Tarz Kadın

2021 Erkek Fade Saç Kesimi Modelleri

17.01.2021
2.571
2021 Erkek Fade Saç Kesimi Modelleri

2021 Erkek Fade saç kesimi saç modelleri arasında ilk sıralara yerleşmiş gibi duruyor. 2020 saç modelleri arasında erkek yaz saç modelleri, erkek kış saç modelleri olarak karşımıza çıkan fade saç çıkıyordu. 2021-2022 sezonu için ise fade saç modeli hafif bir revizyonla skin fade saç modelini öne çıkarmaktadır. Peki, fade saç modeli, skin fade saç ve taper fade saç kesimi, nedir? Fade cut saç olarak da bilinen saç, ünlülerin saç modelleri olarak da öne çıkmaktadır.

İşte konu hakkındaki detaylar…

 2021 Erkek Fade Saç Kesimi Modelleri

Erkek kısa saç modelleri arasında yer alan 2020 erkek saç modelinde trend olan ve 2021 de çok kullanılacak gibi duran fade saç kesimi nasıldır?

Fade saç nedir

Fade Ne Demek? Skin Fade Ne Demek?

Fade, solmak, soldurmak… vb birçok anlama gelmektedir. Skin ‘in ingilizce karşılığı cilt demek. Bunlara takılmasak iyi olur. Erkek saç traşında fade ne demek ile skin fade ne demek arasında çok da fark yok aslında.

Biz fade saç ne demek?skin fade saç ne demek ona bakalım. fade saç ensede kısacık olarak başlayan yukarı doğru çıkıldıkça uzayan erkek saç modeline denir.

Skin Fade Saç Modeli

Skin fade saç kesimi ne demek sorusunun cevabı için skin fade saç kesimini anlatarak cevap verelim. Fade saç modeli denilince akla nelerin geldiğini yukarıda anlattık.

Skin fade saç modelinde ise saçlar daha aşağılarda uzun bırakılmaya başlanır. aşağıda skin fade saç kesimi videosu paylaşıyoruz. İzleyerek skin fade saç modeli ile fade saç arasındaki farkı kendiniz görebilirsiniz.

Skin Fade Saç Kesimi Videolu Anlatım

Fade Saç Kesimi

Fade saç nedir? Saçları enseden sıfırlayarak yukarı doğru uzun bırakılarak kesilen saç trendleri arasında yer almaktadır.   Skin fade saç, taper fade saç modeli, saç sıfırlama olarak karşımıza çıkmaktadır.

Skın Fade kısa Saç Kesimi

Enseden sıfırlayarak yukarı doğru uzun bırakılan saçların üst kısımlarını dilediğiniz uzunlukta bırakma tekniğidir.

Skın fade saç modelinde saçlar kulak hizasının üstünden bir parmak yukarıya kadar sıfırlanır. Saçların tepe kısımları dilerseniz kısa şekilde dilerseniz uzun bırakılır. Bu modelde saçlar istenirse yandan ayrılabilir veya saça çizik atılarak kullanılabilir.

İstenirse farklı şekiller verilerek fön çekilebilir. Erkek kısa saç modelleri arasında en çok beğenilen saç modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Fade saç kesimi nasıl olur

Taper fade saç kesimi

Bu modelde ise saçlar enseden 3 parmak kadar sıfırlanıyor. Geri kalan kısımları yukarı doğru uzun bırakılarak kesiliyor.

Saçların ön kısmı en uzun olan yerler olarak karşımıza çıkıyor. Saçın ön kısmına fön çekilerek şekil veriliyor.

2021 Saç Trendi Fade Cut

Ricky martin ve ronaldo gibi ünlülerin saç modeli olarak karşımıza çıkan fade cut saç kesim modelleri arasından en doğru kesimi yapmak için kuaförünüzün yüz şeklinize göre kesim yapmasını isteyin.

Fade Saç Modelleri Kime Yakışır?

Fade saç kesimi en moda kısa erkek saç modelleri arasında yer almaktadır. Tarzınızı öne çıkarmak, dikkat çekmek ve daha da yakışıklı olmak için fade saç modellerini mutlaka düşünmelisiniz. Hemen hemen her yüz şekline uygun kesim stili bulunan fade saç kesimleri arasından mutlaka sizin yüz şeklinize göre bir saç kesim şekli bulunacaktır.

Fade saç kesimi kimlere yakışır

Aşağıda 2021-2022 fade saç kesimleri ile ilgili derlediğimiz erkek saç kesim modelleri resim galerisini inceleyerek daha net kararlar verebilirsiniz.

Düşüncelerinizi okuyucularımızla paylaşarak “fade saç bana yakışır mı? Kısa saç bana yakışır mı?” Tarzında aklında soru işareti olanlara ışık tutabilirsiniz.

Resim Galerisi: 2020 Erkek Saç Kesimleri Fade Cut Saç

Bir önceki makalemiz olan Kot Pantolon Üstüne Ne Giyilir Erkek (Buz Mavisi, Koyu Mavi, Açık Mavi) başlıklı yazımızda Açık Mavi), kot pantolon ve Kot pantolon üstüne ne giyilir erkek hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu