Tarz Kadın

2021 Saç Renkleri-Trend Saç Renkleri

10.11.2020
1.998
2021 Saç Renkleri-Trend Saç Renkleri

2021 saç Renkleri; Her sezon değişen moda trendleri içinde saç renkleri de bulunmaktadır. 2020 saç renkleri kullanıcısını daha pozitif ve enerjik gösteren renklerden oluşmaktaydı. Yeni saç renkleri hakkında merak edilenleri sizler için araştırdık. Yazı sonunda yeni moda saç renkleri hakkında merak ettikleriniz hala varsa yorum bölümünden bizlere sorabilirsiniz. Uzman ekibimizle sizlere en kısa sürede dönüş yapılacaktır.

Moda trendlerinde olduğu gibi saç trendlerini de takip etmek isteyenlere 2020-2021 saç renkleri olarak küllü sarı, küllü gri, kar grisi saç ve living colar saç rengi olarak listelenmektedir.

2021 Saç Renkleri (Moda Saç Renkleri)

Geçtiğimiz sezon kızıl ombrelerden sarı ombre saç modellerine, bronde saç renklerinden pembelere kadar pek çok çeşit saç renkleri gördük. Ancak 2021 sezonunda bu saç renklerini bir kenara bırakarak yepyeni bir kimliğe bürünme zamanı geldi. Çünkü yeni sezon saç renkleri koyu saç renkleri olarak dikkat çekmektedir.

Living Coral Saç Rengi

Bu sezonun yeni moda saç rengi olarak öne çıkan saç renkleri arasında living coral (canlı mercan) saç rengini sıklıkla göreceğiz. Yeni sezonda ojelerden makyaj renklerine kadar birçok alanda mercan rengini göreceğiz.  Saçlarda da öne çıkan mercan rengini kullanarak sıra dışı görünebilirsiniz.

Living coral saç

Living coral saç (mercan rengi saç)

Living Coral Saç Kimlere Yakışır?

Turuncuya kaçan bu saç modeli özellikle beyaz tenlilerde mükemmel durmaktadır. Yeni sezonun en moda saç renkleri arasında yer alan mercan rengi saç özellikle genç kesim tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Yeni sezon renkleri arasında yer alan mercan rengi, eğer açık tene sahipseniz sizde de mükemmel duracaktır.

Siyah Saç (Yeni Saç Renkleri)

Her zaman moda olmayan, ancak arada bir de zirveyi tutan saç renkleri arasında jet siyah saç renkleri bulunmaktadır. İlk bakışta göze çarpmak isteyenler özellikle cam saç modeli sevenler için jet siyah saç rengi bulunmaz kaftan diyebiliriz.

Bayan saç renkleri arasında yer alan jet siyah saç rengi kimlere yakışır sorusunun cevabında ise açık tenleri görüyoruz.

Jet siyah saç

Jet siyah saç

Siyah Saç Kimlere Yakışır

Buğday tenlilere, esmerlere oldukça şık durur. Açık tenli kişilerde de siyah saç oldukça şık durmaktadır.

Küllü Sarı Saç

Sarı saç renkleri erkekler tarafından çok sevilse de birçok bayan yapay durmasından şikayetçi. İşte tam da bu noktada küllü sarı saç devreye girmektedir. Üstelik 2021 saç rengi arasında olan küllü sarı ile daha genç, daha dinamik ve daha enerjik görüneceksiniz.

Küllü sarı saç rengi

Küllü sarı saç rengi kimlere yakışır

Küllü Sarı Kime Yakışır?

Kül sarısı saç, sarının en açık tonudur, ancak içerisinde gri tonlamalar bulunmaktadır. Yeşil ve mavi alt tonlara sahip olan küllü sarı sarının en soğuk tonudur diyebiliriz.

Açık tenli, renkli gözlü (yeşil, mavi veya gri göz gibi) iseniz küllü sarı saç sizde mükemmel duracaktır. Esmer ve buğday tenliler de küllü sarı sa. Kullanabilir elbette. Ancak yüzünüze gidecek en güzel sarı saç tonuna kuaförünüz sizi görerek karar vermelidir.

Zira küllü sarı saç renkleri de kendi içinde tonlamalara sahiptir. Nedir bu renk tonları dediğinizi duyar gibiyim.

  • Buttery küllü sarı
  • Küllü sarı ombre
  • Dumanlı küllü sarı
  • Ters küllü sarı
  • Klasik küllü sarı
  • Buz beyaz küllü sarı
  • Platin küllü sarı
  • Küllü bronde
  • Kül sarısı gradyan gibi tonlamaları bulunmaktadır. Siz de ilk defa küllü sarı tonlarını kullanacaksanız, renk konusunda kuaförünüzden destek almalısınız.

Kar Grisi Saç

2020 saç rengi favorileri arasında gösterilen ve bu popüleritesini 2021 saç renkleri olarak da devam ettirecek gibi duran kar grisi saç rengi, platin beyaza şirin görünen bir renk olarak moda haftalarında öne çıkmaktadır. Şık, naif ve alımlı olmak için kar grisi saç rengini deneyebilirsiniz.

Kar grisi saç kimlere yakışır

Kar grisi saç kimlere yakışır

Kar Grisi Saç Kimlere Yakışır?

Kar grisi saç rengi hemen hemen her ten rengi ile uyum yakalasa da en çok buğday tenlilere yakışmaktadır.

Küllü Gri Saç Rengi

Daha modern ve havalı görünmek isteyenlerin tercihi küllü gri saç renkleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Gri saç renklerinin soğuk alt tonu diyebileceğimiz küllü gri saç ile kendinizi daha genç hissedeceksiniz.  Gümüş gri, koyu küllü gri ve metalik gri alt tonları ile kullanabileceğiniz bu saçlar ile çok daha şık olacaksınız.

Küllü gri saç modelleri

Küllü gri saç modelleri

Küllü Gri Kimlere Yakışır?

Gri saç kimlere yakışır sorusunun içinde küllü gri saç kimlere yakışır sorusu hemen hemen ilk sıralardadır. Güllü gri saç renginin her ten rengi için bir tonu var diyebiliriz. Mesela; açık ten rengine sahip kişiler gümüş veya metalik küllü gri, esmer veya koyu buğday tenliler için ise küllü gri ombre veya koyu küllü gri ya da küllü gri balyaj kullanmalıdır.

Yeni sezon saç renkleri resim galerimizi inceleyerek moda saç renkleri neler görebilirsiniz.

Resim Galerisi: Yeni Moda Saç Renkleri

Bir önceki makalemiz olan Nişan İçin Saç Modelleri Kataloğu 2021-2022 başlıklı yazımızda Nişan İçin Saç Modelleri ve nişan saç modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
Tarz Kadın Blogu