Tarz Kadın

Kumral Saç Rengi Ve Tonları

04.04.2021
27
Kumral Saç Rengi Ve Tonları

Kumral saç rengi ve tonları başlıklı yazımızda yaz aylarının olmazsa olmaz saç renkleri arasında olan kumral saç renkleri hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Koyu kumral saç rengi, açık kumral saç rengi, küllü kumral saç rengi, kumral saç rengi kimlere yakışır? Açık kumral saç rengi nasıl elde edilir? Koyu kumral saç rengi nasıl elde edilir?

Kumral ne demek soruları hakkındaki detayları birlikte görelim. Kumral saç renkleri arasında olan karamel kumral, altın kumral saç rengi, bakır kumral saç rengi gibi kumral saç renklerini de ilerleyen dönemlerde başlıklar halinde işleyeceğimizi belirtelim.

Kumral Ne Demek?

Kumral, sarışın kişilerden 2 ton daha koyu saçlara sahip olmaktır, kumral ten rengine ise bronz ten rengidir diyerek nitelendirebiliriz aslında. Kumral denilince akla koyu sarı saç renkleri ile birlikte hafif bronz ten rengi gelebilir.

Kumral

Kumral

Kumral Saç Rengi Ve Tonları

Kumral saç renkleri hemen hemen herkes tarafından yaz aylarında en çok kullanılan ve yaza yakıştırılan saç renkleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Sizde yaz aylarında enerjik, dinamik ve daha pozitif bir görünüm sergilemek istiyorsanız kumral saç renkleri arasından seçimler yapabilirsiniz.

Kumral saç renkleri yaz aylarını hatırlatıyor demek, kış aylarında kullanılmaz anlamına gelmemektedir. Kumral saç tonları ile saçlarınızı dört mevsim buluşturabilirsiniz.

Kumral saç boyası arasından seçim yapamıyorsanız koyu kumral saç boyası boyayanların yorumlarını inceleyerek daha net kararlar verebilirsiniz.

Kumral tonları kendi içerisinde de farklı tonlamalara sahiptir. En çok kullanılan kumral renkleri açık kumral saç ve koyu kumral saç renkleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Saç renginiz ve ten renginiz sarışın dan 2- 3 ton koyu ise koyu kumral saç rengi kullanmanızı öneririz.

Açık kumral saç rengi nasıl elde edilir

Açık kumral saç rengi nasıl elde edilir

Koyu Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Siyah veya koyu kestane gibi çok koyu saç renklerine sahipseniz saç açma işleminden sonra koyu kumral saç rengine uygulayabilirsiniz. Koyu renk saçlara saç açma işlemi sonrası saçınızdaki yıpranmanın önüne geçmek için saç kremi veya saç bakımı kremi kullanmaya unutmamalısınız.

Açık Kumral Saç Renkleri-Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Soluk bir ten rengine sahipseniz açık kumral saç  ile çok daha bakımlı, çok daha genç çok daha dinamik görünebilirsiniz. Yüzünüzü ön plana çıkarmak için ten renginiz ile uyumlu kumral saç renklerini seçmeniz gerektiğini unutmayın.

Açık kumral saç boyası elde etmek için altta yatan rengi doğru işlemeli ve doğru açık kumral saç bu işlem yapmalısınız.

Açık kumral saç rengi

Açık kumral saç rengi

Koyu renk saçlara sahipseniz açık kumral saç rengini utturmanız için birkaç işlem yapmanız gerekecektir. Saçlarınızı açık sarıya  boyadıktan sonra bir, bir buçuk aylık bekleme süresinin ardından saçlarınızı kumral saç boyası ile oluşturabilirsiniz. Saçları açık sarıya boyama işlemine 4 5 ay devam edersiniz aylar sonrasında saçlarınız tam anlamıyla dört dörtlük açık kumral saç rengine sahip olacaktır.

Açık saç rengine sahipseniz bu kadar uzun beklemenize gerek yok tabii ki. Saçlarınızda bir veya iki kez açık kumral saç boyası ile buluşturmanın doğru kumral saç rengini tutturmanız sağlayacaktır.

Küllü Kumral Saç Renkleri

Son birkaç sezonun en trend kadın saç modası renkleri arasında küllü kumral saç gelmektedir. Buğday tene sahip kişilere küllü kumral saç renklerini şiddetle öneriyoruz. Özellikle yazın yanık bronz teni ile mükemmel uyum sağlayacağına ve sizi çok daha kadınsı ve dikkat çekici göstereceğine emin olabilirsiniz.

Küllü kumral boya

Küllü kumral boya

Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Kumral saç birçok ten rengine yakışmaktadır. Açık kumral ve koyu kumral saç renkleri ile birlikte birçok renk seçeneği olan kumral tonları buğday tenli kadınlar da inanılmaz derecede dikkat çekici durmakta ve apayrı bir güzellik sunmaktadır.

Özellikle orta kumral saç rengi ve yoğun koyu kumral saç rengi buğday tenliler de mükemmel olmaktadır

Kadınların en çok kullandığı kumral saç renkleri olarak açık kumral saç renginin öne çıktığını görmekteyiz, sarı kumral saç ise bu bağlamda kadınların en çok kullandığı seçimler arasında yer almaktadır. Açık kumral saç rengini koyu tenlilere önermiyoruz.

Koyu kumral saç rengi ise hemen hemen tüm renkleriyle uyum yakalıyor destek mübalağa etmiş olmayız zannedersem. Cilt alt tonunuzu kuaförünüz ile görüşerek belirledikten sonra koyu kumral sac rengi arasında seçimler yapabilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde kumral saç tonları arasından derlediğimiz görselleri paylaşıyoruz. Daha fazla detay ve ayrıntı için inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Kumral Saç Tonları Kataloğu

 

 

Bir önceki makalemiz olan Röfle Saç Modelleri Ve Röfle Fiyatları 2021 başlıklı yazımızda Röfle, rofle saç modelleri ve Röfle saç modelleri ve röfle fiyatları hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu