Genç Erkek Saç Modelleri: Günlük ve Özel Anlar İçin

05.11.2023
232
Genç Erkek Saç Modelleri: Günlük ve Özel Anlar İçin

Genç erkek saç modelleri, genç erkek uzun saç modelleri ve genç erkek kısa saç modellerinden oluşmaktadır.  Ayrıca hafif kısa saç modeli erkek stilleri de en tarz erkek saç modelleri arasındadır. Genç saç modelleri erkek stilleri tarzınızı ve kişiliğinizi yansıtan önemli unsurlardan biridir. Bu nedenle kullandığınız saçınızın rengi, modeli ve uzunluğu sizin hakkınızda çok şey söylemektedir.

Aslında saç modelinizi seçerken trendler dışında, ten renginize, yaşam tarzınıza ve yüz şeklinize uygun seçmelisiniz. Gelin şimdi hep birlikte genç erkek saç modelleri ve genç erkeklerin saç kesim modellerini görelim.

Genç Erkek Saç Modelleri | Bu Senenin

Genç erkek saç modelleri öncelikle yüz şekline göre seçilmelidir. Özellikle kendi yüz tipine uygun saç modelleriniz belirlemelisin. Ardından yüz şekline uygun tren saç modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Böylece en tarz erkek saç modelleri sahibi olursunuz.

Genç erkek uzun saç modelleri

Genç erkek uzun saç stilleri

Genç Erkek Kısa Saç Stilleri

Düz kısa saç stilleri: Aslında bu model modası geçmeyen erkek saçları arasında yer almaktadır. Hemen hemen her yaşta erkeğe yakıştığı gibi genç erkeklerde de karizmatik durmaktadır. Çünkü genç erkeklerin yüz hatları daha belirgin ve estetiktir. Bu nedenle düz kısa saç modeli düşünebilirsiniz. Düz kısa saç modeli nasıl yapılır? Canları 0-3 numara saç kesimi ile kestirip üst kısımları uzatabilirsiniz. Üst kısımdaki saçların uzunluğu saçların ne tarafa doğru tarayacağınızı belirleyecektir. Örneğin kısa dönemde saçları dikebilir saçlar uzadıkça arkaya doğru tarayarak şekillendirebilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Yeni Nesil Erkek Saç Stilleri

3 numara saç: Genç erkek kısa saç stilleri arasında 3 numara saç modeli de öne çıkmaktadır. 3 numara saç, saç derisine çok yakın biçimde kesilen saç modelidir. Genç erkek kısa saç stillerri olarak kullanılan 3 numara saçlarda saça şekil veya çizgi attırarak kullanabilirsiniz. Böylece daha havalı saçlara sahip olabilirsiniz. Kısa saçları günlük ve özel gün saçları olarak kullanabilirsiniz. Ancak özel anlarda şekillendirmeniz daha doğru olacaktır.

Genç Erkek Uzun Saç Modelleri

Genç erkek uzun saç stilleri olarak kullanılan saçların boyu genelde omuz hizasındadır. Omuzlarda veya omuzlardan biraz aşağıda bırakılarak kullanılmaktadır. Genç erkeklerde uzun saç modeli asi bir görünüm yanında romantik de bir görünüm sunmaktadır. Genç erkeklerde uzun saçları şekillendirme yöntemleri arasında doğal dalgalar, topuz veya at kuyruğu saç modelini görüyoruz. Ek olarak özellikle sporcuların kullandığı modeller arasında ise örgülü saç modelleri vardır. Özellikle uzun saçların bakımlı olmasının kişiliğinizi yansıtan en önemli unsur olduğunu unutmayın.

2024 Erkek genç saç modelleri

2024 Erkek genç saç stilleri

Crew Saç Kesimi

Fade saç kesimine benzeyen bir saç modelidir. Bu modelde saçın alın kısmından tepeye doğru gittikçe kısalan saçlar vardır. Özellikle tepede kalan saçlar daha uzundur. Bu saçlarla perçem, sivri uçlu saç modeli, pompa doğru saç modeli veya yana taranmış saç stilleri yapabilirsiniz.

Dağınık Saç Modelleri

Hemen hemen her sene kullanılan erkek saç stilleri arasındadır. Genç saç modelleri stilleri arasında da dağınık saç modelleri vardır. Gençliğin doğasıyla ve ruhuyla bağdaşan ve saçın doğal dokusunu ortaya çıkaran stildir. Rahat ve dağınık saç modelleri sevenler kullanabilirsiniz. Bu saç modeli ile hem rahat hem çekici görünebilirsiniz. Ancak dağınık saç modelini wax, jöle veya saç spreyi gibi ürünlerle şekillendirmelisiniz. Böylece daha karizmatik ve havalı görünebilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ En Yeni Erkek Saç  Stilleri 2024 | 85 Stil

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin genç erkekleri için saç modelleri görsellerinden derledik. Görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz. Unutmayın saç modeliniz sizin imzanızdır. Bu nedenle uygun doğru ve en tarz erkek saç stilleri seçmelisiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Yüz Şekline Göre Saç: Erkek Stilleri

Resim Galerisi: Genç Saç Modeli Erkek

Bir önceki makalemiz olan Gri Saç Modelleri Erkek İle Tarz Olun başlıklı yazımızda erkek gri saç, gri saç ve gri saç erkek hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu