2024 Saç Renkleri-Trend Saç Renkleri-Her Yaşa Uygun

28.10.2023
5.532
2024 Saç Renkleri-Trend Saç Renkleri-Her Yaşa Uygun

2024 saç Renkleri yani saç boyası renkleri çerçevesinde saç renkleri kataloğu belirlendi. 2024 sac rengi olarak soft renkler yanında cesur renkleri de öne çıkarmaktadır. Aslında her sezon değişen moda trendleri içinde saç renkleri de bulunmaktadır.

Özellikle 2024 kısa saç renkleri ve uzun saç renkleri kullanıcısını daha pozitif ve enerjik göstermektedir. Sizler için 2024 saç rengi modası çerçevesinde yeni saç renkleri hakkında merak edilenleri araştırdık.

Sonuç olarak içeriğin sonunda yeni moda saç renkleri hakkında hala merak ettikleriniz olursa yorumlarda yazın lütfen. Özellikle ten renginizi belirterek “benim için bu senenin saç rengi nedir” diye sorabilirsiniz.

2024 Saç Renkleri (Moda Saç Renkleri)

Aslında 2024 saç renkleri ve trendleri arasında küllü sarı, küllü gri öne çıkmaktadır. Ayrıca kar grisi saç, koyu sarı saç, pembe saç ve kahve tonları öne çıkmaktadır. Grimsi sarı tonları da yeni saç renkleri boya kataloglarında yerini almış.

Ayrıca bal sarısı saç, tarçın rengi saç, koyu kahve saç, külü sarı saçları da görüyoruz. Özellikle soft ombre saç renkleri, balyaj saç renkleri gibi saç renklendirmeleri de öne çıkmaktadır.  Sarı saç tonları da yeniden trend sac renkleri bu senenin popüler saç renkleri arasında yer almaktadır.

Yeni trend saç renkleri, özellikle 2024 yaz saç renkleri kusursuz görünüm sunmanızı sağlayacaktır. Çünkü tüm ten renkleri ile uyum sağlayan modern saç renkleri öne çıkmaktadır. Ayrıca tek renk saç renkleri ve iki renk saç modelleri ve renkleri muhteşem tonları ile sunulmaktadır.

Özellikle geçtiğimiz sezon kızıl ombreler ve sarı ombre saç modelleri öne çıkıyordu. Ayrıca bronde saç renklerinden turuncu saçlara kadar çok renkli sac modelleri gördük.

2024 yeni saç boya modelleri bu renklerin dışında değişik saç renkleri de sunmaktadır. Aslında yeni sezon saç renkleri koyu saç renkleri yanında çok açık saç renklerini de beraberinde getirmektedir.

Pembe Saç Boyası Rengi

Kısa saç renkleri ve uzun saç renkleri olarak pembe tonlarını görüyoruz. Yani bu sezonun yeni moda saç rengi olarak öne çıkan saç renkleri arasında pembe renk saç da var. 2024 de pembe saç boyası, benzer şekilde balyaj veya ombre olarak da kullanılacaktır. Böylece en trend saç renkleri sizinle olacaktır.

Living coral saç

En güzel renkli sac modelleri

Pembe Saç Kimlere Yakışır?

Özellikle beyaz tenlilerde mükemmel durmaktadır. Aslında yeni sezonun en moda saç renkleri arasındaki pembe saç tonları, özellikle -genç saç renkleri olarak öne çıkmaktadır. Yani yeni sezon renkleri arasında yer alan pembeli saç renkleri-açık tenlilerde kusursuzu sunmaktadır.

Siyah Saç (Yeni Saç Renkleri)

Her zaman renkli saç boyası kullanılmamaktadır. Sayısız kadının vazgeçemediği saç boya modelleri arasında siyah saç boyası yine zirvede. Yani bu senenin moda saç rengi olarak siyahı da düşünebilirsiniz diyoruz.

Özellikle mavi siyah saç boyası zirveden kolay kolay inmeyecek gibi duruyor. Üstelik siyah saç boyası, siyah saça ışıltı, ve tabi ki siyah saça ombre gibi sayısız seçenek sunmaktadır. Bu yılın saç renkleri arasında özellikle siyah saç renkleri düşünebiirsiniz.

Kusursuz görünmek isteyenler özellikle cam saç, düz bob kesim, uzun pixie kesimi siyah saç rengi ile kullanabilirler. Son moda saç renkleri olan siyah saç rengi ile katlı kesim, iki renk saç modelleri olarak kullanabilirsiniz. Burada siyah mavi, siyah-mor ve siyah-bal rengi, saç uçlarında veya saç önüne boya tekniği de kullanabilirsiniz.

2024 bayan saç renkleri arasında yer alan siyah saç rengi kimlere yakışır diyelim. Özellikle siyah saç rengini, 2024 saç rengleri esmerlere yakışan saç renkleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca açık ten rengine sahip olanlar için de trend saç boyası renkleri arasındadır.

Jet siyah saç

bu yılın saç renkleri

Siyah Saç Kimlere Yakışır

Buğday tenlilere, esmerlere oldukça şık durur. Ek olarak siyah saç özellikle açık tenli kişilerde kusursuz durmaktadır.Bu senenin bayan sac renkleri arasındaki siyah saçları ön perçemlerde farklı renkli saçlar ile de göreceğiz.

Küllü Sarı Saç

Saç renkleri renkli hatta sıcak renkli olacak diye bir zorunluluk yok. Aslında 2024 saç modelleri ve renkleri içinde sarı boyalı saç modellerini de görüyoruz.

Ayrıca her sezon zirveye bir renk tonunu bırakan sarı saçlar, bu sezon küllü sarı tonu önermektedir.

Özellikle çiğ sarı saç renkleri, erkekler tarafından çok sevilse de birçok bayan yapay durmasından şikayetçi. İşte tam da bu noktada 2024’ün saç rengi modası olarak küllü sarı saç ve bebek sarısı saç öne çıkmaktadır.

Üstelik saç rengi arasında olan küllü sarı ile daha genç, daha dinamik ve daha enerjik görüneceksiniz. Öyleyse yaz saç renkleri olarak sarının tonlarından olan küllü sarı saçları kullanabilirsiniz.

Küllü sarı saç rengi

Küllü sarı saç rengi

Küllü Sarı Kime Yakışır?

Kül sarısı saç, sarının en açık tonudur. Ancak içerisinde gri tonlamalar bulunmaktadır. Aslında eşil ve mavi alt tonlara sahip olan ise küllü sarı sarının en soğuk tonudur diyebiliriz.

Açık tenli, renkli gözlü (yeşil, mavi, gri göz) iseniz küllü sarı saç sizde mükemmel duracaktır. Ayrıca esmer ve buğday tenliler de küllü sarı saç kullanabilir. Ancak yüzünüze gidecek en güzel sarı saç tonuna kuaförünüz sizi görerek karar vermelidir.

Bu noktada en güzel saç rengi hangisi sorusu öne çıkmaktadır. Burada cevap olarak ten rengi, yani cilt alt tonu ile uyumlu saç rengi karşımıza çıkmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Gri Ombre 2024 Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Aslında küllü sarı saç renkleri de kendi içinde tonlamalara sahiptir. Trend sarı saç tonları nedir dediğinizi duyar gibiyim:)

  • Buttery küllü sarı
  • Küllü sarı ombre
  • Dumanlı küllü sarı
  • Ters küllü sarı
  • Klasik küllü sarı
  • Buz beyaz küllü sarı
  • Platin küllü sarı
  • Küllü bronde
  • Son olarak kül sarısı gradyan gibi tonlamaları bulunmaktadır. Ek olarak siz de ilk defa küllü sarı tonlarını kullanacaksanız renk konusunda kuaförünüzden destek almalısınız.

Kar Grisi Saç

Boya renkleri saç kataloğunda buz grisi saç rengini de görüyoruz. Buz grisi de denilen kar grisi saç rengi, özellikle platin beyazla kusursuz görünen bir rengidir.

Böylece siz de bu senenin saç modası renkleri arasında yer alan kar grisi saç deneyebilirsiniz.

"<yoastmark

Kar Grisi Saç Kimlere Yakışır?

Kar grisi saç rengi hemen hemen her ten rengi ile uyum yakalasa her şeyden önce buğday tenlilere yakışmaktadır. Yani buğday tene yakışan saç renk modelleri, esmer tenliye yakışan saç renk modelleridir.

Küllü Gri Saç Rengi

Şimdi de bu senenin en guzel sac renkleri nelerdir diyelim. Aslında daha modern ve havalı görünmek isteyenlerin tercihi küllü gri saç renkleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yani gri saç renklerinin soğuk alt tonu diyebileceğimiz küllü gri saç ile kendinizi daha genç hissedeceksiniz. Özellikle gümüş gri, koyu küllü gri ve metalik gri alt tonları ile kullanabileceğiniz saç renkleridir.

Küllü gri saç modelleri

Küllü gri saç modelleri

Küllü Gri Kimlere Yakışır?

Gri saç kimlere yakışır sorusunda küllü gri saç kimlere yakışır sorusu ilk sıralardadır. Aslında kül rengi saç modelleri renginin her ten rengi için bir tonu var diyebiliriz. Bu nedenle hemen hemen herkese yakışan seçeneği vardır.

Mesela, açık ten rengine sahip kişiler gümüş veya metalik küllü gri kullanabilirler. Esmer veya koyu buğday tenliler ise özellikle küllü gri ombre ve küllü gri balyaj kullanmalıdır.

Tarçın Saç Rengi

Aslında Tarçın bakır saç rengi kusursuz görünüm sunan tarçın saç rengidir. Ayrıca tarçın kahve saç rengi ve tarçın karamel saç rengini de inceleyin deriz. Çünkü bu senenin saç renkleri arasında en çok beğenilecek olan ve önerilen saç rengidir.

Özellikle tarçın bakır saç rengi, renkli saç modelleri arayışındaki genç ve orta yaş saç renkleridir.

50 yaş üstü saç rengi olarak ise tarçın bakır saç rengi yerine tarçın kahve saç rengi önerilmektedir. Tarçın saç rengi özellikle açık tarçın saç rengi ve koyu tarçın saç rengi olarak çeşitlendirilmektedir.

Bu Senenin Saç Rengi

Bu Senenin Saç Rengi

Tarçın Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır

Özellikle bu sene moda saç renkleri arasında olan tarçın bakır saç rengi geniş kullanıcı kitlesine sahiptir. Aslında gençlerde tüm ten renkleri ile uyum sağlamaktadır. Özellikle açık kumral ten renginde mükemmel durmaktadır.

Yani son moda saç renkleri arasında yer alan tarçın saçları bu yaz saç renkleri olarak mutlaka denemelisiniz. Ayrıca koyu tarçın rengini de unutmayın!

Düz Boya Renkleri

Yeni moda saç boyama ve en gozel saç rengleri, genelde düz boya renklerinden oluşmaktadır. Bu senenin saç rengi modası da şeftali kırmızısı ve açık sarı şeklindedir. Ek olarak doğal kahve sarı ve koyu tarçın kahve tonları düz saç renkleri olarak öne çıkmaktadır.

Değişik saç renkleri olarak ise ultra açık sarı renk tonu öne çıkmaktadır. Ancak doğru ultra sarı renk tonunu yakalamak için mor şampuan ile mutlaka renk düzenlemesi yapılmalıdır. Ayrıca ten rengi uyumu mutlaka sağlanmalıdır. Çünkü ultra açık sarı, saç rengi modelleri açık kumral ve açık sarı tenlilere yakışmaktadır.

Yeni sezon saç renkleri hakkında daha fazla detaya mı ihtiyacınız var. o halde yeni sac renkleri arasından derlediğimiz görselleri inceleyebilirsiniz. Böylece bu senenin mükemmel saç renkleri hakkında tüm detaylara sahip olacaksınız.

Resim Galerisi: Yeni Moda Saç Renkleri

Bir önceki makalemiz olan Kahve Köpüğü Saç Rengi-Nasıl Elde Edilir-Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda Kahve Köpüğü Saç Rengi-Nasıl Elde Edilir-Kimlere Yakışır hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
Tarz Kadın Blogu