Top Sakal Kimlere Yakışır?

04.04.2022
1.482
Top Sakal Kimlere Yakışır?

Top sakal kimlere yakışır başlıklı konumuzda top sakal modelleri kimlere yakışır sorusunun cevabı yanında uzun top sakal modelleri, kirli top sakal modelleri, bıyıksız top sakal, yarım top sakal gibi konulara da değineceğiz.

Sakala şekil verme işlemi yapılırken yüz şekline yakışan sakal modelini bulmak önemlidir. Dönem öne çıkan trend olan top sakal, çeşitlerinin çokluğu nedeniyle birçok yüz tipine yakışmaktadır.

Top sakal hangi yüz tipine yakışır sorusunun cevabından önce top sakal nedir sorusunun cevabını kısa bir şekilde paylaşalım.

erkek top sakal modelleri

erkek top sakal modelleri

Keçi sakal modelleri olarak da bilinen top sakal, çene altı ile birlikte sakala yuvarlak şekil verme denilebilir.  Top sakal, bıyıklı ve  bıyıksız sakal versiyonu ile karşımıza çıkmaktadır.  Uygun yüz tipi ile kullanıldığı zaman kişiye çok karizmatik bir hava katan top sakal çeşitleri, yepyeni bir imaj yakalamanın en kolay ve tarz yoludur.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Yüz Şekline Göre Sakal Modelleri

Top Sakal Kimlere Yakışır?

Top sakal çeşitleri  farklı stilleri nedeniyle birçok yüz tipine yakıştığı bilinmektedir. Yuvarlak yüz tipine yakışan sakal modelleri denilince ilk akla gelen sakal modeli topsakal modelidir.

Yuvarlak yüz tipinde kusursuz bir görünüm sunan keçi sakal modelleri, çenenin alt kısmında uzun bırakıldığı an, yüz tipini daha estetik, daha dengeli ve çok daha karizmatik göstereceğini bilmenizi isteriz.

Top sakal kimlere yakışır

Top sakal kimlere yakışır

Dikdörtgen yüz tipine yakışan top sakal modeli ise yarım top sakal modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Bıyıksız sakal modelleri arasında yer alan bıyıksız top sakal dikdörtgen yüz tipi için en uygun modeldir.

Uzun yüz tipine yakışan top sakal modeli olarak ise karşımıza kirli top sakal modeli çıkmaktadır.

(Top Sakal) Keçi Sakal Nasıl Bırakılır?

Top sakal kesimi sanıldığı kadar kolay bir kesim değildir. Traş makinesi ile simetriye dikkat edilerek kesilmesi gerekmektedir. Top sakal kalıbı ile top sakal kesimi en pratik top sakal kesimidir.

Aşağıdaki resim galerisinde top sakal modelleri arasından derlediğimiz görselleri daha fazla detay için sizlere sunuyoruz. Resim galerisini inceleyerek düşüncelerinizi yorum kısmına bizlerle paylaşabilirsiniz.

Resim Galerisi: Top Sakal Çeşitleri

 

Bir önceki makalemiz olan Mavi Gömlek Kombinleri Erkek başlıklı yazımızda Mavi gömlek kombinleri erkek hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu