Röfle Dip Boyası Nasıl Yapılır? | Yapımı Ve Fiyatları

27.08.2023
3.277
Röfle Dip Boyası Nasıl Yapılır? | Yapımı Ve Fiyatları

Röfle dip boyası nasıl yapılır başlıklı yazımızda dip röfle ne zaman yapılır, röfleli saça dip boyası kaç numara ve dip röfle fiyatları hakkında bilgi vereceğiz. Saça yapılan herhangi bir işlemde, eğer ilk defa yaptıracaksak tereddüt yaşarız. Aslında dip boyası için de bu böyledir. Dip boyası yaptırmadan önce röflenin dip boyası ne renk olmalı? Dip röfle için saç ne kadar uzamalı sorularına cevap ararız.

Daha önce röfleli saça dip boya yaptıranların yorumları, en güzel röfle dip boyası renkleri nelerdir gibi soruların cevaplarını merak ederiz. Aslında röfle modelleri saça yapılan işlemler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. İşte biz bugün sizlere röfle dip boyası yapımı hakkında merak ettiğiniz bu soruların cevaplarını vereceğiz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Röfle Modelleri

Röfle Dip Boyası Nasıl Yapılır?

Aslında röfle dip boyası nasıl yapılır sorusunun cevabını röfle sevenler ve sürekli kullananlar merak etmektedir. Çünkü röfle veya meç sonrası en çok şikayet edilen konu saçın uzama hızına göre 25-30 gün sonra dip boyası yaptırma zorunluluğunun ortaya çıkmasıdır. Özellikle orijinal saç rengi koyu olup da üzerine sarı röfle yaptırıldığı zaman dipten gelen orjinal saç rengi çirkin göründüğü kadar sinir bozucu da olmaktadır.

Röflenin dip boyası ne renk olmalı

Röflenin dip boyası ne renk olmalı

Bu konuda açık renk tonlarında saçlara sahip olanlar çok şanslılar. Onların böyle bir problemi yok:)

Beyaz ten koyu renk saçlarda dip boyası kesinlikle düzenli olarak yapılmalıdır. Sürekli dip boyası için kuaföre gitmek istemeyenler evde dip boyası yaparak bu işlemi kendileri halledebilirler.

Aslında dibi gelmiş saç boyama işleminin ilkini kuaförde yaptıktan sonra diğerlerini evde kendiniz yapabilirsiniz. Yanınızda size yardımcı olacak birinin olması işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Bunun için röfleli saçınıza uygun dip boya rengini bilmeniz yeterli olacaktır.

Dip boyası için çözümler ararken işin ucunda bir de kişinin asla istediği renk tonunu tutturamaması vardır. Bunun için evde kendiniz röfle dip boyası öncesi mutlaka saçınızı gören bir kuaförden destek almalısınız. Çünkü saç geçişlerinde ala bele görüntü kalmaması ve önceki saçlarla uygun tonun yakalanması önemlidir.

Röfle Dip Boyası Ne Renk Olmalı?

Röfleli saça dip boya renkleri kullandığınız röfle rengine göre değişiklik göstermektedir. Özellikle çok koyu saç rengine sahip olanlar için sık sık dip röfle yaptırmak gerekir. Sa Kuaförünüz 4- 6 hafta sonra dip boyası yapmanızı önerse de saçların aşırı yıpranmaması için bunu 8-10 haftaya çıkarabilirsiniz.

Doğal Saç Rengine En Uygun Tonu seçin

  • Röfle geçişleri koyu renkten açık saçlara doğru yapılmaktadır.
Röfle dip boyası ne renk olur

Röfle dip boyası ne renk olur

  • Dip boyası renkleri yaptırdığınız röfle tonuna göre değişmektedir.
  • Platin sarı röfle dip boyası veya sarı röfleli saça dip boyası en sık kullanılan dip röfle boyası olarak  karşımıza çıkmaktadır.
  • Röfle rengi ile çok zıt renklerde dip boyası (dip röfle) yapmak çok da hoş görünmeyecektir. İlk defa evde röfle dip boyası yapacaksanız, mutlaka kuaförünüze sormalı doğrultusunda yapmalısınız.
  • Aslında dip boya öncesindeki saç renginizden röfle dip boya renklerine geçiş doğru yapılmalıdır. Bunun için de dip boya renkleri sorgusu öncesinde mutlaka kuaför görüşmesi öneriyoruz. Çünkü saç boyasının akması, diplerdeki saç koyuluğu, yeni gelen saçların tonu seçilecek renkte belirleyici olmaktadır.

Röfleli Saça Dip Boyası Kaç Numara

Röfleli saça dip boyası nasıl yapılır? Bu konuda yayınlanan birçok videoda uygulamalı olarak görebilirsiniz.

Dip boyası rengine karar veremediyseniz, dip boyası nasıl yapılır sorusundan önce, mutlaka röfleli saça dip boyası kaç numara olmalı konusunu incelemelisiniz. Burada doğal saç rengi tonlarında seçim yapmalısınız. Saç rengine değişiklik mi yapacaksınız? O halde ten renginize uyumlu saç boyası tercihe ederek o yönde ilerlemelisiniz.

Günümüzde birçok ünlü boya markası evde rahatlıkla yapılabilen dip boyası veya dip röfle için ürünler satışa çıkarmaktadır.

Kuaförünüzden dip röfle renginizi öğrendikten sonra evde kendiniz rahatlıkla dip röfle yapabilirsiniz.

Sarı Saça Dip Röfle Rengi Numarası

Sarı saça dip röfle boyası numarası, platin sarı saça dip boyası kaç numara sorusunun cevabı olarak sizlere loreal excellence 8.0 önerebiliriz.

Eğer saç diplerinde beyaz çoksa, saç uçları da çok açıksa doğru eşleştirme yapılmalıdır. Bunun için küllü tonları da dip boya içine eklemelisiniz. Böylece daha kusursuz görünen saçlar ortaya çıkacaktır.

Sarı saça kumral dip boyası da beğenilerek kullanılan renkler arasındadır.

Röfleli veya meçli saçlarda dip boyama

Röfleli veya meçli saçlarda dip boyama

Platin Saça Hangi Dip Boya Numarası ?

Röfleli saça küllü tonlarda dip boyası yapmak istiyorsanız 8.1 veya 7.1 dip boyası renkleri kullanabilirsiniz. Palette 10.1 ile palette 9 karıştırılarak da dip boyası yapabilirsiniz.

Size tavsiyemiz saç renginizin tonuna uygun dip boyası renkleri seçmenizdir. Çünkü yeni gelen saçlar ve önceki röfleli saçlar arasındaki geçiş sırıtmamalıdır. Bunun içinde bir kuaför arkadaşınızdan kullanacağınız boya renkleri konusunda sözlü destek alabilirsiniz.

Röfleli veya mec’li saçlarda dip boyamasını evde 1 kez yapabilirseniz bir daha kuaföre gitmeye gerek duymayacaksınız.

Dip Röfle Fiyatları

Dip röfle fiyatları bölgeden bölgeye değişmektedir. Hatta aynı bölgedeki kuaförler arasında bile farklılık göstermektedir.

Dibi gelmiş saça dip röfle veya dip boyası yaptıracaksanız dip boya fiyatları ortalama 1000 TL den başlamaktadır.

Kenar mahallelerdeki kuaförlerde çok daha uygun fiyata röfleli saça dip boyası yaptırabilirsiniz.

Bölgesel röfleli saça dip boya fiyatları için daha net ve doğru bilgiyi bölgenizdeki kuaförden alabilirsiniz. Çünkü fiyatları saç uzunluğuna, kullanılan boya miktarına, boya markasına ve işçiliğe göre değişmektedir.

Dip röfle fiyatları

Dip röfle fiyatları

Evde Röfleli Saça Dip Boyası Nasıl Yapılır?

Dip boyası kaç dk bekletilir? Kullandığınız dip boyası kılavuzunu mutlaka okumalısınız.

Kutunun içinden çıkan malzemeleri anlatıldığı şekilde karıştırdıktan sonra saçların kısmına fırça ile güzelce yedirin.

Boyayı ince ince tutamlar halinde sürerek tarayın.

Evde dip boyası uygulamasında dip boyası nasıl yapılmalıdır sorusunun en önemli püf noktası taramaktır. Boyayı sürdükten sonra tarağı boyaya hafif batırarak uçlara kadar taramak doğru renk geçişi sağlayacaktır.

Dip Boyası Kaç Dakika Bekletilir?

Uygulama sonrası kutu üzerinde belirtilen ortalama 30-40 dakikadır. Ancak saçlarda beyaz olması bu süreyi uzatmaktadır. Çünkü kişinin ana saç rengi bekleme süresinde belirleyicidir. Normal saçlarda 25-30 dakika bekleme süresi yeterken beyaz saçlarda 45 dakikayı bulmaktadır.

Dip Röfle Ne Zaman Yapılır? Dip Boyası Kaç Santimde Yapılmalıdır?

Aslında dip röfle ne zaman yapılmalıdır sorusunun cevabı kişinin saçlarının uzama oranına göre değişmektedir.

Dip Röfle İçin Saç Ne Kadar Uzamalı?

  • Bazı saçlar iki haftada 5-6 santim uzarken bazı saçlarda 4-5 ayda 5-6 santim uzar.
  • Dip boyası ne zaman yapılmalıdır sorusunun cevabını da kişi kendisi vermeli veya kuaföründen destek almalıdır.
  • Aslında kullanıcı dibi gelmiş saçlardan ne zaman rahatsız olursa o zaman yaptırmaktadır 🙂
  • Çünkü dibi gelmiş saç, özellikle beyaz ise rahatsız eder.

Dip Boyası Kaç Ayda Bir Yapılır?

Ortalama olarak 8 ile 10 haftalık bir süreç sonrasını göstermektedir. Ancak saçlar dip röfle sırasında tekrar pakete gireceği için pakete girecek uzunlukta olması en doğrusudur. Saçlar belli bir uzunluğa gelmediği zaman üst üste boya gören saçlar çok yıpranmaktadır.

Aşağıdaki resim galerisinde röfle dip ne renk olmalı? Röfleli saça dip boyası nasıl yapılır? Dip röfle için saç ne kadar uzamalı? Röfleli saça hangi renk dip boyası yapılır sorularının cevapları niteliğindeki görselleri inceleyebilirsiniz. Böylece daha fazla detaya ve ayrıntıya sahip olabilirsiniz.

Resim Galeri: Röfleli Saça Dip Boya Renkleri

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu