renkli pantolon kombinleri
renkli pantolon kombinleri

Renkli Pantolon Kombinleri başlıklı yazımızda yeni sezonun pantolon kombinleri hakkında bilgi vermek istiyoruz. Günümüzde pantolonlar çok renkli üretilmeye başladı. Geçmişte ana renklerden tasarlanan koleksiyonlar ara renk tonlarına kadar indi. Pantolon renklerinin çoğalması ise kombin yaparken daha dikkatli olmamızı gerektirir hale geldi.

Doğru renklerle kombin yaparak şıklığınıza şıklık katmak istiyorsanız yazımızın devamını okumanızda yarar var.

Yazımızda doğru renk kombinleri, mavi, kırmızı, yeşil, turuncu, mor renkleri hangi renklerle kombin yapacağınız konusunda bilgiler bulacaksınız.

Renkli Pantolon Kombinleri Nasıl Yapılmalı?

Her zaman şık ve alımlı görünmek herkesin doğasında vardır. Bazen aynaya bakınca ne kadar doğru kombin yaptım acaba diye kendimizi sorgularız. Doğru sandığımız yanlış renkler ile yanlış kıyafet tercihi yapınca da sonucunda içinden çıkamadığımız bir durumla karşılaşırız.

Şık olacağını düşündüğünüz bir kombin sizi el içine çıkamayacak şekilde rüküş bir hale sokabilir. Bunu önlemek için giyimde uyumlu renkler konusunda bilgi sahibi olmak gerekir.

Gelin hayranlık uyandıracak ve göz kamaştıracak şıklık için yapmamız gerekenleri birlikte görelim.

Pantolon bluz renk kombini yaparken seçeceğimiz rengin ten rengimizle uyumlu olup olmadığına dikkat etmemiz gerekmektedir. Ten renginizle uyumlu olmayan bir rengi ne kadar beğenirseniz beğenin kullanmamanız gerekir. Başkasının üzerinde görerek beğendiğiniz herhangi bir kombinin aynısını kendi kombinlerinize uyarlamaya kalkmayın:)

Pantolon bluz komini sırasında en fazla üç rengi birlikte kullanabilirsiniz. Seçeceğiniz renk tonları üçü geçerse karmaşık bir kombin yapmış olursunuz. Renk kalabalığı içinde yaptığınız kombin ise, size asla daha fazla şıklık getirmez.

Yapacağınız kombinde tek rengi öne çıkartarak diğer renkleri yan renk olarak kullanmalısınız. Böylece daha göz alıcı kombinler yapmış olursunuz.

Ten renginizle uyumlu renkler konusunda şüpheleriniz varsa ya da elinizde doğru kombini yapacak renklerde pantolon ve bluz renginiz yoksa her zaman kabul gören ve beğenilen siyah beyaz ve gir renklerinin oluşturduğu bir kombin yapabilirsiniz.

Canlı renk tonlarını üste kullanarak altına da koyu renklerde bir pantolon giyerseniz şık bir görünüm yakalamış olursunuz.

Renkli kumaş pantolon kombinleri sandığınız kadar zor değildir. Şimdi sizlere kırmızı, mavi, yeşil, mor ve pembe renk pantolonları kombinleyeceğiniz renkler konusunda bilgi vereceğiz.

Kırmız pantolon ile siyah, gri, beyaz, sarı ve koyu mavi ile kombin yapabilirsiniz.

Mavi pantolonu mor, siyah, gri, beyaz, turuncu ve pembe renkleri ile kombin yapabilirsiniz.

Turuncu pantolonu ise saman sarısı, siyah, beyaz, gri, su yeşili, kahverengi ve gülkurusu rengi ile kombin edebilirsiniz.

Yeşil pantolonu, mavi, siyah, gri, beyaz, koyu kahverengi, sarı ve gül kurusu rengi ile kombin yapmanız mümkün.

Renk kombini yaparken ne kadar cüretkar olduğunuz da ortaya çıkar. Zıt renklerden oluşan kombinleri dikkatli yaparsanız hayranlık uyandıran bir şıklık yakalamış olursunuz.

Mesela Hangi Renkleri Kullanabilirim?

Mor rengini beyaz, siyah, gri ile kullanabileceğiniz gibi su yeşili, çimen yeşili, pembe ve limon sarısı ile de kombin edebilirsiniz. Ayakkabı Çanta Kombini başlıklı yazımızı inceleyerek daha detaylı bir kombin yapabilirsiniz.

Canlı pembe renk kombininde ise yine siyah, beyaz ve griyi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bunun dışında saman sarısı, bebe mavisi, koyu kahve ve pudra rengi ile de kullanabilirsiniz.

Bu renkler genelde ünlü modacıların kombinlerinde kullanılan ve kabul gören uyumlu renk kombinlerdir.

Bu renkler dışında renk kombinleri olmaz mı?

Tabi ki olur.

Renkli pantolon kombinleri konumuzda son bir tüyo: Farklı renkleri üzerinizde taşıyabiliyorsanız rahatlıkla yapabilirsiniz. Ara sıra farklı renklerle kombin yaparak fark yaratmak her zaman olumlu sonuçlar vermiştir.

 

Bir önceki makalemiz olan Damat Bohçasında Neler Olur? Kim Ne Yapmalıdır? başlıklı yazımızda damat bohçası nasıl hazırlanır ve damat bohçasına neler konur hakkında bilgiler vermekteyiz.


1 YORUM

  1. Renkli pantolonlarla yapılabilen güzel kombinler, beyaz t-shirt yada beyaz gomlekle renkli pantolonları gitmektir. Beyaz bir t-shirtle istediğiniz renk pantolonu kombinleyebilirsiniz…

CEVAP VER