Tarz Kadın

Yüzü Zayıf Gösteren Saç Modelleri

15.07.2020
194
Yüzü Zayıf Gösteren Saç Modelleri

Yüzü zayıf gösteren saç modelleri olduğunu biliyor musunuz? kilolu yuvarlak yüzler için yüzü ince, zayıf ve daha oval gösteren saç modelleri bulunmaktadır. Yüzünüz ne kadar tombul olursa olsun bu saç modellerini uygulayarak oval ve daha simetrik bir yüze sahip olabilirsiniz. İşte yüzü ince gösteren saçlar…

Yüzü Zayıf Gösteren Saç Modelleri

Kısa saç, uzun saç, dalgalı saç ve kıvırcık saç, saçlarınız bu saçlardan hangisi olursa olsun yuvarlak yüzü ince gösteren saç modeli bulunmaktadır.

Birçok kişi yüzü yuvarlak ve tombul yanakları olduğu için yüzü ince gösteren saçların neler olduğunu merak eder. Ve hiçbir saç modellerinin yüzüne gitmeyeceğini düşünür. Oysaki bu böyle değildir. Sizlere bahsedeceğimiz birçok saç modeli ile yüzü uzun gösteren saç modelleri olduğunu göreceksiniz.

Kilolu yuvarlak yüzler için saç modelleri

Yüzü İnce Gösteren Dalgalı Saçlar

Dalgalı kısa ve uzun saçlarda mutlaka perçem, kat veya kahkül kullanılmalıdır. Bu şekilde yüzünüzdeki tombulluğu kamufle ederek çok daha çekici görünebilirsiniz.

Yüzü zayıf gösteren dalgalı saç

Yüzü Zayıf Gösteren Kıvırcık Saçlar

Kıvırcık saçlarda asimetrik bob kesim, küt saç kesimi ve pixie kısa saç modeli öneriyoruz. asimetrik bob kesim, küt saç kesimi ve pixie saç dışındaki saç modelleri tombul yüz kamufle etmeyecektir.

Yüzü ince gösteren saç -kıvırcık saç

Asimetrik Saç Kesimi

Asimetrik saçlarda saçların ön kısmı uzun arka kısmı kısa olarak tasarlanmaktadır. Asimetrik saç kesimi, kısa saç modelleri arayanların en çok kullandığı saç modelleri arasında yer almaktadır. kilolu yuvarlak yüzünüz varsa asimetrik saçlarla yanaklarınızı kapatarak daha uzun ve simetrik bir yüz şekline sahip olabilirsiniz.

Yüzü ince gösteren saçlar-asimetrik saç

Katlı Saç Kesimi

Katlı saç kesimi uzun saçlara ister kısa saçlarda uygulanmış olsun yüzü daha zayıf gösterecektir. Kilolu tombul yüze katlı saç yaparken katlardan ilkini burun hizasında, ikincisini çene hizasında, üçüncüsünü omuz hizasında olacak şekilde katlı saç kesimi yaptırabilirsiniz. Saçlar uzadıkça katlarda simetrik şekilde aşağıya doğru inecektir.

Katlı saç kesimi, yüzü ince gösteren

Katlı saç ile  hem kartlarla tombul yanaklarınızı kapatacak, hem de tüm dikkatleri saç katlarına çekerek yüzü ince gösteren saçlara sahip olacaksınız

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Pratik Saç modelleri İçinden Hangisi Size Göre

Perçemli Topuz

Uzun  ve gür saçlarınız varsa özellikle yaz dönemlerinde sıcak sizi rahatsız edecektir. Hem saçlarınızı toplayacak hem de yüzü ince gösterecek saçlarınız olsun ister misiniz? o halde perçemli topuz modelleri tam size göre.

Dağınık topuz – yüzü ince gösteren saç

İsterseniz yarım topuz isterseniz tam topuz yaparak yüzünüzü daha da zayıf ve ince gösterebilirsiniz. Yüzü uzun gösteren saç modelleri arasında perçemli dağınık topuz modelleri de bulunmaktadır. Dağınık topuz saç ile yüzünüz

yanlardan çıkan saçlarla kapatıldığı için tombul yüzü ince gösteren saç modeline kavuşmuş olacaksınız.

Uzun Saçlar

Uzun saç modelleri doğru kullanıldığı zaman yüzü ince gösteren saçlar arasına girmektedir. Kıvırcık uzun saçlar ve dalgalı uzun saçlar yüzünüzün tombul gösterecektir.

Yüzü ince gösteren uzun saç modelleri

Bu nedenle düz saçlarla yanaklarınızı komple kapatarak saçlarınızı her iki omzunuzdan öne doğru alarak  yuvarlak yüzü daha ince ve zayıf gösteren saç modeline sahip olursunuz.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Abiye Saç Modelleri İncelemesi

Yandan Ayrılmış Saç

Uzun saçlarda saçları yandan ayırarak yüze yumuşak bir karakter kazandırabilirsiniz. Yandan ayrılmış saç modellerinde de uzun perçem bırakılmış olması gerekmektedir.

Yandan ayrılan saçlar

Yüzü İnce Gösteren Saç – Kahküllü Saç-Perçemli saç

Saçlarınız ister uzun ister kısa olsun yüzünüzü ince göstermek için mutlaka kahkül veya perçemli saç kullanmalısınız.  Tam da burada kahkül ve perçem arasında ne fark var sorusu akla gelebilir.  Perçem saçların alına düşmesidir. Yani alnı kapatmayan perçem önlerden kısalı uzunlu kesilerek yanlardan aşağı doğru katlı saç kesimi işlemidir.

Perçemli saç modelleri

Kahkül böyle değildir. Kahkül kesimi alnı kapatacak şekilde düz olarak kesilir ve alın tamamen saçlarla kapatılır.

Kısa Saç Kilolu Mu Gösterir?

Bu sorunun cevabı hem evet, hem de hayır olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü doğru kısa saç modeli kullanmadığınız zaman kısa saçlar yüzünüzü daha tombul gösterecektir.

Asimetrik küt saç kesimi, asimetrik bob saç kesimi, kısa katlı saç kesimi, kısa perçemli saç modelleri kesinlikle yüzünüzü ince gösterecektir. Tombul ve kilolu yüzü zayıf gösteren  kısa saç modelleri arıyorsanız bahsettiğimiz saçlardan birini tercih etmelisiniz.

Kısa saç kilolu mu gösterir

Kilolu ve yuvarlak yüzler için saç modelleri arasından seçerek derlediğimiz görselleri daha fazla detay ve fikir için inceleyebilirsiniz. Sizde yüzü zayıf ve ince gösteren saç modelleri hakkındaki görüşlerinizi yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Resim Galerisi: Yüzü İnce Gösteren Saç Modelleri

 

 

Bir önceki makalemiz olan 2020-2021 Sonbahar Kış Saç Modelleri-Renkleri İncelemesi başlıklı yazımızda 2019-2020 Sonbahar Kış Saç Modelleri-Renkleri İncelemesi, Saç Rengi ve Saç renkleri kış hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

ankara evden eve nakliyat
Tarz Kadın Blogu