Tarz Kadın

Dore Saç Rengi Denilince…

11.11.2019
693
Dore Saç Rengi Denilince…

Dore Saç Rengi özelliklerini duyduğunuzda sizde en kısa zamanda dore saç renklerinden birini yapmayı düşüneceksiniz. Saçlar şıklık yarışında bayanların en önemli detayıdır.

Farklı saç modelleri, farklı saç kesimleri, farklı saç renkleri her zaman göz önünde olmuştur. Sıradanlıktan sıkılan bayanlar saç rengi değiştirme işlemi ile adeta yeniden doğarlar.

Hele bu renk birde hiç kullanmadığı ve risk alarak yaptırdığı bir renk ise daha da cazibeli hale gelmektedir.

Dore saç rengi de böyle bir şeydir. Dore ile birlikte kullanılan renk tonları doğru ten rengi ile bütünleştiği zaman mükemmeli sunmaktadır.

Dore saç hakkında bilinmeyenleri, merak edilenleri sizler için araştırdık.

Dore Saç Rengi İncelemesi

Dore Saç Nedir?

Dore çok açık bir renk olmasına rağmen içerisine platin ve beyaz yansımaların yerine yoğun bir şekilde sarı tonlarının görüldüğü bir renktir. Dore saçlara atılan yoğun sarı yansımalar saçlara farklı bir ışıltı ve canlılık katmaktadır.

Dore sarı saç

Dore sarı saç

Dore Saç Kimlere Yakışır

Dore saç açık tenli bayanları daha da güzel ve alımlı göstermektedir. Hele bir de uzun saçlar dore ile taçlandırılırsa olağanüstü olur.

Dore saç açık tenlilere yakışır ancak dorenin içine atılan tonlar değiştirilirse esmer ve buğday tenlilere de yakışmaktadır.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   2020 Küt Saç Modelleri

Dore Saç Rengi Tonları Nelerden Oluşmaktadır?

Dore renk altın rengi olarak bilinse de karamel, kahverengi ve küllü tonların karıştırılması ile elde edilir. Hatta bakır tonlar bile ışıltı olsun diye atılır içine.

Dore Kumral Saç Renkleri

Açık kahverengi ve dore renklerinin karıştırılması ile elde edilen dore renk çok açık tenli kişilere çok yakışmaktadır.

Dore kumral saç renkleri

Dore kumral saç renkleri

Dore kumral saç rengi kimlere yakışır diyenlere cevabımız ise açık buğday ten ve uzun katlı saçlara sahip olan bayanlara demek istiyoruz.

Dore Kahve Saç Renkleri

kahve saç renginden vazgeçemeyenlerden iseniz dore kahve saç rengi kahverengi saç rengine altın ışıltıların atılmasıdır. Ve kahve saçlardan vazgeçemeyenlerin vazgeçilmezi olacaktır.

Dore kahve saç her mevsimde kullanılabileceği gibi sonbahar kış aylarında daha şık olmaktadır. Saç renk uzmanları koyu saç renkleri arasında en çok tercih edilen rengin dore kahve saç olduğunu belirtmektedir.

Dore kumral saç kimlere yakışır

Dore kumral saç kimlere yakışır

Dore Kahve Saç Kimlere Yakışır?

Dore kahve saç rengi her ten rengi ile mükemmel uyumu yakalamaktadır. Renkli gözlere sahip olanlarda ise daha bir farklı ve hoş durmaktadır. Kahve ve ela gözlü kişilerde ise ne denli hoş olacağını söylememe gerek yok sanırım.

Dore Sarı Saç

Sarı saç rengi her bayanda özel bir yere sahiptir. Sarı saç bakımı diğer saçlara göre daha zor ve uğraştırıcıdır. Böyle olmasına rağmen dore sarı saç son dönemlerde sıklıkla kullanılmakta ve çok beğeni almaktadır. Dore saç seviyor ve yaptırmak istiyorsanız ilk olarak bu rengi taşıyıp taşıyamayacağınız öğrenmelisiniz. Bunun içinde dore sarı saç kimlere yakışır sorusunun cevabını vererek sizlere yardımcı olalım.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   En Güzel Kına Gecesi Saçları

Aslında sarı saç rengi cesaretin simgesidir bir nevi. Kim kullanırsa kullansın ilk yapıldığında acaba mı dedirtir.

Dore Sarı Saç Kimlere Yakışır?

Açık tenli kişilere çok yakıştığı bilinir. Ancak buğday tenli ve esmer kişilere de yakışmaktadır. Bunun için kullanacağınız sarı saç rengini iyi belirlemek gerekir. Çünkü dore sarı saç renginin üst ev alt renk tonları vardır.

Dore sarı saç kimlere yakışır

Dore sarı saç kimlere yakışır

Bunu belirlemek için şu yolu izlemelisiniz.

Teniniz açık renk ise sarıyı abartabilirsiniz. Buğday veya esmer tenli iseniz altın renk tonlarını daha çok kullanmalısınız. Teninizin koyuluğunu altın ışıltıları ile aydınlatabilirsiniz.

Aşağıdaki görselleri inceleyerek hangi dore saç rengini kullanacağınıza karar verebilirsiniz.

Konu ile ilgili diğer yazılar

Ombre Modelleri, Renkleri Ve Fiyatları-Dev İnceleme

Koyu Saç Renkleri Kapsamlı İncelemesi

Orta Boy Saç Modelleri Yapımı Ve Çeşitleri

Örgü Saç Modelleri Yeni

Resim Galerisi:  Dore Saç Renkleri Nelerdir? Kimlere Yakışır

 

 

Bir önceki makalemiz olan Gelin Saç Modelleri 2021 başlıklı yazımızda gelin saç kesimi, gelin saç seçimi ve gelin saç stilleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

ankara evden eve nakliyat
Tarz Kadın Blogu