Kısa Saça Ombre Modelleri Ve Fiyatları (Bu Senenin)

27.09.2021
2.123
Kısa Saça Ombre Modelleri Ve Fiyatları (Bu Senenin)

Kısa saça ombre modelleri ve fiyatları başlıklı yazımızda son dönemlerde uzun saça ombre kadar sıklıkla kullanılan kısa saça ombre hakkında bilgiler vereceğiz. Geçmişte sadece yaz dönemlerinde kullanılan kısa saç kesim modelleri son dönemlerde dört mevsim kullanılır hale gelmiştir. Bu da kısa saç ombre modellerini ve fiyatlarını sıklıkla araştırılır hale getirmiştir.

Kısa Saça Ombre Modelleri Ve Fiyatları

Ombre nedir diye soranlara saç diplerinden başlayarak saç uçlarına doğru saçın ana renginden 2 ton veya 3 ton açılmasıdır diyebiliriz. Ombre çeşitleri arasında dipten ombre, ters ombre veya sadece saç uçlarına ombre ışıltı tekniği ile yapılmaktadır.

Kısa Saça Ombre Nasıl Yapılır?

Kısa saça ombre olur mu sorusu kısa saç kullanıcılarının merak ettiği sorular arasında yer almaktadır. Kısa saça ombre yapımı elbette ki mümkün. Kısa saça ombre balyaj işlemi için yapılması gerekenleri kısaca sıralayalım.

Kısa saça ombre nasıl yapılır

Kısa saça ombre nasıl yapılır

İlk olarak saç renginize ve ten renginize uygun balyaj rengine karar verilir. Bu kendi doğal saç renginizin 1’den 6’ya kadar açığı olabilir.

Yeni ombre modellerine karar verildikten sonra saçlar ince tutamlar halinde alınarak ilk olarak saça krepe uygulanır. Saça ombre öncesi krepe uygulama nedenleri arasında geçişlerin daha yumuşak olmasını sağlamaktır. Krepenin yoğunluğu ne kadar fazla olur ise renk geçişleri o kadar soft ve doğal olur.

Kısa saça ombre kapama işlemi için son olarak belirlenen tutanlara kısa saça ombre balyaj uygulaması yapılır ve bekleme süresi sonunda saçlar yıkanır.

Kısa saçlara ombre yaptırmadan önce renk seçimi en önemli etkendir. Klasik ombre kısa saç uygulaması için saç renginizin birkaç ton açığını kısa saça ombre renkleri olarak kullanabileceğiniz gibi kırmızı, mavi, yeşil, pembe ve mor gibi marjinal saç renkleri ile de kısa saça ombre yapabilirsiniz.

Kahverengi Kısa Saça Ombre

Kadınların en çok kullandığı saç renkleri arasında kahverengi saç renkleri gelmektedir. Kahverengi kısa saça ombre işlemi ile çok daha dikkat çekici ve etkili bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Kahverengi kısa saça ombre

Kahverengi kısa saça ombre

Kahverengi kısa saçları sarı ombre, kahverengi kısa saça karamel ombre, kahverengi kısa saça kızıl ombre, kahverengi kısa saç mor ombre, kahverengi kısa saç karamel ombre yaptırabilirsiniz. Bu renkler dışında kahverengi kısa saç ombre renkleri olarak turuncu ombre, soğan kabuğu rengi ombre, bal kahverengi ombre, kahverengi saça pembe ombre veya mavi ombre kullanabilirsiniz.

Kısa Saça Küllü Ombre

Genç kısa saç ombre modelleri ve renklerinden 50 yaş ve üzeri kısa saç ombre renkleri ve modelleri ne kadar kısa saça küllü ombre kullanabilirsiniz. Kısa saça küllü ombre renkleri arasında küllü gri kısa saç ombre, küllü sarı kısa saç ombre ve küllü kumral kısa saç ombre yaptırabilirsiniz.

Kumral Kısa Saça Ombre Modelleri

Kısa saç boyama modelleri arasında yer alan ombre kumral saçlarda daha dikkat çekici ve daha tarz görünmektedir. Kısa kumral saçlara sarı ombre, küllü ombre, doğal ombre, katlı ombre yaptırabilirsiniz.

Kısa saça küllü ombre

Kısa saça küllü ombre

Kısa kumral saça ombre yapılan saç tipleri, kısa kumral düz saça ombre, kısa kumral dalgalı saça ombre, kısa kumral kıvırcık saça ombre olarak karşımıza çıkmaktadır. Kısacası tüm saç tiplerine kumral ombre yaptırabilirsiniz.

Siyah Kısa Saça Ombre

Hemen hemen tüm renklerde ombre kısa saçlara uygulanabilir demiştik. Siyah kısa saçlar siyah saça uygulanan ombre renkleri mükemmelliği ile buluştuğu zaman kusursuz bir görünüm yakalanmaktadır.

Kısa siyah saça ombre

Kısa siyah saça ombre

Siyah kısa bob saça ombre, siyah kısa dalgalı saça ombre, siyah kısa küt saça ombre ve siyah kısa saç kesimine ombre yaptırarak çok daha dikkat çekici ve etkileyici görünebilirsiniz.

Kısa Saça Sarı Ombre

Modern kısa saç kesimleri ve modern kısa saç ombre renkleri olarak karşımıza kısa saça sarı ombre çıkmaktadır. Sarı saç rengi ten renginin ve göz renginiz ile uyumlu ise kısa saça sarı ombre yaptırabilirsiniz.

Kısa saça sarı ombre

Kısa saça sarı ombre

Sarı saç rengi size yakışmıyorsa kahverengi saça sarı ombre, kumral saça sarı ombre, karamel saça sarı ombre alternatif ombre seçenekleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kısa Saça Gri Ombre

Gri saç renkleri kadın trend saç renkleri ve erkek trend saç renkleri olarak son dönemleri ve bu senenin saç modası olarak karşımıza çıkmaktadır. Saç rengini komple gri yapmak istemeyenler kısa saça gri ombre ve uzun saç gri ombre tekniğini kullanabilirler.

Kısa saça gri ombre modelleri

Kısa saça gri ombre modelleri

Kısa saç gri ombre genç kullanıcılar dışında orta yaş için kısa saç gri ombre ve 50 yaş ve üzeri için kısa saç gri ombre uygulanmaktadır.

Kısa saç gri ombre hangi saç modeli ne yakışır diyenlere bob kesim ve kısa lob kesim saç modelini çok daha tarz modern durduğunu söyleyebiliriz.

Kısa Saça Renkli Ombre

Gençseniz veya kendisini genç hisseden gruptansanız,marjinal saç renkleri ve marjinal renklerde ombre ile çok daha dinamik ve enerjik görünebilirsiniz.

kısa saça renkli ombre

kısa saça renkli ombre

Bunun için kısa saça renkli ombre çeşitleri sizin için aradığınız saç modeli ve ombre saç rengi olabilir.kısa saça mor ombre, kısa saç pembe ombre, kısa saç kırmızı ombre, kısa saç yeşil ombre, kısa saç mavi ombre ve kısa saç turuncu ombre  kısa saça renkli omre seçenekleri arasındadır.

Kısa Saça Ombre Fiyatları

Ombre kaç tl? Ombre ne kadar? Ombre kuaför fiyatları nedir? Ombre saç ne kadar? Saç ışıltı fiyatları ne kadar gibi pek çok soru ile kısa saça ombre fiyatlarını sorgulamaktayız.

Kısa saça ombre fiyatları

Kısa saça ombre fiyatları

Kısa saç ombre fiyatları ortalama 250- 450 tl arasında değişmektedir. Çok kısa saç modelleri için ombre fiyatları ise 150-250 tl arasında gidip gelmektedir. Fiyatlar ortalama  kısa saçlar için ombre fiyatları olarak karşımıza çıkmaktadır. Kuaförün kullandığı ombre boya fiyatına, bölgeye ve saç yoğunluğuna göre kısa saç ombre fiyatlarında değişiklikler gözlenmektedir.

Aşağıdaki resim galerisinde kısa saç ombre ile ilgili görseller sunuyoruz. Daha fazla detay ve ayrıntı için inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Kısa Saç Ombre

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu