Yeşille Uyumlu Renkler Ve Yeşil Kombinler

16.06.2020
3.701
Yeşille Uyumlu Renkler Ve Yeşil Kombinler

Yeşille uyumlu renkler diye bugünkü konumuza giriş yapıyoruz. Yeşil renk deyince önce bir durmak lazım. Çünkü bayanlar ve erkekler için en çok kullanılan kombin renkleri arasında yeşil renk ve tonları vardır. Zümrüt yeşilinden küf yeşiline, su yeşilinden koyu yeşile, Petrol yeşilinden çağla yeşiline, haki yeşilinden su yeşiline kadar birçok renk tonu bulunmaktadır. Bu kadar renk ton olan bir renk de her sezon kombinlerde kendisine yer bulabilir demektir.

Bugün sizlere yeşile en çok yakışan renklerden bahsetmek istiyoruz. Buyurun detaylara…

Yeşile yakışan renkler

Yeşille Uyumlu Renkler

Yeşilin kendi arasında birçok renk tonu var demiştik. Bu nedenle yeşilin uyumlu olduğu renkler çok seçeneklidir. Haki yeşili pantolon üstüne hardal sarısı tunik mükemmel durur, ancak, hardal sarısına tunik altına su yeşili pantolon kullanırken aynı uyumu yakalayamazsınız.

Bu nedenle yeşil renk kombinler yaparken renk tonuna göre uyumlu renkler seçmelisiniz. İlk olarak sizlere tüm yeşil tonları ile uyumlu olabilecek renklerden bahsedelim.

Yeşile Yakışan Renkler

  • Kahverengi
  • Krem
  • Beyaz
  • Siyah
  • Sarı
  • Gri
  • Pudra
  • Vizon rengi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu renkleri yeşilin tüm tonları ile kullanabilirsiniz.

Koyu Yeşil İle Uyumlu Renkler

Koyu yeşile, yağ yeşili, ördek başı yeşili de denilmektedir. Özellikle yeşil gözlere en çok yakışan renklerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Erkek ve bayanda pantolon gömlek rengi olarak sıklıkla kullanılmaktadır.

Koyu yeşille uyumlu renkler

Koyu yeşile yakışan renkler arasında siyah, beyaz, krem, sarı, ekru renk, açık kahverengi, mavi ve nude renk bulunmaktadır. Koyu yeşile uyan renkleri koyu yeşil pantolon üstüne gömlek, koyu yeşil elbise altına ayakkabı, koyu yeşil tunik altına pantolon gibi seçenekler de kullanabilirsiniz. Bu seçenekleri çoğaltmak ve ten renginiz ile uyum doğrultusunda koyu yeşil kombinler yapmak size bağlı.

Mint Yeşiline uyan renkler

Mint yeşili yaz dönemlerinde sıklıkla kullanılan bir renk olarak görülse de sonbahar kış dönemlerinde de kaban mont ve kaşe olarak kullanılmaktadır. Mint yeşili yakışan renkler biraz daha çoktur. Soft bir renk olması nedeniyle birçok renkte uyum yakalanmaktadır.

Mint yeşili hangi renklerle kombin edilir

Mint yeşilinin parlak tonlarını mat ve soft renklerle, saf rengini parlak ve canlı renklerle kombinlemeniz daha hoş uyum yakalamanızı sağlayacaktır.

Mint yeşiline yakışan renkler arasında mor, fuşya, turuncu, beyaz, kahverengi, mavi, sarı, lacivert, gri, siyah, pudra, pembe ve tonları, nar çiçeği, gül kurusu, vizon rengi, somon rengi, Lila ve mercan rengi bulunmaktadır. Bu renkleri kullanarak mint yeşili kombinler yapabilirsiniz.

Zümrüt Yeşili Kombinler

Zümrüt yeşiline yakışan renkleri Zümrüt Yeşili Uyumlu Renkler başlıklı yazımızda sizlerle paylaştık. Buyazımızda detaylı bir şekilde kombin örnekleri görebilirsiniz. Zümrüt yeşili özellikle abiye kombinlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Zümrüt yeşili abiye ile kullanılabilecek en güzel renk altın sarısı (Dore) olarak karşımıza çıkmaktadır. Zümrüt yeşili abiye altına dore ayakkabı veya zümrüt yeşili abiye üzerine şal olarak dore kullanabilirsiniz.

Zümrüt yeşiline uyan renkler

Zümrüt yeşili abiye ile kullanabileceğiniz bir diğer renkse gri olarak karşımıza çıkmaktadır. Zümrüt yeşili günlük kombinlerde elbise ve pantolon rengi olarak kullanıldığını görüyoruz. Çünkü tüm ten renkleri ile uyum yakalayamamaktadır. Bu nedenle zümrüt yeşili kombinler yaparken ten renk uyumuna dikkat etmelisiniz.

Zümrüt yeşili yakışan renkler üst kombin parçası olarak kullanıldığı zaman hemen hemen her ten rengi ile uyumlu kombinler çıkacaktır.

Çağla Yeşili İle Uyumlu Renkler

Çağla yeşili oldukça soft ve pastel bir renktir. Pantolon, etek, gömlek, kazak, elbise, tunik, şal ve bluz olarak  kullanılmaktadır.

Çağla yeşili ile uyumlu renkler

Çağla yeşile yakışan renkler arasında mor, kahve tonları, somon rengi, mercan rengi, turuncu, mavi ve lacivert vardır. Bu renkleri kullanarak çağla yeşili kombinler yapabilirsiniz.

Haki Yeşili İle Uyumlu Renkler

Haki yeşili, yeşilin en çok beğenilen renk tonları arasında yer almaktadır. Asker yeşili olarak da bilinen haki yeşili, tüm kombin parçalarında her mevsim kullanılabilen bir renk olarak karşımıza çıkmaktadır.

Haki yeşiline yakışan renkler

Bu kadar çok kullanılan bir renkten detaylı bir şekilde bahsetmek gerekir. Haki Yeşil İle Uyumlu Renkler başlıklı yazımızda haki yeşili kombinler haki yeşili ile uyumlu renkler yeterli şekilde paylaşılmıştır, Ayrıca sitemizde haki yeşil elbise altına ayakkabı, haki yeşil elbise üzerine şal, haki yeşili pantolon altına ayakkabı, Haki yeşil tesettür kombinleri, haki yeşil pantolon kombinleri bayan ve erkek gibi yazıları da bulabilirsiniz.

Resim Galerisi: Yeşil Hangi Renklerle Kombin Edilir?

Yeşile en çok yakışan renklerden bahsetmeye çalıştık.  Daha fazla detay için yeni sezondan derlediğimiz yeşil kıyafet kombinleri görsellerini inceleyebilirsiniz.

 

 

Bir önceki makalemiz olan Zümrüt Yeşili Kombin başlıklı yazımızda Zümrüt Yeşili Kombin hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu