su karışımı ile nemli hale getirin.

⇒ Boyaları ve saç kremini uygun bir kapta karıştırdıktan sonra saç rengi açısından sorunlu bölgelere (saçlardaki açılmasını istenen bölgelere) saç toneri uygulayın.

⇒ Yarım saat bekledikten sonra şampuan ile yıkayarak kurutun.

⇒ Evet sevgili hanımlar saç toneri uygulamasından sonra çiğ sarı saç elde etmiş olacaksınız. Yani yumurta sarısı saç rengi ile aynı olacaktır.

⇒ Saç toneri uygulaması sonrasında açık sarı renk saç boyası ile saçları boyamalısınız. (palette 10-1 numarasını kullanabilirsiniz)

⇒Bu son adımdan sonra dilediğiniz sarı platin saç sizinle demektir.

Resim Galerisi: Platin Sarı Saç

Bir önceki makalemiz olan Kahve Köpüğü Saç Rengi Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda Kahve Köpüğü Saç Rengi Kimlere Yakışır hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu