Evde Platin Sarı Saç Rengi Nasıl Yapılır?

27.11.2021
3.487
Evde Platin Sarı Saç Rengi Nasıl Yapılır?

Evde platin sarı saç rengi nasıl yapılır başlıklı yazımızda detaylar ile birlikte platin sarı saç rengi için öneriler bulacaksınız. Geçmişten günümüze kadınların en gözde, en havalı ve en çok dikkat çekici platin sarı saçlara evde nasıl kavuşacağını anlatacağız. Platin saç rengi bu kadar çok beğenilmesine beğeniliyor ancak platin sarı saç rengini elde etmek özellikle koyu renk saç rengi olan bayanların tutması için zorlanacağı bir saç rengi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Evde saç boyama işlemi kolay bir işlemdir. Ancak platin sarı saç boyası riskli bir durum teşkil eder. Şimdi sizlere evde saç boyanır mı?

Evde platin sarı saç rengi nasıl yapılır? Sorusunun cevabını vereceğiz. Platin saç boyarken nelere dikkat etmek gerekir? Hangi saçlara platin renk olur? Koyu renk saçlara platin sarı nasıl yapılır? Platin saç rengi evde yapılır mı? Gibi başlıkları ele alacağız.

Evde Platin Sarı Saç Rengi Nasıl Yapılır?

Kadınların en çok sevdiği saç rengi, hatta erkeklerin en çok sevdiği saç rengi arasında ilk sıralarda olan sarı saç vazgeçilmez saç renkleri arasında yer almaktadır. Bu senenin saç renkleri arasında da ilk sıralarda yer alan platin sarı saç güzelliği kadar uygulama zorluğu ile de kendisinden söz ettirmektedir.

evde platin sarısı saç rengi nasıl yapılır

Şunu baştan belirtelim ki birçok usta kuaför bile bazen platin sarı saç yaparken birtakım hatalar yapmaktadır. Platin saç boyama sırasında yapılan hatalar ise saçların yanması ile koparak dökülmesi olarak kaşımıza çıkmaktadır. Bu da saçın yapısının ve dayanıklılığının yanında boyanın saçta kalma süresi ile ilgilidir.

Evde platin saç yapımı zor olsa da imkansız değildir. Evde platin sarı saç elde etmek dikkatlice ve doğru oranlarla yapıldığı zaman imkansız değildir. Peki evde platin sarısı saç boyama işlemi nasıl yapılacak? İşte tüm detayları ile evde platin saç yapımı…

Platin Sarı Saç Boyarken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Platin sarı saç boyama işleminden önce saçları mutlaka açmanız gerekmektedir. Saç açma işlemi uygulaması daha önce yapmadıysanız uzman desteği almanız gerekebilir.

Kuaförünüzden platin sarı saç yapımı evde olur mu, evde platin sarı saç boyama detayları, saç açma işlemi evde olur mu? Evde platin sarısı nasıl yapılır gibi soruların cevaplarını dinlemeniz çok iyi olur.

Saç açma işlemi

Saç açma işlemi olmadan platin rengi saç elde etmek imkansızdır.

Saç açıcı nasıl uygulanır diyenlere: saç açıcı kesinlikle ve kesinlikle saçın uç kısımlarından dip kısımlarına doğru yapılmalıdır diyoruz.

Saçta açma işlemi riskleri de vardır elbette. Saçta açma işlemi sırasında ortaya olumsuz bir etkinin çıkmaması için saç açısı sürme işlemi tüm saça hızlı bir şekilde yapılmalıdır. Aksi halde saç açıcı farklı sürelerde saçlarda kalacağı için renk farklılığı ortaya çıkabilir. Bunu önlemek için lütfen hızlı olun.

Saç Açma Hangi Saça Uygulanır?

Saç açma tüm saçlara uygulanır ancak saç açma doğal saç rengi olana daha kolay uygulanır.

Platin sarısı saç boyama işleminden önce mutlaka saç açıcı ile saçları açın. Çünkü saçlarda renk açıcı kullanılmazsa platin sarı saç elde etmek nerede ise imkansızdır.

Platin sarı saç rengini tam anlamıyla alabilmek için kolestonun renk acısını kullanarak 4-5 tona kadar açma şansını yakalayabilirsiniz.

Daha önce evde saç açma işlemi yaptıysanız saçınızın ne kadar sürede açıldığını bilirsiniz. Ancak ilk defa saç açma yapacaksanız 18-20 dakika yeterli olacaktır. 20 dakikadan fazla bekletmemenizi öneririz.

Ama “benim saçım çok zor açılır” diyorsanız saç açıcı bekleme süresi maksimum 45 dakikadır. Saç yapınızı ve saç açma süresini uzman bir kuaförle görüşerek teyit etmenizi öneririz.

kısa platin sarı saç

Saçlar platin uygulaması sonrasında turuncu, yeşil ya da bu renklerin karışımı gibi farklı renkler ile karşılaşabilirsiniz. Turuncu saçı sarı yapmak için kesinlikle saç toneri kullanmalısınız.

Platin Sarı Saç Rengi İçin Öneriler

Platin sarısı nasıl yapılır denildiğinde ilk akla gelen detay saçma işlemidir. Tam tutan platin saç rengi için saçı platine kadar açmak gerekmektedir.

Saç açma işlemindeki renk farklılıklarını önlemek için saç açma işlemi sırasında yaptığınız işlemleri tüm saçlarınıza hızlı bir şekilde aynı anda uygulamanız gerekmektedir. Tüm saçlarınıza uyguladığınız işlemin arasındaki süreyi minimum düzeyde tutmanız gerekir.

Platin sarı saç rengi için öneriler

Platin sarı saç rengi için öneriler

Boyalı saçlarda saç açma işlemi biraz daha çok zaman almakta ve dikkat istemektedir.

Doğal saç renginde saç açma işlemi daha hızlı, daha doğal ve daha başarılı olmaktadır.

Evde Platin Sarısı Nasıl Yapılır?

Evde platin sarısı saç nasıl yapılır? Platin saç rengi nasıl elde edilir? Saçı platine kadar açmak gözünüzü korkutabilir. Koleston renk açıcısı ile saçlarınızı evde 4-5 tona kadar açabilirsiniz.

Boyalı saç açma işlemi için veya evde ilk defa saç açma işlemi yapanlar için hiç riske atmalarını ve bu işlemi kuaförde yaptırmalarını tavsiye ediyoruz. Zira zor açılan saçlar da açıcı bekletme süresi uzadıkça riskler artmaktadır.

Saç açma işlemi saç yapısına göre değişmektedir.  Sizin saçınızı kolay açılan saç tipi ise bekleme süresi için size 20 dakika yetecektir. Ancak zor saç tipinde saç açma süresi değişmektedir. 40-45 dakikayı bulabilecek bekleme süresi sonunda saçlarınızın açılmış olduğunu göreceksiniz.

Saçı platine kadar açma işleminden sonra saçlardaki renk farklılıklarını yukarıda bahsettiğimiz saç toneri ile dengelemelisiniz.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz ⇒Sarı Saç Kimlere Yakışır?

Platin sarısı nasıl yapılır? Evde platin sarısı nasıl yapılır? Platin saç nasıl yapılır gibi soruların cevaplarını detayları ile birlikte sizlerle paylaştık. Yukarıda verdiğimiz bilgiler doğrultusunda  evde platin sarısı nasıl yapılır sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Daha önce evde saç açma işlemi yapmadıysanız veya evde saçlarınızda herhangi bir işlem yapma konusunda deneyiminiz yok ise birçok kuaför için bile zor olan evde platin sarı saç yapma işlemini önermiyoruz.

Saç Toneri Nedir-Evde Saç Toneri Yapılır Mı?

Saç açma işleminde saçlarda meydana gelen yeşil veya turuncu leke oluşumunda saçları yakmadan sarı renge kavuşturmak için kullanılan saç bakım ürünüdür.

Kuaförler saçlardaki renk farklılığını ortadan kaldırmak için saç toneri kullanmaktadır.

Ama siz evde platin saç boyaması yapıyorsunuz, o halde evde saç toneri de yapabilirsiniz..

evde saç toneri yapımı-mavi şampuan

Evde Saç Toneri Malzemeleri

  • 2 yemek kaşığı elma sirkesi bir bardak su ile karıştırılır
  • Saç uzunluğuna göre 4 damla mavi gıda boyası
  • 2 damla olacak şekilde kırmızı gıda boyası
  • Yine 2 yemek kaşığı saç kremi

Evde Saç Toneri Uygulaması

⇒ Saçlarınızı sirkeli su karışımı ile nemli hale getirin.

⇒ Boyaları ve saç kremini uygun bir kapta karıştırdıktan sonra saç rengi açısından sorunlu bölgelere (saçlardaki açılmasını istenen bölgelere) saç toneri uygulayın.

⇒ Yarım saat bekledikten sonra şampuan ile yıkayarak kurutun.

⇒ Evet sevgili hanımlar saç toneri uygulamasından sonra çiğ sarı saç elde etmiş olacaksınız. Yani yumurta sarısı saç rengi ile aynı olacaktır.

⇒ Saç toneri uygulaması sonrasında açık sarı renk saç boyası ile saçları boyamalısınız. (palette 10-1 numarasını kullanabilirsiniz)

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz ⇒ Platin Sarı Saç Rengi Ve Tonları

⇒Bu son adımdan sonra dilediğiniz sarı platin saç sizinle demektir.

Aşağıdaki resim galerisinde platin sarı saç boyama sonrası görselleri sunuyoruz. Ayrıntı için görsellere göz atmalısınız.

Resim Galerisi: Platin Sarı Saç

Bir önceki makalemiz olan Kahve Köpüğü Saç Rengi-Nasıl Elde Edilir-Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda Kahve Köpüğü Saç Rengi-Nasıl Elde Edilir-Kimlere Yakışır hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu