En Yeni Erkek Saç Modelleri 2024 | 85 Stil

08.08.2023
6.186
En Yeni Erkek Saç Modelleri 2024 | 85 Stil

En Yeni Erkek Saç Modelleri 2024 incelemesi yaptığımız yazımızda en yeni erkek saç kesim modelleri vereceğiz. Erkek için saç şekilleri son derece önemlidir.  Saçlarımı nasıl kestirsem diyen genç, orta yaş ve ileri yaş erkekleri için en güzel saç modelleri erkek stilleri hakkındaki tüm detayları birlikte görelim.

Ayrıca yılın en trend saç modelleri hakkındaki sorularınızı yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yeni Erkek Saç Modelleri

En yeni erkek saç modelleri ile farklı ve daha karizmatik görünebilirsiniz. Günümüzde saç stilleri bayanlar kadar erkekleri de ilgilendirmektedir.

Her erkek hayranlık uyandıran güzel erkek saç modelleri ile beğenilmek ister. Bugün erkek saç modelleri hakkında yaptığımız araştırma ve uzman görüşlerini paylaşıyoruz. işte saç şekilleri erkek detayları…

erkek kıvırcık saç modelleri-en güzel saç stilleri erkek

En Yeni Erkek Saç Kesim Modelleri

Saç kesim modelleri, erkek saç kesimi öncesi merak edilen sorular vardır. Özellikle yılın en trend saç modelleri neler, erkek saç renkleri neler, kesimleri neler şeklindedir. Bu senenin erkek saç modelleri farklı yüz tiplerine hitap edecek şekilde stilleri ile öne çıkmaktadır.

Kıvırcık, dalgalı, düz, dağınık,uzun ve kısa saç kesim modelleri isimleri;

Erkek saç modelleri isimleri

 • Kısa saç stilleri
 • Saç çizik modelleri
 • Uzun saç modelleri erkek
 • Düz saç modelleri erkek
 • 3 numara saç modelleri erkek
 • Dağınık saç modelleri erkek
 • Topuz saç modeli erkek
 • At kuyruğu saç modelleri erkek
 • Dağınık topuz modeli
 • Çizik saç modelleri erkek
 • Genç erkek saç modelleri
 • Erkek saç modelleri dağınık
 • Saç kazıtma modelleri erkek
 • Mohawk saç erkek gibi güzel saç modelleri erkek stilleri bulunmaktadır. En güzel saç modelleri erkek stilleri bu kadarla sınırlı değil tabi ki. Bizler bugün erkek saç modelleri kataloğu içerisinden en çok kullanılan erkek kolay saç modelleri bilgileri vereceğiz.

Erkek Saç Kesim Modelleri

⇒ Genç erkek saç modelleri de orta yaş erkek saç modelleri ve yaşlı erkek saç modelleri farklılık göstermektedir. Haliyle genç erkek saç modelleri olarak hemen hemen her saç şekli uygulanabilir. Genç erkek kombinleri nasıl sınırsızsa genç erkek saç modelleri de sınırsız diyebiliriz.

Çizikli Erkek Saç Modelleri

Çizikli Erkek Saç Modelleri-sac modelleri erkek

Genç erkek saç modeli olarak dağınık saç modelleri erkek en çok kullanılan saç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak yine de her sene minik değişikliklerle farklı erkek saç modelleri ortaya çıkmaktadır. Çizik saç modelleri erkek, özellikle genç erkeklerin erkek saç modelleridir.

⇒ Orta yaşlı erkeklerde ise katlı saç şekilleri saça hacim vermesi açısından en doğru saç şeklidir. Bu işlem özellikle hacimsiz ve dökülmeye başlayan erkek saçlarında katlı saç kesimlerinde kullanılmaktadır. Böylece daha modern ve genç görünmenizi sağlayacak güzel erkek saç stilleri uygulanmış olursunuz.

Orta yaş erkek saç modelleri olarak da daha abartısız saç modelleri tercih edilmelidir.

Yaşlı erkek saç modelleri olarak ise yine katlı saç modelleri ve klasik saç modelleri tercih edilmelidir. Yaşlı erkek saç modeli yapımında da yüz şekline göre saç modelleri erkek kuralı uygulanmalıdır. Yüz şekline uygun saç kesimi kullanılmadığı zaman dünyanın en güzel erkek saç modelleri de olsa görünümünüze katkısı olmayacaktır.

⇒ Her türlü saç modeli için öncelikle yüz şekline göre saç modelleri erkek kullanıcılar için uygulanmalıdır. Yüz şekline göre saç modeli erkek için uygulanırken çene yapısına, yüz şekline, kulak şekline ve saç yapısına dikkat edilerek tercihler yapılmaktadır.

Erkekte saç modelleri kısa-erkek saç kesimleri

Kısa Saç Modelleri Erkek

> Erkek kısa saç modelleri ; Ülkemiz erkekleri genelde düz saçlara sahiptir bu nedenle saçlarına şekil vermekte zorlanır. Size vereceğimiz tüyolarla kısa saçlarınız daha şekilli ve cool olacaktır.

> Özellikle dalgasız düz saçlara sahipseniz buraya dikkat!  Size en uygun kısa saç modeli yanları kazıtıp üst kısımların uzun bırakılan erkek saç modelleridir. Yani yanlar kısa üstler uzun erkek stiller öne çıkmaktadır. Yanları kazıtmak istemezseniz 3 numara saç ile de yapabilirsiniz. 3 numara erkek saç modelleri ile tarz bir görünüm yakalayabilirsiniz.

> Erkek saç modelleri kataloğu içinde erkek kısa saç modelleri arasında ünlülerin saç modelleri arasında yer alan modelde saçların arkası kademeli kesilmektedir. Böylece en tarz erkek saç stilleri yapmış olursunuz. Saç arkasından kısa katmanlı gelen saçlar tepede daha uzun bırakılmaktadır.

> Kısa saç modelleri erkek için en çok kullanılan bir diğer model de üst kısımda bırakılan uzun saçlardır. Bu saçları jöle ile arkaya doğru yatırarak tarayabilirsiniz. Tepe kısmı uzun saçlarda duş sonrası elinize jöle alarak saçlarınıza uyguladıktan sonra parmaklarınızla saçlarınızı karıştırarak dağınık erkek saç stilleri uygulayabilirsiniz.

>Erkek kısa saç modeline sahip saçlarınızı jöle veya wax dan faydalanarak şekillendirebilirsiniz. Böylece saç şekilleri erkek nasıl yapılır sorusunun en kolay cevabını vermiş olursunuz.

Uzun Saç Modelleri Erkek-orta uzunlukta saç modelleri erkek

Uzun Saç Modelleri Erkek

En güzel erkek uzun saç modelleri hangileridir derseniz size dalgalı kısa saç modeli erkek stili ile dalgalı erkek uzun saç modeli diyebiliriz.

Dalgalı saçlar uzatıldığı zaman yüz şekliniz ile uyum sağlıyorsa korkmayın! Çünkü hiçbir işlem görmeden kendi halinde bile dünyanın en güzel saç stili erkek olmaktadır. Yeni sezon erkek uzun saç modelleri arasında en çok beğenilen saç model dalgalı saç modeli erkek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Uzun saç modelleri arasından uzun kıvırcık saç modelleri erkek stili de bulunmaktadır. Kıvırcık uzun saçlar nemli iken jöle ile şekillendirilirse çok daha söz dinleyen saçlarınız olacaktır.

Uzun saç modellerine dağınık topuz erkek, yarım topuz erkek, at kuyruğu erkek saç stilleri deneyebilirsiniz. Erkek at kuyruğu saç modelleri dalgalı saç modellerinden düz saç erkek modellerine kadar tüm saç modelleri için rahatlıkla kullanılabilir. Yüz şeklinize uygun saç modelleri arasından seçimler yaparak çok daha tarz görünebilirsiniz.

3 Numara Saç Modelleri Erkek

> En çok beğenilen erkek kısa saç modelleri arasında yer alan model ise 3 numara saç modelidir. Bu ülkemizde de dünya üzerindeki erkeklerde de popülerdir. 3 numara saç birçok erkek için kolay erkek saç modeli olduğu kadar erkek güzel saç modelleri olarak da bilinmektedir.

Erkek Saç Modelleri Yapımı

Erkek Saç Modelleri Yapımı-saç kesim modelleri stilleri

> Saç kusurlarını gizleyen saç kesimi olarak da karşımıza çıkan üç numarayla saç kesimi her erkeğin ömründe bir kez dahi olsa kullandığı saç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Kısa saç modelleri denemesi yapmak isteyen her erkek 3 numaralı saç modelini mutlaka dener.

> Hemen hemen herkese yakışan 3 numaralı saç modeli çeşitleri nelerdir. 3 numaralı saç modeli kimlere yakışır? Yuvarlak veya oval kafa yapısına sahipseniz 3 numaralı saç modeli saç modeli sizde mükemmel duracaktır.

> Saça çizik atma her geçen yıl daha da artmaktadır. Özellikle 3 numaralı saçlara çizik atma ile değişik şekiller verilen saçlar çok daha farklı ve cool durmaktadır. Saçlara atılan bu çiziklerde 3 numaralı saçlarda çok daha belli olduğu için genelde 3 numaralı saça uygulanmaktadır.Geçtiğimiz sezonlarda saçın her tarafına çizik atılırken bu sezon şakak ve ense kısmına çizik atılarak kullanılan çizik saç modelleri görmekteyiz.

> 3 numara erkek saç modellerinde çizik son derece şık durmaktadır.  Geçmişte ve günümüzde kısa saç çizik modelleri sıklıkla kullanılırdı. Az öncede dediğimiz gibi yeni sezon erkek saç şekilleri arasında çizik sınırsız bölgelere atılmaktaydı. Ancak yeni sezon 3 numaralı saç modelleri böyle değil. Saça farklı çizik atma şekilleri kısıtlı alanlarda  kullanılmakta ve oldukça da hoş durmaktadır.

Erkek saç modelleri kısa-saça atılan çizik modelleri

Dağınık Saç Modelleri Erkek

Dağınık saç modelleri erkek için en spor saç modelleri arasında yer almaktadır. Saçın tamamı ıslatılarak jöle veya max ile şekillendirilerek rahatlıkla kullanılabilir. Bu en rahat ve kolay saç modelidir. Yanınızda saç şekillendirici bulundurdunuz mu tamamdır. Dağınık saç nasıl yapılır? Duş sonrası avucunuza aldığınız saç şekillendiricisini nemli saçlara uygulayarak kolay bir şekilde doğal şıklığı yakalayabilirsiniz.

Topuz Saç Modeli Erkek

Yeni tarz erkek saç modelleri; Erkek Saç Modelleri arasında 2016 dan sonra en çok tercih edilen saç modeli man bun saç sitilidir. Özellikle topuz saç modeli uzun saçlı erkeklerin en çok kullandığı modeller arasında yer almaktadır.

topuz sac modeli erkek-en tarz erke saç modelleri

Topuz saç modeli nasıl yapılır erkek için ise saçları ensenin 4 parmak üzerinden toplayarak topuz haline getirmek ve toka yardımı ile tutturman yeterlidir. Erkek topuz nasıl yapılır sorusunun cevap seçenekleri arasında yarım topuz saç modeli yapımı karşımıza çıkmaktadır.

Özellikle orta boy saç modelleri erkek kesimlerine sahip olan beyler yarım topuz saç modeli kullanmaktadır. Yarım topuz saç modeli yapımı ise saçların ense kısmı bırakılacak, tepe kısmı ise şakak hizasından toplanarak tepe kısmında topuz yapma işlemidir.

At Kuyruğu Saç Modelleri Erkek –Dağınık Topuz Modeli

Topuz saç modelleri arasında yer alan dağınık at kuyruğu ve dağınık topuz önemli yere sahiptir. Çünkü hem konfor, hem de üst düzeyde şıklık sunmaktadır.

Geçtiğimiz sezonda olduğu gibi bu sezonda da yeni trend erkek saç modelleri arasında en güzel erkek saç stilleri olarak ilk sıralarda at kuyruğu dağınık topuz modeli bulunmaktadır.

Dağınık Topuz Nasıl Yapılır?

Saçların ön kısmından bir kısım bırakılarak geri kalan kısmı alelade bir şekilde toplayın. Ardından erkek topuz tokası ile tutturun.

Topuz modeli erkek-klasik erkek saç modelleri

Mohawk Saç Erkek-Erkek Saç Modelleri

Mohawk saç, erkek saç modelleri incelemesi arasında kısa saç modelleri ve uzun saç modelleri de vardır. Saçın bir kısmını uzatılarak farklı bir görünüm yakalanmaktadır. Eğer sizde sıradan olmaktan sıkıldıysanız mohawk saç modelini uygulayabilirsiniz.

Erkek Saç Modelleri İsimleri İse Şöyle…

Saç modelleri isimleri erkek olarak karşımıza subay tıraşı, fade saç çıkmaktadır. Ardından asker traşı, klasik saç erkek modeli gelmektedir. Ek olarak buzz saç erkek, undercut saç, dalgalı saç, kıvırcık saç, bonus saç da vardır. Bu modelleri detaylandırarak en yeni trend erkek saç modellerine sahip olabilirsiniz.

> Ön taraftan arka tarafa doğru iyice kısalmaya başlayan saç şekli olan asker tıraşıdır. Özellikle bu sezonda da Karizmatik görünüm isteyen erkeklerin tercihleri arasındadır.

> Yan kısımları uzun arka kısmı kısa saç modeli ile çok daha tarz ve şekil olacaksınız.

> Orta uzunluktaki saçları yandan ayırarak kulağın arkasına alın. İşte İngiliz tarzı saç modeli hazır

erkek sac stilleri-erkek sac modeli-sarışın erkek saç modelleri

> Ortadan ayrılan saç modelleri arasında yer alan klasik ortadan ayırma ise düz saçlarda hayranlık uyandırmaktadır. Orta uzunluktaki saçlarınızı yandan veya ortadan ayırarak cool görünüme sahip olabilirsiniz. Saçların ön kısmına kat atılınca ise bohem saç stili yakalamış olursunuz.

Aşağıda sizler için derlediğimiz Yeni trend erkek Saç Modelleri resim galerisi sunuyoruz. İnceleyerek kendinize uygun saç modeli hakkında fikir edinebilirsiniz.

Resim Galerisi: Erkek Saç Stilleri

Bir önceki makalemiz olan Tarz Takım Elbise Modelleri Erkek 2024 başlıklı yazımızda 2021 Takım Elbise Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
Tarz Kadın Blogu