Tarz Kadın

Röfle Dip Boyası Nasıl Yapılır? (Dip Boyası Yapımı Ve Fiyatları)

10.04.2021
84
Röfle Dip Boyası Nasıl Yapılır? (Dip Boyası Yapımı Ve Fiyatları)

Röfle dip boyası nasıl yapılır başlıklı yazımızda dip röfle ne zaman yapılır, röfleli saça dip boyası kaç numara ve dip röfle fiyatları hakkında bilgi vereceğiz. Saça yapılan herhangi bir işlemde, eğer ilk defa yaptıracaksak tereddüt yaşarız. Dip boyası için de bu böyledir. Dip boyası yaptırmadan önce röflenin dip boyası ne renk olmalı?

Daha önce röfleli saça dip boya yaptıranların yorumları, en güzel röfle dip boyası renkleri nelerdir gibi soruların cevaplarını merak ederiz. Zira röfle modelleri saça yapılan işlemler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. İşte biz bugün sizlere röfle dip boyası yapımı hakkında merak ettiğiniz bu soruların cevaplarını vereceğiz.

Röfle Dip Boyası Nasıl Yapılır?

Röfle veya meç sonrası en çok şikayet edilen konu saçın uzama hızına göre 25-30 gün sonra dip boyası yaptırma zorunluluğunun ortaya çıkmasıdır. Özellikle orijinal saç rengi koyu olup da üzerine sarı röfle yaptırıldığı zaman dipten gelen orjinal saç rengi çirkin göründüğü kadar sinir bozucu da olmaktadır.

Röflenin dip boyası ne renk olmalı

Röflenin dip boyası ne renk olmalı

Bu konuda açık renk tonlarında saçlara sahip olanlar çok şanslılar. Onların böyle bir problemi yok:)

Beyaz ten koyu renk saçlarda dip boyası kesinlikle düzenli olarak yapılmalıdır. Sürekli dip boyası için kuaföre gitmek istemeyenler evde dip boyası yaparak bu işlemi kendileri halledebilirler.

Dip boyası için çözümler ararken işin ucunda bir de kişinin asla istediği renk tonunu tutturamaması vardır. Bunun için evde kendiniz röfle dip boyası yaptıktan sonra bir daha kuaföre gitmeyebilirsiniz.

Röfle Dip Boyası Ne Renk Olmalı?

Röfle geçişleri koyu renkten açık saçlara doğru yapılmaktadır. Özellikle çok koyu saç rengine sahip olanlar için sık sık dip röfle yaptırmak gerekir. Kuaförünüz 4- 6 hafta sonra dip boyası yapmanızı önerse de saçların aşırı yıpranmaması için bunu 8-10 haftaya çıkarabilirsiniz.

Röfle dip boyası ne renk olur

Röfle dip boyası ne renk olur

Dip boyası renkleri yaptırdığınız röfle tonuna göre değişmemektedir. Platin sarı röfle dip boyası veya sarı röfleli saça dip boyası en sık kullanılan dip röfle boyası olarak  karşımıza çıkmaktadır.

Röfle rengi ile çok zıt renklerde dip boyası (dip röfle) yapmak çok da hoş görünmeyecektir. İlk defa evde röfle dip boyası yapacaksanız, mutlaka kuaförünüze sormalı doğrultusunda yapmalısınız.

Röfleli Saça Dip Boyası Kaç Numara

Röfleli saça dip boyası nasıl yapılır sorusunun cevabını internette yayınlanan birçok videoda uygulamalı olarak görebilirsiniz.  Dip boyası rengine karar veremediyseniz, dip boyası nasıl yapılır sorusundan önce, mutlaka röfleli saça dip boyası kaç numara olmalı sorusunun cevabını kuaförünüz den almalısınız.

Günümüzde birçok ünlü boya markası evde rahatlıkla yapılabilen dip boyası veya dip röfle için ürünler satışa çıkarmaktadır.

Kuaförünüzden dip röfle renginizi öğrendikten sonra evde kendiniz rahatlıkla dip röfle yapabilirsiniz. Sarı saça dip  röfle boyası numarası, platin sarı saça dip boyası kaç numara sorusunun cevabı olarak sizlere loreal excellence 8.0 önerebiliriz.

Röfleli veya meçli saçlarda dip boyama

Röfleli veya meçli saçlarda dip boyama

Röfleli saça küllü tonlarda dip boyası yapmak istiyorsanız 8.1 veya 7.1 dip boyası renkleri kullanabilirsiniz. Palette 10.1 ile palette 9 karıştırılarak da dip boyası yapılmaktadır.

Size tavsiyemiz saç renginizin tonuna uygun dip boyası renkleri farklı olacağı için ilk görüşü mutlaka kuaförünüz den almanız yönündedir.

Sarı saça kumral dip boyasının da dip boyası olarak kullanılan renkler arasında yer aldığını belirtmek isteriz.

Röfleli veya meclis saçlarda dip boyama evde 1 kez yapıldı mı kuaföre gitmeye gerek duymayacaksınız.

Dip Röfle Fiyatları

Dip röfle fiyatları bölgeden bölgeye değişmektedir. Hatta aynı bölgedeki kuaförler arasında bile farklılık göstermektedir. Dip röfle veya dip boyası yaptıracaksanız ortalama fiyatları 75- 120 tl arasında değişmektedir.

Kenar mahallelerdeki kuaförlerde çok daha uygun fiyata röfleli saça dip boyası uygulaması yaptırabilirsiniz. Bölgesel röfleli saça dip boya fiyatları için kuaför yüzden daha net bilgiler alacağınızı belirtmek isteriz.

Dip röfle fiyatları

Dip röfle fiyatları

Evde Röfleli Saça Dip Boyası Nasıl Yapılır?

Kullandığınız dip boyası kılavuzunu mutlaka okumalısınız. Kutunun içinden çıkan malzemeleri anlatıldığı şekilde karıştırdıktan sonra saçların kısmına fırça ile güzelce yedirerek uygulamalısınız. İnce ince tutamlar halinde dip boyası uygulaması dip boyası nasıl yapılmalıdır sorusunun en önemli püf noktasıdır.

Uygulama sonrası kutu üzerinde belirtilen ortalama 30-40 dakikalık bekleme süresi sonrası saçları yıkayarak kullanabilirsiniz.

Dip Röfle Ne Zaman Yapılır? (Dip Boyası Kaç Santimde Yapılmalıdır)

Dip röfle ne zaman yapılmalıdır sorusunun cevabı kişinin saçlarının uzama oranına göre değişmektedir. Bazı saçlar iki haftada 5-6 santim uzarken bazı saçlarda 4-5 ayda ancak 5-6 santim uzar. Dip boyası ne zaman yapılmalıdır sorusunun cevabını da kişi kendisi verebilir.

Aynada saç dipleri belirgin hale gelerek güzelliğinizi gölgelediği an dip boyası uygulaması yapabilir. Dip boyası kaç ayda bir yapılır sorusunun cevabını ortalama olarak 8 ile 10 haftalık bir süreç sonrasını göstermektedir.

Aşağıdaki resim galerisinde röfle dip ne renk olmalı röfle dip boyası nasıl yapılır sorularının cevapları niteliğindeki görselleri inceleyerek daha fazla detaya ve ayrıntıya sahip olabilirsiniz.

Resim Galeri: Röfleli Veya Meçli Saçlarda Dip Boyama

 

Bir önceki makalemiz olan Kahve Köpüğü Saç Rengi-Nasıl Elde Edilir-Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda Kahve Köpüğü Saç Rengi-Nasıl Elde Edilir-Kimlere Yakışır hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu