Yüz Şekline Göre Saç Modelleri Erkek Stilleri

22.11.2023
2.834
Yüz Şekline Göre Saç Modelleri Erkek Stilleri

Yüz şekline göre saç modelleri erkek stilleri başlıklı yazımızda, yuvarlak yüze saç modelleri erkek, uzun yüz saç modelleri erkek, kare yüz saç modelleri erkek saçı kesimleri vereceğiz. Ayrıca erkek oval yüz saç modelleri, elmas yüz şekli erkek için saç modelleri, dikdörtgen yüz erkek için saç modelleri gibi yüz şekline göre saç modelleri erkek tasarımları hakkında da bilgi veriyoruz.

Kafa şekline göre saç modelleri erkek tasarımları ile çok daha karizmatik ve tarz görünebilirsiniz. İşte yüz tipine göre saç kesimi erkek tasarımları…

Yüz Şekline Göre Saç Modelleri Erkek Stilleri

Aslında yüz şekline göre saç modelleri erkek için de son derece önemlidir. Çünkü her yüz tipine uyan saç modeli farklıdır. Örneğin, ters üçgen yüz saç modelleri erkek stilleri ile elmas yüz şekli saç modelleri erkek stilleri farklıdır. Bu nedenle doğru saç modeli kullanmalısınız. Böylece daha karizmatik ve yakışıklı görünürsünüz.

Yüz şekillerine göre saç modelleri erkek

Yüz şekillerine göre saç modelleri erkek stilleri-yüz tipi belirleme

Erkek saç kesimi yapılacağı zaman yüz tipine göre saç kesimleri belirlenmeli ve bu yönde saç tıraşı yapılmalıdır.

Bazı erkeklere sıfır saç yakışır, bazılarına çizikli saç modelleri yakışmaktadır. Bazılarına da sıfır saç, 3 numara sakal veya yanlar 3, üstler 5 numara saç modelleri yakışmaktadır. Bu nedenle yüz şekli belirleme ile doğru saç modelini bularak yüz şekillerine göre saç modelleri erkek stilleri uygulamalısınız.

Yuvarlak Yüze Saç Modelleri Erkek

Yuvarlak yüz şekline göre saç modelleri erkek; Yuvarlak kafa saç modelleri belirlenirken yüzünüzü daha uzun gösterecek saç modellerine yönelmelisiniz. Örneğin  sıfır saç, 1 numara saç- numarası kafa yapınızı daha yuvarlak gösterecektir.

Yuvarlak yüze saç modelleri erkek stilleri için yanları kısa üst kısmı daha uzun saç arasında olan, yanlar 3 üstler 5 numara saç modelleri bir modeller kullanmalısınız. Saçlarınızı üst kısmını aşırı derecede uzatarak alnınızı kapatan saç modellerinden uzak durmalısınız.

Yuvarlak yüze saç modelleri erkek

Yuvarlak yüze saç modelleri erkek-dağınık saç modelleri erkek

Yuvarlak yüz nasıl olur erkek? Elmacık kemiklerinin keskin olmadığı yanak ve çene kısımlarının yumuşak geçişlerle toparlandığı yüz şeklidir. Yuvarlak yüzde keskin çene, elmacık kemiği ve şakak hatları yoktur.

Yüz şekline göre saç kesimi arasından doğru saç modeli seçerek daha karizmatik ve tarz görünebilirsiniz.

Oval Yüz Şekline Göre Saç Modelleri Erkek

Erkek oval yüz saç modelleri;

Yüze göre saç modelleri erkek için olmazsa olmaz demiştik. Oval yüze saç modelleri belirlemesi erkek için de kadın için de oldukça kolaydır. Aslında oval yüze saç kesimleri ve modelleri olarak bütün erkek saç modellerini tavsiye edebiliriz.

Oval yüz tipine sahip olanlar hoşunuza giden saç kesimi yaptırabilir, bu saç kesimlerinde üstleri uzun tutabileceğiniz gibi komple uzatarak arkadan toplayabilirsiniz. Buna benzer birçok saç stilini kendiniz de kullanabilirsiniz.

Oval yüz şekline göre saç modelleri erkek stili için seçim yaparken dikkat edilmesi gerekenler vardır. Hepsinin yüzü oval de olsa kısa boylu erkek saç modeli, uzun boylu erkek saç modeli farklıdır. Ayrıca zayıf erkek saç modeli ve şişman erkek saç modeli de farklıdır. bu nedenle oval yüze sahip erkekler vücut tipini de dikkate almalıdır. Böylece kusursuz saç modeli sahibi olabilirsiniz.

Erkek oval yüz saç modelleri

Erkek oval yüz saç modelleri-yüz şekline göre saç kesimi

Erkek yüz şekline göre saç modelleri; Oval yüz saç modelleri için oval yüz olduğumu nasıl anlarım diyorsanız yüzünüzün uzunluğu elmacık kemiklerinizin olduğu bölgeden daha fazla ise oval yüz hattına sahipsiniz demektir.

Yüz şekline göre saç modelleri programı çerçevesinde oval yüz tipinden net bir keskinlik bulunmadığı için çene ve yanak keskin değil yumuşak geçişli, alın kısmı geniştir.

Erkek oval yüz saç modellerinde dikkat edilecek tek nokta yan kısımların aşırı derecede uzun bırakılmamasıdır. Uzun bırakıldığı zamanda arkadan toplanırsa çok daha karizmatik ve erkeksi bir görünüm sağlar.

Kare Yüz Şekline Göre Saç Modelleri Erkek

Kare yüz şekline göre saç modelleri erkek stilleri kullanışlı ve şık saç modellerinden oluşmaktadır. Yüz tipine göre saç modelleri erkek stilleri belirlenirken en doğrusunu bulmak gerekmektedir. Kare yüz saç modelleri erkek stilleri uygulanırken saç renkleri de ten rengine göre seçilmelidir.

Kare yüz şekli olduğunu nasıl anlarım? Keskin hatlara sahipseniz kare yüz şekline sahipsiniz diyebiliriz. Şöyle ki yüzünüzün genişliği ve uzunluğu hemen hemen aynıdır. Çene hatları yana doğru açılarak yanak kısımlarıyla aynı hizada gibi görünür.

Kare yüz saç modelleri erkek

Kare yüz saç modelleri erkek

Kare yüz şekli erkek için en erkeksi ve karizmatik yüz şekli olarak denilmektedir. Doğru saç modeli ve yüz tipine göre saç kesimi erkek stili ile bu erkeksi  imajınızı daha da güçlü hale getirebilirsiniz.

Kare yüz tipine saç modeli erkek olarak kısa saçlar daha ön plandadır. Kafa yapınızın formunu orantılı bir şekilde destekleyeceğini saç modeli ile doğru saç kesim erkek stilini bulmuş olursunuz.

Kare yüz saç kesimleri erkek stilleri arasında fade saç kesimi, fransız kesimi, önü uzun arkası kısa saç  kesimleri bulunmaktadır. Saçlarınızı bahsettiğimiz  erkek saç kesimleri ile şekillendirilirse daha doğru olur. Ayrıca bu saç stillerine kirli sakal eklenmelidir. Böylece daha yakışıklı görünebilirsiniz.

Kare yüz erkek için yanlar 3 üstler 5 numara veya her tarafı 3 numara saç modeli avantajlı bir saç modelidir. Bu saç modeline kirli sakal ile destek verirseniz çok daha karizmatik olursunuz.

Elmas yüz şekli saç modelleri erkek

Elmas yüz şekli saç modelleri erkek

Elmas Yüz Şekline Göre Saç Modelleri Erkek

Aslında elmas yüz şekli erkek için aranılan yüz tipidir. Çünkü elmas yüz, kadınların erkeklerde en çok beğendiği yüz şekli arasındadır. Elmas yüz şeklinde çene sivridir yukarıya alın kısmına gidildikçe genişleyen bir yüz yapısı vardır. Elmas yüz erkek için uygun saç kesimleri genellikle yanların kısa üstlerin uzun olduğu saç modelleridir. Bu tarz saçlarla yüzünüzdeki orantıyı yakalayabilirsiniz.

Aslında elmas yüz erkek için uzun oval yüz şekli de denilebilir. Elmas yüz erkek dede uzun ve sivri çene yapısı vardır.

Elmas yüz şeklini uzun yüz şeklinden ayıran en belirgin özellik nedir? Elmacık kemiklerini alından çok daha geniş olması ve geniş görülmesidir. Bu da elmas yüz şeklini ortaya çıkarmakta ve elmas yüze göre saç kesimi yapmayı zorunlu kılmaktadır.

Elmas yüz şekline uygun sakal stilleri ile saç kesim modelleri birleştirilmelidir. Böylece yüzünüz daha orantılı ve estetik görünecektir.

Elmas yüz şekli erkek

Elmas yüz şekli erkek

Elmas yüz şekline göre saç modeli erkek stillerinde uzun subay traşı kullanabilirsiniz. Aslında elmas yüz erkek için saç kesimi olarak hacimli ve yüksek saçları öneriyoruz. Mesela saçın tepe kısmı dağınık ve kabarık kullanılmalıdır. Saçın tepe kısmındaki saçlar uzatılmalı ve sağa sola dalgalı bir şekilde bırakılarak da kullanılmalıdır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Tombul Yüz Saç Modelleri Erkek

Elmas yüz erkek saç kesimlerinde saçın yan taraflarının uzun bırakılması asla tavsiye edilmez. Elmas yüz için sakal olarak çapa sakal öneriyoruz. “Çapa sakal benim tarzım değil” mi diyorsunuz? O halde ince sakal veya kirli sakal kullanabilirsiniz.

Dikdörtgen Yüz Erkek İçin Saç Modelleri

Yüze göre saç modelleri erkek stillerinde dikdörtgen yüz’de erkek için farklı tasarımları bilmek gerekmektedir. Dikdörtgen yüz şeklinde elmacık kemiği, çene çizgi ve alın hizası hemen hemen aynıdır diyebiliriz. Bu haliyle kare ve oval yüz hatlarına benziyor olsa da orantılı yüz uzunluğu hissedilir derecede fark göstermektedir.

Dikdörtgen yüz erkek

Dikdörtgen yüz erkek

Dikdörtgen yüz şekline göre saç modelleri erkek stilleri arasında uzun ve kısa saçlar öne çıkmaktadır. Aslında dikdörtgen yüz erkek saç kesimlerinde yüzün orantısını bozmayacak erkek saç kesimi modelleri kullanmalısınız. Bu erkek saç kesimleri arasında kısa yanlar ve hacimli üstler doğru tercih olacaktır.

Dikdörtgen yüz şekillerine göre saç modelleri erkek stilleri arasında alına düşen perçemli saç modellerini görüyoruz. Ek olarak yana yatırılan saç modellerini de kullanabilirsiniz. Tepe kısmı aşırı uzun bırakılan saçlar yüzünüzün dikdörtgenliğini ve keskinliğinin daha da artıracaktır. Bu nedenle kullanılmamalıdır.

Bahsettiğimiz saçlarla birlikte kirli sakal ve kısa sakal kullanabilirsiniz. Uzun sakal asla kullanmayın çünkü bu dikdörtgen olan yüz yapınızı daha uzun ve sivri gösterecektir.

Üçgen Yüz Şekline Göre Saç Modelleri Erkek

Üçgen yüz nasıl olur? Elmas yüz tipinin tam tersi olan yüz şekline üçgen yüz tipi denilmektedir. Çene kısmı alın kısmına göre daha geniş formdadır. Maskülen bir ifade sunan üçgen yüz saç modeli olarak orta uzunlukta saçları tercih etmelisiniz.

Üçgen yüz şekline göre saç modelleri erkek stilleri arasında üç numara saç gibi aşırı kısa saçlar yoktur. Bunun yerine alını kapatan perçemlerin içinde yer aldığı saç modelleri erkek stili daha doğru olacaktır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kilolu Erkek Saç Modelleri | Günlük ve Düğünlük Seçenekleriyle

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin yüz şekillerine göre saç modelleri erkek görsellerini sunuyoruz. İnceleyerek daha fazla ayrıntıya ve detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi Yüz Şekillerine Göre Saç Modelleri Erkek Stilleri

 

Bir önceki makalemiz olan Kahverengi Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Olur? başlıklı yazımızda Kahverengi Pantolonun Altına Ne Renk Ayakkabı Gider Erkek hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu