Mor İle Uyumlu Renkler Kıyafet -Mor Kombinler

30.05.2021
6.325
Mor İle Uyumlu Renkler Kıyafet -Mor Kombinler

Mor İle Uyumlu Renkler Kıyafet; Mor renkler son zamanlarda sonbahar-kış, ilkbahar-yaz kombinlerinde yer almaktadır. Buda mora hangi renk gider sorusunun ve cevabını öne çıkarmaktadır. Mor tesettür kombinleri dahil olmak üzere her tarz, her yaş ve her modelde şık kombinlere imza atılmaktadır.

Çoook eski yıllarda bile bilinen ve zenginlerle imparatorların rengi olarak kabul gören mor renk kombinleri bu sezon sizde mutlaka denemelisiniz.  Dikkat çekici ve etkileyici mor kıyafet kombinleri için morun üzerine hangi renk gider sorusunun cevabını bilmek gerekir. Peki, mor ile uyumlu renkler neler biliyor musunuz?

Gelin şimdi birlikte mor kombin denilince akla gelen ve ünlü moda tasarımcılarının mor kombinleri yaparken kullandığı renkleri yani morla uyumlu renkler neler görelim.

Mor ve gri uyumu

Mor İle Uyumlu Renkler Kıyafet

Mor elbise kombinleri, mor tunik kombinleri, mor gömlek kombinleri, mor bluz kombinleri, mor etek kombinleri hatta mor pantolon kombinleri için morla uyumlu renkleri inceleyerek mor renk uyumundan bahsedelim.

Morla uyan renkler doğru oranda ve doğru yerde kullanıldığı zaman çok daha dikkat çekici ve tarz kadın erkek kombinlerine imza atılmaktadır. Mor renk kombinleri için koyu mor kullanılacaksa koyu mor ile uyumlu renkler olarak açık ve soft renkler kullanılmalı, açık mor ile uyumlu renkler olarak ise daha canlı ve dikkat çekici renkler kullanılmalıdır.

Mor Gri Uyumu

Mor renk nasıl kombinlenir denildiğinde akla mora en çok yakışan renkler gelir. Mor renge hangi renk uyar denildiğinde ise akla ilk gelen renklerden biri de gri renk olarak karşımıza çıkmaktadır.

Beğenilerek kullanılan mor ve gri uyumu ile mor elbise üzerine şal, mor elbise altına ayakkabı, mor tunik altına pantolon, mor etek üstüne bluz kombini yapabilirsiniz. Morla uyumlu renkler arasında ilk sıralarda yer alan gri mor uyumu her zaman zengin duruş ve asaleti simgeler.

Mor gri uyumu

Mor ile gri uyumu kullanılarak hem ofis kombini, hem günlük pantolon kombini hem de özel günler için mor abiye veya günlük elbise kombini yapabilirsiniz. Kısacası günlük kıyafet kombini, mor abiye kombini gibi her alanda, her tarzda, her ortamda ve her yaşta kullanabileceğiniz şık, asil ve hayranlık uyandıran kombinlere imza atabilirsiniz.

Mor Yeşil Uyumu

Mor ve yeşil uyumu; Yeşil mor kombin özellikle yaz kombinlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Mor yeşil kombin için pantolon, etek, kazak, çanta, elbise, bluz kombini yapabilirsiniz. Özellikle acı yeşil mor kombinlerde şal, fular, bluz, ceket, takı ve çanta olarak kullanılabilir.

Mor ve yeşil uyumu

Mor yeşil uyumu için en çok kullanılan yeşil tonları ise mint yeşili, su yeşili, haki yeşili, zümrüt yeşili ve yağ yeşili, ördek başı yeşili, çağla yeşili ve nil yeşili olarak karşımıza çıkmaktadır.

Mor Gül Kurusu Uyumu

Mor renk nasıl kombinlenir diyenlere, morla uyumlu renkler arasında yer alan bir diğer renk ile devam etmek istiyoruz. Morla yakışan renkler içinde olan gül kurusu mor ile mükemmel uyum sağlamaktadır.

Mor ile ton sür ton havası veren gül kurusunu, mor kombinlerde kazak, pantolon, bluz, ceket, ayakkabı, aksesuar, etek ve ceket rengi olarak kullanabilirsiniz. Gülkurusu rengine yakışan renkler arasında da ilk sırada olan mor gülkurusu uyumu ile mükemmeli yakalamak ve şık kombinler yapmak için acele edin.

Mor Sarı Uyumu

Mor sarı kombin yaparken sarının açık tonlarını kullanmanız gerekmektedir. Sarı mor kombin ile yapacağınız mor kombinleri daha eğlenceli ve daha enerjik hale getirmek hiç de zor değildir.

Mor sarı uyumu ile kombin yaparken bu iki rengin birbirini boğmaması için dikkatli olmalısınız. Bunun içinde sarının açık tonlarını kullanmalısınız.

Mor ile uyumlu renkler

Mesela, mor tunik, siyah pantolon, sarı trençkot kullanabilirsiniz. Trençkot yerine sarı şal, fular, çanta da kullanılabilir.

Mor Siyah Uyumu

Mor renk hangi renkle kombinlenir? Mor ile uyum sağlayan renkler arasında en çok kullanılan renk siyahtır. Siyah mor uyumu her yaşa ve her tarza hitap eden kıyafet renk kombinleri arasında yer almaktadır. Mor siyah kombin kolay şıklığın adresi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Mor ile siyah uyumundan yararlanarak, mor siyah kombin yapabilirsiniz. Mor kombinleri ile hiç olmadığınız kadar şık ve cool olmak elinizde.

Mor ve siyah uyumu ile pantolon gömlek, etek bluz, elbise ayakkabı, elbise şal, elbise çanta, yani kısacası mor ve siyah kombini aklınıza gelen tüm kombin parçalarında tereddütsüz bir şekilde kullanılabilir.

Eğer siyah ve mor size ağır geliyor, ten renginiz ile uyum sağlamıyorsa beyaz gibi üçüncü bir renk kullanarak kombini daha enerjik hale getirebilirsiniz. Mor ile siyah uyumu ile yapılan kombinlerde beyaz çok az kullanılırsa daha etkili ve tarz kombinlere imza atılır.

Mor Kırmızı Uyumu

Mor kırmızı kombin, ten  rengi, bej, ekru, nude, vizon rengi, krem rengi ve somon rengi gibi renklerle kullanıldığı zaman daha şık ve göz alıcı olmaktadır.

Mor kırmızı kombin-mor kırmızı uyumu

Mor kırmızı uyumu için özellikle açık tenlilerin kullanabileceği bir başka öneri ise şöyle; Kırmızı mor kombin için, kırmızıyı siyah mor veya beyaz mor kombinlerinde üçüncü renk olarak da kullanmanızı öneriyoruz. Zira fazla baskın olmadan kullanıldığı zaman şıklık tartışılmaz olacaktır.

Mor Beyaz Uyumu

Asaletin, gizemin, derin duyguların rengi olan mor renk beyaz ile kullanıldığı zaman şiir gibi kombinler ortaya çıkmakta ve hemen hemen herkese yakışmaktadır. Mor ve beyaz uyumu ile yapılan kombinler tartışmasız herkese yakışır. Mor beyaz kombin için mor tunik beyaz pantolon, mor pantolon beyaz gömlek, mor etek beyaz bluz ve benzeri kombinler yapabilirsiniz.

Mor beyaz uyumu tesettür kombin

Bu renklerin dışında, Mora yakışan renkler olarak;

 • Mor bordo uyumu
 • Mor fuşya uyumu
 • Mor lila uyumu
 • Mor kiremit rengi uyumu
 • Mor lame uyumu
 • Mor yeşil uyumu
 • Mor dore uyumu
 • Mor krem uyumu
 • Mor pudra uyumu
 • Mor renk ve mürdüm uyumu
 • Mor renk bej uyumu
 • Mor lacivert uyumu kullanılarak şık kombinler yapılabilir.

Mor Renk Kombini

Mor renk kombinler yapmak için mora yakışan renkleri bilmek gerekir. Mor kombinler denilince akla mor elbise kombininden, mor şal kombinine kadar tüm kombin parçaları gelebilir. Mor kombinleri doğru renklerle yapmak ve hayranlık uyandıran bir görünüm kazanmak için mor renk uyumu yanında aten rengi uyumu da sağlanmalıdır.

Mor sarı kombin-mor kıyafet kombinleri çerçevesinde en çok kullanılan kombinlerden olan mor etekli kombinler…

Etkileyici mor kombinleri için; morun altına ne renk gider, morun üstüne ne renk gider sorularının cevaplarının doğru bilinmesi gerekir. Mora uyan renkler bilinirse bu soruların cevabı hiç düşünülmeden ve doğru bir şekilde verilecektir. Mor yazlık kombinler için soft ve açık renkler, mor kışlık kombinler için ise mat ve koyu renkler kullanılmalıdır.

Morla kombin renkler içinde en sık kullanılan renkler beyaz, sarı, krem rengi, bej rengi, siyah, mürdüm rengi, lila rengi, kemik rengi, siyah gelmektedir. mor sarı uyumu ile genç kombinler sık yapılırken mor siyah uyumu ile de her yaşta ve her ortam da kombinler yapılmaktadır.

Aşağıda konu ile alakalı derlediğimiz morla uyumlu renkler resim galerisini inceleyerek daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

Bu yazımızı okuyanlar buna da baktıMor Elbiseye Hangi Renk Şal Gider?

Resim Galerisi: Mor Kombinler-Mor İle Uyum Sağlayan Renkler

 

 

Bir önceki makalemiz olan Mezuniyet Balo Elbiseleri başlıklı yazımızda Mezuniyet Balo Elbiseleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Tarz Kadın Blogu