Tarz Kadın

En Yeni Erkek Saç Modelleri 69+ Görsel

23.04.2021
5.425
En Yeni Erkek Saç Modelleri 69+ Görsel

En Yeni Erkek Saç Modelleri  incelemesi yaptığımız yazımızda saçlarımı nasıl kestirsem diyen genç, orta yaş ve ileri yaş erkekleri için en güzel saç modelleri erkek stilleri hakkında aklınıza gelebilecek tüm soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Ayrıca yılın en trend saç modelleri hakkında sormak istediğiniz soruları yorum bölümünden bizlerle paylaşabileceğinizi de belirtmek isteriz. Günümüzde saç stilleri bayanlar kadar erkekleri de ilgilendirmektedir. Günümüz erkekleri en az kadınlar kadar saç modelleri konusuna özen gösteriyor desem abartmamış olurum sanırım:)

Her erkek hayranlık uyandıran güzel erkek saç modelleri ile beğenilmek ister. Biz bugün erkek saç modelleri hakkında yaptığımız araştırma ve uzman görüşlerini paylaşıyoruz. işte saç şekilleri erkek detayları…

erkek kıvırcık saç modelleri-en güzel saç stilleri erkek

Erkek Saç Modelleri İncelemesi

Saç kesim modelleri erkek saç kesimi öncesi en çok merak edilen soru yılın en trend saç modelleri neler şeklindedir. İşte erkek saç modelleri 2021/2022- kıvırcık, dalgalı, düz, dağınık,uzun ve kısa saç kesim modelleri isimlerini merak edenler için;

Erkek saç modelleri isimleri

 • Kısa saç stilleri
 • Uzun saç modelleri erkek
 • Düz saç modelleri erkek
 • 3 numara saç modelleri erkek
 • Dağınık saç modelleri erkek
 • Topuz saç modeli erkek
 • At kuyruğu saç modelleri erkek
 • Dağınık topuz modeli
 • Çizik saç modelleri erkek
 • Erkek genç saç modelleri
 • Erkek saç modelleri dağınık
 • Saç kazıtma modelleri erkek
 • Mohawk saç erkek gibi güzel saç modelleri erkek stilleri bulunmakta. En güzel saç modelleri erkek stilleri bu kadarla sınırlı değil tabi ki. Bizler bugün erkek saç modelleri kataloğu içerisinden en çok kullanılan erkek kolay saç modelleri bilgileri vereceğiz.

Erkek Saç Kesim Modelleri

⇒ Genç erkek saç modelleri de orta yaş erkek saç modelleri ve yaşlı erkek saç modelleri farklılık göstermektedir. Haliyle genç erkek saç modelleri olarak hemen hemen her saç şekli uygulanabilir. Genç erkek kombinleri nasıl sınırsızsa genç erkek saç modelleri de sınırsız diyebiliriz.

Çizikli Erkek Saç Modelleri

Çizikli Erkek Saç Modelleri-sac modelleri erkek

Genç erkek saç modeli olarak dağınık saç modelleri erkek en çok kullanılan saç modeli olarak karşımıza çıksa da her sene farklı erkek saç modelleri ortaya çıkmaktadır. çizik saç modelleri erkek, özellikle genç erkeklerin erkek saç modelleri yapımı olarak karşımıza çıkmaktadır.

⇒ Orta yaşlı erkeklerde ise katlı saç şekilleri saça hacim vermesi açısından en doğru saç şeklidir. Bu işlem özellikle hacimsiz ve dökülmeye başlayan erkek saçlarında katlı saç kesimleri ile modern ve genç görünmeyi  sağlayarak güzel erkek saç stilleri uygulanmış olacaktır.

⇒ Orta yaş saç modelleri olarak da daha abartısız saç modelleri tercih edilmelidir.

⇒ Yaşlı erkek saç modelleri olarak ise yine katlı saç modelleri ve klasik saç modelleri tercih edilmelidir. Yaşlı erkek saç modeli yapımı olarak yüz şekline göre saç modelleri erkek kuralı mutlaka uygulanmalıdır. Yüz şekline uygun saç kesimi kullanılmadığı zaman dünyanın en güzel erkek saç modelleri de olsa görünümünüze katkısı olmayacaktır.

⇒ Her türlü saç modeli için öncelikle yüz şekline göre saç modelleri erkek kullanıcılar için uygulanmalıdır. Yüz şekline göre saç modeli erkek için uygulanırken çene yapısına, yüz şekline, kulak şekline ve saç yapısına dikkat edilerek tercihler yapılmaktadır.

Erkekte saç modelleri kısa-erkek saç kesimleri

Kısa Saç Modelleri Erkek-Erkek Saç Modelleri İncelemesi

> Erkek kısa saç modelleri ; Ülkemiz erkekleri genelde düz saçlara sahiptir bu nedenle saçlarına şekil vermekte zorlanır. Size vereceğimiz tüyolarla kısa saçlarınız daha şekilli ve cool olacaktır.

> Özellikle dalgasız düz saçlara sahipseniz size en uygun kısa saç modeli yanları kazıtıp üst kısımların uzun bırakılan erkek saç modelleri yanlar kısa üstler uzun stiller öne çıkmaktadır. Yanları kazıtmak istemezseniz 3 numara saç ile de yapabilirsiniz. 3 numara erkek saç modelleri ile tarz bir görünüm yakalayabilirsiniz.

> Erkek saç modelleri kataloğu içinde erkek kısa saç modelleri arasında olan Zayn Malik saç modellerinin de olduğunu unutmayın, biz göz atın derim. Erkek saç stilleri arasında en çok beğenilenler arasında yer alan bu modelde saçların arkası kademeli olarak kısaltıldıktan sonra üst kısım uzun bırakılıyor ve jöle ile şekil veriliyor.

> Kısa saç modelleri erkek için en çok kullanılan bir diğer model de üst kısımda bırakılan uzun saçları jöle ile arkaya doğru yatırarak taramaktır. Tepe kısmı uzun saçlarda duş sonrası elinize jöle alarak saçlarınıza uyguladıktan sonra parmaklarınızla saçlarınızı karıştırarak dağınık erkek saç stilleri uygulayabilirsiniz.

> Her tarafı aynı kısa saç modeli sahibi iseniz saçlarınızı jöle veya wax dan faydalanarak saçların tepe kısmını kolaylıkla şekillendirerek saç şekilleri erkek nasıl yapılır sorusunun en kolay cevabını vermiş olursunuz.

Uzun Saç Modelleri Erkek-orta uzunlukta saç modelleri erkek

Uzun Saç Modelleri Erkek-Erkek Saç Modelleri İncelemesi

En güzel erkek uzun saç modelleri hangileridir derseniz size dalgalı kısa saç modeli erkek stili ile dalgalı erkek uzun saç modeli diyebiliriz. Dalgalı saçlar uzatıldığı zaman yüz şekliniz ile uyum sağlıyorsa  hiçbir işlem görmeden kendi halinde bile dünyanın en güzel saç stili erkek olabilir. Yeni sezon erkek uzun saç modelleri arasında en çok beğenilen saç model dalgalı saç modeli erkek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Uzun saç modelleri arasından uzun kıvırcık saç modelleri erkek stili de bulunmaktadır. Kıvırcık uzun saçlar nemli iken jöle ile şekillendirilirse çok daha söz dinleyen saçlarınız olacaktır.

Uzun saç modellerine dağınık topuz erkek, yarım topuz erkek, at kuyruğu erkek saç stilleri deneyebilirsiniz. Erkek at kuyruğu saç modelleri dalgalı saç modellerinden düz saç erkek modellerine kadar tüm saç modelleri için rahatlıkla kullanılabilir. Yüz şeklinize uygun saç modelleri arasından seçimler yaparak çok daha tarz görünebilirsiniz.

3 Numara Saç Modelleri Erkek

> En çok beğenilen erkek kısa saç modelleri arasında yer alan model ise 3 numara saç modelidir. Bu ülkemizde de dünya üzerindeki erkeklerde de popülerdir. 3 numara saç birçok erkek için kolay erkek saç modeli olduğu kadar erkek güzel saç modelleri olarak da bilinmektedir.

Erkek Saç Modelleri Yapımı

Erkek Saç Modelleri Yapımı-saç kesim modelleri stilleri

> Saç kusurlarını gizleyen saç kesimi olarak da karşımıza çıkan üç numarayla saç kesimi her erkeğin ömründe bir kez dahi olsa kullandığı saç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Kısa saç modelleri denemesi yapmak isteyen her erkek 3 numaralı saç modelini mutlaka dener.

> Hemen hemen herkese yakışan 3 numaralı saç modeli çeşitleri nelerdir. 3 numaralı saç modeli kimlere yakışır? Yuvarlak veya oval kafa yapısına sahipseniz 3 numaralı saç modeli saç modeli sizde mükemmel duracaktır.

> Saça çizik atma her geçen yıl daha da artmaktadır. Özellikle 3 numaralı saçlara çizik atma ile değişik şekiller verilen saçlar çok daha farklı ve cool durmaktadır. Saçlara atılan bu çiziklerde 3 numaralı saçlarda çok daha belli olduğu için genelde 3 numaralı saça uygulanmaktadır.Geçtiğimiz sezonlarda saçın her tarafına çizik atılırken bu sezon şakak ve ense kısmına çizik atılarak kullanılan çizik saç modelleri görmekteyiz.

> 3 numara erkek saç modellerinde çizik son derece şık durmaktadır.  Geçmişte ve günümüzde kısa saç çizik modelleri sıklıkla kullanılırdı. Az öncede dediğimiz gibi yeni sezon erkek saç şekilleri arasında çizik sınırsız bölgelere atılmaktaydı. Ancak yeni sezon 3 numaralı saç modelleri böyle değil. Saça farklı çizik atma şekilleri kısıtlı alanlarda  kullanılmakta ve oldukça da hoş durmaktadır.

Erkek saç modelleri kısa-saça atılan çizik modelleri

Dağınık Saç Modelleri Erkek

Dağınık saç modelleri erkek için en spor saç modelleri arasında yer almaktadır. Saçın tamamı ıslatılarak jöle veya max ile şekillendirilerek rahatlıkla kullanılabilir. Bu en rahat ve kolay saç modelidir. Yanınızda saç şekillendirici bulundurdunuz mu tamamdır. Dağınık saç nasıl yapılır? Duş sonrası avucunuza aldığınız saç şekillendiricisini nemli saçlara uygulayarak kolay bir şekilde doğal şıklığı yakalayabilirsiniz.

Topuz Saç Modeli Erkek

Erkek saç modelleri incelemesi: Erkek Saç Modelleri arasında 2016 dan sonra en çok tercih edilen saç modeli man bun saç sitili olarak adlandırılan topuz saç modeli uzun saçlı erkeklerin en çok kullandığı modeller arasında yer almaktadır.

topuz sac modeli erkek-en tarz erke saç modelleri

Topuz saç modeli nasıl yapılır erkek için ise saçları ensenin 4 parmak üzerinden toplayarak topuz haline getirmek ve toka yardımı ile tutturman yeterlidir. Erkek topuz nasıl yapılır sorusunun cevap seçenekleri arasında yarım topuz saç modeli yapımı karşımıza çıkmaktadır.

Özellikle orta boy saç modelleri erkek kesimlerine sahip olan beyler yarım topuz saç modeli kullanmaktadır. Yarım topuz saç modeli yapımı ise saçların ense kısmı bırakılacak, tepe kısmı ise şakak hizasından toplanarak tepe kısmında topuz yapma işlemidir.

At Kuyruğu Saç Modelleri Erkek –Dağınık Topuz Modeli

Topuz saç modelleri arasında yer alan dağınık at kuyruğu ve dağınık topuz da denilen model dağınık at kuyruğu olarak da bilinir. Geçtiğimiz sezonda olduğu gibi bu sezonda da yeni trend erkek saç modelleri arasında en güzel erkek saç stilleri olarak ilk sıralarda at kuyruğu dağınık topuz modeli bulunmaktadır.

Dağınık Topuz Nasıl Yapılır?

Saçların ön kısmından bir kısım bırakılarak geri kalan kısmı alelade bir şekilde toplanarak erkek topuz tokası ile tutturulur.

Topuz modeli erkek-klasik erkek saç modelleri

Mohawk Saç Erkek-Erkek Saç Modelleri İncelemesi

Mohawk saç, erkek saç modelleri incelemesi arasında yer alan kısa saç modelleri ve uzun saç modelleri içinde uygulanması kolay olan saç modelidir. Saçın bir kısmını uzatarak farklı bir görünüm yakalanır. Eğer sizde sıradan olmaktan sıkıldıysanız mohawk saç modelini uygulayabilirsiniz.

Erkek Saç Modelleri İsimleri İse Şöyle…

İlk bakışta saç modelleri isimleri erkek olarak karşımıza subay tıraşı, fade saç, asker traşı, klasik saç erkek, buzz saç erkek, undercut saç, dalgalı saç, kıvırcık saç, bonus saç çıkmaktadır. Bu modelleri detaylandırarak en yeni erkek saç modellerine sahip olabilirsiniz.

> Ön taraftan arka tarafa doğru iyice kısalmaya başlayan saç şekli olan asker tıraşı bu sezonda da orijinallik isteyen erkeklerin tercihi olarak karşımıza çıkmaktadır.

> Yan kısımları uzun arka kısmı kısa saç modeli ile de çok daha tarz ve şekil olacaksınız.

> Orta uzunluktaki saçları yandan ayırarak kulağın arkasına alın. İşte İngiliz tarzı saç modeli hazır

erkek sac stilleri-erkek sac modeli-sarışın erkek saç modelleri

> Ortadan ayrılan saç modelleri arasında yer alan klasik ortadan ayırma ise düz saçlarda hayranlık uyandırmaktadır. Orta uzunluktaki saçlarınızı yandan veya ortadan ayırarak cool görünüme sahip olabilirsiniz. Saçların ön kısmına kat atılınca ise bohem saç stili yakalamış olursunuz.

Aşağıda sizler için derlediğimiz Erkek Saç Modelleri İncelemesi resim galerisini inceleyerek kendinize uygun saç modeli hakkında fikir edinebilirsiniz.

Resim Galerisi: Erkek Saç Stilleri-Erkek Saç Modelleri İncelemesi

Bir önceki makalemiz olan Damat Bohçasına Ne Konur? Damat Bohçası Örnekleri başlıklı yazımızda damat bohçası süslemeleri ve Damat Bohçasında Neler Olur hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
Tarz Kadın Blogu