Platin Sarı Saç Rengi Ve Tonları

30.01.2021
2.751
Platin Sarı Saç Rengi Ve Tonları

Platin sarı saç rengi ve tonları son dönemlerde vazgeçilmez saç renkleri arasında yer almaktadır. Sarı saç renkleri kadınlar tarafından oldum olası sevilen bir saç rengidir. Sarı saç renkleri içerisinde en çok beğenilen ton ise platin saç olarak karşımıza çıkmaktadır. Platin sarı saç  ünlülerin saç modellerinden, genç saçlarına kadar her tarzdan ve her yaştan bayanın kullandığı saç renkleri arasındadır.

Platin Sarı Saç Rengi Ve Tonları

Platin sarısı saç güzelliği yanında bakımının da zorluğu ile bilinir. Platin saç boyası uygulaması sırasında saçlar saç açıcı ile işlem gördüğü için bakımı oldukça önemlidir.

Platin kısa saç

Platin kısa saç

Platin saç renkleri arasında platin gri saç, küllü platin saç rengi ve platin sarı saç rengi olarak farklı renk tonları içermektedir.

Platin sarısı saç rengini birçok kişi tek başına kullanmaya cesaret edemez. Bu nedenle platin saç rengi röfle, platin saç ombre ve platin saç balyaj yapılmaktadır. Platin sarı saç renkleri için en dikkat edilecek cilt alt tonuna göre ve göz rengine göre platin rengi saç boyası belirlenmelidir.

Platin Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Platin sarı saç rengi göz rengi ve ten rengi belirlenmesinden sonra doğru renk tonu bulunarak uygulanmalıdır. Bu şekilde yapılırsa tüm ten renklerine uygun ton bulunabilir. Esmer tene sahip kişiler için en riskli saç renkleri arasında platin sarısı saç rengi modelleri gelmektedir.

Platin saç rengi kimlere yakışır

Platin saç rengi kimlere yakışır

Kumrala ve buğday tene yakışan saç renkleri arasında en riskli olan saç rengi, platin sarı saç rengidir. Buğday tenliler ve kumrallar platin sarısı saç rengi için mutlaka uzman bir kuaförden destek almalılar.

Platin Kısa Saç

Kısa saçlara platin saç boyası kullanacağınız zaman kesinlikle yüz tipine göre saç modelleri belirlemeli ve bu yönde kısa saç kesimleri yaptırmalısınız. Platin sarısı kısa saç modelleri arasında bob saç kesimi, küt saç kesimi ve pixie saç kesimini görüyoruz.

Platin saç modelleri omuz hizasında saç kesimi ve uzun saç içinde rahatlıkla kullanılabilir. Platin saçlar bakım konusunda zorludur. Platin saç bakımı için en önemli kriter saçın sürekli nemli kalmasından geçmektedir. Bu platin rengin sac kullanacaksınız saçlarınıza haftada iki kez yoğun nem içeren bakım maskesi yapmayı unutmamalısınız.

Platin sarı saç renkleri

Platin sarı saç renkleri

Yoğun bir saç açıcı kullanıldığı için nemlendirilip bakımı yapılmayan platin sarısı saçlar kısa sürede kırılıp yıpranacak ve bakımsız görünecektir.

Aşağıdaki resim galerisinde platin sarısı saç boyası ile boyanan saçların görsellerini daha fazla ayrıntı ve detay için sizlere sunuyoruz.

Resim Galerisi: Platin Saç

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu