Erkeklerin Kadınlarda Sevdiği Saç Rengi

28.02.2022
1.546
Erkeklerin Kadınlarda Sevdiği Saç Rengi

Erkeklerin kadınlarda sevdiği saç rengi kişiden kişiye değişse de doğal saç renklerinin erkeklerin sevdiği saç renkleri arasında ilk sırada yer aldığı görülmektedir. Birçok ülkede yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda doğal sarışın, doğal kızıl, doğal esmer, doğal kumral saçların erkeklerin beğendiği saç rengi olarak öne çıktığı görmüştür.

Erkeklerin beğendiği saç rengini ve bu saç renkleri hakkındaki düşüncelerini birlikte görelim.

Erkeklerin Kadınlarda Sevdiği Saç Rengi Nedir?

Erkeklerin gözünde en güzel kadın saç renkleri hakkında ne düşündüğü araştırmalara konu olmuştur. Yapılan araştırmaların sonucunda ortaya çıkan detaylar oranlara bölündüğünde dikkat çekici sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

⇒ Koyu Saç Renkleri Kapsamlı İncelemesi

Erkeklerin En Çok Sevdiği Saç Rengi Koyu Renk Saçlar Mı?

Koyu renk saçlara sahip esmer kadınlar erkekler tarafında başarılı, esprili, akıllı sadık olarak görülmektedir.

Erkeklerin beğendiği saç rengi

Erkeklerin beğendiği saç rengi

Araştırmalarda, doğal siyah saç, koyu kahve saç, koyu karamel saç rengi gibi koyu saç renklerine sahip kadınların özellikleri birçok erkeğin hoşuna gidebilecek tüm özellikleri taşıyor görünmektedir.

Erkeklerin Beğendiği Saç Rengi Kızıl Mı?

Yapılan araştırmalar sonucunda birçok erkek kızıl saçlı kadını seksi bulurken yine azımsanmayacak düzeyde erkek kızıl saçlı kadınlar hakkında sadakatsiz yorumları yapmıştır.

Erkeklerin kadınlarda beğendiği saç rengi

Erkeklerin kadınlarda beğendiği saç rengi

⇒ Kızıl Saç Rengi Tonları Kataloğu

Erkeklerin belli bir bölümü ise kızıl saçlı kadınları olduğu yaştan daha genç daha enerjik ve daha dinamik bulmaktadır.

Erkeklerin Hoşuna Giden Saç Rengi Sarı Mı?

Birçok kişide erkeklerin sevdiği saç rengi denilince sarı saç renkleri akla gelmektedir. Ten rengi ile uyumlu olmayan sarı saç rengi tonlarının hiçbir erkek tarafından beğenilmediği bilinmelidir.

Erkeklerin sevdiği saç rengi

Erkeklerin sevdiği saç rengi

Sıcak cilde sahip kişilerin kullanacağı saç renkleri ile soğuk cilde sahip kişilerin kullanacağız sarı saç renkleri farklılık göstermektedir.

⇒ Sarı Saç Renkleri Kataloğu  (bu senenin)

Erkekler sarışın kadınların daha çekici ve seksi olduklarını görüşü ağır basıyor. Ancak bu denli çekici görünen saç rengi ile ortaya çıkan tedirginlik sonucunda sürekli sarışın kadının sadakatini sorguladığı görülmüştür.

Sıcak cilt alt tonuna sahip olan kadınların kullandığı bebek sarı, altın sarı veya karamel sarı doğal ise daha etkileyici buluyor.

Soğuk cilt alt tonuna sahip bayanların kullandığı metalik sarı ve küllü sarı ile daha çekici ve güzel buluyor.

Erkeklerin Güzel Bulduğu Saç Rengi Kumral Mı?

Birçok erkek kumral saçlı kadın için akıllı, esprili, sadık ve çekici yorumu yapmıştır. Doğal kumral saç renklerine sahip olan kadınlarla korkusuzca sırların paylaşılabileceği çok iyi bir dost ve arkadaş olabileceği yorumları da azımsanamayacak düzeydedir.

Erkeklerin en çok sevdiği saç rengi

Erkeklerin en çok sevdiği saç rengi

Erkeklerin kadınlarda en çok hoşlandığı saç rengini yapılan araştırmalar sonucuna dayanarak paylaştık.

Fıtrat gereği herkesin hoşlandığı giyim tarzı, ten rengi ve saç rengi elbette ki farklıdır. Zira yapılan araştırmalar çerçevesinde doğal saçlardan hoşlanan erkekler kadar pembe, mavi, yeşil ve lacivert gibi marjinal saç renklerinden hoşlanan erkeklerin olduğu da görülmüştür.

 Kumral Saç Rengi Ve Tonları

Ten rengine uyumlu saç rengi kullanıldığı zaman tüm kadınların kusursuz göründüğünü ve tüm erkekler tarafından beğenildiğini de kendi yorumumuz olarak belirtmek istiyoruz.

Aşağıdaki resim galerisinde erkeklerin en çok beğendiği saç renkleri arasından derlediğimiz görselleri daha fazla ayrıntı için sizlere sunuyoruz. Saç rengi belirlerken cilt alt tonuna göre size uygun saç rengini seçmeyi unutmamanızı öneriyoruz.

Resim Galerisi: Erkeklerin Hoşlandığı Saç Renkleri

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu