Mavi Kotun Üstüne Ne Giyilir Bayan

15.10.2022
3.157
Mavi Kotun Üstüne Ne Giyilir Bayan

Mavi kotun üstüne ne giyilir bayan başlıklı yazımızda mavi kot kombinleri ile ilgili merak edilenleri araştırdık. Açık ve koyu mavi kot pantolon kombinleri birçoğumuzun tabiriyle mavi jean kombinleri bayan ve erkek için en çok sevilen kombin parçalarıdır.  Mavi renk kombinlerde renk tonu doğrultusunda kombinler yapılmalıdır.

İlk olarak mavi kot pantolon üstüne ne giyilir bayan sorusunun cevabına bakalım. Ardından Detaylara birlikte bakalım. Ardından mavi kot pantolon üstüne hangi renk gider bayan konusuna değinelim.

Mavi Kotun Üstüne Ne Giyilir Bayan

Mavinin pantolonda seçenek çok fazladır. Saks mavisi pantolon, koyu mavi pantolon, buz mavisi pantolon, kobalt mavisi pantolon seçenekler arasındadır.

Ayrıca parlement mavisi pantolon, gece mavisi pantolon ve bebe mavisi pantolon modelleri gibi uzar gider.

Mavi jean üstüne ne giyilir

Koyu mavi kot pantolon üstüne ne giyilmelidir? Açık mavi kot pantolon üstüne ne giyilmelidir sorusunun cevabında minik farklılıklar vardır.

Çünkü mavi kot kombin kadın stillerinde mavi kotla uyumlu renkler bu doğrultuda seçilir.

Aslında mavi jean kombinleri için üst kombin parçası seçerken pantolonun renk tonu doğrultusunda seçimler yapmalısınız. Yani mavi kot ile uyumlu renkler giyimde renk uyumu çerçevesinde kullanılmalıdır.

Maviyle uyumlu renkler nedir diye merak edenlere mavinin tüm renkleri ile uyumlu renkleri vererek konumuza devam edelim.

Maviyle Uyumlu Renkler

 • Sarı
 • Gri
 • Siyah
 • Beyaz
 • Füme rengi
 • Pudra rengi
 • Vizon rengi
 • Bej rengi
 • Ekru renk
 • Nude rengi
 • Kahverengi
 • Hardal sarısı ve tonlarını kullanarak mavi jean kombinleri bayan yapabilirsiniz.

Mavi ile uyumlu renkler

Mavi kıyafet kombinlerinde en çok kullanılan renkler bu renklerdir. Parlement mavisi ile uyumlu renkler, saks mavisi ile uyumlu renkler minik farklılıklar içerir. Ayrıca kobalt mavisi ile uyumlu renkler ve bebe mavisi ile uyumlu renkler de farklıdır.

Bu yazı da ilginizi çekebilir⇒⇒ Bebe Mavisine Yakışan Renkler-Bebe Mavisi Kombinler

Mavi kot kombinleri yaparken bu renklerin ten rengi ile uyumlu olanlarını seçerek şık kombinler yapabilirsiniz.

Kombin önerileri: mavi kot pantolon üstüne bej rengi gömlek ve ten rengi ayakkabı ile cool görünebilirsiniz.

Ayrıca mavi kot üstüne beyaz askılı bluz ve krem rengi ceket kombin edin. Bu kombinde ek olarak mavi pantolon altına ayakkabı ten rengi veya gri ayakkabı şeklindedir.

Mavi Kot Kombinleri

Mavi kot kombin bayan için en çok tercih edilen renk buz mavisi, sask mavisi ve bebe mavisidir.

Mavinin koyu tonları ile yapılan koyu mavi pantolon kombinlerinde üst kombin parçası açık renklerden seçilirse daha dikkat çekici olacaktır.

Açık mavi pantolon üstüne gömlek, tişört, bluz veya kazak rengi seçilirken de koyu renkleri tercih etmenizde yarar var.

Mavi pantolon üstüne hangi renk giyilir

Dar mavi kotun üstüne hafif salaş kıyafet seçerken, bol pantolon üstüne slim fit gömlek ve bluz modelleri arasından seçimler yapabilirsiniz. Mavi pantolonun üstüne ne giyilir bayan sorusunda daha fazla detay ve ayrıntı için derlediğimiz görselleri inceleyebilirsiniz.

Mavi Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Gider?

Aslında mavi kot kombinleri bayan stillerinde ayakkabı seçimi de mavi kotla uyumlu renkler arasından seçilmelidir.

Özellikle üst kombin parçası rengi dikkate alınmalıdır. Genel olarak kullanılan ve tüm renklerle uyum sağlayan siyah beyaz gibi joker renkler en kolay stildir.

Mavi-kotun-altina-ne-renk-ayakkabi-gider

Mavi kotun altına ne renk ayakkabı gider

Mavi kot pantolon kombinleri kadın stillerinde spor ayakkabı, sneakers ayakkabı en çok kullanılandır. Ancak üst kombin parçası doğrultusunda stiletto da kullanılmaktadır.

Örneğin, gömlek mavi kot pantolon kombinlerinde stiletto ayakkabı da spor ayakkabı da kullanılmaktadır. Yani gidilecek ortam doğrultusunda her iki seçeneği de değerlendirebilirsiniz.

Resim Galerisi: Mavi Kot Pantolon Kombin

Mavi kot kombinde ayakkabı ve çanta uyumuna da dikkat etmelisiniz. Mavi kot altına ayakkabı olarak convers ve sırt çantası kullanabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Kız Çocukları İçin Elbise Modelleri Nasıl Seçilir? başlıklı yazımızda Çocuklar için elbise modelleri ve Çocuklar İçin Elbise Modelleri Nasıl Seçilir hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu