Tombul Yüz Saç Modelleri Erkek

21.11.2023
362
Tombul Yüz Saç Modelleri Erkek

Tombul yüz saç modelleri erkek stilleri arasında tombul yuvarlak yüz kıvırcık saç modelleri, düz saç vereceğiz. Ayrıca tombul yuvarlak yüz için dalgalı saç modelleri görselleri paylaşacağız. Tombul yüz nasıl olur? Aslında tombul yüz için özellikle çenenin yanaklarla hizalı olması gerekmektedir. Yani alın genişliği, yanak genişliği ve çene genişliği tam yuvarlak ve tombuldur. Tombul yüze kısa saç mı uzun saç mı yakışır? Tüm bu soruların cevaplarını birlikte görelim..

Tombul Yüz Saç Modelleri Erkek

Tombul yüzler için saç modelleri erkek stili kıvırcık saçlardan düz saçlara kadar geniş seçenektedir. Tüm yüz tiplerinde olduğu gibi tombul yüz içinde doğru saç modeli seçmek gerekmektedir. Aksi takdirde olduğundan daha kilolu ve tombul yüz hatlarına sahip olabilirsiniz.

Tombul yuvarlak yüz kısa saç modelleri erkek

Tombul yuvarlak yüz kısa saç modeli erkek

Tombul Yuvarlak Yüz Kıvırcık Saç Modelleri Erkek

Öncelikle yüzün tamamı mı yoksa sadece yanaklar mı tombul? Bu soruyu netleştirdikten sonra size ilk önereceğimiz saç stili asimetriktir. Eğer yüzünüzün tamamı tombul ise asimetrik saç kesimini kullanabilirsiniz.

Tombul yüze uzun kıvırcık saç modelleri, arkadan bağlanarak kullanılmalıdır. Yanları kısa önleri uzun saç modelleri de kıvırcık saçlı tombul yüzlü erkekler için uygundur.

Kıvırcık kısa erkek saç modelleri arasından ise 3 numara, sıfır numara, kısa amerikan tıraşı önerilmektedir. Özellikle saçların yanlarına hacimli bırakmamalısınız. Çünkü bu şekilde yanaklarınız daha geniş ve daha iri görünecektir. Bunun yerine yanları mümkün mertebe kısa tutmalısınız.

Tombul Yüze Düz Saç Modelleri

Aslında tombul yüzlü erkekler düz katlı saç kesimini asla kullanmamalıdır. Çünkü katlı saç kesimi tombul ve yuvarlak yüzleri daha tombul göstermektedir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Erkek Düz Saç Modelleri Ve Yapılışları

Uzun düz saç erkek modelleri kullanılmalıdır. Bu saçlarla yanakları kapatabilirsiniz. Ayrıca düşük at kuyruğu noktasında bağlı erkek saç modelleri olarak da kullanabilirsiniz.

Tombul yüze düz saç modeli, kısa erkek saç kesimleri arasından seçilmelidir. Özellikle saçların tepe noktasının dikerek veya dağınık bırakarak kullanabilirsiniz. Böylece yüzünüzü daha uzun gösterebilirsiniz.

Tombul Yüzlü Erkek İçin Dalgalı Saç

Yandan ayrılmış saç modelleri, dalgalı saçlarda oldukça hoş duracaktır. Ancak kullandığınız saç modeli uzun katlı saç kesimi olmalıdır. Fade saç kesimi, buzz saç kesimi, kısa subay traşı ve kısa amerikan traşı kullanabilirsiniz.

Tombul yüzler için saç modeli erkek

Tombul yüzler için saç modeli erkek

Sonuç olarak tombul yüzlü erkekler için saç modelleri olarak kısa saçlarda uzun saçlarda kullanılmaktadır. Ancak uzun saçlar toplu kullanıldığı zaman daha etkili sonuçlar vermektedir. Kısa saç kullanımında da yanlar kısa tepesi uzun kısa saç kullanabilir. Bunun dışında her tarafı eşit olan sıfır numara saç gibi modellerde kullanılmaktadır.

Önemli: Yuvarlak tombul yüze saç modelleri erkek stilleri sakal ile birlikte kullanılmalıdır. Böylece yüz hatları daha orantılı ve oval görünecektir.

Peki tombul yüz sakal modelleri nelerdir. Ayrıntıları Yüz Şekline Göre Sakal Modelleri başlıklı yazımıza göz atanız iyi olacak.

Aşağıdaki resim galerisinde tarzınızı tamamlayacak tombul yüzlü erkek saç modeller görselleri paylaşılmıştır. Görselleri inceleyerek daha fazla ayrıntıya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Yüzü Tombul Olanlar İçin Saç sakal Modelleri Erkek

 

Bir önceki makalemiz olan Kahverengi Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Olur? başlıklı yazımızda Kahverengi Pantolonun Altına Ne Renk Ayakkabı Gider Erkek hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu