Yüzü Zayıf Gösteren Saç Modelleri (21 Fikir)

28.10.2022
4.359
Yüzü Zayıf Gösteren Saç Modelleri (21 Fikir)

Yüzü zayıf gösteren saç modelleri olduğunu biliyor musunuz? Zayıf gösteren kilolu yuvarlak yüzler için saç modelleri ile daha zayıf görünmek ister misiniz? Cevabınız evet ise detayları dikkatli inceleyin.

Kilolu yuvarlak yüzler için yüzü ince, zayıf ve daha oval gösteren saç modelleri bulunmaktadır. Yüzünüz ne kadar tombul olursa olsun bu saç modellerini uygulayarak daha simetrik bir yüze sahip olabilirsiniz. Hangi saç modeli yüzü zayıf gösterir? İşte yüzü ince gösteren saçlar…

Yüzü Zayıf Gösteren Saç Modelleri

Yuvarlak yüzü ince gösteren saç modeli kısa saç, uzun saç, dalgalı saç ve kıvırcık saçlara uygulanabilir. Yani kilolu yüzü zayıf gösteren saç modeli tüm saç tiplerinde vardır.

Birçok kişi yüzü yuvarlak ve tombul yanakları olduğu için yüzü ince gösteren saçların neler olduğunu merak eder. Ve hiçbir saç modellerinin yüzüne gitmeyeceğini düşünür. Oysaki bu böyle değildir. Sizlere bahsedeceğimiz birçok saç modeli ile yüzü uzun gösteren saç modelleri olduğunu göreceksiniz.

Kilolu yuvarlak yüzler için saç modelleri

Yüzü İnce Gösteren Dalgalı Saçlar

Yuzu ince gosteren saç modeli arasında dalgalı saçlar da vardır. Ancak dalgalı kısa ve uzun saçlarda mutlaka perçem, kat veya kahkül kullanılmalıdır. Bu şekilde yüzünüzdeki tombulluğu kamufle ederek çok daha çekici görünebilirsiniz.

Yüzü zayıf gösteren dalgalı saç

Yüzü Zayıf Gösteren Kıvırcık Saçlar

Kilolu yüzü zayıf gösteren saç modelleri arasında kıvırcık saçlar ilk sıradadır. Kıvırcık saçlarda özellikle asimetrik bob kesim, küt saç kesimi ve pixie kısa saç modeli öneriyoruz.

Çünkü asimetrik bob kesim, küt saç kesimi ve pixie saç dışındaki saç modelleri tombul yüzü kamufle etmeyecektir.

Kıvırcık saçlarla yüzü ince gösteren saç kesimi arasında uzun kıvırcık saçlar ilk sıradadır. Orta boy küt saç, perçemli saç veya omuz hizasında kıvırcık saçlarda, doğru saç modelleridir.

Yüzü ince gösteren saç -kıvırcık saç

Yüzü İnce Gösteren Saç -Asimetrik Saç Kesimi

Asimetrik saçlarda saçların ön kısmı uzun arka kısmı kısa olarak tasarlanmaktadır. Asimetrik saç kesimi, kısa saç modelleri arayanların en çok kullandığı saç modelleri arasında yer almaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒Trend kısa saç modelleri (bu senenin)

Kilolu yuvarlak yüzünüz varsa asimetrik saçlarla yanaklarınızı kapatabilirsiniz. Böylece daha uzun ve simetrik bir yüz şekline sahip olabilirsiniz.

Yüzü ince gösteren saçlar-asimetrik saç

Katlı Saç Kesimi

Katlı saç kesimi uzun saçlara ister kısa saçlarda uygulanmış olsun yüzü daha zayıf gösterecektir. Kilolu tombul yüze katlı saç yaparken izlemeniz gereken yol vardır.

Katlardan ilkini burun hizasında, ikincisini çene hizasında, üçüncüsünü omuz hizasında katlı saç kesimi yapmalısınız. Saçlar uzadıkça katlarda simetrik şekilde aşağıya doğru inecektir.

Katlı saç kesimi, yüzü ince gösteren

Katlı saç ile tombul yanaklarınızı kapatacaksınız. Böylece tüm dikkatleri saç katlarına çekerek yüzü ince gösteren saçlara sahip olacaksınız

Perçemli Topuz-Yüzü Zayıf gösteren Topuz Modelleri

Kim demiş tombul yüze sahip olanlar topuz yapamaz diye. Yüzü zayıf gösteren topuz modelleri de var elbette.

Uzun  ve gür saçlarınız varsa özellikle yaz dönemlerinde sıcak sizi rahatsız edecektir.

Hem saçlarınızı toplayacak hem de yüzü ince gösterecek saçlarınız olsun ister misiniz? O halde perçemli topuz modelleri tam size göre. Çünkü yüzü daha ince göstermek için saç modelleri arasında uzun perçemli topuz ilk sıradadır.

Dağınık topuz – yüzü ince gösteren saç

İster yarım topuz, ister tam topuz yaparak yüzünüzü daha da zayıf ve ince gösterebilirsiniz. Ancak topuz yaparken uzun perçemleri mutlaka düşünmelisiniz.

Yüzü uzun gösteren saç modelleri arasında perçemli dağınık topuz modelleri de bulunmaktadır.

Çünkü dağınık topuz saç ile yüzünüzün yanlarından çıkan tombul yanaklar kapatılmaktadır. Böylece saçlarla kapatılan tombul yüzü ince gösteren saç modeline kavuşmuş olacaksınız.

Hangi Saç Modeli Yüz Zayıf Gösterir-Uzun Saçlar

Uzun saç modelleri doğru kullanıldığı zaman yüzü ince gösteren saçlar arasına girmektedir. Kıvırcık uzun saçlar ve dalgalı uzun saçlar yüzünüzün tombul gösterecektir diyenlere inanmayın. Çünkü bu saçlarla da olsa tek dikkat etmeniz gereken yanaklarınızı muntazam bir şekilde kapatmanızdır.

Yüzü ince gösteren uzun saç modelleri

Düz saçlarla yanaklarınızı komple kapatın. Saçlarınızı her iki omzunuzdan öne doğru alın.  Tüm bunlarla yuvarlak yüzü daha ince ve zayıf gösteren saç modeli yaparsınız.

Yandan Ayrılmış Saç

Uzun saçlarda saçları yandan ayırarak yüze yumuşak bir karakter kazandırabilirsiniz. Yandan ayrılmış saç modellerinde de uzun perçem bırakılmış olması gerekmektedir.

Yandan ayrılan saçlar

Yüzü İnce Gösteren Saç – Kahküllü Saç-Perçemli saç

Saçlarınız ister uzun ister kısa olsun yüzünüzü ince göstermek için mutlaka kahkül veya perçemli saç kullanmalısınız.

Kahkül ve perçem arasında ne fark var? Perçem saçların alına düşmesidir. Yani alnı kapatmayan perçem önlerden kısalı uzunlu kesilerek yanlardan aşağı doğru katlı saç kesimi işlemidir.

Perçemli saç modelleri

Kahkül böyle değildir. Kahkül kesimi alnı kapatacak şekilde düz olarak kesilir ve alın tamamen saçlarla kapatılır.

Kısa Saç Kilolu Mu Gösterir?

Yüzü kilolu gösteren saç modelleri vardır. Bu kural kısa saçta da uzun saçta da geçerlidir. Yani kısa saç yüzü kilolu gösterir mi sorusunun cevabı hem evet, hem de hayır olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü doğru kısa saç modeli kullanmadığınız zaman kısa saçlar yüzünüzü daha tombul gösterecektir.

Asimetrik küt saç kesimi, asimetrik bob saç kesimi, kısa katlı saç kesimi yüzü ince gösterir. Ayrıca kısa perçemli saç modelleri de kesinlikle yüzünüzü ince gösterecektir.

Tombul ve kilolu yüzü zayıf gösteren  kısa saç modelleri arıyorsanız bahsettiğimiz saçlardan birini deneyin.

Kısa saç kilolu mu gösterir

Kilolu ve yuvarlak yüzler için saç modelleri arasından seçerek derlediğimiz görselleri inceleyin. Daha fazla detay ve fikir için inceleyebilirsiniz. Sizde yüzü zayıf ve ince gösteren saç modelleri hakkındaki görüşlerinizi yorum kısmından bizlere iletin.

Resim Galerisi: Yüzü İnce Gösteren Saç Modelleri

 

 

Bir önceki makalemiz olan Kına Saç Modelleri 2025 Seçenekleri başlıklı yazımızda En Güzel Kına Gecesi Saçları ve kınalık saç modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu