Yüzü Küçük Gösteren Saç Modelleri | Kısa ve Uzun Saç İçin

12.01.2024
239
Yüzü Küçük Gösteren Saç Modelleri | Kısa ve Uzun Saç İçin

Yüzü küçük gösteren saç modelleri kadın başlıklı yazımızda ile bizi şişman olanlar için saç modelleri vereceğiz. Aslında her yaşta yüz şekline uygun saç modeli ile güzelliğinizi ve özgüveninizi arttırabilirsiniz. Yüzü küçük gösteren saç kesimleri ile yüz tipine farklı oranlar verebilirsiniz. Örneğin yüzü şişman olanlar için saç modelleri, yüzü ince gösterecek saç modelleri olmalıdır. Aynı şekilde yüzü geniş ve enli olanlar da yüzü ince gösteren saç kesimlerine yönelmelidir. Böylece çok daha güzel ve etkili bir görünmekte ulaşabilirsiniz.

Yüzü Küçük Gösteren Saç Modelleri Kadın

Yüzü küçük gösteren saç modelleri bilinmeli ve kilo alır almaz kullanılmalıdır. Çünkü saç şekilleri ve saç kesimleri kullanıcısının yaşını ve yüz şeklini belirleyici olmaktadır. Bana hangi saç modeli yakışır sorusu çerçevesinde yapılan doğru tespitler çok daha kusursuz görünmenizi sağlayacaktır. Yuvarlak yüzü küçük ve ince gösteren saç modelleri, yüzü şişman olanlar için saç modelleri de böyledir.

Kilolu yüzü küçük gösteren saç modelleri

Kilolu yüzü küçük gösteren saç modelleri

Peki, kilolu yüzü küçük gösteren aynı zamanda olgun yüzü küçük gösteren saç modelleri nelerdir. İşte detaylar…

Düz Ve Uzun Saçlar

Aslında şişman ve tombul yüzün her iki tarafını kapatarak salık bırakılan saçlar yüzü ince göstermektedir. Ortadan ayrılan düz inen saçlar ile yanakları kapatarak yüzünüzü daha küçük gösterebilirseniz. Düz orta uzunlukta veya uzun saç modelleri ile kahkül veya perçem de kullanabilirsiniz. Böylece özellikle yanakları ve alnı büyük kişiler yüzlerini daha küçük gösterecektir.

Bob Kesim Asimetrik Stil

En çok kullanılan en trend kadın saç modellerinden biri de bob kesimdir. Çünkü hemen hemen tüm saç tiplerinde ve tüm yüz şekillerinde uygun seçenekler sunmaktadır. Asimetrik bob kesim asimetrik stilleri yanaklarınızı kapatarak yüzünüzü daha ince ve küçük gösterecektir. Üstelik tüm saç tipleri ile de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kısa Saç Yüzü Küçük Gösterir Mi?

Kilolu, tombul ve şişman yüzü küçük gösteren saçlar arasında kısa saçlar da vardır. Özellikle pixie saç, perçemli küt kesim, katlı küt kesim yüzünüzün hatlarını daha estetik olarak belirleyecektir. Bu da yüzünüzün daha küçük görünmesini sağlayacaktır. Yüzü şişman olanlar kısa saç modellerini kullanırken saçlarını yana ayırarak kullanabilirsiniz. Ayrıca perçem veya kakül kullanarak da kısa saçlarla daha küçük bize sahip olabilirsiniz.

Yüzü küçük gösteren kısa kıvırcık saç modelleri

Yüzü küçük gösteren kısa kıvırcık saç modelleri

Bu senenin yüz şekline göre modern, tarz ve trend kısa saç modellerini merak edenlere bir önerimiz var. Tüm detayları ile kısa saç incelemesi yaptığımız En Trend Kısa Saç Modelleri | Yüz Tipine Göre başlıklı yazımızı mutlaka incelemelisiniz.

Yüzü Küçük Gösteren Topuz Modelleri

Topuz saç modelleri en kullanışlı kadın toplu saç modelleri arasındadır. Özellikle kilolu ve şişman yüze sahip kişiler topuz modelleri ile birlikte uzun katlı perçem kullanmalıdır. Yüz şeklini çerçeveleyen tatlı perçemler yüzü daha küçük gösterecektir. Aslında topuz, hemen hemen tüm ortamlara, saç tiplerine ve kombinlere göre uyarlayabileceğiniz bir saç modelidir.

Röfleli Saç Yüzü Küçük Gösterir Mi?

Yüzü daha küçük göstermek için öneriler arasında röfle de vardır. Üstelik yüzü küçük göstermek için mükemmel bir seçenektir.

Ayrıca röfle, orta yaş kadınların da daha küçük görünmesini sağlamaktadır. Yani tombul ve kilolu yüzük küçük gösteren saç kesimleri ile birlikte röfle kullanabilirsiniz.

Yüzü küçük gösteren kıvırcık saç kesimleri

Yüzü küçük gösteren kıvırcık saç kesimleri

Okurlarımız buna da baktı > Röfle Saç Modelleri Ve Röfle Fiyatları 2024-2025

Açık renk röfle tercih etmeniz yüzünüzün daha aydınlık görünmesini sağlayacaktır. Özellikle yüzü çerçeveleyen röfleler öneriyoruz. Böylece hem genç ve dinamik görünecek, hem de daha küçük yüze sahip olacaksınız. Saç renginize uygun röfle renkleri ile tüm saç tiplerinde kullanabilirsiniz.

Yüzü daha küçük gösteren saç kesimleri bu kadarla sınırlı değil tabii ki. Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin modası saç modelleri arasından seçilen yüzü küçük gösteren görseller paylaşıyoruz görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi Tombul, Şişman Ve Yuvarlak Yüzü Küçük Gösteren Kısa Ve Uzun Saç

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu