Erkek Saç Kesim Numaraları

01.05.2021
3.829
Erkek Saç Kesim Numaraları

Erkek saç kesim numaraları başlıklı yazımızda tıraş makinesi numaraları ne işe yarar? saç numaraları kaç mm’dir?  Erkek saç numaraları, bu kaç milim olduğunu merak edenler yazımızın detaylarında bunu bulabilirler. Erkek saç traşı numaraları; 1 numara saç? 2 numara saç? 3 numara saç? 4 numara saç? 5 numaralı saç? 6 numara saç? 7 numara saç? 12 numara saç? 20 numara saç hakkında bilgiler vereceğiz. Erkek saçı nasıl kesilir sorusunun en pratik cevabı traş makinesi ile saç kesimi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ancak tıraş makinesi ile saç kesimi konusunda yeterli bilgiye sahip olmayan erkekler traş makinesi tarağı numaraları ne işe yarar sorusunun cevabını aramakta ve bu bağlamda da erkek saç kesim numaralarını merak etmektedir. Saç numaraları mm bilgileri ile erkek saç kesimleri hakkındaki detaylarını hep birlikte inceleyelim…

Erkek Saç Kesim Numaraları

Erkek saç traşı arasında yer alan kısa saç modelleri erkek tasarımları son dönemlerde trend erkek saç kesimleri arasında yer almaktadır. Saç traş numaraları kişinin saç uzunluğunu belirleyerek istediğiniz uzunlukta saç kesimleri erkek traşı yapmanızı sağlar.

Erkek Saçı Nasıl Kesilir

Erkek Saçı Nasıl Kesilir

Kısa saç bakımı kolay olması ve rahat kullanılması nedeni ile çok tercih edilmektedir. Ancak kısa saç modelleri içinden yüz tipine yakışan kısa saç modeli yani yüz şekline göre kısa saç traşı yapmak zorundasınız.

Mesela; yuvarlak yüze sahipseniz, erkek yuvarlak yüze kısa saç modeli yakışır mı sorusunun cevabı evet olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak erkek uzun yüze yakışan saç modelleri arasında ne yazık ki 1 numara saç kesimi gibi kısa saç modelini çok da göremiyoruz.

Yüz tipine göre saç numaraları belirleme işlemi yaparak doğru erkek saç kesimi yapmalısınız. Saç traşı numaraları arasında 3 mm oynamaktadır. Yani 1 numara saç modelleri 3 ise 2 numara saç modelleri 6, 3 numara erkek saç modelleri ise 9 mm’dir. Bu şekilde traş numaraları büyüdükçe saç uzunlukları da 3 mm büyümektedir.

1 Numara Saç

1 numara saç kaça mm? 3 mm olan bir numara saç traşı erkek kesimi saç derisini gösterecek kısalıktadır.  Saç derinizin saç kesimi işleminden sonra görünmesini istemiyorsanız 1 numara saç traşı size göre değil demektir.

1 numara saç modelleri

1 numara saç modelleri

1 numara saç modelleri her yaştan erkeğin kullanacağı saç modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bir numara saç sakal ile birlikte kullanıldığı zaman daha karizmatik saç kesimi olduğu ortaya çıkmaktadır.

2 Numara Saç Erkek

2 numara saç kaç mm? 6 mm  olan 2 numara saç kesimi de çok uzun olmayan oldukça kısa erkek saç kesimidir. Eğer saçlarınız seyrekse veya ince yapılı ise 2 numara saç kesimi ile de saç deriniz görünecektir. 2 numara saç modellerinde kirli sakal modelleri ile çok tercih edildiğini görüyoruz.

2 numara saç erkek

2 numara saç erkek

3 Numara Traş

3 numara saç kesimi sonucunda kalan saç boyu 9 mm  olarak karşımıza çıkmaktadır. 3 numara saç kaç mm diyenler de 9 mm ile cevabı bulmuş oldular sanırım. Günümüzde erkeklerin tıraş makinesi ile saç kesimi sırasında en çok kullandıkları numara olarak karşımıza çıkan 3 numara traş için asker tıraşı da diyebiliriz.

Kafa derisini asla göstermeyen 3 numara saç kesiminde kısadan uzuna saç kesimi yaparak daha tarz ve karizmatik görünebilirsiniz.

4 Numara Saç

4 numara saç modelleri kısa ile uzun arasında karar veremeyen hatta halk arasında muhafazakar saç tıraşı olarak bilinen erkek saç traşı olarak karşımıza çıkmaktadır.

4 numara saç kaç mm? Saç numaraları erkek stilleri arasında yer alan 4 numara saçlar 12 mm  uzunluğundadır. 4 numara saça tarak ile şekil verilir mi sorusu çok karşımıza çıkmaktadır. Bu çok fazla mümkün değildir ne yazık ki. 4 numara saç sade ön kısımları dikilerek kullanılmaktadır. Kısa erke saç kesimlerini dağınık tarda kullanmak isteyen beyler 4 numara saçları dikerek veya dağınık tarda kullanabilirler.

5 Numara Saç Traşı

5 numara saç kaç mm? 15 mm olan 5 numara saç traşı şekil vermesi mümkün olan en kısa erkek saç kesimleri arasında yer almaktadır. Erkek ünlülerin saç tıraşı arasında son dönemlerde oldukça sık kullanılan erkek 5 numara saç sakal ile birlikte sık tercih edilmektedir.

5 numara saç modellerinin en çok kullanıldığı kesim ise arka kısımlar 3 üst numara tepe kısımlar ise 5 numara saç şeklinde olanlardır.

5 numara saç

5 numara saç-3 numara saç ile 5 numara saç birlikte kullanılarak daha tarz saç kesimi yapıldığını görüyoruz. 

6 Numara Saç Traşı

6 numara saç kaç mm? 18 mm uzunlukta saça sahip olacağınız 6 numara saç kesimi sonrasında saçlarınızı rahatlıkla tarayarak şekillendirebilirsiniz. Subay traşı olarak bilinen 6 numara erkek saç traşı dikdörtgen yüze, üçgen yüze ve yuvarlak yüze sahip olan erkeklere çok yakışmaktadır.

Subay traş modeli 6 numara saç modelinden bir tık daha üst kesimdir aslında. Ancak ülkemizde erkekler 6 numara saç kesimi ile de subay traşı yaptırmaktadır.

7 Numara Saç

7 numara saç kaç mm? Makas traşı olarak da bilinen 7 numara saç tıraş boyu 22 mm dir. Eğer 7 numara saç için kuaföre gidecekseniz gitmeyin.

7 numara saç kesimi

7 numara saç kesimi

Çünkü birçok erkek kuaföründe yedi numara traş aparatı çok fazla kullanılmaz. Bunun yerine makas traşı yapılmaktadır. Sizde evde saçları hafif ıslattıktan sonra parmak aralarınıza eşit miktarda saç alarak parmaklarınızın dışında kalan saçları keserek 7 numara saç kesimi yapabilirsiniz.

8 Numara Saç Traşı Erkek

8 numara saç kaç mm? 25 mm olan 8 numara saç için artık çok da çok kısa saç modeli denilemez. Numarası saça fön çekebilir, boyayabilir veya dalgalı erkek saçı görünümü kazandırabilirsiniz.

8 numara saç

8 numara saç

12 Numara Saç

Saç numaraları arasında 12 numara erkek saç kesimi de sıklıkla tercih edilmektedir. Kısa bir o kadar da havalı erkek saç modeli istiyorsanız 12 numara saç kesimi tercih edebilirsiniz.

12 numara saç modelleri makas ile kesimin daha çok yapıldığı bir modeldir. Saçların her tarafını eşit istemiyorsanız kısa ense traşı yaptırarak veya saçların arka kısmını 5 numara saç kesimi ile şekillendirerek kullanabilirsiniz. 12 numara saç kaç mm? 28 mm olan 12 numara erkek saç modeli ile saçlarınızı hem dağınık formda, hem jöle ile arkaya taranarak ıslak saç formunda, hemde klasik formda kullanabilirsiniz.

20 Numara Saç Traşı

20 numara saç için artık tıraş makinesine gerek yoktur. Erkek kuaföre makas saç kesimi ile 20 numara saç traşı yapmaktadır. 20 numara saç tıraşında arka kısımlar kısaltılarak kısadan uzuna saç kesimi yapılarak daha karizmatik bir görünüm yakalanılabilir.

20 numara saç kam mm? 31 mm olarak karşımıza çıkan 20 numara saç kesimi, neredeyse orta uzunlukta saç olarak da adlandırılacak şekildedir. 20 numara saç modelleri de arkası kısa önü uzun saç olarak kullanılabilir.

Aşağıdaki resim galerisinde erkek saçı nasıl kesilir sorusunun cevabı niteliğinde olan görselleri inceleyerek daha fazla ayrıntı gözlemleyebilirsiniz.

Resim Galerisi Saç Numaraları Erkek

Bir önceki makalemiz olan Kıyafette Kahverengi İle Uyumlu Renkler | Erkek Kombinleri başlıklı yazımızda Kahverengi İle Uyumlu Renkler Giyim Erkek hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu