Tarz Kadın

Subay Traşı 2022-2023 Modelleri

15.12.2021
5.861
Subay Traşı 2022-2023 Modelleri

Subay Traşı 2022-2023 erkeklerin hatta bayanların erkekte en çok sevdiği erkek saç modelleri arasında yer almaktadır. Asker traşı da denilen subay traşı modelleri birçok kişi tarafından amerikan traşı ile karıştırılmaktadır, oysaki aynı değildir. Subay traş da uzun saçlarla kısa saçlar arasında dengeli bir geçiş vardır. Subay traş ile amerikan tıraşı arasındaki fark Kişilerin özel isteklerine göre de şekillenmektedir.

Ancak amerikan traş da ise kısa saçlar ile uzun saçlar arasında belirgin bir hat vardır. Subay traşı nasıl kesilir? Astsubay traşı ile subay trası aynı mıdır?

İşte detaylar…

Subay Tıraşı 2022-2023 Modelleri Nelerdir?

Subay traş erkek kısa saç modelleri arasında her dönem zirvede yerini almaktadır. Bu senenin erkek saç modası arasında da subay saç modeli erkek saç kesimleri arasında yer almakta ve zirveyi zorlamaktadır.

Erkek saç kesimi subay traş

Her yaştan erkeğin kullandığı subay traş saç modeli yıllardır kullanılmakta ve hala da kullanılmaya devam etmektedir. Uzun subay traşı ve kısa subay traşı modelleri her iki şekilde de her türlü ortamlarda kullanılan en tarz erkek saçları arasında yer almaktadır.

Subay Traşı Nasıl Yapılır?

Subay traşı modelleri erkek; subay traşı nasıl yapılır? Subay traşı nasıl kesilir sorusu bu saç şeklini beğenen herkesin merak ettiği bir konudur.

Subay traş kesiminde saçların yan kısımları 3 numara ile kısaltılarak, saçın tepe kısmının daha uzun kalma şeklidir. Tepe kısımları kepin içinde kaldığı ve kep dışında kalan kısımların 3 numara olarak göründüğü için subay traşı adını almıştır.

Kulak hizasından dört parmak kadar 3 numara kesildikten sonra geri kalan kısmlar

Türk traşında kulak hizasından 3 parmak yukarı kadar kesilirken, subay traşında kulak hizası 3-4 parmak, arkalara doğru gidildikçe 5 parmağa kadar 3 numara ile saç kesimi yapılmaktadır.

3 numara olan kesimde traş bittikten sonra makineye 1 numara aparat takılır. Kulak hizasından 1 parmak enseye inildiğinde ise 2 parmak kadar bir numara ile kesilerek 3 numara olan kısımla izsiz bir şekilde bağlanır.

subay traşı nasıl kesilir

subay traşı nasıl kesilir-Subay Traşı 2022-2023

Son adımda ise tarak makineden çıkartıldıktan sonra makine 0.5 konumuna getirilir. Saçların dip kısımlarında kalan düzensizlikler doğal hale getirilerek düzenlenir.

Saçların tepe kısmı aşırı derecede gür ise ara makas kullanılarak orantılı hale getirilmektedir.

Kepin içinde kalan üst kısımları tarak ile kısalttıran olduğu gibi makine ile kısalttıran da vardır. Saçların yan kısmında makas kullanılmaz ve makineyle kısaltılır.

Saçların 3 numaralı yeri ile makasla kısaltılan yeri arasındaki geçiş simetrik bir şekilde olur. Keskin bir geçiş asla olmaz. Yani hissettirilmeden yapılan geçiş olur.

Ardından saçların tepe kısmı da hissettirilmeyecek bir geçişle bir miktar daha uzun olacak şekilde makasla saç kesimi yapılarak asker subay traşı bitirilir.

Subay traş nasıl yapılır,

Üst kısımların uzunluğunun ölçüsü kişiye göre belirlenebilir. Bazı erkekler tepe kısmını yanların iki veya üç katı kısalıkta yaptırırken, bazı erkekler ise çok daha uzun bırakmaktadır.

Eliniz makas tutmaya yatkınsa evde subay tıraşı kesimi yapabilirsiniz. Peki, evde subay saç kesimi nasıl yapılır?

Saçların yanları makine ile aldıktan sonra saçın tepe kısmını da bir miktar kısalttıktan sonra subay saç kesimini elde etmiş olursunuz.

Astsubay traşı ile subay traşı kesimi aynı özelliklere sahiptir.

Subay Traşı Kaç Numara Olur?

Subay traşında 0.5 numara, 1 numara, 3 numara makine başlığı kullanılır. Ayrıca saçların tepe kısmı makas ve ara makas ile kesilerek  subay saç modeli kesimi bitirilir.

astsubay traşı

astsubay traşı-Subay Traşı 2022-2023

Subay Traşı Kimlere Yakışır?

Erkek saç kesimi subay traşı her yüz şekline yakışmaz elbette.

Peki, Erkek Subay Saçı Kimlere Yakışır?

Subay traşı çok kullanılan erkek saç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır, ancak herkese de aynı derecede yakışıyor denilemez.

Ense şekli düzgün olanlara (ense kısmı çok ince ve orta kısmında boşluk olanlara yakışmaz).

Subay traşı erkek modeli saç ekimi yaptıranlarda dikkatli uygulama ile kullanılabilir.

Kepçe kulaklı erkeklerde kesinlikle subay saçı modeli yaptırmamalıdır. Saçların yan kısmı çok kısa olduğu için kepçe kulaklar daha da dikkat çekici olacaktır.

Bakınız  ⇒ Kepçe Kulaklar İçin Saç Modelleri Erkek

Kafa yapısında şekil bozukluğu olan kişilerde hiş hoş olmayacaktır. Simetrik kafası olanlarda mükemmel duracaktır.

Subay traşı kimlere yakışır

Yuvarlak yüze subay saçı yakışır mı? Oval yüze subay saçı yakışır mı? Diye soran kişilere evet diyoruz:)

Hacimli saçlara sahip olanlarda da etkili bir görünüm sunacaktır.

Alın ve çene kısmı orantılı ve uyumlu olanlarda da tarz göründüğü bilinmelidir.

Hafif kilolu erkek içinde en uygun saç modelleri arasında subay traş kesimleri bulunmaktadır.

Aşırı zayıf kişilerin yüzlerini daha sıska ve şekilsiz gösterdiği için çok da hoş durmayacaktır.

Erkek subay saç modelleri için uzun yüzlülere kirli sakal ile birlikte kullanım öneriyoruz. Aksi halde yüz tiplerine yakışmayacaktır.

Subay traşı uzun kısımları olan saçın tepe kısmındaki saçlar ne çok uzun ne de çok kısa bırakılmamalıdır.

Aşağıda sizler için derlediğimiz subay traş modelleri resim galerisini inceleyerek daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Subay Saçı Erkek-Subay Trasi

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir önceki makalemiz olan Nişan Takım Elbise Erkek başlıklı yazımızda Takım Elbise Erkek Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu