Pratik Kolay Saç modelleri ve Yapılışları

10.09.2022
2.886
Pratik Kolay Saç modelleri ve Yapılışları

Pratik kolay saç modelleri ve yapılışları tüm ortamlarda aranılan saç modelleridir. Kolay ve pratik saç modelleri her gün yaşadığımız sorunlardan bir tanesidir. “bugün saçımı nasıl yapsam” derdi her kadında vardır. Her gün okula ve işe giderken sabah tatlı uykunuzdan uyandığınızda saçınızı yapmak bazen işkence haline gelmektedir.

Pratik saç yapımı arasında kendinize yakışan modeli bulma konusunda fazlasıyla sıkıntı çekilir. Çoğu zaman acilen dışarı çıkmak zorunda kaldığınızda pratik saç modelleri ve yapılışları bulmak için çabalarız.

Evde vakit harcamadan yapabileceğiniz evde kolay saç modelleri neler?

Kolay Saç modelleri Ve Yapılışları

Pratik Kolay Topuz

Aslında pratik saç toplama modelleri, kolay saç bağlama, kolay saç yapma modelleri olarak ilk topuz modelini görüyoruz.

Pratik topuz son zamanlarda oldukça fazla kullanılmaktadır. Hatta düğünlerde bile tercih edilen ve balerin topuzu modelini evde kendinize pratik bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Spor ve klasik tarzlara uyum sağlayan bu modelin yapımı için saçlarınızı tepede toplayın.

Kolay balerin topuzu

Kolay balerin topuzu

Topladığınız saçınıza kozmetik dükkanlarında bulabileceğiniz topuz süngerini takıyorsunuz.

Saçınızı topuz süngerini örtecek şekilde yanlara doğru yayın. Altta kalan saçlarınızı eliniz ile süngerin altına sokun ve tel tokalar ile tutturuyorsunuz.

Saçınız uzun ise tel toka kullanmadan süngerin etrafına bir defa dolayın. Kalan saç uçlarını ördükten sonrada saçınıza dolarsanız daha şık bir topuz elde etmiş olacaksınız. böylece hem hem pratik, hem de şık saç sizinle demektir.

Fiyonk topuz

Fiyonk saç modelleri ve yapılışları; Başınızı aşağı doğru eğin ve tersten balıksırtı örgü örerek saçınızı yarıya kadar toplayın.

Başınızı kaldırıp saçlarınızı toplayın.

Atkuyruğu gibi toplayın, yalnız saçınızın uç kısmından büyük bir parçayı tokanın içerisinde bırakın. Yani temizlik yaparken topladığınız yarım toplamayı yapın.

Fiyonk topuz

Daha sonra yarım topladığınız parçayı ikiye ayırın.

Tokanın dışında kalan parçayı da ikiye ayırdığınız saçınızın üzerinden dolayın ve tel toka ile tutturun.

Fiyonk saç modeliniz kullanıma hazırdır.

Balık sırtı Örgülü At Kuyruğu Modeli

Gece dışarıya çıkarken kolaylıkla yapabileceğiniz ve yaz ayları için oldukça şık görünebilecek en güzel saç modelleri arasında örgü modelleri bulunmaktadır.

Balıksırtı örgü saç, salaş balık sırtı örgü

Salaş ve sıkı olmadan saçın tepe noktasından başlayarak kulak hizanıza gelene kadar örün. Salaş balıksırtı saç örgüsü ve bitiminde atkuyruğu saç şeklinde toplama oldukça pratik ve şık görünen bir saç şeklidir.

Kolay Saç modelleri arasında saça örgü her zaman zirvededir. Saça örgü ile saç her zaman özenli ve bakımlı görünür. O halde gelin şimdi kolay saç örgü modelleri yapılışları videosunu izleyelim.

Kıvırcık Saç

Gece yatağınıza yatmadan önce saçlarınızı parça parça ayırın ve burarak toka ile tutturun.

Bu işlemi nemli saçınıza yaparsanız daha güzel bir sonuç alırsınız.

Doğal saç dalgası

Doğal saç dalgası

Ertesi gün kalktığınızda burgularınızı açın ve doğal görünümde doğal dalgalı saç ile kıvır kıvır saçlarınıza merhaba diyebilirsiniz. Çünkü doğal burgular sizinle olacak.

Saç Tokası İle Topuz- Topuz Tokası

Başın üstüne topuz tokasını taç gibi takıyoruz.

Altta kalan parçaları önlerden başlayarak hafif kıvırarak tokanın altına saklayın.

Bu işlemi önce sağ sonrada sol tarafınızdaki saçlara uygulayın.

Saç tokası topuz

En sonunda arkada kalan parçayı da kıvırıp tokanın içerisine sokun. En güzel saç modelleri arasında yer alan bu pratik topuzu da kısa sürede yapabilirsiniz.

Kolay doğum günü saç modeli, kolay abiye saç modeli, kolay düğün saç modeli seçeneklerini inceleyin. Ayırca, kolay günlük saç modeli olarak kullanacağınız kolay saç modelleri videosunu izlemeden saçlarınızı yapmayın.

Kolay Saç modelleri Yapılışlarıyla

Aşağıda konu pratik saç hakkında derlediğimiz resim galerisini inceleyerek daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz. Özellikle bu senenin kolay saç modellerini arıyorsanız görselleri mutlaka inceleyin.

Resim Galerisi: En Güzel Saç modelleri- Pratik Saç

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Saç Modelleri Kadın | En Güzel Stiller başlıklı yazımızda Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu