Yüzü Zayıf Gösteren Saç Renkleri Nelerdir?

30.08.2022
909
Yüzü Zayıf Gösteren Saç Renkleri Nelerdir?

Yüzü zayıf gösteren saç renkleri nelerdir? Tombul ve şişman yanaklı yüzü doğru saç renkleri ile daha zayıf gösterebilirsiniz. Zayıf gösteren kıyafet renkleri olduğu gibi zayıf gösteren saç renkleri de vardır. Özellikle tombul yanaklı yüz için ince gösteren saç renkleri kullanılmaktadır.

Mükemmel yüz hattına sahip olmak için doğru saç renkleri ve doğru saç kesimleri bulmak zorundasınız. Tüm bunları doğru saç modelleri ile harmanladığı zaman kusursuz bir yüz şekli sizinle demektir.

Muhtemelen sizde bu detayların farkındasınızdır. O halde gelin şimdi hep birlikte yüzü daha zayıf gösteren saç renklerini inceleyelim.

Yüzü Zayıf Gösteren Saç Renkleri Nelerdir?

Cilt alt tonuna ve ten rengine göre saç rengi seçimleri yüzü olduğundan daha zayıf göstermektedir. Zayıf gösteren saç renkleri konusunda doğru bilinen bazı yanlışlar vardır.

Yuzu-zayif-gosteren-sac-renkleri

Yüzü zayıf gösteren saç renkleri

Örneğin, koyu renk saçlar yüzü zayıf gösterir. Bu doğru bilinen bir yanlıştır. Çünkü ten rengine ve cilt alt tonuna uyum sağlamayan saç rengi koyu renk de olsa amacına ulaşmaz.

Peki bunun için ne yapmalıyız; saç stilistleri yüzü zayıf ve ince gösteren saç renkleri belirlerken saç rengini odak noktası haline getirmektedir.

Örneğin, açık ten rengine renkli gözlere sahipseniz bakır kızıl saç rengi ve kumral saç renkleri yüzünüzü daha zayıf gösterecektir.

Buğday tenli ve esmer yüzü zayıf gösteren saç renkleri olarak ise ten renginizin en az iki ton koyu rengini seçmelisiniz. Ayrıca cilt alt tonu ile uyumlu kızıl, karamel tonları, siyah, koyu bakır gibi saç renklerinin tonlarını da  kullanabilirsiniz.

Yani çok açık tenli kişiler çok koyu renk saçlar ile yüzlerini odak noktası haline getirir. Buda kişinin daha tombul görünmesini sağlar. Aynı şekilde esmer ve koyu tenli kişiler, açık renk saçlarla yüz hatlarını ön plana çıkarırlar. Böylece daha iri ve tombul yanaklı görünürler.

Tombul Yüzü Zayıf Gösteren Saç Renkleri

Yuvarlak tombul yüzü ince gösteren saç renkleri arasında röfle de vardır. Dipten başlayan ve saç uçlarına kadar altı tona kadar açılan saçlar, yüzünüzü daha ince gösterecektir.

Yuvarlak-yuzu-ince-gosteren-sac-renkleri

Yuvarlak yüzü ince gösteren saç renkleri

Ten rengine uygun şekilde saçlara vurgu eklendiğinde daha zayıf görünen yüz hattına sahip olabilirsiniz. Mesela perçemleri veya saçın ön kısımlarını saç renginizden farklı bir renge boyayarak ince burgular yapabilirsiniz. Saç rengine göre koyu gölgeler veya açık gölgeler ile yüzünüz daha ince ve zayıf gösterebilirsiniz.

Sarı Saçlı Tombul Yüzü İnce Gösteren Saç rengi

Sarı saç ile yüzü zayıf göstermek için ne yapmalı sorusunu doğal sarışınlar çok sormaktadır. Doğal sarı saç renginden vazgeçmek istemeyenler saç uçlarına doğru daha koy tonlara geçebilirler. Böylece saç uçlarındaki vurgu yüz şekline daha zayıf ve ince gösterecektir.

Yuvarlak ve tombul yüzlü doğal sarışınsanız saç renginizin birkaç ton koyusu ile ombre kullanabilirsiniz.

Tombul yüze sahip sarışınlar için kumral saç renkleri ve sütlü kahve saç rengi yüzü daha zayıf gösterecektir. Ancak ilk defa saç rengini değiştireceksiniz saç stilistinden veya kuaförünüzden bu konuda destek almalısınız.

Çünkü herkesin ten rengi ve yüz şekli farklılık göstermektedir. Yapacağınız yanlış bir seçimin yüzünüzü daha geniş gösterme olasılığı vardır. Bu nedenle saç rengine karar vermeden önce göz rengini, cilt alt tonunu ve ten rengini dikkate almalısınız.

Soğuk ve açık ten rengine sahipseniz, soğuk saç renklerini kullanmalısınız. Aynı şekilde koyu ve sıcak ten rengine sahipseniz, sıcak saç renkleri daha doğru olacaktır.

Zayıf gösteren saç renklerini, yüzü zayıf gösteren saç modelleri ile kullanmayı unutmayın.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Yüzü Zayıf Gösteren Saç Modelleri

Aşağıdaki resim galerisinde yüzü zayıf gösteren saç modelleri ve saç renkleri görselleri paylaşılmıştır.

Resim Galerisi: Tombul Yüzü Zayıf Gösteren Saç Renkleri

 

Bir önceki makalemiz olan Kıvırcık Kısa Saç Modelleri Kadın başlıklı yazımızda Kıvırcık Kısa Saç Modelleri Kadın hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu