Erkek Düz Saç Modelleri Ve Yapılışları

29.04.2021
2.586
Erkek Düz Saç Modelleri Ve Yapılışları

Erkek Düz Saç Modelleri ve yapılışları başlıklı yazımızda düz saç kesim modelleri yanında, erkek düz saç modelleri ve yapılışları hakkında bilgiler vereceğiz. Erkeklerde saç modelleri arasında en çok modele ve saç kesimine sahip olan saç tipi düz saç olarak karşımıza çıkmaktadır. Düz sert saç modelleri erkek için şekil alması zor gibi görünse de düz sert saç modeli için bile dikkat çekici erkek saç stilleri bulunmaktadır.

Erkek Düz Saç Modelleri Ve Yapılışları

Düz saçlı erkeklerin birçoğu saçlarındaki model seçeneğinin fazlalığını ne yazık ki bilmemektedir. Oysaki erkek duz sac modelleri kullanan erkekler saçlarına rahatlıkla ve her istedikleri şekli verebilirler.

Erkek düz saç modelleri ve yapılışları

Erkek düz saç modelleri ve yapılışları

Düz saç erkek modelleri arasında kısa düz saç modelleri erkek, düz uzun saç modelleri erkek, kaküller, alman saç stili, orta uzunlukta düz saçlar, düz yeni nesil asker traşı vardır. Ayrıca  önü uzun arkası kısa saç kesimi ile yapılan atkuyruğu, alman saç stili, ingiliz tarzı, subay traşı, fade saç ve undercut saç kesimi diyebiliriz.

Düz Saçlı Erkekler Saçlarını Nasıl Kestirmeli? Kısa Düz Saç Kesimleri

Erkek kısa düz saç modelleri  uzun düz saçlara uğraşmak istemeyen düz saçlı erkeklerin en çok kullandığı saç modelleri arasında yer almaktadır. Önü uzun arkası kısa saç modelleri düz saçlarda çok daha dikkat çekici ve tarz erkek saçı olarak öne çıkmaktadır.

Bu senenin saç modası denilince karşımıza çok kısa saç modelleri yanında önü uzun arkası kısa erkek saç modelleri çıkmaktadır. Yeni nesil asker traşı ve amerikan subayı saç kesimi de sık tercih edilen en güzel düz erkek saç stilleri olarak dikkat çekmektedir.

Özellikle yanların kazıtılıp üstlerin uzun bırakıldığı erkek saç stilleri genç erkek saç modelleri olarak günümüzün erkek saç modası diyebiliriz. Bu saç modelinde saçların uzun kısmı at kuyruğu veya yarım topuz şeklinde bağlandıktan sonra çok daha tarz ve dikkat çekici bir görünüm yakalanabilir.

Düz uzun saç modelleri erkek

Düz uzun saç modelleri erkek

Yanları kazıtmadan 0 numara saçtan başlayarak tepe noktasına doğru kademeli olarak kestirilerek tepe kısmının uzun bırakıldığı erkek düz saç kesim modelini de deneyebilirsiniz. Bu modelde saçın tepe kısmını  saç spreyi veya saç jölesi ile arkaya doğru yatırabileceğiniz gibi yukarı doğru kaldırarak da kullanabilirsiniz.

Düz Uzun Saç Modelleri Erkek

Erkek saç modelleri düz stilleri arasında uzun düz saç modelleri de bulunmaktadır.  Orta uzunlukta uzun düz saç modelleri bize en çok kullanılan erkek saç model olarak karşımıza çıkmaktadır. Son dönemlerde yanları kazıtıp üstlerin uzun bırakıldığı saç modelleri de uzun erkek saç kesim modelleri arasında yer almaktadır.

Siz de orta uzunluktaki uzun saç kesimlerini ortadan ayrılan erkek saç modelleri saç şekillendirmesi yapabilirsiniz.  Ayrıca Alman saç stili ve ingiliz tarzı erkek saç modelleri şeklinde kullanabilirsiniz.

Alman saç stili erkek düz saç modelinde saçlar yandan ayrılarak jöle veya saç spreyi ile yatırılarak kullanılmaktadır. Bu saç modelinde düz saç kesimi kulak hizasında saç kesimi şeklinde olmalıdır.

Kısa düz saç modelleri erkek

Kısa düz saç modelleri erkek

İngiliz stilinde de aynı şekilde kulak hizasında saç kesimi ile saçlarınızı kulak üstünden üç parmak yukarıdan ayırabilirsiniz. Ardından saç jölesi ve saç spreyi ile doğal bir görünüm yakalayacak şekilde şekillendirebilirsiniz.

Orta uzunlukta erkek düz saç modelleri olarak karşımıza çıkan bir diğer model ise kakül kullanımı ile kesilen yuvarlak saç kesimi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu saç modelinde saçların arka kısmı da düz bir şekilde kesilerek kakül ile birlikte uyumlu bir görünüm yakalanması sağlanmaktadır.

Orta uzun saçlarda ortadan ayrılan katlı saç modelleri ve en çok kullanılan erkek düz uzun saç modeli olarak öne çıkmaktadır.

Aşağıdaki resim galerisinde erkek düz saç modelleri ve yapılışları hakkında bu senenin trend erkek saç kesimi modellerinden oluşan resim galerisini sunuyoruz. Daha fazla detay ve ayrıntı için inceleyebilir sorularınızı, öneri ve görüşlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Resim Galerisi: Erkek Saç Modelleri Düz

 

Bir önceki makalemiz olan Tarz Takım Elbise Modelleri Erkek 2024 başlıklı yazımızda 2021 Takım Elbise Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu