Kısa Erkek Saç Modelleri: Tüm Yüz tipi Seçenekleri İle

07.11.2023
6.455
Kısa Erkek Saç Modelleri: Tüm Yüz tipi Seçenekleri İle

Erkek kısa saç modeli her sezon kullanılan tarz kısa erkek saç modelleri olarak öne çıkan stiller oluşturmaktadır. Kısa saç modeli erkek stilleri arasında 0 numara saç kesiminden yanlar kısa üstler uzun saç modeli erkek stiline kadar pek çok seçenek vardır. tüm bu saç erkek modelleri farklı yüz tipi için seçenekler sunmaktadır.

Erkek saç modeli belirlerken yüz tipine göre erkek saç kesimi yanında fiziki özelliklere göre erkek saç modelleri belirlemekte yarar var. Çünkü bazı erkek saç modelleri bazı vücut tipi ile orantısız görünüme neden olmaktadır.

Günümüzde en iyi saç stilleri arasında kısa saç modelleri erkek tasarımları da yer almaktadır. Yani her sezon yeni erkek saç modelleri arasında da erkek kisa sac modelleri kendisine yer bulmaktadır.

Sac modelleri-erkek saç modelleri yanlar kısa üstler uzun

Kısa Erkek Saç Modelleri

Erkek kısa saç modeli en çok yuvarlak yüze ve oval yüze yakışıyor gibi dursa da hemen hemen tüm yüz şekline göre de seçenek sunmaktadır. Çok kısa erkek saç modelleri yanında önü uzun yanları kısa saç modelleri gibi erkek saç kesimleri de yer almaktadır. Aşağıdaki kısa erkek saç modelleri kataloğuna birlikte bakalım. İşte inceleyeceğimiz başlıklar…

 • Erkek kısa saç modelleri
 • Pompadour saç modelleri erkek
 • Dalgalı kısa saç modelleri erkek
 • Hafif dalgalı kısa saç modelleri erkek
 • Kısa saç modelleri isimleri erkek
 • Undercut saç modelleri erkek
 • Kısa saç modelleri nasıl şekil verilir erkek
 • Kısa saç bakımı erkek
 • Sarışın erkek kısa saç
 • Fade saç modeli
 • Modern erkek kısa saç
 • Cool kısa saç modelleri erkek

En güzel saç modelleri erkek tasarımlarını kuaförünüzle konuşarak yüz tipinize göre belirlemelisiniz.

Okurlarımız buna da baktı   En Güzel Erkek Saç Boyası Renkleri Kataloğu

Saç modelleri erkek stilleri bakımı ve yarattığı modern görünümü nedeni ile son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir.

Dalgalı Kısa Saç Modelleri Erkek: Yeni Sezon Stilleri

Erkek kısa dalgalı saç modelleri şekillendirilmediği zaman genelde dağınık ve bakımsız durur. Bu nedenle dalgalı saçlar genelde kısa saç tasarımları ile şekillendirilir. Özellikle yoğun dalgalı saçlar için kısa saç daha kullanışlıdır. Böylece zahmetsizce çok daha tarz ve yakışıklı görünebilirsiniz. Tabi seçeceğiniz kısa saçlar yüz tipinize uygun ise:)

Dalgalı kısa saç, erkek saç modelleri kisa

Hafif dalgalı kısa saç erkek tasarımları da bu yöndedir. Özellikle undercut saç modelleri tüm dalgalı saçlarda mükemmel durmaktadır.

Kısa erkek saç tasarımları arasında yer alan önü uzun arkası kısa saç modelleri erkek tasarımları dalgalı kısa saç kesimleri ile daha da şık durmaktadır.

Erkek Kısa Saç Modelleri İsimleri

Erkek kısa saç modelleri ve isimleri; Kısa saç modelleri içinde en çok tercih edilen modeller arasında fade saç, buzz saç ve undercut saç modelleri ilk sıradadır. Ardından erkek bob kesim, pompadour saç, 1-2-3 numara saç, asker saç traşı, subay traşı, erkek tasarımları gelmektedir.

Ayrıca erkeklerin kısa saç modelleri denilince 3 numara saç da unutulmamalıdır. En popüler saç tasarımları olarak buzz saç stilini deneyebilirsiniz.

Sarışın Erkekler İçin Kısa Saç Modeli Nedir?

Her yüz şeklinde olduğu gibi sarışın erkeklerde de yüz şekline göre saç kesimi yapılmalıdır. Aslında sarışın erkek sac modelleri de kisa saç stilleri ile öne çıkmaktadır. Sarışın erkeğe yakışan saç modelleri arasında yanları kısa saç modelleri ve erkek subay traşı yer almaktadır. Bu kısa saçlar ile özellikle kirli sakal eşleştirilmektedir. Böylece daha karizmatik bir görünüm ortaya çıkmaktadır.

Sarışın Erkekler İçin Kısa Saç Modeli

Kemikleri belirgin bir yüz şekline sahipseniz kısa saç modelleri erkek tasarımları arasında undercut saç kullanabilirsiniz. Undercut saç stili de kirli sakalla daha şık hale getirilmektedir. Kirli sakalla kullanılan erkek saç modelleri kisa stilleri arasında 3 numara saç da havalı kısa erkek saç kesimleri arasındadır.

Çok kısa erkek saç modelleri incelemesi yaptığımızda pek çok seçeneği bir arada görüyoruz. Bu senenin en güzel kısa saç modelleri erkek stilleri arasında yanları kısa üstleri uzun saç kesimi de vardır. Üstelik bu model hemen hemen tüm yüz tipleri için uygundur.

Pompadour Saç Modeli

Pompadoaur saç modeli nedir? Önü kabartılarak arkaya doğru taranan saç şeklidir. Ancak şimdilerde bu saçların yan tarafları 3 numara saç ile şekillendirilmiştir.

Pompadour Saç Modeli-kısa dalgalı saç modelleri erkek

Pompadour saç erkek tasarımları dalgalı kısa erkek saçı, kıvırcık kısa erke saçı  olarak daha sık kullanılmaktadır. Saçların tepe kısmını dilerseniz salaş ve dağınık doğal saç olarak, dilerseniz de arkaya yapışık veya hacimli tarayarak kullanabilirsiniz.

En Yeni Erkek Saç Modelleri 2024 | 85 Stil incelemesi konulu içeriğimizi de incelemenizi öneririz.

Undercut Saç Modeli

Erkek saç kısa modelleri; Undercut saç nedir? Undercut saç kesimi; Undercut saç modeli yanları tıraşlı tepe ve üst kısımları daha uzun bırakılan saç şeklidir.

Undercut Saç Modeli-renkli gözlü sarışın erkek saç modelleri

Son dönemlerde zirveden inmeyen undercut saç modelini dünya ünlüleri de saç modeli olarak kullanmaktadır.

Fade Saç Modeli Erkek

Tarz saç modelleri erkek; Fade saç modeli nedir? Fade saç önleri uzun arkası kısa kesilen saç modelidir. Aslında fade saçın en belirgin özelliği saçlara hacim kazandırılarak şekil verilmesidir.

Fade Saç Modeli

3 Numara Saç

Kısa saç stilleri erkek;

Üç numara saç erkek stilleri rahatlığı, kullanım kolaylığı ile erkekler tarafından çok tercih edilmektedir. Kirli sakallı erkeklere yakışan saç modelleri arasında 3 numara saç zirveyi zorlamaktadır.

Üç Numaralı Saç Kimlere Yakışır?

Erkekler için kısa saç modelleri; Üç numara erke saçı kesimleri yuvarlak kafa yapısına sahip ola, çene kısmı hafif çıkık ve oval yüz hattına sahip olan erkeklerde mükemmel durmaktadır .

Yuvarlak yüz şekline yakışan erkek saç modelleri arasında da 3 numara saç kesimleri dikkat çekmektedir.

3 numara saç kesimi

Saç modelleri kısa erkek tasarımları hakkında bilgiler paylaştık. Sorularınız için yorum bölümünden bizlere dönüş yapabilirsiniz. Özellikle erkek saç modelleri ile ilgili değinmek istediğiniz konuları bizlere bildirin. Bizlerde sizin için araştırarak yazalım:)

Aşağıdaki kısa saç modeli erkek görsellerini inceleyebilirsiniz. Böylece size en çok yakışan modeli ve tarzı bulabilirsiniz.

Resim Galerisi: Erkek Kisa saç Modelleri Ve Kesimleri-Saç Trendleri

Bir önceki makalemiz olan Tarz Takım Elbise Modelleri Erkek 2024 başlıklı yazımızda 2021 Takım Elbise Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
Tarz Kadın Blogu