Tarz Kadın

Erkek Fade Saç Modeli Ve Kesimi 2022-2023

20.06.2022
4.706
Erkek Fade Saç Modeli Ve Kesimi 2022-2023

Erkek Fade saç modeli ve kesimi modelleri, saç kesme erke stilleri çerçevesinde trend erkek saçları arasında yer almaktadır. Aslında erkek saç kesim modelleri arasında erkek yaz saç modelleri, erkek kış saç modelleri olarak karşımıza fade saç çıkıyordu. Ancak 2022-2023 sezonunda fade saç modeli hafif bir revizyonla skin fade saç modelini öne çıkarmaktadır. Peki, fade saç modeli, skin fade saç, mid fade ve taper fade saç kesimi nedir? Fade cut saç olarak da bilinen saç, ünlülerin saç modelleri olarak da öne çıkmaktadır.

İşte orta fade saç kesimi, taper fade saç modeli, high fade saç modeli, mid fade saç hakkındaki detaylar…

 Erkek Fade Saç Modeli Ve Kesimi

Kademeli saç kesimi olarak da bilinen fade saç, farklı stillerle kullanılmaktadır. Böylece erkek kısa saç modelleri arasında yer alan fade saç kesimleri hemen hemen herkese yakışmaktadır.  Bu senenin erkek saç modelinde trend olan ve önümüzdeki sezonlarda da sıklıkla kullanılacak gibi duran erkek fade saç kesimi nedir.

Erkek fade saç nedir

Fade Ne Demek? Skin Fade – Mid Fade

konuya ilk olarak sözlük anlamıyla bakalım. Fade, solmak, soldurmak… vb birçok anlama gelmektedir. Skin ‘in ingilizce karşılığı deri (cilt) demek. Aslında bunlara takılmasak iyi olur.

Çünkü erkek saç traşında fade ne demek ile skin fade ne demek arasında çok da fark yok aslında.

Öyleyse biz fade saç ne demek? skin fade saç ne demek ona bakalım. fade saç ensede kısacık olarak başlayan yukarı doğru çıkıldıkça uzayan erkek saç modeline denir. Yani kademeli saç kesimi:)

Skin Fade Saç Modeli

Fade saç modelinin farklı bir formu olan skin fade saç modeli nasıl yapılır?  Yani skin fade saç kesimi ne demek?

Skin fade saç modelinde ise saçlar daha aşağılarda uzun bırakılmaya başlanır. Yani fade saç kesiminde uzun saç katları daha kısadır. Oysaki skin fade saç modelinde kademeli saç daha fazladır. Böylece sıfırlama saç kesimi daha aşağılarda yapılmaktadır. Böylece erkek saç sıfırlama daha az mesafededir.

Aşağıda skin fade saç kesimi videosu paylaşıyoruz. İzleyerek skin fade saç modeli ile fade saç arasındaki farkı görebilirsiniz.

Skin Fade Saç Kesimi Videolu Anlatım

Fade Saç Kesimi

Saç kesme erkek için son dönemlerde farklı stillerin öne çıktığı bir hal aldı. Bu da farklı saç stillerini öne çıkarmaya başladı. Birkaç yıl önce ortaya çıkan ve çok sevilen fade saç da modern erkek saç stilleri olarak karşımıza çıkıyor.

Peki fade saç nedir?

Saçları enseden sıfırlayarak yukarı doğru uzun bırakma işlemidir. Yani saçın tepe noktasından sonra erkek saç sıfırlama noktasında 3 2 1 saç kesimi tekniği kullanılır. Skin fade saç, taper fade saç modeli, saç sıfırlama olarak karşımıza çıkmaktadır.

Skın Fade kısa Saç Kesimi

Aslında Skin fade, enseden sıfırlayarak yukarı doğru uzun bırakılan saçların üst kısımlarını dilediğiniz uzunlukta bırakmadır.

Skın fade saç modelinde saçlar kulak hizasının üstünden iki parmak yukarıya kadar sıfırlanır. Burada saçların tepe kısımları kısa veya daha uzun bırakılır. Ek olarak bu modelde saçlar istenirse yandan ayrılabilir veya saça çizik atılarak kullanılabilir.

Aslında skin fade saçlar erkek fön çekme teknikleri ile de daha tarz olmaktadır. Böylece fade saçlar erkek kısa saç modelleri arasında en çok beğenilen saç modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Fade saç kesimi nasıl olur 3 2 1 saç modeli

Taper Fade Saç Kesimi

Erkek kademeli saç kesimi olan taper fade saç kesimi; İlk olarak saçlar enseden 3 parmak kadar sıfırlanıyor. Ardından geri kalan kısımları yukarı doğru uzun bırakılarak kesiliyor.

Aslında saçların ön kısmı en uzun olan yerler olarak karşımıza çıkıyor. Son olarak ise saçın ön kısmına fön çekilerek şekil veriliyor.

Saç Trendi Fade Cut – Fresh Cut Saç Kesimi Erkek

Ricky martin saç modeli ve ronaldo saç modeli olarak karşımıza fade cut saç kesim modelleri çıkmaktadır. Ancak yüz tipine uygun fade cut kesimi için kuaförünüzden destek almayı unutmayın.

Low fade- Mid Fade Ve High Fade Saç

Bu saç modellerindeki tek fark saç sıfırlama noktalarıdır.

Low fade saç kesiminde sıfır numara kulağın bir parmak üstünden (yani göz çukuru) hizasından başlar. Sonrasında bir parmak yukarısı (kaş hizası) bir numara ile alınır. Low fed (düşük karartılma) tekniğidir.

Mid fade saç kesimi orta fade saç kesimi olarak bilinir. Yani enseden kulak üstünden iki parmağa kadar (göz ile kaş arası çukurundan başlar) sıfır numara ile kesilir. Sonrasında ise aynı şekilde bir parmak yukarısına kadar bir numara ile kesilir. Mid saç (orta karatılma) tekniğidir.

High Fade saç kesiminde ise o numara şakağın tam ortasından başlanır. Ardından diğer tarafa kadar dairesel olarak çizilir.Üst kısmında bir parmak kadar kısım ise bir numara ile kesilir. Bu da High fade yani (yüksek karartılma) tekniğidir.

Aslında bu tekniklerde arada kalan kısımlarda saç sıfırlama teknikleri ile karartma yapılır. böylece tüm yüz tiplerine uygun fade saç ortaya çıkmaktadır.

Fade Saç Modelleri Kime Yakışır?

Erkek fade saç kesimi en moda kısa erkek saç modelleri arasında yer almaktadır. Tarzınızı öne çıkarmak, dikkat çekmek için fade saç modellerini mutlaka düşünmelisiniz.

Hemen hemen her yüz şekline uygun kesim stili bulunan fade saç kesimleri size de yakışacaktır. Çünkü bunca stil arasından mutlaka sizin yüz şeklinize göre saç kesim şekli bulunacaktır.

Fade saç kesimi kimlere yakışır

Aşağıda 2022-2023 fade saç kesimleri ile ilgili derlediğimiz erkek saç kesim modelleri resim galerisini inceleyebilirsiniz. Böylece size uygun fade saç kesimi hakkında daha net kararlar verebilirsiniz.

Ayrıca erkek saç modelleri fade tekniği hakkındaki düşüncelerinizi yorumlarda okuyucularımızla paylaşarak “fade saç bana yakışır mı? Kısa saç bana yakışır mı? Fresh cut saç kesimi erkek” kesimleri hakkında aklında soru işareti olanlara ışık tutabilirsiniz.

Resim Galerisi: 2023 Erkek Saç Kesimleri Fade Cut Saç

Bir önceki makalemiz olan Damat Bohçasına Ne Konur? Damat Bohçası Örnekleri başlıklı yazımızda damat bohçası süslemeleri ve Damat Bohçasında Neler Olur hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu