Tarz Kadın

2022-2023 Saç Renkleri-Trend Saç Renkleri

21.06.2022
3.610
2022-2023 Saç Renkleri-Trend Saç Renkleri

2022 saç Renkleri geçtiğimiz sezonun izlerini taşırken, 2023 saç renklerini de belli etti. Aslında her sezon değişen moda trendleri içinde saç renkleri de bulunmaktadır. Özellikle 2022 saç renkleri ve modelleri kullanıcısını daha pozitif ve enerjik göstermektedir. Ek olarak 2022 saç rengi modası olarak da bilinen yeni saç renkleri hakkında merak edilenleri araştırdık.

Sonuç olarak içeriğin sonunda yeni moda saç renkleri hakkında hala merak ettikleriniz olursa yorumlarda yazın lütfen. Özellikle ten renginizi belirterek “benim için bu senenin saç rengi nedir” diye sorabilirsiniz.

2022 Saç Renkleri (Moda Saç Renkleri)

Aslında 2022 saç renkleri ve trendleri arasında küllü sarı, küllü gri, kar grisi saç, koyu sarı saç, pembe saç yer almaktadır. Ayrıca bal sarısı saç, tarçın rengi saç, koyu kahve saç, külü sarı saçları da görüyoruz. Özellikle living colar trend sac renkleri bu senenin popüler saç renkleri arasında yer almaktadır.

Yeni trend saç renkleri, özellikle 2022 yaz saç renkleri kusursuz görünüm sunmanızı sağlayacaktır. Çünkü tüm ten renkleri ile uyum sağlayan modern saç renkleri öne çıkmaktadır. Ayrıca tek renk saç renkleri ve iki renk saç modelleri ve renkleri muhteşem tonları ile sunulmaktadır.

Özellikle geçtiğimiz sezon kızıl ombreler ve sarı ombre saç modelleri öne çıkıyordu. Ayrıca bronde saç renklerinden turuncu saçlara kadar çok renkli sac modelleri gördük.

2022-2023 yeni saç boya modelleri bu renklerin dışında değişik saç renkleri de sunmaktadır. Aslında yeni sezon saç renkleri koyu saç renkleri yanında çok açık saç renklerini de beraberinde getirmektedir.

Pembe Saç Rengi

Aslında bu sezonun yeni moda saç rengi olarak öne çıkan saç renkleri arasında pembe renk saç da var. 2022 de pembe saç boyası, benzer şekilde balyaj veya ombre olarak da kullanılmaktadır. Böylece en trend saç renkleri sizinle olacaktır.

Living coral saç

En güzel renkli sac modelleri

Pembe Saç Kimlere Yakışır?

Özellikle beyaz tenlilerde mükemmel durmaktadır. Aslında yeni sezonun en moda saç renkleri arasındaki pembe saç tonları, özellikle -genç saç renkleri olarak öne çıkmaktadır. Yani yeni sezon renkleri arasında yer alan pembeli saç renkleri-açık tenlilerde kusursuzu sunmaktadır.

Siyah Saç (Yeni Saç Renkleri)

Öyleyse bu senenin moda saç rengi denir diyelim; Her zaman moda olmayan, ancak arada bir de zirveyi tutan saç renkleri vardır. Bu yılın saç renkleri arasında özellikle siyah saç renkleri bulunmaktadır.

Kusursuz görünmek isteyenler özellikle cam saç, düz bob kesim, uzun pixie kesimi siyah saç rengi ile kullanabilirler. Son moda saç renkleri olan siyah saç rengi ile katlı kesim, iki renk saç modelleri olarak kullanılabilir. Burada siyah mavi, siyah-mor ve siyah-bal rengi, saç uçlarında veya saç önüne boya tekniği ile kullanılabilir.

Her şeyden önce 2022-2023 bayan saç renkleri arasında yer alan siyah saç rengi kimlere yakışır diyelim. Özellikle siyah saç rengini, 2022 saç renkleri esmerler için – açık ten rengine sahip olanlar için trendler arasında görüyoruz.

Jet siyah saç

bu yılın saç renkleri

Siyah Saç Kimlere Yakışır

Buğday tenlilere, esmerlere oldukça şık durur. Ek olarak siyah saç özellikle açık tenli kişilerde kusursuz durmaktadır. Sonuç olarak 2022 bayan sac renkleri arasında yer alan siyah saçları ön perçemlerde farklı renkli saçlar ile de göreceğiz.

Küllü Sarı Saç

Saç renkleri renkli hatta sıcak renkli olacak diye bir zorunluluk yok. Özellikle 2022 saç modelleri ve renkleri içinde sarı boyalı saç modellerini de görüyoruz.

Aslında hemen hemen her sezon zirveye bir renk tonunu bırakan sarı saçlar bu – bu sezon küllü sarı tonu ile öne çıkmaktadır. Özellikle çiğ sarı saç renkleri, erkekler tarafından çok sevilse de birçok bayan yapay durmasından şikayetçi. İşte tam da bu noktada 2022 saç rengi modası olarak küllü sarı saç – bebek sarısı saç öne çıkıyor.

Üstelik 2022 saç rengi arasında olan küllü sarı ile daha genç, daha dinamik ve daha enerjik görüneceksiniz. Öyleyse yaz saç renkleri olarak sarının tonlarından olan küllü sarı saçları kullanabilirsiniz.

"<yoastmark

Küllü Sarı Kime Yakışır?

Kül sarısı saç, sarının en açık tonudur. Ancak içerisinde gri tonlamalar bulunmaktadır. Aslında eşil ve mavi alt tonlara sahip olan ise küllü sarı sarının en soğuk tonudur diyebiliriz.

Açık tenli, renkli gözlü (yeşil, mavi, gri göz) iseniz küllü sarı saç sizde mükemmel duracaktır. Ayırca esmer ve buğday tenliler de küllü sarı saç kullanabilir. Ancak yüzünüze gidecek en güzel sarı saç tonuna kuaförünüz sizi görerek karar vermelidir.

Bu noktada en güzel saç rengi hangisi sorusu öne çıkmaktadır. Burada cevap olarak ten rengi, yani cilt alt tonu ile uyumlu saç rengi karşımıza çıkmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Gri Ombre 2022-2023 Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Zira küllü sarı saç renkleri de kendi içinde tonlamalara sahiptir. 2022 sarı saç tonları dediğinizi duyar gibiyim:)

  • Buttery küllü sarı
  • Ardından küllü sarı ombre
  • Sonra dumanlı küllü sarı
  • Daha sonra ters küllü sarı
  • Ek olarak klasik küllü sarı
  • Sonrasında buz beyaz küllü sarı
  • Ayrıca platin küllü sarı
  • Daha sonra küllü bronde
  • Son olarak kül sarısı gradyan gibi tonlamaları bulunmaktadır. Ek olarak siz de ilk defa küllü sarı tonlarını kullanacaksanız- renk konusunda kuaförünüzden destek almalısınız.

Kar Grisi Saç

2022 saç rengi favorileri arasında yer alan buz grisi saç – bu popüleritesini 2023 saç renkleri olarak da devam ettirecek saç rengidir. Buz grisi de denilen kar grisi saç rengi, özellikle platin beyazla kusursuz görünen bir renk olarak moda haftalarında öne çıkmaktadır.

Böylece siz de bu senenin saç modası renkleri arasında yer alan kar grisi saç renklerini deneyebilirsiniz.

"<yoastmark

Kar Grisi Saç Kimlere Yakışır?

Kar grisi saç rengi hemen hemen her ten rengi ile uyum yakalasa her şeyden önce buğday tenlilere yakışmaktadır. Yani buğday tene yakışan saç renk modelleri, esmer tenliye yakışan saç renk modelleridir.

Küllü Gri Saç Rengi

Öyleyse 2022’nin en guzel sac renkleri nelerdir diyelim. Aslında daha modern ve havalı görünmek isteyenlerin tercihi küllü gri saç renkleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Yani gri saç renklerinin soğuk alt tonu diyebileceğimiz küllü gri saç ile kendinizi daha genç hissedeceksiniz.  Özellikle gümüş gri, koyu küllü gri ve metalik gri alt tonları ile kullanabileceğiniz saç renkleridir.

"<yoastmark

Küllü Gri Kimlere Yakışır?

Özellikle gri saç kimlere yakışır sorusunda küllü gri saç kimlere yakışır sorusu ilk sıralardadır. Aslında kül rengi saç modelleri renginin her ten rengi için bir tonu var diyebiliriz.

Mesela; açık ten rengine sahip kişiler gümüş veya metalik küllü gri kullanabilirler. Ek olarak ise esmer veya koyu buğday tenliler küllü gri ombre ve küllü gri balyaj kullanmalıdır.

Tarçın Rengi Saç

Aslında saç renkleri 2022 arasında renkli saçları da üst sıralarda görüyoruz. Özellikle tarçın bakır saç rengi, renkli saç modelleri arayışında genç – orta yaş saç renkleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ek olarak 50 yaş üstü saç rengi olarak ise tarçın bakır saç rengi yerine tarçın kahve saç rengi önerilmektedir. Tarçın saç rengi özellikle açık tarçın saç rengi ve koyu tarçın saç rengi olarak çeşitlendirilmektedir.

Bu Senenin Saç Rengi

Bu Senenin Saç Rengi

Tarçın Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır

Özellikle bu sene moda saç renkleri arasında olan tarçın bakır saç rengi geniş kullanıcı kitlesine sahiptir. Yani gençlerde tüm ten renkleri uyum sağlamaktadır. Ek olarak açık kumral ten renginde mükemmel durmaktadır. Yani son moda saç renkleri arasında yer alan tarçın saçları bu yaz saç renkleri olarak mutlaka denemelisiniz. Ayrıca 2022-2023 kış saç renkleri olarak ise koyu tarçın rengi kullanılabilir.

Aşağıdaki resim galerisinde Yeni sezon saç renkleri hakkında daha fazla detaya mı ihtiyacınız var. o halde yeni sac renkleri arasından derlediğimiz görselleri inceleyebilirsiniz. Böylece bu senenin mükemmel saç renkleri hakkında tüm detaylara sahip olacaksınız.

Resim Galerisi: Yeni Moda Saç Renkleri

Bir önceki makalemiz olan En Trend Kısa Saç Modelleri 2022-2023-85 Fikir başlıklı yazımızda En Trend Kısa Saç Modelleri, kısa saç ve kısa saç renk modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
Tarz Kadın Blogu