Kelebek Saç Kesimi Kadın

27.07.2022
1.531
Kelebek Saç Kesimi Kadın

Kelebek saç kesimi kadın ve kelebek saç modeli stilleri bu senenin kadın saç modelleri arasında yer almaktadır. Saçlarınızı hem uzun saç hem de kısa saç olarak kullanmak ister misiniz? Cevabınız evet ise, kelebek saç kesimi tam size göre. Çünkü kadın kelebek saç modeli ile saçlarınızı hem kısa, hem de uzun stilde kullanacaksınız.

Kelebek Saç Kesimi Kadın Stilleri

Arka kısmı düz ve uzun ön kısımlarda ise katları yer alan kelebek saç modeli, dört mevsim kullanılan saçlar arasındadır. Karşıdan bakıldığında saçlarda kelebek etkisi yaratmaktadır. Ancak arkadan atkuyruğu veya ense topuzu yapıldığı zaman dilediğiniz uzunlukta saçlara sahipsiniz demektir.

Kelebek-sac-kesimi

Kelebek saç kesimi

Tarz kelebek saç modelinde saçlarınızı orta boy, çene hizasında ve daha kısa saç olarak kullanabileceksiniz.

En güzel kelebek saç modeli için saçları ortadan ayırmayı unutmayın!

Kelebek Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Bu senenin en trend saç kesimleri arasında yer alan kelebek saç kesimi herkes tarafından merak edilmektedir.

Kelebek saç kesimi için biraz uzun saçlara ihtiyacımız var. (omuzlardan azıcık dökülen saçlar yeterlidir)

Kelebek kesimi saç modeli; kulak başlangıcında bırakılan perçem kesimi ile saç uçlarına kadar sık sık kat atma işlemidir.

Saçları uzun kullanmak istiyorsanız saça atılan katları seyrek yapın. Ancak “farklı boyutlarda saçlarım olsun” diyorsanız daha sık kat attırın.

Kelebek kesiminde saçın arka kısmında herhangi bir kat yaptırmanıza gerek yoktur.  Çünkü bu modelde önemli olan saçların ön kısmıdır. Bu nedenle saçların ön kısmındaki katlara dilerseniz ombre, balyaj ve gölge yaptırabilirsiniz. Böylece daha etkileyici ve daha kusursuz kelebek saç kesimine sahip olursunuz.

Kelebek saçları arkadan topladığınız zaman ön tarafta kısa bob saç ve orta uzunlukta saç görünümü elde edilir. Ayrıca omuz hizasında saç veya boyun hizasında saç elde etmek de mümkün. Bunun için hangi uzunlukta saç istiyorsanız, saçlarınızı o noktadan sonra toplayarak bağlamanız yeterli olacaktır.

Kelebek Saç Kesimi Kimlere Yakışır?

Oval yüz şeklinde kusursuz bir görünüm sunan kelebek kesim saçlar, tombul ve yuvarlak yüz şeklinde de mükemmeldir. Perçemler ile kapatılan alın kısmı ile uzun yüz şekline de uyum sağlamaktadır.

kelebek-sac-kesimi-kimlere-yakisir

kelebek saç kesimi kimlere yakışır

Aslında kelebek saç kesimi katların atılış noktasına göre tüm yüz şekline uyum sağlamaktadır. Yani hangi yüz şekline sahip olursanız olun, kelebek saç kesimini kullanabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ En Trend Kısa Saç Modelleri 2023 85 Fikir

Kelebek Saç Renkleri

Bu senenin trend saç renkleri arasında yer alan tüm renkleri ten renginiz ile uyum doğrultusunda kullanabilirsiniz. Çünkü kelebek saç kesimi kızıl saç renklerinden küllü sarı saç renklerine kadar tüm renklerde mükemmeldir.

Dalgalı Saç  Kelebek Saç Kesimi

Kelebek saç kesimleri dalgalı saçlarda kusursuz görünmektedir. Hatta düz saç ile kelebek saç kesimi sonrasında etkili bir görünüm için saçları dalgalı yapmak daha doğrudur.

Orta uzunlukta dalgalı saçlara sahipseniz en kısa zamanda kelebek kesimi öneririz. Böylece tek saç kesimi ile saçları hem kısa, hem de uzun kullanacaksınız. Aynı zamanda bu senenin en trend saç kesimi ile de trendleri yakalayacaksınız.

dalgali-kelebek-sac-modeli

dalgalı kelebek saç modeli

Kıvırcık Saç Kelebek Saç Kesimi

Aşırı kıvırcık saçlarda kelebek saç kesimi dalgalı saçlarda ki gibi etkili bir görünüm sunmaya bilir. Ancak saçları kısa ve uzun olarak kullanmak istiyorsanız kıvırcık saçlara da rahatlıkla kelebek kesimi yaptırabilirsiniz. Böylece kısa kıvırcık bob kesim orta uzunlukta kıvırcık saç kesimleri ve sizinle olacaktır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ 2023 Saç Renkleri-Trend Saç Renkleri

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin moda saç renkleri çerçevesinde kelebek saç kesimi görselleri verilmiştir. Görselleri inceleyerek daha fazla ayrıntıya sahip olabilirsiniz. Böylece size uygun kelebek saç kesimine ve rengine daha kolay karar verirsiniz. Son olarak kelebek  saçları, kelebek saç tokası ile daha da güzelleştirebileceğinizi unutmayın:)

Resim Galerisi: Kelebek Saç

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu