ayakkabı çanta kombini
ayakkabı çanta kombini

Ayakkabı çanta kombini kolay bir kombin değildir, ancak doğru renkler, doğru tarzla bir araya geldiğinde ise mükemmel bir görünüm ortaya çıkacaktır. Geçmişte ayakkabı kombini denildiğinde genelde akla tek tip ayakkabı deseni ve rengi gelirdi. Oysaki günümüzde farklı renk seçenekleri, bu renklerin birbiriyle uyum yakalaması, en kritik noktası ise neon renklerin farklı renklerle bir araya getirilerek farklı kombinlerin ortaya çıkması ile şıklığın sağlanmasıdır.

Ayakkabı Çanta Kombini Nasıl Olmalıdır?

Ayakkabı ve çanta kombini yaparken aynı ton renkleri bir arada kullanabileceğiniz gibi zıt renkleri de kombin edebilirsiniz.

Örneğin mor çanta ile fuşya ayakkabının bir araya gelmesi ilk bakışta bize imkansız gibi gelebilir, ama bu renkler kıyafetle bütünleştirilerek profesyonelce kullanıldığı zaman ise göz alıcı bir görünüm kazanmanızı sağlayacaktır.

Ayakkabı çanta kombininde dikkat edeceğiniz bir diğer konu ise seçeceğiniz kıyafet kombininizde dikkatli olmaktır. Gösterişli bir pantolon veya elbise altına sade bir ayakkabı ve çanta seçmelisiniz. Bu ögelerde de gösterişe kaçarsanız asla beğeni almazsınız.

Sade kıyafetler ile gösterişli çanta ve ayakkabı kullanarak odak noktası patlaması yapabilirsiniz.

Ayakkabı Çanta Kombin Modelleri

Biz kadınlar için çanta ve ayakkabı ve çanta vazgeçilmez kombin parçalarıdır. Dolabımızda ne kadar çok ayakkabı ve çanta olsa da yenisini gördük mü hemen almak isteriz, asla doymayızJ ne kadar çok çanta ve ayakkabı kombinimiz olsa da yenisini yaparken her zaman zorlanırız.

Tercih ettiğiniz ayakkabı klasik model bir ayakkabı ise küçük kadife çanta kullanmanızda yarar var. Ayakkabınız platform topuk veya yüksek topuk ise pörtfey çantalar arasında seçim yapmalısınız.

Gireceğiniz ortama göre çivili veya taşlı çanta modelleri arasında tercih yaparken, seçeceğiniz çanta modeli bu çantaları tamamlamak adına taşlı modellerden oluşmalıdır.

Eğer spor ayakkabı kullanacaksanız sırt çantası veya spor çanta modelleri arasında seçim yapmalısınız.

Ayakkabı Çanta Cüzdan Şal Kombin

Şıklığınızı bir adım daha öne taşımak için ayakkabı, çanta, cüzdan ve şal kombini yapmanız gerekmektedir.

Burada dikkat edeceğiniz konu ise kıyafetinizle bu parçaların uyumudur. Mesela çizgili veya desenli bir ayakkabı tercih ediyorsanız bu çizgilere ve desenlere şalda, ayakkabıda, cüzdanda ve çantada yer vermelisiniz. Bu kombinde kıyafetinizde ise asla çizgi ve desen bulunmamalı, düz renk ve desensiz olmalıdır.

 

Ayakkabı Çanta Takımları

Her daim şıklıktan ve zarafetten ödün vermeyen bayanlar için ayakkabı ve çanta takımları da olmazsa olmaz takıntılardandır. Ayakkabı şıklığı tamamlayan en önemli unsurdur, bunun yanına da çanta da eklendiği zaman aynalarla daha bir barışık olursunuz.

Gelin şimdi ayakkabı çanta kombini konusunda nasıl bir takım oluşturmanız gerektiğine birlikte bakalım. Krem renginde bir çanta kullanmak istiyorsanız, taba krem karışımı bir ayakkabı veya sade krem bir ayakkabı kullanabilirsiniz.

Ayakkabı ve çantada tek renk kreasyonu yapmak için aynı tonları kullanabilirsiniz. Bu kombinde dikkat edeceğiniz konu, bu sene zıt renklerin moda olduğunu unutmayarak kıyafetlerinizin ayakkabı ev çantanızla zıt renklerde olmasıdır.

Bot Çanta Kombin

Kış mevsiminin devam ettiği soğukların hız kesmediği bugünlerde genelde süet, deri, kadife gibi ayaklarımız soğuktan koruyan bot ve çizmeler kullanıyoruz. Çanta, kış mevsiminin de vazgeçilmezidir. Bu nedenle bot ve çanta uyumu yakalamak son derece önemlidir. Kıyafetinizle uyumlu çanta ve botlar harikalar yaratmanız sağlayacaktır.

Bot ve çanta kombininde tarzınız önemlidir. Kıyafetiniz, seçtiğiniz bot ve çanta modeliniz kişiliğinizi yansıtacağı için dikkatli tercihlerde bulunmalısınız.

Bir önceki yazımız olan 2018 Kış Ayakkabı Modelleri İnceleme başlıklı yazımızı inceleyerek 2018 sezonunun öne çıkan bot modellerini görebilir ve bu yönde tercihler yapabilirsiniz.

GALERİ:

Bir önceki makalemiz olan Damat Bohçasında Neler Olur? Kim Ne Yapmalıdır? başlıklı yazımızda damat bohçası nasıl hazırlanır ve damat bohçasına neler konur hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER