Erkek Fade Saç Modeli Ve Kesimi 2024-2025

13.01.2024
5.820
Erkek Fade Saç Modeli Ve Kesimi 2024-2025

Erkek Fade saç modeli ve kesimi modelleri, saç kesme erkek stilleri çerçevesinde trend erkek saçları arasında yer almaktadır. Aslında erkek saç kesim modelleri arasında erkek yaz saç modelleri, erkek kış saç modelleri vardır. İşte dört mevsim saç modelleri arayanlar fade kesim düşünebilirler.

Low fade saç kesimi, mid fade saç modeli, skin fade saç kesimi, taper fade saç modeli gibi seçenekler vardır. Ancak 2024 erkek saç modelinde fade saç modeli hafif bir revizyonla skin fade saç modelini öne çıkarmaktadır.

Peki, fade modelleri, skin fade saç, mid fade ve taper fade saç kesimi nedir? Fade cut saç olarak da bilinen saç, ünlülerin saç modelleri olarak da öne çıkmaktadır.

İşte orta fade saç kesimi, taper fade saç modeli, high fade saç modeli, mid fade saç hakkındaki detaylar…

Fade Saç Modeli

Kademeli saç kesimi olarak da bilinen fade saç modeli, farklı stillerle kullanılmaktadır. Böylece erkek kısa saç modelleri arasında yer alan fade saç kesimleri hemen hemen herkese yakışmaktadır.

Bu senenin erkek saç modelinde trend olan ve önümüzdeki sezonlarda da sıklıkla kullanılacak gibi duran erkek fade saç kesimi nedir?

Erkek fade saç nedir

Fade Ne Demek? Skin Fade – Mid Fade

Konuya ilk olarak sözlük anlamıyla bakalım. Fade, solmak, soldurmak… vb birçok anlama gelmektedir. Skin ‘in ingilizce karşılığı deri (cilt) demek. Aslında bunlara takılmasak iyi olur.

Çünkü erkek saç traşında fade ne demek ile skin fade ne demek arasında çok da fark yok aslında.

Öyleyse biz fade saç ne demek? skin fade saç ne demek, low fade ne demek? ona bakalım.

Aslında genel olarak fade saç ensede kısacık olarak başlayan yukarı doğru çıkıldıkça uzayan erkek saç modeline denir. Yani fade kesim = kademeli saç kesimi:)

Skin Fade Saç Modeli

Erkek fade saç modelleri farklı seçenekler içermektedir. Bu seçeneklerden biri de skin fade saç modelidir. Skin fade nasıl yapılır? Skin fade saç kesimi nedir?

Aslında fade kesim mantığı anlaşılırsa aradaki minik farklıklar önem arz etmeyecektir. Her fade kesiminde sadece kat yerleri farklıdır. Böylece tüm yüz şekillerine uyumlu hale gelmektedir.

Örneğin, skin fade saç modelinde saçlar daha aşağılarda uzun bırakılmaya başlanır. Yani fade saç kesiminde uzun saç katları daha kısadır. Oysaki skin fade saç modelinde kademeli saç daha fazladır. Böylece sıfırlama saç kesimi daha aşağılarda yapılmaktadır. Yani erkek saç sıfırlama daha az mesafededir.

Aşağıda skin fade saç kesimi videosu paylaşıyoruz. İzleyerek skin fade saç modeli ile fade saç arasındaki farkı görebilirsiniz.

Skin Fade Saç Kesimi Videolu Anlatım

Fade Saç Kesimi

Saç kesme erkek için son dönemlerde farklı stillerin öne çıktığı bir hal aldı. Bu da farklı saç stillerini öne çıkarmaya başladı. Birkaç yıl önce ortaya çıkan ve çok sevilen fade saç da modern erkek saç stilleri olarak karşımıza çıkıyor.

Fade Saç Nedir?

Saçları enseden sıfırlayarak yukarı doğru uzun bırakma işlemidir. Yani saçın tepe noktasından sonra erkek saç sıfırlama noktasında 3, 2, 1 saç kesimi tekniği kullanılır. Skin fade saç, taper fade saç modeli, saç sıfırlama olarak karşımıza çıkmaktadır.

Skın Fade Kısa Saç Kesimi

Bu senenin skin fade saç kesimi denir? Aslında Skin fade, enseden sıfırlayarak yukarı doğru uzun bırakılan saçların üst kısımlarını dilediğiniz uzunlukta bırakmadır.

Skın fade saç modelinde saçlar kulak hizasının üstünden iki parmak yukarıya kadar sıfırlanır. Burada saçların tepe kısımları kısa veya daha uzun bırakılır. Ek olarak bu modelde saçlar istenirse yandan ayrılır veya saça çizik atılarak kullanılabilir.

Aslında skin fade saçlar erkek fön çekme teknikleri ile de daha tarz olmaktadır.Böylece fade saçlar erkek kısa saç modelleri arasında en çok beğenilen saç modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Fade saç kesimi nasıl olur 3, 2, 1 saç modeli

Taper Fade Saç Kesimi

Erkek kademeli saç kesimi olan taper fade saç modeli nedir, nasıl kesilmelidir?

İlk olarak saçlar enseden 3 parmak kadar sıfırlanmaktadır. Ardından geri kalan kısımları yukarı doğru uzun bırakılarak kesilmektedir. Böylece kademeli fade kesim yapılmaktadır.

Aslında saçların ön kısmı en uzun olan yerler olarak karşımıza çıkıyor. Son olarak ise saçın ön kısmına fön çekilerek şekil veriliyor.

Saç Trendi Fade Cut – Fresh Cut Saç Kesimi Erkek

Ricky martin saç modeli ve ronaldo saç modeli olarak karşımıza fade cut saç kesim modelleri çıkmaktadır. Ancak yüz tipine uygun fade cut kesimi yapmayı unutmayın.

Oval yüz veya dikdörtgen yüze sahipseniz fade  cut deneyebilirsiniz.

Low fade- Mid Fade Ve High Fade Saç

Bu saç modellerindeki tek fark saç sıfırlama noktalarıdır.

Low Fade Saç Kesimi

Low fade saç kesiminde sıfır numara kulağın bir parmak üstünden (yani göz çukuru) hizasından başlar. Sonrasında bir parmak yukarısı (kaş hizası) bir numara ile alınır. Aslında low fed (düşük karartılma) tekniğidir. Yani bu teknikte saçlar kısa aralıklara düşük karartılma yapılmaktadır.

Mid Fade Saç Modeli

Mid fade kesimi orta fade saç kesimi olarak bilinmektedir. Yani enseden kulak üstünden iki parmağa kadar (göz ile kaş arası çukurundan başlar) sıfır numara ile kesilir. Sonrasında ise aynı şekilde bir parmak yukarısına kadar bir numara ile kesilir. Mid saç (orta karatılma) tekniğidir.

High Fade Saç

Hig fade kesiminde ise o numara şakağın tam ortasından başlanır. Ardından diğer tarafa kadar dairesel olarak çizilir. Üst kısmında bir parmak kadar kısım ise bir numara ile kesilir. Bu da High fade yani (yüksek karartılma) tekniğidir.

Aslında bu tekniklerde arada kalan kısımlarda saç sıfırlama teknikleri ile karartma yapılır. Böylece tüm yüz tiplerine uygun fade saç ortaya çıkmaktadır.

Low Fade Saç Kesimi

Sert ve keskin bir saç tarzı istemeyen erkekler yumuşak geçişlere sahip olan low fade kullanmaktadır. Çünkü low fade saç kesiminde keskin geçişler yerini daha yumuşak geçişlere bırakmaktadır.

Alt kısımdan ince başlayan saçlar, abartısız ve yumuşak kademelerle tamamlanmaktadır. Böylece erkeksi, çok yönlü ve karizmatik saç kesimi ortaya çıkmaktadır.

Fade Saç Modelleri Kime Yakışır?

2024 erkek fade saç kesimi en moda kısa erkek saç modelleri arasında yer almaktadır. Tarzınızı öne çıkarmak, dikkat çekmek için fade saç modellerini mutlaka düşünmelisiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kısa erkek saç modelleri

Hemen hemen her yüz şekline uygun kesim stili bulunan fade saç kesimleri size de yakışacaktır. Çünkü bunca stil arasından mutlaka sizin yüz şeklinize göre saç kesim şekli bulunacaktır.

Fade saç kesimi kimlere yakışır

Aşağıda 2024 fade saç kesimleri ile ilgili derlediğimiz erkek saç kesim modelleri resim galerisini inceleyebilirsiniz. Böylece size uygun fade saç kesimi hakkında daha net kararlar verebilirsiniz. 2024 fade kesim stilleri mutlaka size de yakışacaktır.

Ayrıca erkek saç modelleri fade tekniği hakkındaki düşüncelerinizi yorumlarda okuyucularımızla paylaşabilirsiniz. Böylece “fade saç bana yakışır mı? Kısa saç bana yakışır mı? Fresh cut saç kesimi erkek” kesimleri hakkında aklında soru işareti olanlara ışık tutabilirsiniz.

Resim Galerisi: 2024 Erkek Saç Kesimleri Fade Cut Saç

Bir önceki makalemiz olan Tarz Takım Elbise Modelleri Erkek 2024 başlıklı yazımızda 2021 Takım Elbise Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu