Tarz Kadın

Yüz Şekline Göre Saç Modelleri Erkek Stilleri

19.06.2021
1.778
Yüz Şekline Göre Saç Modelleri Erkek Stilleri

Yüz şekline göre saç modelleri erkek stilleri başlıklı yazımızda, yuvarlak yüze saç modelleri erkek, uzun yüz saç modelleri erkek, kare yüz saç modelleri erkek saçı kesimleri vereceğiz. Ayrıca erkek oval yüz saç modelleri, elmas yüz şekli erkek için saç modelleri, dikdörtgen yüz erkek için saç modelleri gibi yüz şekline göre saç modelleri erkek tasarımları hakkında da bilgi veriyoruz.

Kafa şekline göre saç modelleri erkek tasarımları ile çok daha karizmatik ve tarz görünebilirsiniz. İşte yüz tipine göre saç kesimi erkek tasarımları…

Yüz Şekline Göre Saç Modelleri Erkek Stilleri

Erkek saç kesimi yapılacağı zamanda tıpkı kadın saç kesimi gibi yüz tipine göre saç kesimleri belirlenmeli ve bu yönde saç tıraşı yapılmalıdır.

Yüz şekillerine göre saç modelleri erkek

Yüz şekillerine göre saç modelleri erkek stilleri-yüz tipi belirleme

Bazı erkeklere sıfır saç yakışırken, bazılarına çizikli saç modelleri, sıfır saç, 3 numara sakal veya yanlar 3 üstler 5 numara saç modelleri yakışmaktadır. Bu nedenle yüz şekli belirleme ile doğru saç modelini bularak yüz şekillerine göre saç modelleri erkek stilleri uygulamalısınız.

Yuvarlak Yüze Saç Modelleri Erkek

Yuvarlak yüz şekline göre saç modelleri erkek; Yuvarlak kafa saç modelleri belirlenirken yüzünüzü daha uzun gösterecek saç modellerine yönelmelisiniz. Örneğin  sıfır saç, 1 numara saç- numarası kafa yapınızı daha yuvarlak gösterecektir.

Yuvarlak yüze saç modelleri erkek stilleri için yanları kısa üst kısmı daha uzun saç arasında olan, yanlar 3 üstler 5 numara saç modelleri bir modeller kullanmalısınız. Saçlarınızı üst kısmını aşırı derecede uzatarak alnınızı kapatan saç modellerinden uzak durmalısınız.

Yuvarlak yüze saç modelleri erkek

Yuvarlak yüze saç modelleri erkek-dağınık saç modelleri erkek

Yuvarlak yüz nasıl olur erkek için diyorsanız elmacık kemiklerinin keskin olmadığı yanak ve çene kısımlarının yumuşak geçişlerle toparlandı yüz şeklidir. Yuvarlak yüzde keskin çene, elmacık kemiği ve şakak hatları yoktur.

Yüz şekline göre saç kesimi modelleri arasından doğru saç modeli ile daha karizmatik ve tarz görünebilirsiniz.

Erkek Oval Yüz Saç Modelleri

Yüze göre saç modelleri erkek için olmazsa olmaz demiştik. Oval yüze saç modelleri belirlemesi erkek için de kadın için de oldukça kolaydır. Oval yüze saç kesimleri ve modelleri olarak bütün erkek saç modellerini tavsiye edebiliriz.

Oval yüz tipine sahip olanlar hoşunuza giden saç kesimi yaptırabilir, bu saç kesimlerinde üstleri uzun tutabileceğiniz gibi komple uzatarak arkadan toplayabilirsiniz. Buna benzer birçok saç stilini kendiniz de kullanabilirsiniz.

Oval yüz şekline göre saç modelleri erkek stili için seçim yaparken kısa boylu erkek saç modeli, uzun boylu erkek saç modeli, zayıf erkek saç modeli veya şişman erkek saç modeli arasından seçim yapmalıdır.

Erkek oval yüz saç modelleri

Erkek oval yüz saç modelleri-yüz şekline göre saç kesimi

Erkek yüz şekline göre saç modelleri; Oval yüz saç modelleri için oval yüz olduğumu nasıl anlarım diyorsanız yüzünüzün uzunluğu elmacık kemiklerinizin olduğu bölgeden daha fazla ise oval yüz hattına sahipsiniz demektir.

Yüz şekline göre saç modelleri programı çerçevesinde oval yüz tipinden net bir keskinlik bulunmadığı için çene ve yanak keskin değil yumuşak geçişli, alın kısmı geniştir.

Erkek oval yüz saç modellerinde dikkat edilecek tek nokta yan kısımların aşırı derecede uzun bırakılmamasıdır. Uzun bırakıldığı zamanda arkadan toplanırsa çok daha karizmatik ve erkeksi bir görünüm sağlar.

Kare Yüz Saç Modelleri Erkek

Kare yüz şekline göre saç modelleri erkek; Yüz tipine göre saç modelleri erkek stilleri belirlenirken önümüze çıkan sınırsız model seçeneği içerisinde en doğrusunu bulmak gerekmektedir. Kare yüz saç modelleri erkek stilleri uygulanırken saç renkleri de ten rengine göre seçilmelidir.

Kare yüz şekli olduğunu nasıl anlarım sorusunun cevabı olarak keskin hatlara sahipseniz kare yüz şekline sahipseniz diyebiliriz. Şöyle ki yüzünüzün genişliği ve uzunluğu hemen hemen aynıdır. Çene hatları yana doğru açılarak yanak kısımlarıyla aynı hizada gibi görünür.

Kare yüz saç modelleri erkek

Kare yüz saç modelleri erkek

Kare yüz şekli erkek için en erkeksi ve karizmatik yüz şekli olarak denilmektedir. Doğru saç modeli ve yüz tipine göre saç kesimi erkek stili ile bu erkeksi  imajınızı daha da güçlü hale getirebilirsiniz.

Kare yüz tipine saç modeli erkek olarak kısa saçlar daha ön plandadır. Kafa yapınızın formunu orantılı bir şekilde destekleyeceğini saç modeli ile doğru saç kesim erkek stilini bulmuş olursunuz.

Kare yüz saç kesimleri erkek stilleri arasında fade saç kesimi, fransız kesimi, önü uzun arkası kısa saç  kesimleri bulunmaktadır. Saçlarınızı bahsettiğimiz  erkek saç kesimleri ile şekillendirebilir, bu saç stillerine kirli sakal eklenebilir ve bu şekilde daha yakışıklı görünebilirsiniz.

Kare yüz erkek için yanlar 3 üstler 5 numara veya her tarafı 3 numara saç modeli avantajlı bir saç modelidir. Bu saç modeline kirli sakal ile destek verirseniz çok daha karizmatik olursunuz.

Elmas Yüz Erkek İçin Saç Modelleri

Elmas yüz şeklinde çene sivridir yukarıya alın kısmına gidildikçe genişleyen bir yüz yapısı vardır. Elmas yüz erkek için uygun saç kesimleri genellikle yanların kısa üstlerin uzun olduğu saç modelleridir. Bu tarz saçlarla yüzünüzdeki orantıyı yakalayabilirsiniz.

Elmas yüz şekli erkek

Elmas yüz şekli erkek

Elmas yüz erkek için uzun yüz şekli de denilebilir aslında. Elmas yüz erkek dede uzun ve sivri çene yapısı vardır.

Elmas yüz şeklini uzun yüz şeklinden ayıran en belirgin özellik elmacık kemiklerini alından çok daha geniş olması ve geniş görülmesidir. Bu da elmas yüz şeklini ortaya çıkarmakta ve elmas yüze göre saç kesimi yapmayı zorunlu kılmaktadır.

Elmas yüz şekline uygun sakal stilleri ile saç kesim modelleri birleştirilirse çok daha doğru kararlar vermiş olursunuz.

Elmas yüz şekline göre saç modelleri erkek; Elmas yüz erkek için saç kesimi olarak hacimli ve yüksek saçları öneriyoruz. Mesela saçın tepe kısmı dağınık ve kabarık bırakılırsa, saçın tepe kısmındaki saçlar uzatılarak sağa sola dalgalı bir şekilde bırakılırsa doğru saç kesimi bulunmuş olunur.

Elmas yüz erkek saç kesimlerinde saçın yan taraflarının uzun bırakılması asla tavsiye edilmez. Elmas yüz için sakal olarak çapa sakal öneriyoruz. “Çapa sakal benim tarzım değil” diyorsanız doğru saç kesimi ile ince sakal veya kirli sakal da kullanabilirsiniz.

Dikdörtgen Yüz Erkek İçin Saç Modelleri

Yüze göre saç modelleri erkek stilleri belirleneceği zaman dikdörtgen yüz de erkek için farklı tasarımları bilmek gerekmektedir. Dikdörtgen yüz şeklinde elmacık kemiği, çene çizgi ve alın hizası hemen hemen aynıdır diyebiliriz. Bu haliyle kare ve oval yüz hatlarına benziyor olsa da orantılı yüz uzunluğu hissedilir derecede fark göstermektedir.

Dikdörtgen yüz erkek

Dikdörtgen yüz erkek

Dikdörtgen yüz şekline göre saç modelleri erkek: Dikdörtgen yüz erkek saç kesimleri için yüzünüzün orantısını bozmayacak erkek saç kesimi modelleri kullanmalısınız. Bu erkek saç kesimleri arasında kısa yanlar ve hacimli üstler doğru tercih olacaktır.

Dikdörtgen yüz şekillerine göre saç modelleri erkek tarzı için alına düşen perçemli saç modellerini veya yana yatırılan saç modellerini kullanabilirsiniz.  Tepe kısmı aşırı uzun bırakılan saçlar yüzünüzün dikdörtgenliğini ve keskinliğinin daha da artıracağı için çok da tercih edilmemelidir.

Bahsettiğimiz saçlarla birlikte kirli sakal ve kısa sakal kullanabilirsiniz. Sessiz olun ve sakal asla kullanmayın çünkü bu dikdörtgen olan yüz yapınızı daha uzun ve sivri gösterecektir.

Üçgen Yüz Şekline Göre Saç Modelleri Erkek

Üçgen yüz nasıl olur? Elmas yüz tipinin tam tersi olan yüz şekline üçgen yüz tipi denilmektedir. Çene kısmı alın kısmına göre daha geniş formdadır. Maskülen bir ifade sunan üçgen yüz saç modeli olarak orta uzunlukta saçları tercih etmelisiniz.

Üçgen yüz şekline göre saç modelleri erkek stilleri saç formları arasında üç numara saç gibi aşırı kısa saçların yeri yoktur. Bunun yerine alını kapatan perçemlerin içinde yer aldığı saç modelleri erkek stili daha doğru olacaktır.

Aşağıdaki resim galerisinde sizler için derlediğimiz bu senenin saç modelleri erkek stilleri arasından seçerek hazırladığımız yüz şekillerine göre saç modelleri erkek görsellerini sunuyoruz. İnceleyerek daha fazla ayrıntıya ve detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi Yüz Şekillerine Göre Saç Modelleri Erkek Stilleri

 

Bir önceki makalemiz olan Saç Traş Modelleri Ve İsimleri Erkek başlıklı yazımızda Saç Traş Modelleri Ve İsimleri Erkek ve Saç traşı erkek hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu